Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:09:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 09 listopada 2019 10:58:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Dziś Najdalsza Wyspa kończy XV lat!!!

:hopsa :dance: :piwko2: :bayan :fen :soczek: :piwo: :-D :hat: :bukiet:

:GTW

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 listopada 2019 13:18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wtedy to było jeszcze niemal wyłącznie: :pisze:

Choć przecież wszyscy, którzy byli, pamiętają spotkanie na Pradze u Kishiro, na które youzwa jechał w bagażniku i takie tam.

W kolejnych miesiącach stawało się to coraz bardziej:

:GTW

I to najbardziej zostało - forum zmieniło się, no ostatecznie jakby nie patrzeć na gorsze: przez wypalenie tematów, kłótnie, odejścia. Cieszę się tym, co jest i nadal bardzo to doceniam, ale wiadomo, że to już nie jest to samo.
Natomiast to, co wynikło ze spotkań, setek (tysięcy?) przegadanych godzin, dziesiątek (setek?) manewrów i wyjazdów, to znajomości, przyjaźni (a choćby i tylko wspomnienia), które pozostaną do końca życia. A może i dłużej!

phpBB [video]


Nomen omen! Pozdro z Poddasza :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 listopada 2019 18:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Dzięx za Waszą obecność :) Kochom Wos! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 listopada 2019 20:32:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
O tak... to forum bardzo dużo mi dało i sporo zmieniło...

...bardzo szkoda, że nie świętujemy tego dnia jak przed pięcioma (ooo!! jak szybko zleciało) latami i w podobnym składzie...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 listopada 2019 23:32:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Nie umiem tak pisać o muzyce i doznaniach z nią związanych jak wielu z Was. Dzięki Wam uczę się tego. Zaczynam zwracać uwagę na to co by mi pewnie umknęło. Odkrywam to co było mi nieznane. Jest to niezwykła podróż. Myśląc o forum, myślę też o tych z Was, dzięki którym tu trafiłem i o spotkaniach na koncertach.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 10:59:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ooooch, nie wierzę, prawie (prawie) pół mojego życia! I choć się dużo zmieniło, to jednak każdy czas był ważny, bo wynikał z tego, jak się zmienialiśmy (choć sama powoli do tego dochodziłam). A że każdy zmienia się w innym czasie, to się gmatwa. Jednak jesteśmy, nie?
Crazy pisze:
do końca życia. A może i dłużej!

:serducho

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 12:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Na tle internetowych rozbłysków i zgaśnięć Ultima Thule jawi się jako Wyspa Stabilności nieomal.
Pewna utrata dynamiki musiała nastąpić - nieuchronna sprawa, tak jak starzeje się sama Armia i my także. Niemniej forum przetrwało i ludzkie niesnaski i całe lata bez nowych płyt zespołu i atak facebooka...
Wciąż jest to miejsce, które dużo mi daje. Życzę Ultimie (czyli niejako nam wszystkim) dalszych lat w dobrym zdrowiu :serducho

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 12:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
artyphat pisze:
Nie umiem tak pisać o muzyce i doznaniach z nią związanych jak wielu z Was. Dzięki Wam uczę się tego. Zaczynam zwracać uwagę na to co by mi pewnie umknęło. Odkrywam to co było mi nieznane. Jest to niezwykła podróż. Myśląc o forum, myślę też o tych z Was, dzięki którym tu trafiłem i o spotkaniach na koncertach.

Dobrze wiedzieć, że oprócz tych, których dobrze znamy i przyzwyczailiśmy się, są też tacy, których może w ogóle nie miałem okazji poznać, ale dla których to forum też jest ważne i, choć czasem ich nie widać ani słychać, też są ważni dla forum! Fajnie, że napisałeś :piwo:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 14:58:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Niesamowite, że to jednak trwa i działa. Wiadomo, że życzyłbym i sobie i innym większej aktywności, ale dobrze, że po prostu jest. Jak stary pies, który może nie odwala już jakichś dzikich numerów, nie ucieka, nie szaleje, ale sobie pocziwa i fajnie wiedzieć, że jest.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 18:54:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja mam tak samo. Już kiedyś pisałem, że to jedno z najważniejszych wydarzeń mojego życia, które pomogło mi i pomaga przejść przez momenty trudne. Czasem mam wrażenie, że nawet nieśliście moje trudności za mnie, za co w jakimś sensie przepraszam; choć może to słowo jest tu za małe i w sumie to wciąż nie wiadomo, co będzie.

Bardzo Wam wszystkim dziękuję, że jesteście! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 18:57:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Jak stary pies


Hau! :piwo:

jpl pisze:
Bardzo Wam wszystkim dziękuję, że jesteście!


I vice versa! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2019 19:45:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:piwo: :D

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 listopada 2019 12:46:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
dołączam się do wiwatów :brawa: :brawa: :brawa: (choć z nutką zgorzkniałości, za którą z góry przepraszam)

myślę, że nasze Forum JEST wyjątkowe - pamiętam jak kiedyś (jeszcze w roku chyba 2005) gadaliśmy o tym z Użytkownikiem Boskim, bez grama kokieterii stwierdził on wtedy, że UT skupia ludzi, którzy są dużo lepsi (cokolwiek by to miało znaczyć) niż średnia krajowa... pozwalam sobie przytoczyć te słowa w chwili gdy po Boskim została już tylko garść kropek (wiem, wiem, nie jest tak źle)... ale dzisiaj myślę, że nawet wtedy nie docenił on roli samego Forum jako pewnego rodzaju, może nie bytu tylko systemu relacji i odniesień...

...to że z szeregów Forumowiczy wyłoniły się trzy małżeństwa (może więcej?) mówi samo za siebie, UT to nie są rurki z kremem... :) (a ile jeszcze było z tego pomniejszych romansów/krótkotrwałych związków/efemerycznych spacerów pod rękę/wspólnego gnania na wodzie fal, o których mało kto wie?)... kogo obchodzi "więcej niż średnia krajowa" skoro tu się dzieją TAKIE rzeczy? :) a wycieczki forumowe i okołoforumowe? a wspólne nawalenia się i brzdęki w latarnie? a prezenty na urodziny, których nawet darbiorca nie wyrzucił do dziś?

...mówiąc już bardziej serio, nasze Forum na pewno odróżnia od innych wątek "prośba o modlitwę"... raz czy dwa było tak źle, że trzeba było urwać pysze kark i poprosić... zadziałało i to jak...

ja w ogóle nie powinienem tu narzekać, bo dzięki Forum moje życie naprawdę zmieniło się na lepsze i to pod tyloma względami... jasne, z Budzym poznałem się zanim założyłem sobie konto na forummuzyczne.net, ale NA PEWNO moje przygody z Armią bez Forum byłyby uboższe... co więcej, z grona Forumowiczów wywodzi się kilka (nie parę ale kilka) osób, które bez wahania nazwałbym dobrymi/bardzo dobrymi przyjaciółmi, bez Forum nie poznałbym jednego z moich ulubionych miejsc na świecie, a zespół Soundrops pozostałby amatorskim projektem znanym nielicznym z rozdawanych na prawo i lewo kaset i płyt CD-R

pierwszym Forumowiczem (oprocz mojej Siostry, wiadomo), którego spotkałem w realu był Użytkownik YBodzio, który przyjechał do Poznania specjalnie na jakiś koncert Budzego Solo... zaraz potem był Użytkownik Bartek Z.-F. z piwem, po koncercie w Zamku - trzy dni później był już koncert Armii w Opalenicy, na który Bartek nas zawiózł swoim czerwonym maluchem (a co, gdybyśmy byli mordercami?) I już się potoczyło... nie sposób tu wymienić wszystkich Osób, miejsc i wydarzeń - dla Nich wszystkich zbiorcze "saluto!"

nie piszę tu prawie w ogóle o postach, tylko o tym jak się one przekładają na życie - ale oczywiście jedno sie z drugim przenika - już na samym początku historii UT nauczyłem się na włąsnej skórze (i to i jedną i w drugą stronę), że słowo na ekranie może znaczyć i może zaboleć tak samo jak słowo w realu... był taki moment gdy pozazdrościłem Użytkownikowi Niektórzy_Know_Who jego alterega Użytkownika Shrek i chciałem założyć Użytkownika Śmata, który by drwił i szydził i wsadzał kije w mrowisko bez żadnych konsekwencji... ale szybko uznałem, że to zły pomysł... Nie, żebym miał wielce coś przeciwko Alter Egom i Klonom, ale stwierdziłem, że to akurat nie dla mnie, to była jedna z przesłanek, dla których zmieniłem sobie nazwę z "Dzyń" na "Gero" - właśnie w imię jakiejś tam prawdziwości i też odpowiedzialności za słowo - czy się udało? kiedyś mnie z tego osądzą - może nie tak surowo jak w TEJ piosence, ale...

***

minęło 15 lat i Forum jest oczywiście w zupełnie innym miejscu, co tu dużo mówić, pewnie dogorywa, choć kto wie? :) wiadomo, że czasu nie da się zatrzymać i blebleble... oczywiście jest nas tu mniej niż było... wydaje mi się, że niektóre odejścia były naturalne, nieuniknione i może nawet potrzebne tym którzy odeszli, nie mnie rozsądzać... nie ulega jednak dla mnie wątpliwości, że jest nas tu mniej niż być powinno i niektóre odejścia nie powinny były się zdarzyć

absolutnie nie chodzi mi tu o bycie jakimś "forumowym sumieniem" (właściwie chodzi mi o coś zupełnie przeciwnego) sam nie jestem w tym dobry - jestem artystą i Forum zawsze było dla mnie głównie kanałem ekspresji moich odczuć i dzielenia się moimi głównie muzycznymi pasjami... to pewnie nieźle, ale mogło być lepiej.. Biję się tutaj w piersi (tylko i wyłącznie za siebie, podkreślam), bo jestem pewien, że gdybym się bardziej postarał, pewnie by tu niektórzy co są i niektórzy co ich nie ma chętniej wchodzili...

w powyższym kontekście chciałbym serdecznie podziękować takim UŻYTKOWNIKOM przez duże U(ltima), którzy ideę tego Forum czują o wiele lepiej niż ja, w kategorii służby - wymienię tu tylko dwóch: Pablaka i Araska - nigdy się nie dowiemy ile pierwszego kosztuje (energii, czasu i pewnie pieniędzy) bezszelestne utrzymywanie tutaj porządku i nigdy nie będziemy mogli sprawiedliwie wynagrodzić drugiemu wysiłków reanimujących sprawy na UT pod egidą WIelkiego Forumowego Oceniania - dziękuję Panowie

i jeszcze bezimiennie - są tu takie osoby, które nigdy nie napisały "złego" posta (ja do nich niestety nie należę) - zawsze godzą, zawsze wspierają, zawsze służą pomocą, dzięki Wam także!

od jakiegoś czasu nie mogę już powiedzieć, że to jest "moje" Forum, może to i dobrze (czy jest to ta naturalna kolej rzeczy, która przeraża Budynia?) - czuję się tutaj jednak bardzo dobrze jako gość, właśnie dzięki tym wymienionym przeze mnie imiennie lub nie, ale też dzieki wszystkim, którzy tu piszą - mam nadzieję, że dotrwamy co najmniej do XX-lecia, oby w szerszym składzie, żeby nie było tu coraz smutniej (bo trochę jest, co tu dużo gadać)

żeby nie było zbyt płaczliwie, na koniec chciałbym powiedzieć, że nadal zdarzają się tu takie posty, po których bluzgam wprost do ekranu i mam ochotę wypieprzyć monitor przez okno - to chyba też dobrze, jak mówił Czarny Franek u Nienackiego: "Nudy się tylko boję. I morałów" Jesli pojechałem nudno i moralizatorsko (w tym poście czy w jakimkolwiek innym), przepraszam - niech żyje życie, jak to mówią między wierszami Forumowi ulubieńcy czyli Turnał i Koltplej...

Oby w Niebie było jakieś Ultima Thule 3.0, w którym co się pomyśli to zaraz wyleci na ekranie! (Po namyśle - oby nie!) :)

Ukłony dla Wszyskich byłych i obecnych Forumowiczy :aniolek:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 listopada 2019 16:07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Piękny i potrzebny wpis. Dzięki.... :)

...i tak na marginesie, ale nie do końca: gdzież podział się Forumowy List... jedna z bąbowych inicjatyw wspomnianego wyżej Araska?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 listopada 2019 16:13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Hehe! List dotarł do mnie i poleciał dalej... PAMIĘTAM!!! :D

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group