Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:59:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 30 marca 2020 16:16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
No wybitny ten Joker, wybitny :!: :brawa:
Czy coś we mnie zmienił - hmm... nie wiem, pewnie nie, nie jest tak łatwo zmienić kogokolwiek. Ale wybitny jest i tak. A Phoenix - wow. :o Dawno czyjeś aktorstwo nie zrobiło na mnie takiego wrażenia: jest spektakularny, hipnotyzujący wręcz, a jednocześnie - nieprzeszarżowany, a to było wielkie niebezpieczeństwo w tym kontekście.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 stycznia 2021 22:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Brightburn: Syn ciemności.
A co jeśli Clark Kent nie byłby dobry. Spełnia się koszmar Bruce'a Wayne'a.
Kolejny raz próbuję. HBO.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 marca 2021 22:06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Odpaliłem Justice League Zacks Snydera.
Pierwszy kwadrans i dużo fajnej muzyki.
edit 21.03: no i skończyłem. Zdecydowanie lepszy od pierwszej wersji, od zdjęć, przez muzykę, po scenariusz. Cały czas jest to film komiksowy, nie ma co szaleć, ale w kategorii rozrywki kilka pięter wyżej.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 12:26:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Wczoraj obejrzałem pierwsze pół godziny Wonder Woman 84 i mniej nudziłbym się zmywając.
Może w tygodniu uda mi się przejść dalej i zobaczyć czy słusznie został uznany za paździerz paździerzy kina superbohaterskiego.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 12:53:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
zasada pisze:
Wczoraj obejrzałem pierwsze pół godziny Wonder Woman 84 i mniej nudziłbym się zmywając.


A ja w sobotę obejrzałem całość. Osobiście uważam, że w porównaniu do nolanowskiej trylogii wszystkie filmy o superbohaterach są nudne, a w porównaniu do "Jokera" wszystkim filmom opartym na komiksowych wzorcach brakuje głębi, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że nie przypominam sobie głupszego i nudniejszego filmu o kalesoniarzach. Bo pewnie coś by się znalazło. WW'84 mógłbym przyznać coś pomiędzy **, a ***, przy czym do tych trzech film zbliża się wtedy gdy pokazuje odwzorowanie mody i otoczenia lat 80tych, a do tych dwóch, wtedy, kiedy mowa o fabule (która naprawdę brutalnie traktuje inteligencję widza). O takich kwiatkach jak siedzenie side by side w kabinie szturmowego odrzutowca (jak w jakiejś awionetce) , to nawet nie wspomnę. Ale Wonder Woman, to chyba nawet w odsłonie komiksowej "słynęła" z niezbyt rozgarniętej fabuły, więc może był to zabieg celowy.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 14:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
zasada pisze:
Wonder Woman 84
Czy w porównaniu do poprzednich 83 części film ten wniósł coś nowego?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 18:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Czy w porównaniu do poprzednich 83 części film ten wniósł coś nowego?


Owszem. Pokaźne kwoty na konta twórców.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 20:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Peregrin Took pisze:
zasada pisze:
Wonder Woman 84
Czy w porównaniu do poprzednich 83 części film ten wniósł coś nowego?

Czerstwy żart tynfa wart!
Ale z innej strony sprawdziłem, Wunder Wave 84 to było DOA, MDC i Antidotum w klubie Dom.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 21:07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
zasada pisze:
Wunder Wave 84 to było DOA, MDC i Antidotum w klubie Dom


Psia krew! Gdyby nie COVID, to zobaczyłbym MDC w zeszłym roku! :x

Bo DOA i Antitodum już widziałem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 21:49:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pet pisze:
zobaczyłbym MDC

A w jakimś wątku nie wspominałeś, że krańcowość/ absurdalność tez/ deklaracji MDC była dla Ciebie punktem odbicia w inną stronę ideolo?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2021 22:21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie przypominam sobie, żeby to akurat MDC wywarło na mnie taki wpływ. Już raczej co bardziej radykalne zespoły o dekadę późniejsze mogły mieć takie oddziaływanie. Ale też raczej jako suma, a nie jakiś jeden konkretny. Co nie zmienia faktu, że na koncertach zespołów z równie absurdalnym, a nawet jeszcze głupszym przekazem zdarzało mi się bawić całkiem nieźle. To raz.

A dwa, że oglądanie takich zespołów jak MDC w trzeciej dekadzie XXI wieku, traktuję raczej jak (pop/sub)kulturowy wehikuł czasu, niż udział w jakiś politycznych masówkach, do których podchodzę z ideologicznym zaangażowaniem.

PS: Aż sprawdziłem - rzeczywiście 10 lat temu wyraziłem wdzięczność, za to, że byli jednymi z tych, przez których przegięcie antyreligijne, pogłębiła się moja własna wiara. Tym bardziej chętnie bym ich zobaczył. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 kwietnia 2021 16:42:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Włączę się, bo kino superbohaterskie łykam jak świeże (czy na pewno świeże w tym wypadku??) bułeczki...
Peregrin Took pisze:
Czy w porównaniu do poprzednich 83 części film ten wniósł coś nowego?

Po pierwsze: wcześniejsze 1983 części...

Wonder Woman w tym wydaniu jest ok, tak jak wspomniał Pet - tylko w wymiarze odwzorowania epoki. Fabuła taka, że musiałem zrobić dwa podejścia, bo po godzinie mi się przysnęło... Pierwszą część muszę sobie przypomnieć, bo niestety nie pamiętam, a była chyba całkiem ok...
Dodam, że obejrzałem ostatnio Ligę Sprawiedliwości (obie wersje) i tutaj jest znacznie ciekawiej... zarówno wizualnie, klimatycznie i fabularnie, choć udźwignąć cztery godziny na jeden wieczór to jednak zbyt długo jak dla mnie i musiałem podzielić spektakl na dwa razy.
Batman Nolana - to najlepsze, co wyszło spod znaku DC, choć wizja Snydera - próbuje gonić tę trylogię....


Jednak pozostaję całkowitym fanem MCU, ponieważ tam dzieją się rzeczy spójne, przynajmniej na razie... że kino puste i nie ma głębi? Ja tam odkrywam drugie dno, może nie w każdym filmie, ale Avenger Infinity War, Endgame czy też Kapitan Ameryka: Civil War to bardzo udane kino superbohaterskie... Ciekawe są również seriale, które MCU skrzętnie ukrywa przed swoją widownią, pozbawiając nas w Polsce możliwości korzystania z platformy Disney+...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 kwietnia 2021 17:49:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Smok pisze:
po godzinie mi się przysnęło

Ja wczoraj dotarłem do 1,5 h całości i było widocznie lepiej niż w pierwszych 30 minutach. Dzisiaj mam nadzieję skończyć.
edit: no i po. Ostatnia godzina jednak paździerz.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 kwietnia 2021 19:38:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Justice ... rld_War_II
Właśnie zacząłem.
Bardzo lubię animacje DC!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2021 23:13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przekornie napiszę w tym wątku.
Cruella ze 101 dalmatyńczyków nigdy nie miała nic wspólnego z superbohaterami. Za to w filmie pt. "Cruella" - owszem. W sumie poczyna sobie jak Batman, który nominalnie żadnych supermocy nie posiada, ale robi różne rzeczy, które wydają się nadnaturalne. Cruelli też wychodzą co i raz jakieś dziwne sztuczki, które w realnym świecie raczej nie miałyby szans.

Ten film świetnie się ogląda. W ogóle mi się nie nudził i lubił zaskakiwać. Z drugiej strony ma pewne istotne wady, które sugerują, że tak naprawdę nie jest to dobry film.Wiąże się to z podobieństwami, które się narzucają, a nie działają na korzyść film.

1) Joker. No, jeżeli ten film miałby być opowieścią o tym, jak rodzi się Zło i jak to się stało, że ostatecznie jakoś tam zwykły bohater staje się tym najczarniejszym z charakterów, to nie jest to nawet Joker dla ubogich, jest to zupełne nic. Sęk w tym, że chyba film "Cruella" wcale nie chce tego robić, wręcz przeciwnie: dekonstruuje postać tytułową, pokazując, nie jak stała się zła, tylko że wcale taka zła nie jest. Więc zarzut, że nie dostaje do głębi Jokera czy jakiegoś Hannibal Rising, chyba jest chybiony, choć się narzuca. To już prędzej można by zarzucić, że trochę beztreściowy jest, bo te ewentualne przemiany bohaterki to raczej fasadowe.

2) Diabeł ubiera się u Prady. W swojej istotnej części mamy tu totalną kalkę z tego filmu. No i znowu - dla ubogich, bo przy całym uznaniu dla aktorstwa Emmy Thompson, jej wariacja na temat Meryl Streep u Prady wypada cieniuteńko, jednowymiarowo i bez tego geniuszu, o którym Emma tylko dużo mówi. Jednak znowu zarzut wynikający z porównania jest wątpliwy. Bo to podobieństwo jest tak oczywiste, że chyba w pełni zamierzone (podkreśla to obsadzenie Marka Stronga w identycznej niemal roli). Potraktujmy to więc jako zabawę cytatami i zarzut kalkowania jest odparty. Pozostaje ewentualnie zarzut pustości, bo w sumie czemu ma służyć to kalkowanie, to nie wiem. Zabawie chyba.

I właśnie w kategorii zabawy ten film wygrywa. Jest to świetne kino rozrywkowe, które budzi pewne wątpliwości, ale naprawdę dobrze się ogląda.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group