Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:57:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kino Dzieci
PostWysłany: sob, 21 września 2019 15:54:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zaczął się dziś festiwal Kino Dzieci - przed wakacjami jest "Kino w trampkach", a we wrześniu od sześciu lat Kino Dzieci. Bardzo lubię ten festiwal i wybrałem się dziś na oficjalne otwarcie. Film zachwycił mnie tytułem i trailerem. Proszę tylko zobaczyć:

phpBB [video]


Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię!
Nie mogłem opuścić takiego filmu.
Byłem i choć zachwytowi nie uległem, na pewno nie jestem też rozczarowany. Nie są to Sekrety morza, czy Czerwony żółw, czy najlepszy filmy Miyazakiego. Ale film ma swój charakter, jest wizualnie piękny, ale bardzo nieoczywisty i w ogóle: niby kino dzieci, niby bajeczka, ale na pewno gdzieś poza granicami kina familijnego. Choćby zakończenie: nie otwarte, ale na pewno niedopowiedziane. Niejeden uczeń z mojej klasy (lat 10-11) zapytałby: no ale kto to był ten niedźwiedź?...

To jest chyba wielka zaleta filmów z tego festiwalu, że owszem dla dzieci, ale chyba dla każdego coś się znajdzie.

Na przykład na przyszły weekend mam bilety na coś takiego:

phpBB [video]


W Warszawie w Muranowie i Kinotece, poza tym pełen repertuar we Wrocławiu, a w 20 innych miastach grana będzie część filmów (tzw. konkurs główny, czyli m.in. te Niedźwiedzie). Bardzo polecam zapoznać się z repertuarem, szczególnie oczywiście komuś, kto chciałby pójść z dziećmi, a zniechęcają go reklamy, huk w multipleksach czy generalnie tandetność repertuaru (choć o nowym Królu lwie słyszałem jednak dobre rzeczy).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: sob, 21 września 2019 22:01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię!

A to jest książka, wiesz?
Obrazek
Nie znam, mam inną tego autora, ale też się nie wypowiem. W każdym razie tłumacz powinien zachęcać.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: ndz, 29 września 2019 08:45:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O książce nie słyszałem, o filmie już pisałem, to teraz krótko napiszę, co jeszcze widziałem w ramach festiwalu:

* trailerowane wyżej Children of the Snowland - bardzo interesujący dokument o dzieciach wywodzących się z biednych himalajskich wiosek, które w młodym wieku zostały wysłane do szkoły w Kathmandu i tym samym straciły kontakt z rodzinami. Jak to dobitnie zostało powiedziane, ani ich nie będzie stać na daleką drogę do domu, ani tym bardziej rodzin na odwiedziny w stolicy. A jednak po wielu latach przychodzi czas dla trójki wychowanków szkoły Snowland, żeby odbyły długą drogę do domu. Długą w przestrzeni (najdalszy musiał na koniec 15 dni iść!), ale i w czasie, bo to jak cofnięcie się w czasie, do skrajnie prymitywnych warunków życia. Bardzo interesująca rzecz! (byliśmy bez dzieci)

* klasyczne Dzieci z Bullerbyn w reżyserii Lasse Hallstroma, przed laty byliśmy na tym z dziewczynami, teraz z Marcinem. Przepięknie sfilmowane, głównie w świetle poranno-wieczornym, jak Podróż na wschód. Ta wakacyjna wieś jest tam PRZECUDNA.

* Chłopiec i pingwin/ Zog - czyli dwa krótkie metraże (łącznie ok 50 minut) dla mniejszych widzów. Szczególnie Chłopiec i pingwin ładny, zresztą wystarczy zobaczyć trailer. Jaka wspaniała animacja morza!!!

phpBB [video]


--

A dzisiaj idę na film pt. Szybcy i śnieżni :D


(jeszcze wczoraj Asia zabrała chłopców na Jakub, Mimmi i gadające psy - bardzo fajnie wyglądającą animację produkcji polsko-łotewskiej)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: wt, 01 października 2019 00:11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
Chłopiec i pingwin

Cudowny! Zresztą jak książka. Tylko że książka niedostępna, a film był jeszcze niedawno dostępny na YT, może jeszcze jest, polecam dzieciatym i niedzieciatym. Ale Ci fajnie!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: wt, 01 października 2019 17:57:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jest nadal:

phpBB [video]


ale może fajniej w oryginale:

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: wt, 11 lutego 2020 15:02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ferie zimowe Muranów urządza "ferie zimowe z kinem dzieci". Wczoraj z tej okazji byliśmy na

Crazy pisze:
klasyczne Dzieci z Bullerbyn w reżyserii Lasse Hallstroma, przed laty byliśmy na tym z dziewczynami, teraz z Marcinem. Przepięknie sfilmowane, głównie w świetle poranno-wieczornym, jak Podróż na wschód. Ta wakacyjna wieś jest tam PRZECUDNA.


tzn. nie na tym, tylko na rok późniejszej drugiej części - polski tytuł to po prostu "Nowe przygody dzieci z Bullerbyn". Słabsza od pierwszej, ponieważ części zimowej o dziwo brakuje tytułowych przygód; jest pięknie i sielsko, ale nic się nie dzieje. Natomiast część wiosenna dorównuje pierwszej. Na youtubie można obejrzeć w całości z dubbingiem czeskim :mrgreen: Proponuję na zachętę scenę, kiedy Ollemu rusza się ząb.

Pierwsza część w najbliższą niedzielę o 12:30 - jeżeli ktoś siedzi w Warszawie z dziećmi w wieku, nie wiem, od 4-5 lat do (tyle, ile nadal się chce oglądać Bullerbyn), to lepszej propozycji kulturalnej nie znajdzie :-)

A w ogóle to do kin wszedł film Marona - psia opowieść, którego nie widziałem, ale trailer wygląda według mnie przepięknie:

phpBB [video]


Wszedł, to dużo powiedziane, bo ledwo można go gdzieś złapać. Rozważam więc następny czwartek (pojutrze z napisami, tydzień później z lektorem).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: sob, 26 września 2020 06:06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
Zaczął się dziś festiwal Kino Dzieci

I dziś też się zaczyna!

manool pisze:
polecam dzieciatym i niedzieciatym


:-)

O szczegółach więcej potem, ale - szczególnie dzieciatym, którzy chcieliby czasem zabrać dziecko do kina, a jakoś nie do końca im pasuje oferta nacodzienna - polecam uwadze.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: sob, 26 września 2020 07:09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
W ramach Kina Dzieci, zobaczyliśmy wczoraj z Michałem Pluton :P

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: sob, 25 września 2021 16:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
I ponownie się zaczęło!

Dziś rano udałem się na pierwszy festiwalowy film z naszymi synami. Był to film pt. Yakari i wielka podróż, i ja ten film gorąco polecam na jakieś familijne wyjście do kina! Oczywiście to raczej dla młodszych dzieci: obu naszym chłopakom (lat 9 i 6) podobał się bardzo i szczerze mówiąc mi również. Stare dobre opowieści indiańskie są wśród dzisiejszej młodzieży niemal zupełnie zapomniane, a to właśnie ta tematyka, więc tym bardziej warto zwrócić uwagę. Przyjaźń ze zwierzętami, piękna przyroda, odwaga i lojalność, i bardzo ładna, klasyczna animacja - dużo zalet.
Sporo jeszcze projekcji w najbliższych dniach.

A jutro coś, na co najbardziej sobie ostrzę zęby: nowy film Tomma Moore'a - po Sekretach Księgi z Kells i Sekretach morza, czas na Sekrety wilczej gromady (tytuł oryginalny bardzo mi się podoba: Wolfwalkers).

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kino Dzieci
PostWysłany: sob, 30 września 2023 09:50:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rok temu nic tu nie napisałem, ale dzisiaj zaczyna się kolejna edycja - tyle że zmienili nazwę na "Młode horyzonty". Może tamta zbyt dziecięco im brzmiała?

W każdym razie za dwie godziny zaczyna nam się seans filmu pt. Fritzi, jest to animacja dziejąca się w 1989 pomiędzy NRD a RFN-em... ciekaw jestem tego filmu.

edit: Ciekawość zaspokojona bardzo pozytywnie. Film polecałbym widzom dziecięcym tak do 11-12 lat, nie dalej, ale tym polecałbym BARDZO. I jako dorosła osoba towarzysząca byłem bardzo usatysfakcjonowany. Film w sumie "obyczajowy", ale przepuszczony przez filtr dziecięco-przygodowy, jednocześnie bardzo poważnie i sensownie podchodzący do spraw historycznych - mamy Lipsk jesienią 1989 roku, demonstracje, żądanie otwarcia granic, agentów Stasi itp., na napisach końcowych skontrapunktowane autentycznymi zdjęciami tego, co właśnie obejrzeliśmy w kolorowej animacji.
Ciekawie wyszło, że akurat w przeddzień marszu w Warszawie - była okazja pogadać z chłopakami, że takie coś będzie. W końcu w szkole pewnie też o tym usłyszą, choćby od rówieśników, pewnie w jakiejś dziwnej formie.

A jutro film, który zapowiada się bardzo poetycko: Sirocco i królestwo wichrów

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group