Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:32:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2018 20:54:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie za bardzo wiem, gdzie tę informację zamieścić, ale to chyba najwłaściwsze miejsce. Kolega powiadomił mnie, że w najbliższy czwartek (11 stycznia) w klubie Chłodna 25 (bardzo bardzo fajnym!) odbędzie się koncert zespołu Rychlicki/Szpura. Opis imprezy prezentuje się tak:

Cytat:
RYCHLICKI / SZPURA W 2011 roku, Łukasz Rychlicki razem z Pawłem Szpurą stworzył duet zadedykowany Albertowi Aylerowi w którym zanurzyli się w brudnym, bezkompromisowym avant free jazzie. Początkowo ich wspólne granie skupione było na postaci Aylera, później oddalali się od tego wątku, skupiając uwagę na własnych poszukiwaniach. Teraz powrócili do postaci Aylera, chcąc udokumentować to od czego wyszli i co doprowadziło ich do wspólnego grania. W tym roku mają ukazać się nagrania z tym aylerowskim wątkiem. Na koncertach natomiast można się spodziewać zarówno nawiązań do free jazzu lat 60 jak i osobistych poszukiwań muzyków.

Łukasz Rychlicki - urodził się w 1977 roku, obecnie mieszka w Warszawie. Znany przede wszystkim z grania w zespole KRISTEN, założonym pod koniec lat 90. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Współpracował z takimi postaciami jak Robert Piernikowski, Mikołaj Trzaska, Piotr Kurek, 1988. W 2012 roku, razem z Pawłem Szpurą i Mikiem Majkowskim zakładają zespół LOTTO. Oprócz muzyki zajmuje się też grafiką.

Paweł Szpura - urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie. Istotny jest także wpływ wielu amerykańskich rockowych perkusistów z przełomu lat 60 i 70. Szpura gra ze znakomitym wyczuciem, zaskakując słuchacza rozwijającymi się rytmami lub wprowadzając go w głęboki trans. Jego styl jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej przez takich perkusistów jak Ed Blackwell i Hamid Drake. Oprócz LOTTO, Paweł jest znany z takich zespołów jak: Wovoka, Cukunft, Hera i zespołu Mikołaja Trzaski wykonującego soundtrack do filmu Róża.

wjazd:15zł
start: 20:30

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2018 20:54:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja wybieram się dzień później w Krakowie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2018 22:39:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
A spierdalajcie.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2018 22:50:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
MAQ pisze:
A spierdalajcie.


Spoko, ale czemu? Rozumiem, że nie możesz jechać, tak?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 00:07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Stary... Ja na taki koncert ze 4 lata poluję, ale wciąż mi coś nie pasuje. Przemawia przeze mnie zazdrość :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 00:58:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
MAQ pisze:
Stary... Ja na taki koncert ze 4 lata poluję, ale wciąż mi coś nie pasuje. Przemawia przeze mnie zazdrość


Zazdrościć to możesz Witkowi - mnie tam (niestety) nie będzie, bo jestem jakieś 8.500 km w linii prostej od CH25 ;) Może Ci się uda wyskoczyć do Wawy?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 13:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Bardzo nad tym myślałem, ale niestety nie. Eskapady do Wawy wchodzą w grę od lutego, tym bardziej, że właśnie się porwałem na organizację innego koncertu. Chłodną zresztą uwielbiam.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 21:52:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tylko że ja do 20:30 pracuję :? Dobra, do 20:20 powiedzmy. Ale nawet gdybym miał pojechać i się spóźnić, to kurde... czuję, że będę w takim stanie, że mogę nie docenić. Zgodnie z wszelkim prawdopodobieństwem będzie to dzień szczytowego mego zmęczenia i właśnie puszczą mi wtedy wszystkie stresy i będę się rozpływał w nicości ;-) Nie wiem, czy jestem w stanie zdecydować się wtedy na coś bardziej skomplikowanego, niż odnalezienie drogi do domu!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 21:59:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
ylko że ja do 20:30 pracuję Dobra, do 20:20 powiedzmy. Ale nawet gdybym miał pojechać i się spóźnić, to kurde... czuję, że będę w takim stanie, że mogę nie docenić. Zgodnie z wszelkim prawdopodobieństwem będzie to dzień szczytowego mego zmęczenia i właśnie puszczą mi wtedy wszystkie stresy i będę się rozpływał w nicości Nie wiem, czy jestem w stanie zdecydować się wtedy na coś bardziej skomplikowanego, niż odnalezienie drogi do domu!


phpBB [video]

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 22:01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z drugiej strony to co ci panowie robili w Lotto wydaje mi się niezłą ścieżką dźwiękową do opisanej "aktywności":
Crazy pisze:
puszczą mi wtedy wszystkie stresy i będę się rozpływał w nicości


:)

Ale z drugiej strony wiem o czym mówisz.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 21:24:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Yeah, to są przedziwne koncerty. Sala mała, że zawsze robi się tłok, a nagłośnienie nie jest potrzebne. Żadnych zapowiedzi, umizgów, uśmiechów - muzycy wchodzą na scenę spomiędzy ludzi, nie witają ich oklaski, zaczynają grać. Grają czterdzieści minut bez przerwy, a muzyka jest szorstka, głośna, bardzo intensywna. I zmienia się z każdą chwilą, zamienia w opowieść bez treści. Choć kto wie. Ten Ayler gdzieś miga, ale ma się poczucie, że muzyka jest swoista, estetyka odrębna, wyjątkowa w tej swej gruboziarnistości. Fender Rychlickiego nie gra riffów, nie gra nawet akordów - atakuje inaczej: buduje zawiesistą przestrzeń, której cząstki atakują z różną intensywnością. Czasem są to wręcz eksplozje w małym pomieszczeniu, kosmiczne burze, a czasem intrygujące trzaski na falach eteru. Szpura buduje na tym tle swoją narrację, której nie umiem z niczym porównać. Dla mnie to jest mocna literatura bez słów, na bębny, talerze, pałki i pot.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 21:43:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Fender Rychlickiego nie gra riffów, nie gra nawet akordów - atakuje inaczej: buduje zawiesistą przestrzeń, której cząstki atakują z różną intensywnością. Czasem są to wręcz eksplozje w małym pomieszczeniu, kosmiczne burze, a czasem intrygujące trzaski na falach eteru. Szpura buduje na tym tle swoją narrację, której nie umiem z niczym porównać. Dla mnie to jest mocna literatura bez słów, na bębny, talerze, pałki i pot.


Świetna sprawa! Mam nadzieję, że będę miał kiedyś okazję tego posłuchać na żywo. Zapewnejakieś różnice w poziomie wykonawczym, ale z opisu brzmi to jak recenzja sztuki The D.N.A.!


PS. Materiał/klimat podobny do tego:

phpBB [video]


:?:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: ndz, 14 stycznia 2018 10:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tak i nie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 19 stycznia 2018 01:16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Może to kogoś zainteresuje:

Gdzie: CH25 (Chłodna 25)

Kiedy: czwartek, 8 lutego, 21:00

Co: Purusha (Postaremczak / Szpura / Traczyk)

Za ile: 15 PLN

Opis od kolegi:

"Trzy osoby patrzące na tą samą rzecz widzą trzy różne rzeczy. Trzy osoby grające szczerze o tym samym, grają trzy różne rzeczy. W tym zespole, uważamy, że to dobrze. Nie próbujemy ani tego zmieniać, ani udawać, że jest inaczej. Grając, każdy z nas zachowuje swoją erspektywę. Gra to co czuje, a nie to co czuje kolega. W konsekwencji, jedyny poziom, na którym się zgadzamy to istota.

Paweł Postaremczak - jeden z najciekawszych saksofonistów na polskiej scenie. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia. Ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Hamid Drake, Michael Zerang, Mikołaj Trzaska, Klaus Kugel, Raphael Rogiński, Janusz Stefański, Marcin Masecki, Robert Kusiołek czy Mark Tokar.

Wojciech Traczyk - kontrabasista i kompozytor jazzowy. Jest absolwentem wydziału jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Zbigniewa Wegehaupta oraz wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Adama Kowalewskiego. Jego artystyczne poszukiwania skoncentrowane są na budowaniu indywidualnego języka w oparciu o szeroko rozumianą tradycje muzyczną. Współpracuje z wieloma muzykami i współtworzy projekty prezentujące różne stylistyki, między innymi: Marcin Masecki, Maria Peszek, Muzykoterapia, Tworzywo Sztuczne, Timeless, Telewizor, Zimpel&Traczyk&Rasz Trio, których cechą wspólną jest oryginalność brzmienia i emocjonalna siła wyrazu.

Paweł Szpura - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake'a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim."

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 19 stycznia 2018 10:55:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może tym razem! Czwartek godzina 21 to nawet wygląda możliwie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group