Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:18:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 99  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 16 kwietnia 2018 19:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki!
A Ty coś napisałeś/ napiszesz?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 16 kwietnia 2018 19:59:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
No jasne, że napiszę :D

...niebawem... 8-)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2018 15:17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zaskoczyło mnie słabe brzmienie! Dudniący dół, drapiące treble i zupełny brak środka, brak mięsa. Może powinienem poszukać, wbić pod scenę - może tam muzyka brzmiała lepiej. Ale trochę nie chciało mi się zabierać miejsca fanom, czy raczej dopadło mnie starcze odrętwienie :wink: . Niemniej słuchałem uważnie, starając się rozgryźć fenomen Luxtorpedy. I wychodzi na to, że nie rozgryzłem. Jak to kiedyś Smoczyca powtarzała w mauouonckiej kuchni o Mody Blues: "nie przemawia do mnie" :) . Pewnie, że podobało mi się to i owo, czy nawet poruszało, że rozpoznawałem nawet niektóre numery - ale całość wydała mi się jakaś bezkształtna, monotonna. Myślę, że sporo odbierają tej muzyce partie solowe, głównie Drężka - na mnie samo surowe, chrupkie, riffowe łupanie zapewne działałoby dużo lepiej. Ale ogólnie mało co mnie porywało, z Krzyżykiem - niestety! - włącznie. I te okropne brzmienia gitar a la późny Perfect w spokojniejszych fragmentach - nie tego się spodziewałem.

Jak Państwo widzą - dziś osiemnasty kwietnia, czyli dzień narzekania. Może w ogóle nie powinienem pisać o sobotnich koncertach :( .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2018 20:26:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
antiwitek pisze:
Może w ogóle nie powinienem pisać o sobotnich koncertach .
witt dla mnie ok

zanim o Armii /może jednak jutro, bo muszę przespać temat/ to o Luxach
W pierwszym okresie istnienia byłem na każdym koncercie w Poznaniu, a było tego trochę.
Była moc i świeżość. Załamanie przyszło w Swarzędzu gdzie panowie odstawili żenującą chałę i przestałem chodzić bo niesmak był zbyt duży. Potem już tylko z płyt i YT i niestety muzyka
antiwitek pisze:
wydała mi się jakaś bezkształtna, monotonna

potem były przebłyski jak choćby perełka 44 dni
w każdym razie chyba wyrosłem z tej muzyki, a dorosłem do Armii której już nie ma...

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2018 09:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
antiwitek pisze:
Może w ogóle nie powinienem pisać o sobotnich koncertach

Pisz pisz. Z resztą w dużej mierze pokrywa się to z moim odbiorem Luxtorpedy. Ja zatrzymałem się na Robakach i dalej jakoś mnie nie porywa.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2018 06:14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
+1.

To znaczy, czytam relacje tutaj. A sam mam tak, że od jakiś 2 płyt zespół przestał mnie pociągać. :?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2018 06:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Jak Was czytam, to aż mam ochotę posłuchać! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2018 12:01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Powsinoga pisze:
Była moc i świeżość. Załamanie przyszło w Swarzędzu gdzie panowie odstawili żenującą chałę i przestałem chodzić bo niesmak był zbyt duży.


Tej, no... ja nikomu nie bronię mieć swojego zdania, ale...
...po jednym słabym koncercie pokazać fuck'ersa zespołowi? (tak, pomimo - że jestem fanem - to byłem na zupełnie słabym koncercie Luxów na których słyszałem tylko bas i trochę perkusji, byłem na 2TM2,3 - gdzie panowie niestety grali na takim zmęczeniu i zniechęceniu - których do tej pory nie widziałem i byłem też na kochanej Armii po której pomyślałem, że chyba:
Powsinoga pisze:
Armii której już nie ma...

...a słychać byłe wtedy głównie perkusję i bas i odrobinę wokalu...

Ale po słabym koncercie przychodzi lepszy, po słabej płycie gorsza, a po kichnięciu glut...
...no i powiem Ci, Powsinogo, że rozumiałbym Twoją opinię, że Armii już nie ma, gdybyś na tym koncercie w Zamku był... Jestem odrobinę na Ciebie zły - bo liczyłem, że się wreszcie jakoś poznamy.
Być może wrażenie, które zrobiłaby na Tobie Armia w sobotę nie byłoby aż tak złe... chyba każdy zasługuje na drugą szansę?

Chętnie poczytam te krytyczne uwagi o Luxach, bo uwielbiam się z takim właśnie "niefanowskim" zdaniem mierzyć i dyskutować...

Witt... że Perfect? Muszę wreszcie posłuchać więcej tej kapeli :D

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: ndz, 14 października 2018 14:12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A co to się wczoraj w Poznaniu działo? opowiedzcie, kto byliście!

Litzy wszystkiego najlepszego!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 15 października 2018 07:48:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tutaj telegraficzny skrót, który daje niejakie pojęcie o tym co było...

phpBB [video]



...choć na tym filmiku nie ma best momentów, czyli - subiektywnie ;) - obniżenie stroju przez Tymoteusza i Marana Tha, Krzyżyk na Żywo, Titus i Litza śpiewają razem trzecią zwrotkę Jonasza i Titus i Popkorn grają to niesamowite solo w harmoniach w Pizza Driver

poza Tymoteuszem, który o ile jest w dobrej formie zawsze porywa, a był w formie wspaniałej choć bez Maleo (Tom - wulkan energii), bardzo podobało mi się Turbo, którego zwykle nie słucham (Kupczyk i Hoffman razem na scenie to zdaje się nie zdarza się już często, a Krzyżyk świetnie grał inaczej niż w Luxach, bardziej oszczędnie i hard-rockowo :shock:) ciekawy Flapjack, a tytułowy numer z High Proof Cosmic Milk bardzo mnie wzruszył w oryginalnym składzie Acid (kiedy ja ostatnio widziałem Popkorna?)

P.S. Lafdżoj niesamowicie dobrze nagłośnił - w tej trudnej sali - Flapjacka, inne zespoły brzmiały w mojej surowej opinii miedzy "dobrze" a "bardzo dobrze", ale Flapjack naprawdę świetnie, wielki postęp zrobił nasz dawny Moderator, a nawet - jak mi podpowiada Smok - Administrator :brawa: :brawa:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 15 października 2018 15:34:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
Titus i Litza śpiewają razem trzecią zwrotkę Jonasza i Titus i Popkorn grają to niesamowite solo w harmoniach w Pizza Driver


To akurat se zobaczyłem na youtube, oba momenty i tą drogą zwróciły moją uwagę :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 15 października 2018 21:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Gero pisze:
Tymoteuszem, który o ile jest w dobrej formie zawsze porywa, a był w formie wspaniałej

dzięki Gero, dobrze to było przeczytać :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: wt, 16 października 2018 05:57:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
88 strona wątku. Pięknie się czyta.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 10:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Właściwie trudno mi się tu wpisywać, skoro najbardziej sentymentalnego kopniaka dały mi inne koncerty niż Luxtorpeda (ale nie wynikało to z poziomu koncertu, który była jak zwykle lux). Najpierw wytargało mną 2Tm2,3. Budzy w fenomenalnej formie, niesamowicie mocny, dźwięczny, melodyjny głos. Gdyby poprzestali na 888, byłabym raczej mało entuzjastyczna, ale kiedy tylko łupnęło Marana Tha, wiedziałam, że dla tego jednego numeru warto było się pofatygować do Poznania (i powalczyć o zaparkowanie). Żałuję, że nie udało nam się ich zobaczyć na ostatnich trasach. Może w końcu... KnŻ, pierwsze dźwięki Taty dilera zagrane przez Litzę, zanim jeszcze pojawił się zespół - i straciłam dwadzieścia lat. Świetnie wybrnęli z braku Kazika, bo publiczność dostała oczekiwaną dawkę historii, ale nie męczyli buły na siłę. Nie wiedziałam też, że Krzyżyk ma takie umiejętności.
Flapjack to trochę dla mnie takie uczucie, jakie miałam, gdy pierwszy raz zobaczyłam na scenie Bryla. Mimo że na ich koncercie już byłam, to jednak przez swoje prawienieistnienie, a jednak pozostawienie ważnych dla mnie płyt sprawiają, że jak ich słucham, to mam ciarki. Guzik miał moc, a trochę się o niego bałam.
Acidów słuchałam z gębą w pełni uśmiechniętą. To akurat było mi wtedy najbardziej potrzebne: głośno i z humorem. Mniej więcej od Broken head ich nie śledzę, ale tych staroci w tym składzie mogłabym jeszcze wysłuchać na pełnoprawnym koncercie. Mimo siwizny i łysowatości wcale się nie zestarzeli, zupełnie się tego nie spodziewałam. Mocno, mocno sentymentalnie. Warto było. Dla mnie to też był kapitalny prezent.
Hej, Db! Hej, Gero!
Hej, Smoku! (nie podeszłam, bo się bałam, że mnie nie rozpoznasz)

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 11:33:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Ech, wystarczyłoby podejść i zagadnąć: Hej, to ja, Manool, pewnie mnie nie poznałeś ;)

Bo Gero mi mówił, że jesteś i się nawet rozglądałem, ale od razu mu powiedziałem, że pewnie Cię nie poznam :( :(
(wzrok już nie ten, niestety)

Dla mnie też koncert Luxtorpedy nie był najważniejszy tego wieczoru (może przez repertuar "hitów" - jakoś trudniej mi przebrnąć niż przez np. setlistę z ostatniej koncertówki LuxLive2 - którą mógłbym słuchać z jeszcze większym apetytem)....

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group