Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:55:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5335 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 356  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka uwag
PostWysłany: wt, 09 listopada 2004 16:42:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 09:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
W tym wątku wpisujcie swoje uwagi dotyczące spraw administracyjnych i moderatorskich, związanych z forum.


Ostatnio zmieniony pn, 17 stycznia 2005 11:27:55 przez Pietro, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 listopada 2004 21:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
Zobacz sobie stronę www.phpbb.pl stamtąd też ja wziąłem kilka rzeczy na moje forum --> (które nie zawsze działa :() http://m-d-m.de.vu/phpbb

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 08:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
To ja tak nieśmiało...
Zapewne Admini szacowni to wiedzą, ale z phpBB da się zrobić mnóstwo fajnych rzeczy, tylko trzeba troszkę pogrzebać...
Są naprawdę "wypasione" fora i bardzo hmmm "user-friendly" - przepraszam za słownictwo. :roll:
Aaa - jest też taka opcja z wyświetlaniem na stronie głównej linków do najczęściej odwiedzanych postów i do tych wątków, w których ostatnio coś ktoś napisał; podobną funkcję może mieć osobna podstronka ze statystykami...
Jest taki mądry człowiek, który dzieli się swoją wiedzą na ten tamat
http://przemo.take.pl/
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 listopada 2004 04:49:36 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Na forum dot. maniaków sprzętu Canona, na którym bywam, jest taka fajna opcyja polegająca na tem, że, wchodząc w dany topic, przy nieprzeczytanych przeze mnie postach pojawia się napis "Nieprzeczytany post".
Wygodne to dla sklerotyków, takich jako ja. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 listopada 2004 14:32:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
pietro! moglbys dac ta szybka odpowiedz na center! wtedy bedzie ok! :)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2004 14:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
I caly czas jest ten blad, ze w prywatnych wiadomosciach przyciski "do wyslania" i "wyslane" sa zamienione... niby szczegol, ale jest :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 listopada 2004 14:38:33 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
-


Ostatnio zmieniony czw, 19 listopada 2015 08:48:41 przez Atom, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 stycznia 2005 20:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 09:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
Na forum można wejść także z adresu www.ultimathule.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 stycznia 2005 23:56:24 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Mam pewien niedosyt po ostatniej sytuacji.....
Forum nie było 2 tygodnie i muszę przyznać, że zupełnie nie było wiadomo, czy coś się dzieje w sprawie jego przywrócenia, czy może było to związane z problemami finansowymi.... NIC. Milczenie. Pomimo istnienia maili, gadu-gadu, nie wspominając o czacie, na którym regularnie spotyka się niemała grupa forumowiczów.
Niezależnie od tego, kto jest administratorem, warto pamiętać, że forum to przede wszystkim jego uczestnicy i wypadałoby czasami odezwać się do nich, również, a może właśnie szczególnie wtedy, gdy pojawiają sie problemy.
O to uprzejmie proszę na przyszłość, Drodzy Administratorzy. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2005 07:43:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
Erkej pisze:
Mam pewien niedosyt po ostatniej sytuacji.....
Forum nie było 2 tygodnie i muszę przyznać, że zupełnie nie było wiadomo, czy coś się dzieje w sprawie jego przywrócenia, czy może było to związane z problemami finansowymi.... NIC. Milczenie. Pomimo istnienia maili, gadu-gadu, nie wspominając o czacie, na którym regularnie spotyka się niemała grupa forumowiczów.
Niezależnie od tego, kto jest administratorem, warto pamiętać, że forum to przede wszystkim jego uczestnicy i wypadałoby czasami odezwać się do nich, również, a może właśnie szczególnie wtedy, gdy pojawiają sie problemy.
O to uprzejmie proszę na przyszłość, Drodzy Administratorzy.


:wink:
sie rozumie

Decyzję o zmianie serwera i adresu forum podjęliśmy z Elrondem z powodu niekończącej się przerwy w działaniu dv-web. Brak jakiejkolwiek informacji był irytujący dla nas wielu. Postanowiliśmy czym prędzej przywrócić forum do życia już na wykupionym miejscu na innym serwerze. Dlatego też moja osoba jako współadministrator na tym forum. Razem z Pietrem w ciągu dwóch dni udało nam się forum przywrócić. Po prostu już nie wytrzymałem, bo ile można czekać. DV-WEB poinformował Pietra o ataku hackera na serwer i wymazaniu wszystkich danych. Twierdził, że lada dzień serwer znowu zacznie działać. Pietro przesłał mi treść tego maila (dotyczy spraw technicznych), więc go zacytuję:
dv-web pisze:
Z powodu problemów, jakich przyspożył nam jeden z użytkowników serwera, uruchamiając na swoim koncie skrypt narażający bezpieczeństwo serwera (domorosły hacker, cholera) serwer dv-web.com przez kilka dni będzie niedostępny. Za wszelkie niedogodności przepraszam, obiecuję jak najszybciej przywrócić serewer i wszystkie konta. Dalsze informacje prześlę jak tylko znane będą szczegóły dotyczące ponownego uruchomienia serwisu.


No i nie wytrzymałem. Ile można czekać?? W nieskończoność?? Trzeba było coś zrobić. Całe szczęście już problem zażegnany. W imieniu administratorów przepraszam za brak informacji na temat działania forum.

ps. jeszcze bodajże w czwartek dv-web informował Pietra, że najpóźniej do środy serwer zacznie działać. Całe szczęście, że wykupiliśmy ten serwer.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2005 10:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Chciałem tylko zauważyć, że wykasowalo chyba troche postów wczorajszych (pon. 10.01). Co sie działo (dzieje) ??

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2005 12:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 09:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
Erkej pisze:
Forum nie było 2 tygodnie i muszę przyznać, że zupełnie nie było wiadomo, czy coś się dzieje w sprawie jego przywrócenia, czy może było to związane z problemami finansowymi.... NIC. Milczenie. Pomimo istnienia maili, gadu-gadu, nie wspominając o czacie, na którym regularnie spotyka się niemała grupa forumowiczów


Przekazałem informację, o tym, co się działo ze starym forum kilku osobom i prosiłem o to, żeby ją przekazali dalej. Termin, który podał admin dv-web.com mija jutro. Z tego co wiem, to ta przerwa trwa tak długo, bo admin nie ma dostępu do shella, w którym jest większość konfiguracji (nie wiem, bo się nie znam) i czekał na wiadomość z serwerowni. Miejmy nadzieję, że z tym serwerem nic się nie stanie.

Ludzie bardzo często zawodzą, nie mówiąc już o maszynach...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2005 13:56:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
marecki pisze:
Chciałem tylko zauważyć, że wykasowalo chyba troche postów wczorajszych (pon. 10.01). Co sie działo (dzieje) ??


To jest poważny problem, jeśli kasują się jakieś posty. Niestety trudno mi tu cokolwiek pomóc. Nie wiem dlaczego się tak dzieje, ponieważ całe forum jest jak wiadomo automatem, który zapisuje posty w bazie danych. To, że czasami coś szwankuje i znikają posty to błąd oprogramowania, w którym stworzone zostało to forum. Będziemy starali się uaktualniać oprogramowanie forum na lepsze, ale tak, żeby pozostawić wygląd i funkcje forum.

Jest jeszcze jedna możliwość dlaczego znikają posty. Może robi to Lafjoy :faja: , Bandyta lub Pietro, bo tylko tych trzech ma możliwość kasowania postów itp. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2005 15:24:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Gwoli uściślenia wypadło troche postów z watku "Żaden off - tego słucham". Jak zajrzycie na stronę 43 to jest post Budynia z nocy z niedzieli na poniedziałek (10.01. 12:14 am) i potem post Elronda z nocy następnej (10.01. 11:01 pm). Pomiedzy nimi na pewno było troche postów, miedzy innymi mój. Nie wiem czy to drogim admom cos ułatwia, bo na rzeczonym oprogramowaniu to ja ni w ząb, ale tak jakoś zauwazyłem rano i sie troche zdziwiłem. Na szczęście więcej braków nie zauważyłem.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2005 21:04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ja mam problem z "krzaczkami" w postach. Kiedyś zrobiło się tak na gerach. Zauważyłem, że skutecznie zlikwidować "krzaczki" mogę dopiero wtedy, gdy wyślę już posta i wejdę do niego, by go zmienić. :roll:

Zniknęły też chyba posty sprzed awarii z tematu "Metal" (o beatlesach coś było i o Abba).


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5335 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 356  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group