Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 17:40:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 13:40:02 
Cytat:
z tym zdjęciem Toma w menu to przekombinowana sprawa


I znów - to czego zrobienie zajęło najwięcej czasu okazuje się najmniej atrakcyjne...

KoT pisze:
ale ogóle to strona bez kanonicznego loga obejść się nie może


Ale strona jako cała by miała - jak pisałem, nadal pierwsza strona główna by była tą z witrażem i logiem właśnie, która była obecna w pierwszym projekcie.
Czy może logo miało by być na każdej podstronie, tak jak zdjęcie zespołu u góry?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 13:43:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jeżeli już zdjęcie ma być tłem menu (a nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł), to zdjęcie raczej powinno być widoczne zarówno pod pozycją nieaktywną, jak i aktywną - różnica może polegać na innej jasności albo kontraście, bo tak rzeczywiście nie wiadomo, o co chodzi.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 13:56:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
fajna sprawa z tym zdjęciem/tłem - zupełnie nie zauważyłem przy pierwszym podejściu,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 14:12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jakie zdjęcie Toma :shock: ????

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 14:23:30 
Bogus - dzięki za cenną uwagę. Myślę, że udałoby mi się coś takiego zrobić.
Zapraszam wszystkich do wypowiedzi - propozycje będą rozpatrywane i za jakiś czas zaowocują kolejnym projektem. ;)

natalia pisze:
jakie zdjęcie Toma


To zdjęcie jest odsłaniane we fragmentach, gdy się najeżdża myszką na pozycje menu oraz przerwy między blokami pozycji:

Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 20:23:32 
Bandyta pisze:
3bajki napisał:
Bandyto: Szkoda że robisz analizę każdego zdania, bo ucieka Ci sens całości, a często polemizujesz z czymś czego nie napisałem


Trochę nie tak. Wypowiedź oczywiście składa się ze zdań - one budują jej sens. W jakiś sposób zrozumiałem Twoją wypowiedź. Jeśli w swojej odpowiedzi odnoszę się do poszczególnych zdań, to wydzielam je w taki sposób, że w moim rozumieniu całej Twojej wypowiedzi nie zmieniają sensu. Jeśli więc widzisz, że rozumiem Cię zupełnie inaczej niż chciałeś, to jest to problem nie mojego wydzielania zdań, tylko całej Twojej wypowiedzi (w sensie, że całej nie zrozumiałem).


Cytat:
Sens budowany jest też przez kontekst.

:hahaha:
A sens zdania zależy od użytych w nim słów, oraz ich własciwej interpretacji w odniesieniu do kultury w ramach której zosały użyte (względnie subkultury itp).
:lol:

Dla mnie wersje drugiej strony niewiele się różnią. Nie wiem czy ta przydymiona czcionka działów jest dobra. Utrudnia czytanie chyba, ale zależy jaką grafikę zrobisz w tle. Wkórwia mnie za to ten paseczek na środku zdjęcia mocno (nie można by go było dziabnąć?)

Bogus pisze:
Jeżeli już zdjęcie ma być tłem menu (a nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł), to zdjęcie raczej powinno być widoczne zarówno pod pozycją nieaktywną, jak i aktywną - różnica może polegać na innej jasności albo kontraście, bo tak rzeczywiście nie wiadomo, o co chodzi.

Ten pan ma rację również mym zdaniem


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 22:37:58 
3bajki pisze:
Wkórwia mnie za to ten paseczek na środku zdjęcia mocno


Rety... Gdybym potrafił to zrobić, to bym to zrobił, żeby nawet w projekcie nie było. Ale jak już pisałem dwa razy - jeśli okaże się, że projekt się spodobał, to poproszę znajomego, żeby to zrobił. Ale jeśli miałoby się okazać, że projekt jest Waszym zdaniem do niczego, to po co mam marnować jego czas?

3bajki pisze:
Dla mnie wersje drugiej strony niewiele się różnią.


No niewiele się różnią. Wiem o tym i pisałem o tym. Ale to nie było tak, że postanowiłem, że zrobię różne. Każda kolejna wynikła z niedoskonałości, które zauważyłem w poprzedniej. Skoro jednak wszystkie cztery miałem zrobione, to też wszystkie cztery zlinkowałem - co mi szkodziło.

3bajki pisze:
Nie wiem czy ta przydymiona czcionka działów jest dobra. Utrudnia czytanie chyba, ale zależy jaką grafikę zrobisz w tle.


Hmmm... Jak też już pisałem, nie tyle czcionka jest przydymiona, co zdjęcie spod spodu prześwituje. Ale nie to w sumie chciałem skomentować.
Mi się wydaje, że nazwy działów są wystarczająco czytelne. Gdyby tak miał wyglądać cały tekst na stronie, to co innego, ale to jest "tylko" menu - myślę, że to nie jest zbyt duży problem, jeśli któreś literki wydają się zamazane, przy czym wyraz i tak jako całość jest czytelny.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 03:02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Bandyta pisze:
To zdjęcie jest odsłaniane we fragmentach, gdy się najeżdża myszką na pozycje menu oraz przerwy między blokami pozycji:
....sorrry ...gorszego już nie można ? :shock:
ps. jezeli brakuje ci zdjęć Budzego to chętnie służę z pomocą...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 15:18:42 
elrond pisze:
gorszego już nie można ?


Mam kilka gorszych. A to mi się podobało i pasowało do koncpecji.

elrond pisze:
jezeli brakuje ci zdjęć Budzego to chętnie służę z pomocą


Zawsze chętnie przyjmę - nawet jeśli nie będą wykorzystane akurat jako tło menu, to na pewno trafią do jakiejś galerii, gdzie każdy będzie mógł pooglądać.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 15:25:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Bandyta pisze:
Mam kilka gorszych. A to mi się podobało i pasowało do koncpecji.

ps. to może jako wizytówkę zespołu Armia daj mp3 utworu "Siódmy" :wink:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 15:56:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
ale zaraz zaraz ja tu czegoś nie rozumiem...
z jednej strony Elrondzie akceptująco wyrażałeś się o stronie odnoszącej sie graficznie wyłącznie do UT, a z drugiej sugerujesz, że stare i Twoim zdaniem wyjątkowo brzydkie zdjęcie nie powinno się znaleźć na stronie jako niereprezentatywne...
To jakie zdjęcia mp3 i symbole zespołu Armia byłyby Twoim zdaniem reprezentatywne ?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 16:09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
z jednej strony Elrondzie akceptująco wyrażałeś się o stronie odnoszącej sie graficznie wyłącznie do UT,

..jak najbardziej !
KoT pisze:
a z drugiej sugerujesz, że stare i Twoim zdaniem wyjątkowo brzydkie zdjęcie nie powinno się znaleźć na stronie jako niereprezentatywne...
...naprawdę uważasz ,że TO zdjęcie powinno znajdować się na stronie poświęconej Armii ?????? :shock: :shock: :shock: :shock:
KoT pisze:
To jakie zdjęcia mp3 i symbole zespołu Armia byłyby Twoim zdaniem reprezentatywne ?
..
zdjęć wysłałem Bandycie wiele ale.....nie skorzystał :cry:
mp3 ? prosze bardzo: OKNA . DOM PRZY MOŚCIE,ŚMIERĆ W WENECJI.... :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 16:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Tego zdjęcia i tak się nie da obejrzeć w całości, więc trochę wszystko jedno, jakie jest. Może ładniejszego zdjęcia byłoby szkoda tak ciąć na kawałki. ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 16:21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
panek pisze:
Może ładniejszego zdjęcia byłoby szkoda tak ciąć na kawałki.


Ale po co w ogóle ten...hmm tandetny efekt? :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 listopada 2006 11:50:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
elrond pisze:
...naprawdę uważasz ,że TO zdjęcie powinno znajdować się na stronie poświęconej Armii ??????

no w sumie na stronie nieoficjalnej - fanowskiej jest moim zdaniem miejsce na wszelkie zdjęcia zespołu - ładne, brzydkie, profesjonalne, półprofesjonalne... Może na takiej stronie być miejsce na komentarzy do tekstów zespołu napisanych przez piotrpanka, Kamika, czy innych osób, które mają co sensownego do powiedzenia o jakimś tekście... taka uroda strony nieoficjalnej...

mi chodziło o to, że wydaje mi się sprzeczne to, że z jednej strony (fotka) uważasz, że strona ma być reprezentatywna, a z drugiej (projekt UT) nie przeszkasza Ci, że taka forma strony nie jest w ogóle reprezentatywna, bo dotyczy jednego - ostatniego albumu...

a jakie symbole byłyby według Ciebie na miejscu ?
witraż, łapacz, logo kanoniczne, indianin, donkichot ?

a tak w ogóle to przyszło mi do głowy, że jakby wprowadzić personalizację o której ktoś pisał wyżej, to możnaby zrobić tyle layoutów, ile albumów - każdy mógłby sobie wybrtać szatę graficzną - ja miałbym w stylu Triodante, Elrond w stylu Drogi, a Boskey w stylu Legendy itd. A domyślnie wyświetlałaby się w stylu ostatniej płyty - na dziś UT...
Oczywiście ta uwaga jest natury ogólnej - nie postuluję, żeby Bandyta się w takie finezyjne komplikacje bawił, ale strona oficjalna mogłaby mieć taki bajer... I nie byłoby sporów czy ważniejszy jest indianin, donkichot, łapacz, krzyż benedykta, czy zegar...


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group