Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:56:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: HORROR BUDZULLI
PostWysłany: sob, 03 marca 2018 20:13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Uwaga, mamy ważne informacje z Górnego Śląska - Anastazja była tak miła, że dokonała losowania! Czy będzie grubo? Czy będą kontrowersje?
Przed nami "Horror Budzulli". Znów PMK, ale co poradzić na los?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 marca 2018 23:00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
"Horror" nie należy do moich faworytów. Utwór niby komediowy, ale brzmi przez pewien czas bardzo nieprzyjemnie przez jakąś niezdrową (?) atmosferę którą gdzieś w swych tłach niesie - jest to coś ukrywającego się w ścianie metalowych gitar. Jest tam parę fajnych momentów - bardzo lubię proste pasaże waltorni i świetne syntezatory (czy dobrze słyszę, że tam gra Moog?) Najlepsze jest ostatnie 40 sekund, ta spokojniejsza instrumentalna część całej zabawy. Nie wiem, czy to bardzo odosobnione skojarzenie, ale dla mnie "Horror Budzulli" spokojnie mógłby się znaleźć w repertuarze Kultu. [EDIT] ...dopiszę jeszcze, po kolejnym odsłuchu, że utwór jest jakimś prekursorem "Freaka". Gdyby te gitary z tła (które budzą (pun intended) u mnie wspomniany wyżej niepokój) grał po swojemu Brylu, a do tego doczepiłoby się jakiś ciekawy saksofonik, to wyszedłby całkiem freakowy numer.

Mieszane uczucia mam w sumie, choć nie powiem, że tego numeru nie lubię. Zalicytuję 6/10, może w ciągu tygodnia coś jeszcze się zmieni.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 07:59:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja lubię ten utwór, nawet bardzo! :) :D Niech ma 7/10. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 09:07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dla mnie najgorszy utwór Armii.
1/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 20:25:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
też 1

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 21:48:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nawet głosować mi się jakoś szczególnie nie chce, ale dołączę do miłośników liczby "1" .

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 22:04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Szału nie ma ale wciąż lepiej niż 3 bajki, wiec 1 nie dam. Trzy :D

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 22:11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pippin, Powsinoga, Miki: serio nie znajdujecie tam niczego wartościowego?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 22:34:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
phpBB [video]


..czymu? muzycznie jest fajnie.Może jakby "wyciągnąć z kontekstu" to ocena niższa, ale oceniając jako fragment całości to jak dla mnie nie jest nisko. Ja dałbym 6.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 22:42:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To ja odwrotnie - wolę Horror wyjęty z kontekstu płyty!
Między Pocałunkiem Mogolskiego Księcia a Sodomą i Gomorą mi po prostu przeszkadza, a i do całej płyty niezbyt pasuje.
Dlatego, choć zwykle nie jestem przeskakiwaczem utworów, ani antyfanem tego numeru, to jednak Budzullę skipowałem regularnie...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 23:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
W krótkim czasie mamy dwa utwory, które są dla mnie jak rollercoaster - miewam z dnia na dzień różne opinie. Była "Ostatnia chwila" i teraz to...
Co na plus? Na pewno próba wyjścia z ram. Pisano tu już o pre-Freaku wybrzmiewającym gdzieś w "Horrorze". Coś w tym jest, choć na tle "Freaka", będącego podróżą na pogranicza krainy jazzu, "Horror Budzulli" jawi mi się raczej jako rockowa groteska (w pozytywnym znaczeniu).
Najlepsze dla mnie są refrenowe kawałki, z tym potężnym Horrooor!, do gitar akurat nic tu nie mam, brzmi to ciekawie. Waltornia istotnie - chyba najbardziej "kultowa" z całej Armii, ale to wynika z przyjętej estetyki utworu.
I w sumie kiedy tego słucham (ot, jak teraz) to nie zaprzeczę, że słucha mi się tego miło.
Ale zaraz przypętuje mi się myśl - kurde, no fajne to ale czy to jest utwór godny Armii? Przecież przy takich petardach - już ograniczmy się do tej płyty - jak "Sodoma i Gomora" czy "Śmierć w Wenecji" to jest jakiś kapiszon... Szukam w pamięci... czy Armia zabawiła się tak jeszcze lekką formą? Hm... "Buraki, kapusta i sól", "Jeszcze raz, jeszcze dziś", "She is a punk rocker" - to mi przychodzi do głowy i jest straszliwie naciągane.
Myślę też o nieudanych zakątkach tego utworu. Generalnie im bliżej końca tym ich więcej - gdy gitary cichną i zostaje sam bas, trzeba to czymś wypełnić: najpierw się jeszcze udaje (udany motyw waltorni), ale potem coraz bardzie jest to puste, za długie i na siłę. Nadmiar elektroniki też razi. Te różne wstawki typu "ha", horror" a nawet i te "trupie ciastka" coraz bardziej nużą. Można by i uznać, że są trochę dowcipne, wprowadzają pewien luz - no ale znów: gdyby tak się zabawiała Koranocka albo Big Cyc to OK, ale ...Armia? Koniecznie?

I tak by się kończyły rozważania prokuratora, ale teraz znów włącza mi się obrońca...
Bo sam tekst jednak się broni, choć kiedyś miałem jakiś wyjątkowo paskudny humor i takież nastawienie do otoczenia i uznałem go za przejaw pewnego narcyzmu. Ale nie - on dobrze i skrótowo oddaje to, że nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię właśnie zło, którego nie chcę z Listu do Rzymian. A czy można to przedstawić w konwencji groteski? A czemu nie?
Ponadto - zaraz, zaraz... Czemu ja chcę Armię zmuszać do tworzenia wyłącznie pomnikowych rzeczy? Godne, niegodne... czyż w godzinę po doskonałym obiedzie nie można sięgnąć po wafelka? I znów myślę z czym armijnym by tu porównać "Horror Budzulli" i nie znajduję, stwierdzam więc, że ten utwór jest swego rodzaju unikatem. A unikaty trzeba chronić. 8-)
Okej - mogę go uznać za próbę niezupełnie udaną. Coś jak Fiat Multipla :P (pamiętacie to auto?). Ale nie mogę zignorować i zupełnie sponiewierać. No i przecież wiadomo - nagrywając "Horror" Armia nie myślała chyba, że tworzy coś na miarę "Opowieści zimowej". Ale gdyby czuła się mentalnie samozmuszana do prób tworzenia tylko takich monumentów, to skończyłaby w Tworkach. Rozumiem więc tę próbę. I na pewno nie jest to dla mnie najgorszy utwór zespołu Armia.

4,5/10

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 00:56:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dla mnie też nie. Mogę ewentualnie stwierdzić, że najgorszy na Pocałunku, ale tylko dlatego, że wszystkie inne są lepsze ;-) Tzn. dlatego, że wszystkie inne to naprawdę bardzo lubię, ale Horror po prostu całkiem lubię.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 01:48:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Dla mnie też nie. Mogę ewentualnie stwierdzić, że najgorszy na Pocałunku, ale tylko dlatego, że wszystkie inne są lepsze ;-) Tzn. dlatego, że wszystkie inne to naprawdę bardzo lubię, ale Horror po prostu całkiem lubię.


Pełna zgoda :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 01:58:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo mi się podoba podejście Araska i cieszę się, że i u Crazy'ego i Maq wygląda to podobnie. Utwór jest dziwny i nietypowy, ale że najgorszy i na jedynkę?!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 06:18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Arasku super wpis. Multipla to było bardzo funkcjonalne auto, te trzy miejsca z przodu robią robotę. Trupie ciastka mi też grają na nerwach :)
Zwrotki to takie trochę bieda rapowanie i jest cokolwiek dziwne jak się wie co Budzy sądzi nt hh :)

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group