Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:15:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 24 maja 2019 15:05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
6/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 maja 2019 15:28:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Się waham: głosować, nie głosować...? Lubię sam utwór, ale słuchając mam poczucie, że to jednak nie jest nagranie, które miało trafić na płytę. To właśnie mnie trochę hamuje.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 maja 2019 17:44:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Też nie wiem, bo pierwszy raz to słyszę. :shock:
4/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 maja 2019 21:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dla mnie to jest właśnie największa wartość, że arasek zdecydował się umieścić Nocny lot w WFO i choć kilka osób pozna ten numer, który gdzieś tam utknął w niebycie. Sama dyskusja nie jest i nie będzie porywająca, bo i o czym mówić; utworek jest bardzo przyjemny, ale przecież nienadzwyczajny i nie znalazł się na płycie, bo też by tam nie błyszczał. Dla mnie chyba jednak wygląda na potencjalnie najsłabszy, ale ja do Pocałunku mam stosunek bardziej jak Mikosz: płyta bardzo spójna, gdzie kazdy element siedzi na swoim miejscu i nie ma słabego punktu, nawet jeżeli ostatecznie najsłabiej wypada ten Horror, ale i on fajny.
Nocny lot też by tam pasował, ale nie chciałbym, żeby trafił kosztem czegokolwiek, więc może lepiej mu w Rarities.

Natomiast jaki by nie był, mam do niego ogromną słabość - pochodzi wszak z tego magicznego okresu wczesnego forum, był opublikowany na wspaniałej stronie Budzego z nożem w głowie i trochę to taki numer dla kumatych, do których bardzo się cieszę, że się w tym przypadku mogę zaliczyć ;-)

antiwitek pisze:
mam poczucie, że to jednak nie jest nagranie, które miało trafić na płytę

zapewne jest to ważne, skoro jest dla Ciebie ważne, ale zapytam: dlaczego ma to dla Ciebie znaczenie? akustyczna wersja While My Guitar Gently weeps też chyba nie miała trafić na żadną płytę... a uchodzi nie bez powodu za arcydzieło. Cała płyta Buckleya Sketches For My Sweetheart... działa na tej zasadzie: jest to niewątpliwie utwór niewykończony, ale jednak z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem. O wiele lepiej mi się zapisuje w pamięci, niż wiele takich, co niby skończone i na płyty trafiły.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 maja 2019 21:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Głosuj Witodzie! - tak bym doradził. Na płycie nie jest, ale przecież to jednak Utwór, z początkiem i zakończeniem, to Byt.

Oceniajcie sobie ze spokojem, do zobaczenia na WFO w niedzielę.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 maja 2019 21:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
dlaczego ma to dla Ciebie znaczenie?


Bo na przykład czepiałbym się do jakichś drobiazgów, a może gdyby Lot miał wejść na płytę, to zostałby one naprostowane? Trochę niezręczna sytuacja :) .

Crazy pisze:
akustyczna wersja While My Guitar Gently weeps też chyba nie miała trafić na żadną płytę... a uchodzi nie bez powodu za arcydzieło

Możliwe. Chyba słyszałem tę wersję raz. Jak na forum było małe starcie o ten utwór. Z 70 lat temu :) .

Crazy pisze:
Cała płyta Buckleya Sketches For My Sweetheart... działa na tej zasadzie: jest to niewątpliwie utwór niewykończony, ale jednak z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem. O wiele lepiej mi się zapisuje w pamięci, niż wiele takich, co niby skończone i na płyty trafiły.

Mi nie. Miałem pożyczony ten album, ale nie wiem czy raz udało mi się przebrnąć przed oddaniem.

Nie jestem wrogiem rarytasów i auttejków, ale jakoś tak dobrałeś przykłady... :wink:


Ciekawe w ogóle na jakim etapie Nocny lot został porzucony. Czy to bardziej demówka, wersja robocza-płytowa czy może numer nagrany - wstępny miks albo rzecz przed jakimś masteringiem?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 06:54:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki! Zapominam często o tym, że znienacka okazuje się, jak bardzo różnie słuchamy muzyki, my dwaj. No bo niby na ogół słuchamy podobnie i wiele razy słuchaliśmy róznych rzeczy razem, i podobne rzeczy nam się (na ogół) podobają. Ale potem piszesz w WFO (czy w Lizardzie :-)), a ja czytam i nagle poruszamy się w rejestrach całkowicie rozłącznych. I nie chodzi mi o Twoje poetycko-metaforyczne ujęcia spraw, bo o ile mi bardzo trudno samemu opisywać muzykę w taki sposób, to bardzo dobrze rozumiem, o co chodzi i staram się zawsze ożywić w sobie te Twoje niesamowite wizualizacje. Ale potem napiszesz np. coś takiego (stary post, ale niedawno trafiłem, szukając czegoś):
antiwitek pisze:
chodzi o te gitary, że one właśnie nie uderzają, nie atakują, tylko wszechogarniająco, celofanowo świszczą. Dopiero jak przyłożyć ucho do głośnika, to słychać, że tam jest jednak jakaś chropowatość

Jest to tak dalekie od czegokolwiek, co u mnie wiąże się ze słuchaniem muzyki, jak to tylko możliwe.

antiwitek pisze:
demówka, wersja robocza-płytowa czy może numer nagrany - wstępny miks albo rzecz przed jakimś masteringiem?

nie widzę absolutnie żadnej różnicy między tymi czterema kategoriami :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 12:46:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
3/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 12:53:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
4

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 12:53:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
5,1/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 17:02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo fajny numer. Lubię i doceniam. 6/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 20:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
3,5/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 maja 2019 21:59:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ha, dzięki - nie ma to jak wymiana zdań. To napiszę, zagłosuję :) .

Cytat:
zanosi się na ciszę
bo Szirlej zmogła i kończy się las

:)


Zdaje się, że od początku lubiłem ten Nocny lot. I nawet nie zauważyłem podobieństw do innych numerów, o których tu wspominaliście.
Podoba mi się już początek: nabranie powietrza/nabicie, bębny, wokal i te różne popiskujące, zakreślające ciemną przestrzeń dźwięki... I jak nagle tę przestrzeń wypełniają GITARY. Jasne i mruczące, cieplutkie. Zaskakująco tam brzęczy chyba sfuzzowany bas. Ale takich niezbyt wyrafinowanych środków muzycznych jest tu więcej: kaczka, efekty nałożone na głos w jednym głośniku. I co? I nic :) . Dosyć to wszystko pasuje do bajkowej konwencji. Klip powinien być rysunkowy, w starej polskiej szkole: Wojtyszko, Butenko... Melodia ładnie płynie z gitarami i fajnie, że po pierwszych "mapach przedwojennych" jest luka :) . Bardzo udane jest też wpuszczenie ciszy w tę piosenkę - tak jak to zaczyna się od 0:41. Pojedyncze uderzenia, które wybrzmiewają w ciszy, pasują do tego oczekiwania w tekście. Tak jakby rzeczywiście wyjść przed dom, wypatrywać w nocy... Zawirowania wokalne wpisują się w konwencję PMK, ale to "tak" to już mocno Maleńczukowskie jest :) . Refren bardzo popowy - i całkiem mi to pasuje. I ten tekst, taki bez komplikacji, ale otwierają się w nim dalekie perspektywy, i choć czasem przeradza się w zestawienia obrazów, to jednak ma dużo urody i przyjemnie sobie za nim podążać. Wplecenie pod koniec motywu gitar od 3:17 zrazu wydaje się niepotrzebnie wydłużać utwór, ale jednak też dodaje jakąś ciekawą odległość całości. To trochę jak spojrzenie z perspektywy samolotu.
Słowem bardzo udana piosenka: 7.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 maja 2019 15:05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
KoT pisze:
na płycie z live'ami i rarytasami byłby w czołówce...

Tak, bardzo to fajny numer, niezależnie, czy byłby najsłabszy na płycie, czy nie. Zgadzam się z araskiem, że nic to nie iskrzy, ale też uważam, że wszystkie elementy się sprawdzają: i ten klasycznie rockowy refren, i rwane zwrotki, i instrumentalna końcówka, o której powyżej wspomniał Witek.

Ja dam 4.5/10, tak jak dałem Horrorowi Budzuli a także Cudowi... a o pół punktu więcej niż Jestem drzewu i Home'u... czemu nie?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 maja 2019 19:48:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Nocny lot" okazał się modelowym średniakiem - nie otrzymał ani jednej dziesiątki, ani jednej jedynki. Oceny zawarły się między 3 (Emilian, Olsd Seniorhand, Bogus) a 7 (antiwitek). Głos oddało 18 osób.
Ocen łączna - 4,76 i pozycja 110 w zestawieniu.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group