Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:42:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2018 18:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Wróciłem ostatnio do oglądania serialu Once Upon a time... bardzo fajny, lubię!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 07:03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Przez ostatnie sześć dni oglądaliśmy wieczorami całą trylogię "Millenium" (szwedzką). Kilka lat temu widzieliśmy "Dziewczynę z tatuażem" - zarówno w wersji szwedzkiej, jak i amerykańskiej. Teraz, przypadkiem, zorientowaliśmy się, że na Netflixie jest skandynawska całość, w rozszerzonych reżyserskich wersjach (po trzy godziny na tom). Podzieliliśmy to sobie - zgodnie zresztą z netflixową systematyką - na 6 odcinków i zobaczyliśmy komplet dzień po dniu. Rewelacyjna rzecz, bardzo mocna i świetnie zrobiona. Od czasu Forbrydelsen i Bron|Broen jesteśmy wielkimi fanami skandynawskich filmów kryminalnych, a całe Millenium wciągnęło nas na maksa i bardzo poruszyło. Jeśli ktoś nie widział, to bardzo polecam! Ciekaw jestem, czy jest na polskim Netflixie w tej pełnej, dziewięciogodzinnej wersji.

Wszedł teraz Bron||||Broen, ale tu jest niedostępny, a z oczywistych względów mam sporego pietra przed ściąganiem go z TPB. Ogląda ktoś?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 14:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Na jakiś czas robię sobie teraz przerwę od Netfliksa, ale dla porządku dodam, bo skończyliśmy:

monika pisze:
Na razie oglądamy "Master of None", pierwszy sezon spoko, drugi już zaczyna zjadać własny ogon. Ale czytam, że twórca stwierdził, iż kolejnych części nie będzie, przynajmniej na razie, ponieważ to, co miał do powiedzenia o życiu singla w NY (i nie tylko tam), to już powiedział - i może coś nakręci gdy się ustatkuje, żona, dzieci, te sprawy.


Drugi jest dziwny, bo w sensie serialowości i głównego tematu, owszem, zjada własny ogon. Ale są tam też odcinki wspaniałe same w sobie, małe dzieła filmowe po prostu. I to się tak przeplata z nijakimi popłuczynami po serii pierwszej, ale kończy dwoma odcinkami bombowymi, czarującymi melancholijnie i romantycznie, więc posmak zostaje dobry.

No i...

monika pisze:
właściwie nadal moje oglądanie animacji mnie trochę dziwi (ale rozważam kolejną Netfliksową, pt. Rick and Morty, ponoć dobra rzecz)


Cóż, włączyłam i wytrzymałam dosłownie jakieś 3 minuty :mrgreen: Ale nie, że złe, czy coś, tylko bombardowana byłam słowami w tempie karabinu maszynowego, a to zupełnie nie na mój mózg w godzinach wieczornych obecnie heheh. Bojack był bardziej czilautowy, trafił dobrze w mój nastrój. Ale wrócę do Ricka z pewnością, tak ma dobre opinie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 lutego 2018 23:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tyler Durden pisze:
Wszedł teraz Bron||||Broen [...] Ogląda ktoś?
zacząłem

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 lutego 2018 17:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
Bojack był bardziej czilautowy


BoJacka czasem włączamy - bardzo fajne to jest, ale właśnie tak z doskoku.

pablak pisze:
zacząłem


i jak?

Nie wiem czy jest to dostępne na polskim Netflixie, czy też trzeba korzystać z VPN i patrzeć na program brytyjski lub amerykański, ale jeśli ktoś ma ochotę na *krótki* serial, to bardzo polecam angielski "The End of the F***ing World". 8 odcinków po 20 minut (!) - w sumie mozna to potraktować jako jeden długi film. Podchodziłem do tego serialu z dużą rezerwą, ale im dalej w las tym lepiej. Fajna sprawa, do zobaczenia w dwa wieczory. Super zagrane przez bardzo młodych aktorów, piękne brytyjskie akcenty z południowego zachodu.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 lutego 2018 17:51:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tyler Durden pisze:
i jak?
jest dobrze

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 lutego 2018 18:17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Cieszę się bardzo! Stęskniłem się za Sagą :)

Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś bezstresowo zobaczyć, bez czekania do wakacji.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 lutego 2018 21:45:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
No i jestem po 6 odcinkach Bron||||Broen.

Teraz już standardowe oczekiwanie na kolejne.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 10:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Gdyby ktoś rozważał oglądanie Ozark, to odradzam. Strata czasu.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 08:17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dopiero teraz to odkryłem. "Black Mirror" - na razie pierwsza, trzyodcinkowa seria. Jestem autentycznie wstrząśnięty. Pierwszy odcinek jeszcze taki sobie (choć pomysłowy), ale dwa kolejne to prawdziwa miazga.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 09:01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Jestem po trzech (jak na razie wszystkich) seriach Ricka i Morty'ego. Jest to świetny serial. Należy oczywiscie przebrnąć przez to, że Rick się ślini i jest nieco obrzydliwy, ale przygody są niesamowite, a pomysły scenarzystów czasami totalnie odjechane. Ale najciekawsze jest to, że jest to w gruncie rzeczy całkiem mądry serial. Szczerze polecam.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 11:09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Tyler Durden pisze:
Dopiero teraz to odkryłem. "Black Mirror" - na razie pierwsza, trzyodcinkowa seria. Jestem autentycznie wstrząśnięty. Pierwszy odcinek jeszcze taki sobie (choć pomysłowy), ale dwa kolejne to prawdziwa miazga.

No ja też niedawno odkryłem, ale mam odwrotnie - pierwszy mnie zainteresował, drugi doceniłem, ale już ziewając, na trzecim zasnąłem. :aniolek:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 17:46:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Budyń pisze:
No ja też niedawno odkryłem, ale mam odwrotnie - pierwszy mnie zainteresował, drugi doceniłem, ale już ziewając, na trzecim zasnąłem.


Aż tak Cię to znudziło? Trzeci odcinek faktycznie jest dość teatralny w odbiorze (w sensie prezentacji wydarzeń, zdjęć, montażu), ale moim zdaniem bardzo mocny.

Ogromnie jestem ciekaw kolejnych cześci tego serialu (a właściwie cyklu, bo przecież odcinki w żaden sposób - poza myślą przewodnią - się ze sobą nie łączą). Ta myśl przewodnia jest dla mnie szczególnie cenna i ważna, bo dotyka problemów które mnie żywotnie (również zawodowo) interesują i które wywołują we mnie skrajne (skrajnie złe!) emocje. Na serial trafiłem zupełnie przypadkowo, nic o nim wcześniej nie słysząc i dopiero po obejrzeniu pierwszego odcinka dowiedziałem się, że nie jest to zupełnie nowa rzecz "z wczoraj", ale że powstało to już 7 lat temu!! Muszę przyznać, że osoba odpowiedzialna za scenariusz ma łeb na karku i bardzo twórczo i inteligentnie podchodzi do swych profetycznych wizji. Super ciekawy jest tu mariaż współczesności scenerii (odcinek 1, w dużym stopniu też 3) i bliskiego SF (odcinek 2).

W pierwszym odcinku wszystko dzieje się właściwie tu i teraz. Świetnie pokazana jest medialny wir, odmóżdżenie społeczeństwa i rola skurwiałych social mediów w kreowaniu i nakręcaniu rzeczywistości. No i polityka. Bardzo przewrotny i zaskakujący film.

Drugi odcinek mnie absolutnie przeraził - znacznie bardziej niż jakiekolwiek horrory - swoją wizją przyszłości, w której (jak rozumiem) ludzie sprowadzeni są do roli dostarczycieli energii do zasilania rządzącej światem sztucznej inteligencji, dostarczającej im w zamian najpłytszej, tabletowo-awatarowej rozrywki. Doskonale wypunktowano różne "talent show" i bydlaków którzy za tym stoją - może i pokazano to w przerysowany sposób, ale całość zrobiła na mnie duże wrażenie. Odcinek świetny też pod względem technicznym i zdjęciowym. Mocne.

Trzeci niby dzieje się w znanych nam klimatach i krajobrazach, ale nie dziś tylko tuż tuż, już za chwilę. Nb. ciekawe, że w 2011 roku opisano dość precyzyjnie technologie które są całkiem poważnie rozważane już w tej chwili (w kręgach AI) i wcale nie są niemożliwe do osiągnięcia pod względem technologicznym. To co mnie najbardziej poruszyło, to nie tylko sprawy związane z "pamięcią absolutną", ale przede wszystkim powiązanie tego z kondycją emocjonalną współczesnego społeczeńśtwa i oraz bardziej wdrukowanymi w charaktery i zwyczaje ludzkie potrzeby polegające na przymusie błyskawicznego dzielenia się (w sensie "szerowania") wszystkiego co się tylko da, w tym własnych, najintymniejszych wspomnień i doświadczeń.

Doskonała rzecz, bardzo bardzo mocna.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 22:48:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Ja doceniam koncepcję serialu, żeby nie było, myślę, że sobie jeszcze go pooglądam. Ale właśnie bym to poskracał trochę. Nie wiem, czy to znasz, mam wrażenie, że ten teledysk był inspirowany Black Mirror

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 lutego 2018 23:15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Budyń pisze:
mam wrażenie, że ten teledysk był inspirowany Black Mirror


Ewidentnie!

Nie widziałem tego wcześniej, dzięki!

...a ontopicznie: zobaczyłem pierwszy odcinek drugiej kolejki. Bardzo smutny film, tym smutniejszy, że - jak wyczytałem - ktoś zainspirował się pomysłem tam zaprezentowanym i wyprodukował program który ma spełniac podobną rolę (nie piszę o co chodzi, żeby nie spojlować). Pojebany jest ten świat, bez kitu.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group