Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:15:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 17 maja 2018 22:19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
O tak - opolska sensacja gniazdujące Alexandretty...

Tyler Durden pisze:
KoCie, zablokowałeś swój kanał?

Kurde jeszcze tego jutuba nie ogarniam (i w sumie nie zamierzam)... jakąś apką robię te transmisje i one same się na koncie zapisują... rozochociłem się i napisałem komentarz i coś zamieszałem i wczorajszy długi film mi wcięło... spróbuję to wrócić do normy... ale kanał jako taki się wyświetla... ale komentarze nie...

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony czw, 17 maja 2018 22:28:29 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 maja 2018 22:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Podaje się, że ten gatunek daje sobie radę z dwudziestostopniowym mrozem. Zresztą, jedne z pierwszych polskich obserwacji (ponad 20 lat temu) były w jednej miejscowości jesienią i następną wiosną. Nikt ich nie znakuje, więc dowodu, że wtedy to był ten sam osobnik nie ma, ale przesłanki, żeby tak sądzić tak (skąd by w Przygodzicach było źródło kolejnych aleksandrett uwalniające je co parę miesięcy?) Zresztą, zimy w Londynie, Paryżu czy Brukseli nie są bardzo mroźne, ale jednak są, więc gatunek nieznoszący chłodu nie zostałby dominantem. Ogólnie, ptaki zwykle wytrzymują duży zakres temperatur, a zimą migrują za jedzeniem, a nie samym ciepłem.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 maja 2018 23:59:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Teraz działa! Przez pierwsze minuty widać Twoją chatę, podwórko i facjatę ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 maja 2018 07:05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
hehe...
Ten filmik miałem tak w ogóle wywalić, bo to pierwsza instalacja komórki... ale jak już się doczekał komentarzy... :)

Wracając do papugi...
Ta cała sytuacja pokazuje pewne podejście do ochrony gatunków i migracji i kontrolowania obcych inwazyjnych gatunków...

No bo tak... na poziomie powszechnie obowiązującego prawa chroni się rodzimą faunę i florę przed obcymi zwłaszcza inwazyjnymi gatunkami... wydaje się masę kasy z budżetu na walkę z inwazyjnymi obcymi roślinami (w miejscach które są taki barszcz sosnkowskiego to każdy rozumie - roślina groźna ale jakieś kolczurki czy tawuły ? jedne są ładne, inne nieładne, jedne bardziej zagłuszają i wypierają rodzime gatunki, inne mniej... no i tak samo ze zwierzętami w tym ptakami... w zasadzie taką Aleksandrettę wypadałoby w Nysie złapać albo... umówmy się... odstrzelić i po problemie na jakiś czas :wink:

Może trzebaby się pogodzić z tym, że przyroda jest zmienna i wszystkie te ingerencje człowieka i desperackie próby zachowania jakiegoś gatunku wraz z odtwarzaniem mu odpowiedniego siedliska są po prostu bezcelowe, bo sprawy się toczą swoim biegiem... natura radzi sobie z człowiekiem i jego działaniami nienajgorzej...

/Tu mam zgrabną klamrę/
Ostatecznie Kopciuszki też przywędrowały w doliny całkiem niedawno (kiedyś był to gatunek górski) i gdyby tak je przed tym uchronić nie byłoby mojego live streama i może w ogóle nie byłoby naszego zainteresowania ptakami, bo kopciuszki to pierwsze ptaki podglądane przez Jaśka...

(oczywiście nie chodzi mi o jakieś barbarzyńskie historie z wybijaniem bizonów czy bocianów)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 maja 2018 08:25:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Jakoś łatwiej ludziom przychodzi akcja eradykacji inwazyjnych roślin, od biedy ryb czy nawet ssaków (jeżeli przedstawi się norkę amerykańską czy szopa jako straszliwego drapieżcę), niż ptaków. Bo przecież ptaki są takie ładne. Bo ptakami interesują się nie tylko biolodzy (choćby tu mamy specjalny wątek). Bo obserwatorzy są w stanie przejechać pół kraju, żeby zobaczyć jednego osobnika, którego jakiś sztorm przewiał za oceanu albo który zboczył kilkaset kilometrów z trasy migracji. A tu nagle jakiś gatunek ma być zwalczany?
Trzeba jednak przyznać, że o ile rdestowiec czy nawłoć rzeczywiście potrafią zarosnąć tak, że nic poza nimi w danym miejscu nie ma, o tyle inwazyjne ptaki zwykle nie robią aż takich szkód w rodzimej faunie. (Choć w podanym wyżej linku podaję przykłady przeczące tej regule).

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 maja 2018 08:37:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Kopciuszki podrosły i skaczą nie tylko po gnieździe ale po całej półce...
Mam sporo obserwacji na które nie było mnie stać przy okazyjnym wchodzeniu na cudze transmisje z gniazd...
Od higieny - maluchy nie robią pod siebie, a rodzice wynoszą odchody z gniazda, przez sposób karmienia - wbrew pozorom nie jest losowy tylko rotacyjny - maluchy same zmieniają miejsce w gnieździe, po to jak ostrożna są ptaki podczas karmienia - wczoraj posiedziałem z aparatem z teleobiektywem dobre 40 minut i nic - ani razu przez ten czas dorosły nie wleciał do gniazda...

link dzisiejszy:
https://www.youtube.com/watch?v=Y2yZbWToMpk

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 maja 2018 21:22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Super, na końcu możesz zrobić timelapsa z wszystkich filmów, jak rosną. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 maja 2018 08:01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Napisz w wątku jutubowym jak się za to zabrać, może się przekonam...

No cóż i już po kopciuszkach... wczoraj rano jeszcze były wszystkie i już zaczynały się rozłazić jeden z nich bardzo rozwinięty a jeden jeszcze taki niekumaty, po południu zastałem tylko dwa... okazało się, że jeden zaplątał się w jakiś sznurek czy co one tam poznosiły w trakcie budowy gniazda... no i jak zaczynał startować to całe gniazdo przesuwał... nie chciałem ich tam ruszać i pomyślałem, że mooże jak sam zostanie to go oswobodzę, zwłaszcza, że dalej były karmione... dziś rano znalazłem gniazdo na ziemi, a spod nóg wyleciał mi ten gagatek z przyczepionym sznurkiem i jakimiś farfoclami... ale skubany poleciał wysoko i do sąsiadki za krzaczory... więc liczę, że sobie poradzi... no i najbardziej mi szkoda, że nie nagrały się wyloty z gniazda o czym w wątku jutubowym napisałem...

ale cudnie było oglądać jak sobie rosną jedzą i mężnieją... mam nadzieję na drugi miot... no i zrobię jeszcze ze dwie półki to może się ktoś jeszcze zagnieździ...

phpBB [video]


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 lutego 2019 18:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fajne kosy ostatnio widuję. Kosice mocno inne od swoich partnerów!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 lutego 2019 19:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
a ja dzisiaj z bardzo bliska dzięcioła, tego z czerwonym.
No i wiewiórkę (one nie śpią? czy już wstały?)

No i, kurczę, już śpiewy też słyszalne dziś były!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 marca 2019 20:48:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dziś rano robię sobie śniadanie w kuchni, kiedy nagle słyszę dziwny odgłos za oknem. Patrzę, a tam kawka na parapecie, gapi się na mnie (jak ona mnie widzi przez firankę? :shock: ) i wydaje dźwięk brzmiący niemal jak miauczenie kota. W ogóle przypomina kota proszącego o wpuszczenie. Serio? - myślę sobie. Otwarcie okna w kuchni jest nieco kłopotliwe, więc nie chciało mi się tego robić, ale postukałam palcem w szybę prosto przed jej nosem. Gołąb już by uciekł. A ona na to postukała w to samo miejsce dziobem. To ja postukałam obok - ona też - w to samo miejsce. I tak się bawiłam z nią kilka minut. :D W końcu pomyślałam, że jednak otworzę okno i zobaczę, co zrobi - ale zanim zdążyłam, to odleciała.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 marca 2019 20:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Co za szelma! I jaka towarzyska :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 kwietnia 2019 17:17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Kościuszki znowu nadają!
https://www.youtube.com/channel/UC-VDKntPs2gMB1JqjPzbsxQ

pozdro
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2019 16:54:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
w sobotę na dachu stodoły:

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2019 17:24:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Piękne! A co to za gatunek?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group