Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:08:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2018 00:10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
I ja. Tylko porządną sztabę na zamek sobie spraw, na wszelki wypadek... ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2018 13:13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Mój instruktor jazdy wrzucił dziś na fb krótką relację z kolejnego dnia wakacji z rowerem w tle:
Dla Powstańców Warszawskich
115 km
+45C w słońcu
Nawodnienie 2 litry
Energia batony 13WOG 8 szt
Psychika - koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo mnie to poruszyło.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2018 20:54:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
manool pisze:
Psychika - koronka do Miłosierdzia Bożego.

:)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2018 21:14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To mnie najbardziej ruszyło!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2018 21:19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..jeżdze do pracy rowerem i jak wracam do domu jadąc nasypem po wąskotorówce wśród pól i ogródków działkowych też sobie odmawiam.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 19:44:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
No to tak. Po prawie roku nieposiadania ważnego dowodu osobistego wybrałam się dziś w końcu do Tarnobrzega żeby sobie zrobić zdjęcie. Rowerem, na prom. Pogoda ładna, jechałoby się świetnie gdyby nie myśl, że pewnie tusz na rzęsach jest już na dolnej powiece a bluzka pewnie już się wymięła od torby przewieszonej na skos. No ale i tak nie chciałam jechać samochodem i tak. Jak się dojedzie do wału to można skrótem przez łąkę, taką wąziutką ścieżką. Ścieżka ma momenty gdy plasuje się tak z dobre 20 cm poniżej swoich brzegów więc albo się usiłuje podążać nią łapiąc równowagę i ryzykując że pedała poszorują po tych brzegach albo się z niej wyjeżdża i jedzie obok, po trawie. Oba sposoby dość emocjonujące i obu używałam.
Ten wstęp był mylący. Nie będzie o tym jak się wywaliłam na przykład w jakieś błoto albo co, poobcierałam łokcie i nie dojechałam na to cholerne zdjęcie.

Dojeżdżam do promu (akurat jest na drugim brzegu) i widzę panią na rowerze z sakwami, wyraźnie w jakiejś dłuższej trasie. Chyba przez to wyrwało mi się „dzień dobry”. Zeszłam z roweru i zajęłam się moim przednim kołem, które wydawało jakieś niepokojące odgłosy podczas jazdy przez trawę. Oczywiście postukanie w nie nic nie dało i odgłosy towarzyszyły mi i w drodze powrotnej.
Zanim prom dobił do naszego brzegu pani zapytała mnie do I speak English. Nie na wiele się jej przydałam, bo wszystko wiedziała i tylko upewniłam ją, że przez Tarnobrzeg dojedzie do Baranowa a potem do Krakowa. No ale ponieważ na razie udawałyśmy się w tym samym kierunku to postanowiłam jej pokazać drogę wyjazdu z TBG i dużo się dowiedziałam. Pani okazała się Niemką, wyruszyła tym rowerem 1. sierpnia i miała jeszcze w planach Oświęcim, Wrocław Poznań i Szczecin zanim wróci do swojego państwa. Do tej pory objechała Mazury (chyba od Szczecina?), najgorzej jej się jechało od Mazur do Warszawy, mało bezpiecznie itp. W ogóle zaczęła mnie zachęcać na takie jeżdżenie. Żeby sobie na przykład do Krakowa tak pojechać. Dużo takich praktycznych wskazówek mi udzieliła. I dużo takich bardziej, jakby to powiedzieć, osobistych rzeczy mówiła – o samotnym jechaniu, co jej to daje i takie tam… I nawet powiedziała, że mój rower jest ok na taką jazdę (no nie do końca w to wierzę :D) i że nie potrzeba niewiadomojakiej kondycji. Co do jej roweru to bym powiedziała, że to był rower w stylu plecaka Powsinogi, jeśli rozumiecie co mam na myśli. Bardzo żałuję, że zapomniałam jej zapytać jak sobie radzi z jakimiś naprawami w czasie trasy. Co do jej wieku to powiedziałabym, że okolice pięćdziesiątki. Bardzo dobre spotkanie, dzięki Niebiosa :). W sumie to prawie cały dzień dziś o niej myślałam.



Zdjęcie wyszło ohydnie:)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 19:53:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Joon, świetna historia! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 20:19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo fajne spotkanie!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 20:53:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Super! Najlepsze, że z opisu rozpoznaję osobę, która jest samotnie w podróży. I może na codzień nie jest bardzo rozmowna, ale nagle zaczyna mówić i okazuje się to bardzo przyjemne :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 września 2018 20:31:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
antiwitek pisze:
nie jest bardzo rozmowna, ale nagle zaczyna mówić

w punkt, też tak mam po kilku dniach, a nawet godzinach :mrgreen: jest coś takiego, że droga wyzwala naturalną rozmowę z drugim człowiekiem! Chęć spotkania. Sam nieraz jestem zdumiony swoją gadatliwością. :oops:

Joon pisze:
Rowerem, na prom. Pogoda ładna, jechałoby się świetnie gdyby nie myśl, że pewnie tusz na rzęsach jest już na dolnej powiece a bluzka pewnie już się wymięła od torby przewieszonej na skos. No ale i tak nie chciałam jechać samochodem i tak. Jak się dojedzie do wału to można skrótem przez łąkę, taką wąziutką ścieżką. Ścieżka ma momenty gdy plasuje się tak z dobre 20 cm poniżej swoich brzegów więc albo się usiłuje podążać nią łapiąc równowagęi ryzykując że pedała poszorują po tych brzegach albo się z niej wyjeżdża i jedzie obok, po trawie. Oba sposoby dość emocjonujące i obu używałam.

Właśnie ta część jest najwspanialsza!

Joon pisze:
Po prawie roku nieposiadania ważnego dowodu osobistego

he he skąd to znam? moja urzędniczka była oburzona antyobywatelską postawą sołtysa :oops:

Kontemplując ten obraz widzę emocję i dotyk
Joon pisze:
tusz na rzęsach
Joon pisze:
bluzka pewnie już się wymięła od torby

total!!!

i dalej:
Joon pisze:
Ścieżka ma momenty gdy plasuje się tak z dobre 20 cm poniżej swoich brzegów więc albo się usiłuje podążać nią łapiąc równowagę i ryzykując że pedała poszorują po tych brzegach albo się z niej wyjeżdża i jedzie obok, po trawie. Oba sposoby dość emocjonujące i obu używałam.

moje doświadczenie jakże bliskie, ale trochę zapomniane, któż na wsi nie zna takich ścieżek?

Joon masz wielki dar pięknego i dobrego opisywania rzeczywistości dnia codziennego dzięki !!!

PS
Joon pisze:
A do chodzenia dziś "August" i mimo, że wrzesień bardzo mi pasowało. Dobrze się szło.

a to mnie jeszcze bardziej zaciekawiło! chodzisz?
bo wiesz, szukam bratnich dusz... Chodzenie jest najpiękniejsze !!!

Joon pisze:
Dojeżdżam do promu (akurat jest na drugim brzegu)

dziś jechałem na pogrzeb i przeprawiałem się promem
czekaliśmy na organistę /jak on się nie spóźni to i my też/
i powiem tak: archetyp podróżowania

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 września 2018 20:44:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:oops: :oops: dobra już...

Cytat:
naturalną rozmowę
o to, to. Jedno, że ona tak normalnie zaczęła opowiadać o wszystkim (nawet opisała mi zawartość swojego bagażu) a drugie, że i ja tak bez zwykłej mojej spiny w tę rozmowę weszłam...

Cytat:
chodzisz?
e, nie tak jakoś bardzo. Jak się akurat da to wolę pójść pieszo do kościoła (bardzo mało kilometrów!) niż jechać, nawet rowerem.

Cieszę się, że się mogłam tu podzielić, i że się Wam podobało.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 września 2018 20:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Joon pisze:
tak bez zwykłej mojej spiny w tę rozmowę weszłam...


Super! Ja też tak mam, że nie inicjuję takich rozmów, a wręcz liczę na to, że do nich nie dojdzie (czego potem często żałuję). Trzeba jednak przyznać, że wychodzą z tego często niezwykle ciekawe, meteoryczne niekiedy, spotkania i znajomości.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 września 2018 08:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To my mieliśmy tak w Węgorzewie. Czekaliśmy w ogródku na obiad, obok stały rowery z flagami - polską i - no własnie, Dominik bardzo chciał wiedzieć, czyja ta druga flaga. Domyśliliśmy się, że rowery należą do pary, która obiaduje obok. Zachęciliśmy go, aby przeprosił i spytał. Okazało się, że państwo, w średnim wieku, podróżują po Polsce i informują o tym, czym jest udar, jak mu zapobiegać, a przede wszystkim jak zareagować, gdy pojawią się pierwsze objawy. Byli z Chorzowa, flaga województwa śląskiego, choć ruszyli gdzieś z Podlasia. Mieli za sobą kilkaset kilometrów, bez jakiegoś większego planu - pojawiali się w różnych miejscach, mówili, zostawiali ulotki, chłopcy dostali magnes, na którym Doktor Stroke uczy objawów udaru. Pan podobno kandyduje w tym roku w wyborach samorządowych, ale o tym niewiele mówił, ulotek też nie rozdawał.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 września 2018 20:26:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
wspominałem już w czerwcu o wyścigu w poprzek USA
teraz można poczytać o dzielnej dziewczynie :)
http://parafia-wierzenica.pl/wp-content ... marzka.pdf

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 września 2018 16:51:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powsinoga pisze:
wspominałem już w czerwcu o wyścigu w poprzek USA
teraz można poczytać o dzielnej dziewczynie
http://parafia-wierzenica.pl/wp-content ... marzka.pdf


Super!! Bardzo Ci dziękuję za podzielenie się tym tekstem. To niesamowite w ilu punktach przecinaliśmy się w czerwcu z trasą Marzeny, choć nigdy nie byliśmy w tym samym miejscu w tym samym czasie. Ciekaw jestem czy spotkany przez nas w Yellowstone Francuz dotarł do mety? Pozdrów dziewczynę przy najbliższej okazji :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group