Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:19:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 18:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Zdecydowanie nie będąc serialowcem, wkręciłem się wszelako w "Osiecką".
Scenariusz - Maciej Wojtyszko, dobra robota! Obie Osieckie jak na razie zagrane interesująco a już zupełnie rewelacyjnie Jeremi Przybora!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2021 12:26:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Właśnie sobie uświadomiłem, że już nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem jakiś serial w normalnej telewizji - czekając np. tydzień na kolejny odcinek.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2021 12:55:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
wokr pisze:
Właśnie sobie uświadomiłem, że już nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem jakiś serial w normalnej telewizji


Ja w "normalnej telewizji" oglądałem serial, czekając tydzień na kolejny odcinek, w 1992 roku (Twin Peaks). Może nieco później też (Ekstradycja) ;)

Telewizji w domu nie mam od 2010 roku i bardzo to sobie chwalę, ale co do czekania przez tydzień na następny odcinek, to zdarzało mi się to i w przypadku seriali internetowych - np. przy okazji nowego Twin Peaks, gdzie kolejne części pojawiały się właśnie co tydzień. Część nowo powstających rzeczy też ma taki cykl emisyjny i bardzo mi to odpowiada. A z wieloma serialami wrzucanymi na raz do sieci sam tak robię, że oglądam kolejne odcinki co kilka dni. Nie lubię ciągów po kilka odcinków na raz - za szybko traci się przyjemność, jeśli serial jest dobry. Oczywiście czasem zobaczę 2 części jedna po drugiej, ale to raczej rzadkość.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2021 13:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
zagadka:

jaki kolor skóry ma w najnowszym wcieleniu Arsène Lupin?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2021 22:35:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
wokr pisze:
już nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem jakiś serial w normalnej telewizji - czekając np. tydzień na kolejny odcinek.

ja niedawno, przy okazji "Ludzi i bogów"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 08:15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
wokr pisze:
już nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem jakiś serial (...) czekając np. tydzień na kolejny odcinek


Ja obecnie taki oglądam. Co prawda nie w "normalnej telewizji", a na HBO GO - "30 Srebrników". Serial jest średni, ale najbardziej podoba mi się w nim właśnie to, że na każdy kolejny odcinek trzeba sobie poczekać tydzień. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 09:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Tak to ja też oglądam - choćby teraz Amazon wrzuca po jednym odcinku tygodniowo 3 serię Amerykańskich Bogów - dziś oglądam pierwszy. Do tego mam podobnie jak Tyler - raczej sobie dawkuję - 2 odcinki to raczej max na jedno podejście. No chyba że jest to lekki serial komediowy z 20 minutowymi odcinkami np. Dobre Miejsce, czy Avenue 5, wtedy zdarza mi się łyknąć ciut więcej.
Chodzi mi o sytuację telewizji linearnej, że się tak wyrażę - konkretna godzina, reklamy środków na zaparcie itp. Czasami trafiam na jakiś serial w tv, ostatnio był to dobry odcinek Dr House'a, ale zwykle wytrzymuję do pierwszych reklam :)

Tyler Durden pisze:
Telewizji w domu nie mam od 2010 roku i bardzo to sobie chwalę

Ja taki radykalny nie jestem, z resztą w mojej spółdzielni za 18 zł jest bardzo dobra kablówka. Ale oglądam przeważnie programy typu National Geografic czy BBC Earth. Świetny jest program nieodżałowanego Anthonego Bourdaina (we wszystkich odsłonach) na Kuchni+ , z którego dowiedziałem się o świecie więcej niż chyba z czegokolwiek. No i sport oczywiście. Jeżeli natomiast chodzi o seriale to mam wrażenie, że linearna telewizja zupełnie oddała pole streamingom.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 12:48:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Przy okazji pisania kolejnych tekstów poświęconych serialom TVP muszę sprawdzać i porównywać ich wyniki oglądalności i zawsze niezmiennie zaskakuje mnie ich wysokość. Oczywiście najwyższa jest pewnie wśród starszych widzów, ale i w tzw. "grupie komercyjnej" źle nie wypada. Przeciętna produkcja TVP z tego klasycznie polskiego gatunku gdzieś między "Domem" a "Czasem honoru" zawsze łapie się na ok. 2 milionów widzów

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 15:15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Czyli ponad dwa razy tyle ilu jest subskrybentów Netflixa w Polsce. Ciekawe. Chociaż do tego dochodzi dzielenie kont i inne platformy.
Ja w każdym razie produkcje TVP ( głównie archiwalia) oglądam na ich platformie VOD. Obecnie "Przygody pana Michała"

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 18:58:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Nie lubię ciągów po kilka odcinków na raz - za szybko traci się przyjemność, jeśli serial jest dobry.


O nie! Czułbym się wtedy jak jakiś gość co wcina te hot-dogi na czas w zawodach...
Ja to lubię jak mi się dany odcinek "ułoży" i trzeba trochę poczekać.
Oczywiście gdy akurat oglądam jakiś (najlepiej mini-)serial, bo zdarza mi się to raz na kilkanaście miesięcy. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 13:52:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
"Od nowa" - hit, czy kit?

Tyler, zaczynaj! :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 14:00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Straszny kit. Miałem - po pierwszym odcinku - nadzieję na coś naprawdę dobrego. Niestety, poza zdjęciami jest to wydmuszka. Historia staje się przewidywalna (i to wręcz w stu procentach rozwoju akcji) od drugiego odcinka. Wszyscy grają poprawnie, ale przez cały czas tak samo. Wprowadzone nieprawdopodobieństwa (młotek!) wieją absurdem. Zobaczyłem do końca, ale miałem wyjątkowo silne poczucie zmarnowanego czasu. Niestety.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 14:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Historia staje się przewidywalna (i to wręcz w stu procentach rozwoju akcji)


I moim zdaniem to jest właśnie największe zaskoczenie. :D

We wszystkich tego typu produkcjach, kiedy twórcy podsuwają nam obłudnie kolejne tropy, żeby utwierdzić nas w przekonaniu o winie tego, czy owego bohatera, to jednego możemy być pewni - plot twistu, który wywróci wszystko na druga stronę i postawi całą sprawę w zupełnie innym świetle. Przy czym te zwroty akcji są czasami tak akrobatyczne, że po pierwsze zastanawiamy się czy sobie ten biedny scenarzysta karku nie skręcił, a po drugie mimowolnie przypomina nam się dowcip o zapaśniku, któremu przeciwnik założył zaplatańca (a zwłaszcza pointę tego żartu :)).
I w tym wszystkim zapominamy, że życie pisze raczej proste scenariusze, zaś najtrudniejsze jest to, żeby w nie uwierzyć. I o tym właśnie moim zdaniem jest ten serial - ten cały wątek kryminalny to tak naprawdę tylko pretekst do tego, żeby pokazać ile wysiłku potrzeba, żeby zaakceptować trudną dla nas prawdę, a następnie zmierzyć się z nią (na to zresztą wskazuję tytuł) i tutaj właśnie upatruję siłę tej produkcji.

Z drugiej strony muszę ze wstydem przyznać, że dla mnie ostateczne rozstrzygnięcie winy wcale nie było takie oczywiste, bo w pewnym momencie podejrzewałem każdego (łącznie z ojcem bohaterki, i synem ofiary :sofa:)

Zgodzić się mogę natomiast co do tego, że wadą była "oszczędna" gra mimiką głównej bohaterki i kiedy trzeba było pokazać jej niepokój/zagubienie/dezorientacje/panikę, to reżyser skupiał się na jej prawej gałce ocznej i jej precesji. Co miał jednak nieborak począć innego, skoro biedna Nicole jest tak naciagnięta, że nie tylko nie jest się w stanie uśmiechnąć, ale nawet zmarszczyć. :(

Za to wygląda młodziej niż Krzysztof Ibisz! :shock:

...co właściwie nie powinno dziwić, bo jest od niego o dwa lata młodsza, ale i tak dziwi. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 21:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
"Gwiazda Szeryfa" ("Tin Star").

Oglądał ktoś? Warto?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 stycznia 2021 09:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Tyler Durden pisze:
Zobaczyłem do końca, ale miałem wyjątkowo silne poczucie zmarnowanego czasu. Niestety.

A ja właśnie zupełnie odwrotnie, bardzo mi się podobało. Podobnie jak Pet obstawiałem prawie wszystkich , a największym minusem serialu jest dla mnie pani Kidman, która niedługo będzie mogła zagrać własną wnuczkę.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group