Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:28:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 26 grudnia 2018 19:54:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A mi, że zostałem wpłynięty na!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 grudnia 2018 22:14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Muzycznie nawet-nawet, ale o tekście wolałbym zapomnieć. Super byłoby, gdyby Budzy zastosował tam jakieś wokalizy w "języku duchowym" - sprawdziłoby się to o niebo lepiej. Tekstowo jest to kategoria "Najduchów", czyli absolutny bottom.

Zastanawiam się (za muzykę!) nad jakimiś siedmioma punktami, ale jeszcze posłucham i podejmę decyzję.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 00:17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Świetne, wolne, walcem idące (jadące?) intro i potem te super - wyjątkowe w skali Drogi - przejścia na perkusji. Perkusja jest w tym numerze przepiękną siłą nośną - jest delikatnie, tam gdzie trzeba, z akcentami wysmakowanymi, choć wciąż oszczędnymi. Wejście waltorni w najbardziej charakterystycznym banaństwie i wszystkie tej waltorni nawroty - proste, a z najwyższej półki, wpasowane w punkt. Bardzo dobrze tego słuchać na słuchawkach, albo głośno, kiedy wyraźnie słychać te drobne pyknięcia w różne dziwne instrumenty. No i snujący się gdzieś na drugich planach klawisz. Jeszcze trochę elektroniki i byłby Taniec Szkieletów, a tak jest coś pomiędzy 'poprzednią Armią', a Budzym Solo.

Gdybym miał ten utwór jakoś usadowić w szerszym kontekście, to powiedziałbym, że to dzieło renesansowe. Z Renesansu Lubelskiego. Można to sobie śpiewać tańcząc (pląsając?) w późnowrześniowych, może wczesnopaździernikowych lekkich mgłach na trawach między Kościołem WNMP a Domkiem Loretańskim w Gołębiu.

Zapomnijmy tylko o tekście, a wysłuchajmy tam wokalizę i od razu będą okolice dziewiątki.

Za wpadkę z tekstem: 7.5/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 01:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Po dwukrotnym przesłuchaniu dostaje 8/10. Witek również i mnie przekonał, żeby podnieść ocenę, z początkowo rozważanych 5/10. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 08:29:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Armia na wsi. Na rżysku, po żniwach, w gorący sierpniowy wieczór, w promieniach zachodzącego słońca.
7.8/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 11:23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
dzieło renesansowe

o, rzeczywiście! zastanawiałem się nad tym, bo "minimal czy barock" to niby że bardziej barok... bo minimal zupełnie nie... ale i do baroku pasuje jak pięść do nosa - za bardzo to delikatne i nie wprost. Renesans!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 11:49:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
wokr pisze:
Armia na wsi. Na rżysku, po żniwach, w gorący sierpniowy wieczór, w promieniach zachodzącego słońca.

Tyler Durden pisze:
Z Renesansu Lubelskiego. Można to sobie śpiewać tańcząc (pląsając?) w późnowrześniowych, może wczesnopaździernikowych lekkich mgłach na trawach między Kościołem WNMP a Domkiem Loretańskim w Gołębiu.

:D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 12:05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
6

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 12:42:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
Niby wszystko już dawno temu zostało na forum napisane i niby juź niemal na samym początku wyzbyłem się miazmatów obiektywistycznych, a jednak wciąż zdarza mi się niezmiernie zdziwić przy okazji tych wątków. I ten przypadek bije wszystkie poprzednie...

Dla mnie teskt "Wspaniałej nowiny" jest jednym z najlepszych tekstów Budzego w ogóle (wprawdzie na DRODZE przegrywa z tekstem "Parowozu nr 8", ale minimalnie), a i całościowo łapie się do pierwszej dziesiątki.

P.S. A Króciu to nie był jakiś kot? Kiedyś nabrałem takiego przekonania, ale nie pamiętam już, na jakiej podstawie, zdaje się jednak, że jakiegoś wywiadu.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 13:21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Puddleglum pisze:
Dla mnie teskt "Wspaniałej nowiny" jest jednym z najlepszych tekstów Budzego w ogóle


Rozwiniesz myśl? A może pisałeś o tym już gdzieś na forum i mógłbyś wskazać miejsce?



Crazy: Renesans to najlepszy okres w kulturze "ewer" i ten utwór mi się pod względem muzycznym tak właśnie wpasował (też w sumie przy okazji rozważań o minimalu i baroku, hehe).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 13:42:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Puddleglum pisze:
wciąż zdarza mi się niezmiernie zdziwić przy okazji tych wątków

wiadomo. mi się to jak zawsze podoba - np. podoba mi się, że araska ten tekst wzrusza, mimo że mnie nie wzrusza...

no bo:
Puddleglum pisze:
A Króciu to nie był jakiś kot?

bardzo możliwe. nasuwa się jednak pytanie: dlaczego miałoby mnie to obchodzić? jest to pytanie chyba kluczowe, jeżeli chodzi o oddziaływanie tekstu kultury - rozbiłem się o to przy czymś, na czym bardzo i zależało, przy nowym Twin Peaks. bo linkowano mi jakieś skomplikowane eseje, kim jest Judy i dlaczego, ale nie mogłem niestety ich czytać, ponieważ było mi to kompletnie obojętne :-(
Budzego definicja własnych tekstów" ja ich nie rozumiem, ale je czuję jest dla mnie całkowicie satysfakcjonująca: czasem lubię coś poanalizować, ale w żadnym razie nie muszę mieć tego rozpisane. Jednak niezbędne jest to, żeby omawiany tekst w ogóle mnie obchodził, a do tego potrzebne jest... no nie wiem, co jest potrzebne, po prostu coś musi zainteresować, poruszyć. I czasem porusza, vide: Lanek albo ten gość, co nie strzelił gola. A innym razem nie porusza, vide: Damianek albo Patryk moja wiśnia. I Króciu też nie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 17:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
8,5/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 22:17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
arasek pisze:
lepsza piosenka niż ta

ano właśnie - ale kto był na spotkaniu zimowym wie, co myślę o tej piosence

przypominam sobie, bo to taki numer, że muszę sobie przypomnieć. Muzycznie lepiej, niż bym myślał, choć niestety nie do końca, uspokojenie już nie. Tekst natomiast nie trafia do mnie, w czym widzę, że nie jestem odosobniony. 4,5/10 i to bez zbytniego przekonania.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 23:05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Mój stosunek do tekstu tej piosenki jest raczej neutralny, z lekkim przechyłem na plus.
Bardzo lubię te wersy:
Jest lepsza miłość niż ma
lepsza piosenka niż ta

za ich optymizm i nadzieję, bo tu przecież nie chodzi o tą akurat piosenkę ani o miłość Budzego, tylko o to, że jest miłość większa niż ta moja nędzna, i są rzeczy większe niż wszystko, co ja mizernie potrafię zdziałać.

Nie mam też problemu z Królestwo nie z tego świa, bo odbieram to tak, że to Królestwo jest takie niewypowiedziane, nie da się go do końca wyrazić, opisać słowami.
A Króciu - nie wiem, czym lub kim jest i nie przeszkadza mi to. Im jestem starsza, tym mniejszą mam potrzebę, żeby wiedzieć i rozumieć wszystko, coraz bardziej za to lubię zagadki i tajemnice.

Muzycznie natomiast cudny jest dla mnie ten kawałek.
Świetny bujająco - transowy motyw porywa, unosi, zabiera w nomen-omen Drogę, fajna waltornia, potem gitarka, też buja ale i jest w niej tęsknota, fajny ten istrument, co jest i w Smokach (to ten vibraslap?), później pieknie się w przewodni motyw wpasowuje chyba flet i nie wiem co jeszcze.

9.5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 23:29:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
5/10


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group