Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:26:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 28 marca 2019 20:59:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dałem dychę z pełnym przekonaniem, ale jeśli już miałbym się na siłę czegoś przyczepić, to tego skandowanego "Uwierzmy raz! Raz na zawsze!". Powiedziałbym że Kornowe, ale zaraz przyjdzie Frantz... :twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 marca 2019 21:46:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Ciekawe - już przynajmniej drugi raz przy utworze, który wyceniam na 10, pojawia się skojarzenie z tym zespołem, który u mnie wywołuje emocje mniej więcej takie, jak zawody wędkarskie. A sam moment świetny - gitarka tam świetnie pracuje, od razu po przeczytaniu zaczęła mi się w głowie odtwarzać i mam ochotę sobie Piosenkę włączyć.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 marca 2019 23:49:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Bogus pisze:
który u mnie wywołuje emocje mniej więcej takie, jak zawody wędkarskie

któren?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 marca 2019 06:53:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
A ja mam delikatne skojarzenie z ...and justice, a dokładnie moment kończący pierwszą część utworu perkusyjne i gitarowo kojarzy mi się z końcem one i początkiem the shortest straw...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 marca 2019 07:34:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Ktoś Witka podmienił??

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 marca 2019 09:03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Budyń pisze:
któren?

Peregrin Took pisze:
Powiedziałbym że Kornowe

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 marca 2019 15:32:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
8/10

Czytam to wszystko i niewiele rozumiem. Ale i tak się cieszę, że tyle napisane. W kontekście całego Ducha Piosenka po nic jest dla mnie zgodna z tytułem. Słuchana osobno w innym czasie zyskuje na wartości.
Pewnych fraz i słów mogłoby wogóle nie być - możnaby jak dla mnie skrócić ją o połowę. To tak jak z wpadaniem w doła, wolałabym pominąć niektóre etapy. Całość dziś już jest kompletna, tylko czegoś za dużo? Jak na suicie Ultima Thule - ciut przekombinowane sedno.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 marca 2019 22:46:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Wsłuchując się w ten medytacyjny początek, pomyślałam, że właśnie taki klimat (analogicznie jak Nocny lotnik i inne utwory z ambientowymi (?) końcówkami) przyciągnął mnie do Armii i ,co najważniejsze, już nie puścił. Przez tyle lat. I niby wiem, że muzyka, teksty Armią są unikatowe (chcę żyć w takim przekonaniu :) ), ale fajnie to sobie czasem przypomnieć na podstawie choćby „Piosenki po nic”.
10/10

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 02:10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Prawdę mówiąc, zaraz po tym jak PpN została wylosowana, myślałem, żeby bez sprawdzania dać jej jakieś 8 punktów. Wczoraj posłuchałem kilka razy porządnie i czułem, że nie pasi mi jakoś metallicowy vibe - stwierdziłem, że dam jednak 9. Dziś w nocy, podczas przerwy w próbie The D.N.A. dokonaliśmy jednak zespołowego odsłuchu - w ciemnościach i na rozkręconym na 60% *mocnym* wzmacniaczu i dość porządnych kolumnach. WOW. Odsłuch totalny, poczułem się jakbym przeniósł się z powrotem do 1998 roku na koncert Armii. Pogo w domu i absolutnie mistyczne doświadczenie. Duch zjada wszystko co zrobiła Metallica (z AJFA - sorry, Crazy ;) - włącznie) na śniadanie, a konstrukcja Piosenki po Nic jest miażdżąco doskonała. Strasznie się martwię spadkiem utworów z Triodante w czołówce listy, ale nie mogę jednak dać mniej niż 9.9/10.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 08:18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
anastazja pisze:
W kontekście całego Ducha Piosenka po nic jest dla mnie zgodna z tytułem. Słuchana osobno w innym czasie zyskuje na wartości.


To też prawda.

A wczoraj jak wyszedłem z pracy, to głowie pojawił mi się zaśpiew Budzego "za dalą dal, niewypowiedziane" i to było strasznie miłe, jakby sama piosenka (sukienka) ukryta pod rynsztunkiem aranżu/kompozycji była piękna. Pewnie tak jest! Ale potem w drodze posłuchałem kontrolnie - najpierw Duch wieje przez świat, a potem Piosenki. I Duch super, a Piosenka... jednak wciąż nie.

Przypomniałem sobie, że już przy pierwszym słuchaniu, w trzydziestym szóstym, najbardziej skonfundowały mnie właśnie partie czystej gitary, tu i tam na Duchu. Wydały mi się obcym elementem, takim metalowym, innym. Teraz myślę sobie, że to z jednej strony może być kwestia produkcji. Wcześniej strasznie żywo reagowałem na wszelkie podobne zabiegi. Weźmy króciutki fragment z akustykiem w Nigdzie, teraz, tutaj z Czasu i bytu. No, leżę zemdlony! A tu stawiane są te kolejne akordy, cyka blaszka, słyszę te różne inne dźwięki... i nic. Intelektualnie to jakoś ogarniam: kręgi na wodzie, kontemplacja, cisza. Ale w ogóle to nie trafia. A przejście do czadu też nie jest specjalnie poruszające, jakoś z butów się nie wyskakuję. Wy wyskakujecie? :)

Druga rzecz jest taka, że trochę zwątpiłem w Popkorna. Wiadomo, że jego partie są niekonwencjonalne, że specjalna nagroda, że coś tam. Ale jego gra w Piosence wydaje mi się jakaś nieciekawa, kwadratowa. Paweł świetnie, bas doskonały. Bębny też niczego sobie, i wokal. Ale gitara mimo, że głośna, że zajmuje kupę miejsca, to właściwie pozostawia mnie obojętnym. I nie klei mi się za bardzo z całością.

Tak że sam jestem zbulwersowany, ale moja surowa ocenia pozostaje w mocy.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 10:21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
antiwitek pisze:
Wy wyskakujecie?

...oczywiście!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 10:46:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ok! :D

A jeszcze co do Metalliki. Zawsze fragment przed wyciszeniem przywodził mi namyśl jakiś fragment, ale nie umiałem go namierzyć. Myślałem, że to coś z Mastera, ale to jednak po prostu ten moment z One, zaraz przed solówką :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 11:56:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
acustic doskonały. czad doskonały. tekst doskonały. ale numer trochę przydługi.
ocena: 9/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 12:07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
8/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 marca 2019 14:15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Miałem dać 9, ale ktoś wspomniał o tych genialnych ambientach, o tym wszystkim w tle i to jest przecież to, co w Armii lubię najbardziej, to rzeczy, które zmieniają muzyczna rzeczywistość!

Więc ostatecznie daję 10.

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group