Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 22 stycznia 2019 02:51:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 20:40:33 
Awatar użytkownika

Muzzy'84 pisze:
W czwartek wybrałem się na koncert do toruńskiego klubu ,,Lizard King''

a na sali ile było ludzi?

PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 22:05:52 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ponownie rela to to nie będzie, a raczej wpis kronikarsko-dziękczynny.

Otóż dzięki Manool (wielkie wielkie pozdro!) wybraliśmy się z'nienacka na taki oto koncert w studio Osieckiej w Trójce:

https://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/2234359,Herbert-30-Muzycy-w-holdzie-wielkiemu-poecie

...czyli Herbert 3.0 w bardzo ciekawych interpretacjach, aranżacjach i wykonaniach. Świetny poziom muzyczny, bardzo interesujący ludzie to robili. Muszę przyznać, że poza Waglem, Abradabem i Melą Koteluk nikogo z nazwiska nie kojarzyłem (skład to: AbraDab, Mela Koteluk, Król, Limboski, Czesław Mozil, Skubas, Justyna Święs, Wojciech Waglewski i Krzysztof Zalewski), ale ogromnie mi się podobało (może poza kabaretowawym Mozilem).

Super nagłośnienie w tym studio, a że będzie z tego płyta (i to z dochodem przeznaczonym na Fundację Św. Mikołaja), to kupię i jeszcze sobie na spokojnie posłucham.

Dzięki, Manul!!!

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2018 09:08:44 
Awatar użytkownika

OLD SENIORHAND pisze:
Muzzy'84 pisze:
W czwartek wybrałem się na koncert do toruńskiego klubu ,,Lizard King''

a na sali ile było ludzi?

Było sporo ludzi na koncercie. I tzw starych fanów, sporo młodych tez było. Jak wszedłem do klubu, to o ile sobie przypominam, to był przy stoliku GELO z REJESTRACJI . Warto było tam być. Same pozytywy. Kilku starych fanów w trakcie koncertu wzięło mnie w młyn, poczułem się jak za starych czasów heh.

Tak dużo, tak mocno ''

PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2019 20:49:06 
Awatar użytkownika

Dzisiejszy koncert z niejako innej bajki ;) Dostałem bilety, to poszedłem: Ania Rusowicz i Przyjaciele – RetroNarodzenie. Wraz z zespołem Ani zaśpiewali: Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy), Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc (Future Folk) oraz Ania Brachaczek (Pogodno), a gościem specjalnym była Renata Przemyk. Całość to niby nie moja bajka, ale było naprawdę bardzo spoko.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 12:40:52 
Awatar użytkownika

Wczoraj byliśmy całym zespołem DNA na koncercie Szpura/Małkowski na Chłodnej. Mam nadzieję, że Crazy napisze parę słów podsumowania :)

PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 22:08:17 
Awatar użytkownika

Tak, wypadałoby! - koncert był wyśmienity. O ile wcześniejszy mój koncert na Chłodnej, gdzie też grał Szpura (w ramach formacji Purusha), niespecjalnie mi się podobał, za dużo tam było freejazzowego darcia instrumentów, o tyle teraz wszystko zabrzmiało mi doskonale.

Przede wszystkim Paweł Szpura: dla mnie to, co ten gość wyczynia, to jest coś całkowicie niesamowitego. Nie wiem, może jest wielu takich perkusistów a ja mam po prostu ograniczone horyzonty, ale dla mnie to jest zjawiskowe. Zaczął od gęstej solówki, w którą potem włączył się Janek Małkowski na saksofonie, ale perkusja dalej grała jak w najbardziej intensywnym solo, i w sumie grała tak i grała przez długi czas, mimo że w międzyczasie nastąpiło chwilowe wyciszenie, a Małkowski zmienił saksofon na sopranowy, a sposób grania na nieco spokojniejszy i bardziej przystępny. Później były dłuższe momenty ogólnego wyciszenia i wypadły one doskonale: Małkowski grał najpierw jeden utwór na drumli (!), a drugi na harmonijce i to było naprawdę prima sort, a Szpura wtedy przeszedł na jakieś miotełki i inne wynalazki, których nie umiem opisać, choć generalnie przez cały koncert wgapiałem się w niego, tj. w jego instrumenty, żeby zrozumieć CO on właściwie robi i skąd te wszystkie dźwięki... chyba nic z tego nie zrozumiałem, ale byłem zachwycony ;-)

Nie był to koncert muzyki, której najchętniej słucham. Jednak jak sobie włączę takich Rejdżów, co elsea ostatnio linkowała, to z pewnością jestem bardziej w domu. Ale niczego mi tam nie brakowało na tej Chłodnej wczoraj, ani melodii, ani zwrotek, ani refrenów... ;-)

PostWysłany: sob, 12 stycznia 2019 23:35:38 
Awatar użytkownika

:) :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Strefa czasowa UTC+1godz.