Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:44:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2022 17:08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Peregrin Took pisze:
Zastanawialiśmy się wówczas, co ten gość w stroju ducha odpowiada, gdy pytają go o zawód, co wpisuje w kwestionariusze

Zwłaszcza w spisie powszechnym. :D
Ale ja bym tam wzięła taką robotę, jakby dawali. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 maja 2022 20:49:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Nie ma wątku 'to dziś słyszałem' i nie chce mi się kolejnego w tym stylu zakładać, więc się tym posłużę.

Mam w bloku windę i ona przed paroma dniami nauczyła się piszczeć, co brzmiało dziwnie i podejrzanie, niczym aktywowana bomba tuż przed wybuchem. A dziś nagle do tego nauczyła się gadać. I popisuje się tą umiejętnością, aczkolwiek całkiem bez sensu.
W dodatku gada męskim głosem, więc to chyba jest ten wind...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 maja 2022 21:11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
to chyba jest ten wind...

[suchar]The answer my friend is blowing in the wind[/url]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 maja 2022 21:39:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 maja 2022 09:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Peregrin Took pisze:
co wpisuje w kwestionariusze


Może PKD 93.29.A:
Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 maja 2022 09:32:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zaiste!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 maja 2022 20:28:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
Może PKD 93.29.A:
Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni?

Serio istnieje tak sprecyzowana działalność? :shock:
A co, jeśli duch straszy nie tylko w komnatach, ale również wychodzi na basztę lub snuje się po dziedzińcu?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 maja 2022 20:04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Szłam sobie ulicą. Na przeciwko mnie szła sobie rodzinka z psem. Pies od razu przykuł moją uwagę, bo był nadzwyczajnie piękny, ale jednocześnie dziwnie się zachowywał - szedł jakiś skulony, jakby mu coś poważnego dolegało.
Rodzinka natomiast (mąż, żona, dwie córki wyglądające na jakieś naście i dwadzieścia lat) sprawiała mocno ponure wrażenie - wszyscy wyglądali na osoby straszliwie, śmiertelnie poważne, neznające uśmiechu, śmiechu, beztroskich myśli i wszystko w życiu traktujące przeraźliwie serio.
Zagadka dolegliwości psa szybko się wyjaśniła. Jemu po prostu bardzo chciało się kupę i próbował stanąć, ale jego pan mu nie dawał i uparcie ciągnął za sobą na smyczy. W końcu jednak pies nie wytrzymał, zaparł się i postawił na swoim. Stanął twardo w miejscu i ani myślał się ruszyć, zaczął robić swoje. Pan musiał się poddać. Zatrzymał się, a wraz z nim cała rodzinka. I wszyscy zgodnie, w milczeniu wlepili wzrok w odbyt psa. Żebyście widzieli ten ich wzrok! Z jaką nieziemską uwagą, powagą i skupieniem śledzili rozwój wydarzeń! Z jakim napięciem! Atmosfera wokół zrobiła się aż gęsta od oczekiwania na to, co ma za chwilę nastąpić! Zupełnie jakby z tyłka tego psa miała za chwilę wyskoczyć przepowiednia na losy świata, albo jedyna broń mogąca ten świat ocalić przed rychłą, już pędzącą zagładą. Starsza córka wyciągnęła worek na odchody i trzymała go w pogotowiu, gotowa rzucić się czym prędzej po drogocenny artefakt zaraz, natychmiast, jak tylko pojawi się on na świecie, zanim jakieś niecne siły zła zdążą go przechwycić i porwać.
Nie wiem, jak to się ostatecznie skończyło, gdyż ich minęłam w tym momencie i niezręcznie mi było zatrzymywać się i dołączać do grona Oczekujących.

Co za oryginały! Ciekawość mnie zżera, co oni wówczas tak naprawdę czuli, co myśleli...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 lipca 2022 17:31:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
To dziś znalazłam. Dwa kroki od Bródna:

Obrazek

:D :serce :aniolek:

A już myślałam, że naprawdę dobrze znam swoje okolice.

Inna rzecz, że dzień po takich deszczach, jak wczoraj, droga do tego uroczego miejsca wygląda mniej więcej tak, jak ono samo...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 lipca 2022 19:12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ło!! Gdzież to?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 lipca 2022 20:13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
O tutaj.

:)

Po prawdzie to byłam parę razy w okolicy, ale od innej strony - tam też jest fajnie, ale nie miałam pojęcia, że od tej, do której dziś dotarłam, to wygląda aż tak zacisznie i dziko - jeziorowato. Spodziewałam się tu nad tą wodą cywilizacji i jakiegoś osiedla raczej...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 lipca 2022 20:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzieki! Wyjatkowo daleko ode mnie, ale jesli bede w okolicy to nawiedze!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 lipca 2022 22:02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D
Powiem, że bardzo fajnie mieć takie coś w bliskiej okolicy, ale na drugi koniec Warszawy nie chciałoby mi się jechać, żeby to zobaczyć. Zwłaszcza, że po Twojej stronie miasta jest wiele innych fajnych jezioro-podobnych bytów, to raz. Tu z kolei mimo wszystko widać, że to miasto - blokowisko masz w tle, no i gdybym skierowała obiektyw w lewo (a nie zrobiłam tego, bo i po co ;) ) to widać by było, że krajobraz psują kominy elektrociepłowni Żerań, to dwa.

Niemniej jednak, jeśli faktycznie będziesz w okolicy i będziesz miał czas na łażenie, to powiem, że cały odcinek Kanału Żerańskiego od Wisły aż do tego rozgałęzienia jest bardzo fajny.
Kładka Żerańska to bardzo malownicze miejsce i ciekawe przyrodniczo. W zeszłym roku zawsze, jak tam byłam, widywałam tam czaple. W tym roku czapli nie widziałam, za to wczesną wiosną widziałam mnóstwo bobrów i bażanty. Później już niestety nic ciekawszego, niż łabędzie się tam nie ujawniło, ale zawsze nadzieja na coś jest... ;)
Za kładką można ulicą Zarzecze dojść aż do wału, na którym znajduje się Modlińska i przedostać się na drugą jej stronę. Znalezienie przejścia nie jest oczywiste, ja tam sobie skręcam w prawo w mało cywilizowaną ścieżkę, potem przechodzę przez taką górkę i dalej wzdłuż kanału przechodzę pod mostem. Za mostem wychodzi się na coś w rodzaju parku i już tam kanał wygląda jak jezioro. Można sobie iść tym parkiem wzdłuż 'jeziora', podziwiać półwysep, który stamtąd wygląda jak wyspa, na którą chciałoby się trafić, a potem... no cóż, potem jest drugi półwysep, jeszcze zeszłej jesieni również malowniczy, niestety, kiedy ostatnio tam byłam - czyli w czerwcu - jakieś orki się za niego wzięły, a mnie szlag trafił i zawróciłam, żeby na to nie patrzeć. Dziś natomiast chciałam obejść to od drugiej strony no i się udało, chociaż o mało nie utonęłam w błocie. :lol: Mam nadzieję jeszcze tam wrócić i mam nadzieję, że i tego miejsca jakieś orki nie zniszczą w najbliższym czasie. :evil:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 lipca 2022 08:48:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 października 2019 13:13:17
Posty: 115
Wczoraj pod moim blokiem widziałem ślicznego jeża. Na nasz widok (bo byłem z żoną) podniósł swój łepek i popatrzył na nas.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 lipca 2022 18:59:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Czekajac na seans „Ennio” w Stacji Falenica widzialem (wciaz widze) Forumowicza Kishiro wystepujacego w stacyjnym ogrodku z zespolem Malpoludy :O

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group