Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 12:12:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 12:53:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17292
Skąd: Poznań
Dziś dwa ćwierćfinały - pierwszy będzie zapewne pożegnaniem Chorwacji, która chyba ugrała już tyle ile mogła na tym turnieju. Choć liczę oczywiście na sprawienie niespodzianki.
Drugi zapowiada się fascynująco, żałuję że grają już teraz dwie drużyny z mojego topu sympatii, ale cóż robić - do boju, Argentyno!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 20:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Lipa trochę z tą Chorwacją. Przez 120 minut jeden celny strzał, akurat z golem... no ładnie, gratuluję, ale nie przekonali mnie jak dotąd ani jednym meczem (4 lata temu też wygrywali w karnych, ale tam naprawdę pięknie grali). Brazylijczycy oczywiście sami sobie winni, skoro nie potrafili wykorzystać przewagi, ale Chorwaci grali trochę jak Polacy :roll: tylko znacznie skuteczniej ;-)

Drugi półfinał - odwrotnie niż u araska - to mecz dwóch drużyn, których nie lubię i mi wszystko jedno, ale liczę na dobry mecz. Szczerze mówiąc stawiam na Holandię* i w ogóle bym się nie zdziwił, gdyby w końcu dochrapali się mistrza. To, że zaczęli turniej od grania tej padaki z Senegalem, o którą tu się spieraliśmy, w niczym nie szkodzi: to dość typowe, że drużyny, które na początku turnieju grają kiepsko (ale zwykle wystarczająco skutecznie, żeby nie mieć problemów), potem zaczynają się rozkręcać i grać coraz lepiej... Kibicuję, powiedzmy, Argentynie, ale bez przekonania.

Gero pisze:
u mnie jest tak:
Anglia
Portugalia
Argentyna
Brazylia
Chorwacja
Maroko
Holandia

Francja

He he, z Tobą też mam rozbieżność klasyczną, tzn. u mnie preferencja sympatii po 1/8 pewnie wyglądałaby tak:

Francja

inne drużyny

Co jest dziwne, bo ja generalnie nie bywam profrancuski, ale w piłce... od czasów Zidane'a mają u mnie chody, a ta mistrzowska ekipa sprzed 4 lat była super, i nadal wygląda porządnie. Zobaczymy, co im Anglicy powiedzą.

* nazwa "Niderlandy" chyba się zupełnie nie przyjęła u nas, co? Nawet w oficjalnych źródłach nadal gra Holandia, przynajmniej o ile widziałem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 22:05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
No i piękna niespodzianka w ćwierćfinale. Jak pisałem wcześniej stawiałem na Brazylię w finale, ale i Chorwacja może być, wspaniała historia!
Chciałem zwrócić uwagę na postawę największych gwiazd futbolu. Neymar - piekna akcja zakończona bramką, klepka, spront, dziekuję. Modrič, lat blisko 68, mózg i kierownik drużyny. Messi - w pierwszej połowie ćwierćfinału przepiękna asysta i coś na co właśnie zwrócił uwagę Ulatowski - bardzo aktywnie/agresywnie w odbiorze, niestety nie wdziałem takiego zaangażowania u naszego top zawodnika (którego bardzo cenię).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 00:08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
po dzisiejszej niesportowej grze Argentyny przenoszę na nią antypatie francuskie, mam nadzieję, że odpadną z półfinale z kretesem, szkoda Holandii

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 00:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
A to ciekawostka. My mieliśmy odwrotne wrażenia - oczywiście obie drużyny wyprawiały jakieś brewerie, ale że to właśnie Holendrzy grali jeszcze brzydziej i bardziej chamsko, i całkiem poza moimi antyholenderskimi resentymentami, elsea powiedziała, że dobrze, że Argentyna wygrała, właśnie z powodu niesportowego zachowania Holendrów. Ja bym dodał, że dobrze, bo grali po prostu znacznie lepiej, nie licząc kilkunastu kluczowych minut. Dobrze, że się pomyliłem, i Holandia jednak nie wygra!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 01:07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4710
Hahaha, ale ich porobili z tym wolnym :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 11:55:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Crazy pisze:
My mieliśmy odwrotne wrażenia
o, tak! nagły wypad holenderskiej ławki na murawę, aby "zalatwić" coś, co im się nie podobało, niestety przekonał mnie do Albicelestes(ów?) ;) Jak tak w ogóle wolę pomarańczowych, więc pewien dysonans. No i przekonał mnie do siebie bramkarz Argentyny - jego szybkość i zwinność przy TAKIM wzroście zrobiły na mnie ogromne wrażenie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 12:25:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Prazeodym pisze:
Hahaha, ale ich porobili z tym wolnym


ekstra to było !

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 13:44:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
właśnie Holendrzy grali jeszcze brzydziej i bardziej chamsko
Że zawodnik z numerem 2 w ogóle dokończył mecz, to jakiś żart sędziego.
Prazeodym pisze:
ale ich porobili z tym wolnym
Przypomniał mi się wolny Argentyny przeciwko Anglii na Mundialu we Francji. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 14:05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
Z sympatiami najbliżej mi do:

Crazy pisze:
Francja

inne drużyny


Pięknie grają po prostu i lubię na to patrzeć.

Także jeśli chodzi o:

Crazy pisze:
Lipa trochę z tą Chorwacją. Przez 120 minut jeden celny strzał, akurat z golem... no ładnie, gratuluję, ale nie przekonali mnie jak dotąd ani jednym meczem (4 lata temu też wygrywali w karnych, ale tam naprawdę pięknie grali).


Tak właśnie - nie czuję żadnego powodu, by im kibicować (choć byłam fanką w 2018), jeśli ich styl tak bardzo jest unimpressive. Tak to ja tylko Polsce mogę kibicować :wink:

Aha - i cieszę się, że wczoraj ostatecznie wygrała Argentyna, choć zaczynałam z pewną obojętnością oglądać mecz.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 15:09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Co Wy chcecie od tej Chorwacji? Strzałów mieli mało, fakt, ogólnie grają słabiej i dużo mniej ciekawie, niż cztery lata temu, fakt. Ale nie przesadzajmy z krytyką stylu i zarzucaniem jakiejś totalnej defensywy. Choćby te ciągłe rajdy prawą stroną pierwszorzędne. Jak to w ogóle porównywać z Polską (i z Cashem :wink: )?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 15:18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Peregrin Took pisze:
Że zawodnik z numerem 2 w ogóle dokończył mecz, to jakiś żart sędziego.


w drugą stronę tak samo - zawodnik z numerem 5 oraz tzw. najlepszy zawodnik na świecie

bardzo w sumie ciekawe jest to "psychologicznie", że odwróciliśmy się - i to odwrotnie - od tych, którym pierwotnie kibicowaliśmy

wychodzi na to (też mi nowina), że od swoich wymaga się więcej

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony sob, 10 grudnia 2022 15:35:40 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 15:24:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
Peregrin Took pisze:
Co Wy chcecie od tej Chorwacji? Strzałów mieli mało, fakt, ogólnie grają słabiej i dużo mniej ciekawie, niż cztery lata temu, fakt. Ale nie przesadzajmy z krytyką stylu i zarzucaniem jakiejś totalnej defensywy. Choćby te ciągłe rajdy prawą stroną pierwszorzędne. Jak to w ogóle porównywać z Polską (i z Cashem )?


Może i nie ma co porównywać z Polską, nie będę tu się spierać, bo nawet nie widziałam wszystkich występów chorwackich (ale to, co widziałam, mnie nie zachwyciło). Bardziej chodziło o to, że nie odnajduję w sobie chęci kibicowania im (i komukolwiek poza PL) dla zasady.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 15:51:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4710
Na mnie spore wrażenie zrobiła mapa nieudanych dryblingów Brazylii:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2022 19:11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Co jak co, ale oglądać płaczącego Christiano, po tym jak kolejny raz kompletnie niczego nie pokazał - zawsze warto.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group