Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:43:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 13:33:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
9/10 bez odsłuchu, ale nie wykluczam zmiany noty.
Pamiętam występ w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie zagraliście po Pink Freud. Też miałem skojarzenie z "Triodante". Świetnie to wówczas wyszło i zapowiadało ciekawą płytę. Aż sobie przypomniałem tamten koncert, choć tylko poprzez relacje, a nie nagranie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 14:08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
A ja po kolejnym przesłuchaniu wersji z Mińska cieszę się, że uproszczeniu uległ fragment początkowy, jest zbyt połamany jak na mnie, a w zestawieniu z resztą partii Amade zrobił by się ten utwór zbyt perkusyjny, takie Armijne Where eagles three:). Ale jako instrumental jawi się ten numer jako piękna progresywna figura i po raz kolejny podkreślam żal, że waltornia została tak zredukowana...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 18:41:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Frantz pisze:
Rozumiem że to pytanie to taki żart więc odpowiadam żartobliwie.
...Nie, nie było tam żadnego basu a Paweł na koncercie w minsku jak słychać grał na trąbce ;)

To pożartowalim :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 08:52:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Dobry utwór, jeden z lepszych na Toni. Napięcie w nim narasta ale nie znajduje ujścia. Tego właśnie mi w nim brakuje, kulminacji, jakiegoś zwieńczenia i rozładowania budowanej atmosfery napięcia. W rezultacie pozostawia z uczuciem niedosytu i wrażeniem, ze czegoś zabrakło w tej opowieści.
Wokr fajnie to opisał z tym horrorem na plaży ale ja nie będę aż tak surowy w ocenie.

7

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 09:23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wyłamię się z ogólnie bardzo wysokiego oceniania tego utworu.

Dla mnie jest to utwór, który za dużo chce. Jako otwieracz płyty chce być taką petardą emocjonalną, takim rozszarpywaczem trzewi, jak Zły porucznik. Rozumiem, że niejedno trzewię tu rozszarpał, ale na pewno nie moje. Najlepszym przykładem śpiew Budzego. Piłuje głosem jak właśnie w Złym poruczniku i łamie go niemal jak w Lamentacji. Ale ja mu, przykro mi, nie wierzę. I nie chodzi mi tu o intencje Budzego, nie twierdzę przecież, że on nie wierzy w to, co śpiewa. Chodzi mi natomiast o mój odbiór emocjonalny tego śpiewu, który jest taki, że Budzy postanowił wykorzystać patenty wokalne, które w różnych miejscach zadziałały - że powinny znowu zadziałać, ale na mnie robi to wrażenie tylko teoretycznego założenia; słyszę, że on się napina i przeżywa, ale nie zrozumiałem, po co?
Utwór chce też być dziełem życia młodego perkusisty. Perkusja jest wysunięta brzmieniowo na pierwszy plan a jej nader ambitny, łamany rytm zwraca oczywiście uwagę... niestety znowu bardzo mi przykro, ale moją uwagę zwraca na "nie". Oczywiście nie odmawiam mu - gra szybko i koherentnie, wykombinował i wykonał, ale ja tu słyszę tylko dużo stukania w bębny. Ktoś inny mówi, że to "jak Krzyżyk", ja mówię, że kiedy Krzyżyk takie rzeczy grał/gra, to on cały jest tym rytmem, on sam fruwa między tymi bębnami i talerzami, a tutaj jest w najlepszym razie dżołsatrianizm, a przecież młody perkusista na razie jeszcze satrianim perkusji nie jest.

"Cud" wydaje się bardzo dużo obiecywać i być może gdybym w niego uwierzył, to bym "teraz wiedział i sam widział". Niestety jednak moja wewnętrzna komisja weryfikacyjna nie uznała cudu za rzeczywisty.

Przy tym nie uważam, że jest to utwór zły, różne jego momenty wchodzą w głowę w interesujący sposób. Posłuchałem dla porównania Urkoloseum - ZNACZNIE lepsze, a także Tańca duchów - i tu mam poczucie, że poniekąd podobnie bym je ocenił, z tym, że Taniec duchów jest z jednej strony o wiele mnie pretensjonalny, a z drugiej w związku z tym bardziej błahy (muzycznie, muzycznie, do tego, żebym się na serio zainteresował tekstami to jeszcze mi tu wiele brakuje). Z kolei w Tańcu duchów przewijam początek, a Cud zdarzyło mi się wyłączyć, bo mnie zirytował. Ale chyba też Taniec minimalnie przeszacowałem, zatem niech będzie 4,5/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 09:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
6

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 13:04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
W top tenie "Toni" dałem "Cud" na przedostatnie miejsce i nadal nie mogę się przekonać do tego utworu. Ale wersja instrumentalna z koncertu bardzo ciekawa!
5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 17:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
7,1/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 17:35:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 17:51:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
6.5

chętnie bym dorzucił swoje trzy grosze do dyskusji o plusach i minusach, ale chwilowo nie dam rady

ps. dodam jednak, że największy ubytek punktów za te "najtłiszowe" klawisze od 2:04 - prawdopodobnie najgorsze użycie klawiszy na płytach Armii :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 19:27:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A które uważasz za najlepsze, tak swoją drogą?

A teraz CUD - utwór wywołał dawno nie widziane na WFO rozwarstwienie głosów. Wyraźnie zaznaczyły się frakcje "bardzo na tak" i "niekoniecznie" :wink: "Cud" - przy 24 głosujących - zebrał cztery "10" ale też trzy oceny z przedziału 3-4,5.
Łączna nota dla tego utworu to 7,31, co daje obecnie miejsce w trzeciej dziesiątce.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: CUD
PostWysłany: ndz, 21 października 2018 08:57:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
A które uważasz za najlepsze, tak swoją drogą?


Fajne pytanie. Mam kilku kandydatów, ale muszę jeszcze pomyśleć :) .
A Ty jak uważasz?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: CUD
PostWysłany: ndz, 21 października 2018 13:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Myślę, że w suicie Ultima thule!
Pomijam już część elektro, ale w samym głównym temacie, na początku utworu, motyw klawiszowy pracuje pierwszorzędnie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group