Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:47:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 12 stycznia 2018 21:54:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Chciałem sobie przypomnieć wersję demo, ale nie mogę jej znaleźć. Czyżby zniknęła z YT?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 stycznia 2018 22:34:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Tak, zniknęła krótko po ukazaniu się "Toni", razem z drugim numerem, roboczo nazwanym "Agarenoł". :?

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 10:05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie mam właściwie nic do powiedzenia. Ma fragmenty lepsze i nie tyle gorsze, co nijakie.

Daję 2/10 na równi ze Świętem rewolucji, co dość dokładnie oddaje moje odczucia poziomu (na tej samej półce Biesy, ale one z innej bajki i niestety też tylko dwa dałem Pałacykowi Michla, dziś na pewno byłoby więcej).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 10:17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Cudzy grzech pozostaje moim drugim ulubionym numerem z Toni

ciekawe, że demo o kryptonimie Frejk nie bardzo mi się podobało, co pokazuje ile znaczy dobry tekst, dobre solo i dobre produkcyjne świsty

Arasek poddał bardzo interesującą interpretację, ja jednak się z nią nie zgadzam

Dla mnie sytuacja jest o wiele bardziej prostolinijna i o wiele bardziej rozdzierająca

Jak dla mnie podmiot liryczny nie może się podnieść i stanąć na nogi i ucieka się do pewnego rodzaju nacisku psychologicznego, który wymaga zresztą wielkiej pokory - przyznać się do tego, że leży się tu na samym dnie i czeka na źle zaakcentowanego Cie'bie. Nooś mnie, znooś mnie - wiem że jestem upierdliwy z tymi moimi problemami, które Cię nic a nic kurwa nie obchodzą, ale proszę - chodź, tu, chodź ---- tuuuu ---- (jak Was może ten tekst nie ruszać, pytam się, szantażując emocjonalnie? [wolno mi, też jestem artystą])

A, i jeszcze wiadomo, że na tym stracisz, oczywiście, bo ty jesteś ten "dobry", a ja jestem ten "zły", "niewydarzony", "inny", "niezrozumiały". Nie mam wyjścia, proszę o pomoc, trochę się ze mną pomęczysz, ale chodź, tu, chodź----, tu----

Jak się ma to wszystko do tytułu?

Proszę bardzo, grzechy cudze:
1. Namawiać kogoś do grzechu.
2. Nakazywać grzech.
3. Zezwalać na grzech.
4. Pobudzać do grzechu.
5. Pochwalać grzech drugiego.
6. Milczeć, gdy ktoś grzeszy.
7. Nie karać za grzech.
8. Pomagać do grzechu.
9. Usprawiedliwiać czyjś grzech.

Właściwie numer 6 wyczerpuje temat, ale dopiszmy numer 10:

10. Stać z boku, gdy ktoś pada z nóg

No ale na szczęście na końcu ktoś przychodzi, hę?

Kto toooo?

Bardzo ważny numer dla mnie, wielkie pocieszenie gdy już nie daję rady.

9/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 11:31:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, bardzo zgadzam się z taką interpretacją, ale nie umiałbym tego tak precyzyjnie wyłuszczyć!
Choć sama kwestia katechizmowa pozostaje dla mnie jeszcze zagwozdką.
Niemniej bardzo cenię ten walor intelektualny Cudzego grzechu.

Gero pisze:
ile znaczy dobry tekst, dobre solo i dobre produkcyjne świsty


Tu też zgoda. Muzycznie jednak najbardziej podoba mi się to co dzieje się w zwrotce - jak wokal pływa po riffie, pooodnieeś mnieee.

Cały numer bardziej podoba mi się w oderwaniu od płyty - pewnie dlatego, że pojawia się pod koniec, a ma ten element drażniący. I ogólnie notuje od tygodnia tendencję zwyżkową. Dziś daję 5, jutro może być już więcej :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 11:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Najmniej ulubiony numer z bardzo przeze mnie lubianej płyty.

3/10

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 14:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Ja bardzo cenię sobie Toń za jednorodność muzyczno-tekstową i tematykę. Porywa mnie moc tej muzyki i wcale nie mam wrażenia, że odstaje od innych płyt zespołu. Cudzy grzech muzycznie jako ostatni z Toni dotarł do mnie, jest taki zbyt nowoczesny jak na Armię, natomiast tekst jest bardzo mocny i porusza serce. Dziwi mnie trochę taki słaby odbiór tego kawałka, i Toni w ogóle. Może dlatego, że od wydania płyty zespół niewiele koncertował i nie przegryzły się te numery koncertowo...
Cały czas liczę, że Toń wreszcie doczeka się większego uznania, na jakie według mnie zasługuje.

6/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 14:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gero pisze:
jak Was może ten tekst nie ruszać, pytam się

Wiesz, jak mam z tekstami; żebym je usłyszał, muszą mi zagrać z muzyką. Słuchałem dziś Cudzego grzechu trzy razy pod rząd i nie zapamiętałem ANI JEDNEGO słowa poza frazą tytułową. Teraz, trzy godziny później, nie mogę sobie nawet przypomnieć tej frazy tytułowej (w sensie, jaka tam była melodia czy rytm). Ty piszesz:

Cytat:
No ale na szczęście na końcu ktoś przychodzi, hę?

Kto toooo?

i ja wiem, o co Ci chodzi, bo wiedząc jak brzmi tam Budzy, zaczynam słyszeć to "kto too", i wiem, jak to jest, kiedy słowa piosenki tak niesamowicie w duszy ci grają - ale z samej piosenki zupełnie tego nie pamiętam.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 15:48:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
4/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 16:39:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Gero pisze:
Jak dla mnie podmiot liryczny nie może się podnieść i stanąć na nogi i ucieka się do pewnego rodzaju nacisku psychologicznego, który wymaga zresztą wielkiej pokory - przyznać się do tego, że leży się tu na samym dnie i czeka na źle zaakcentowanego Cie'bie. Nooś mnie, znooś mnie - wiem że jestem upierdliwy z tymi moimi problemami, które Cię nic a nic kurwa nie obchodzą, ale proszę - chodź, tu, chodź ---- tuuuu ---- (jak Was może ten tekst nie ruszać, pytam się, szantażując emocjonalnie? [wolno mi, też jestem artystą])

:brawa:
Obrazek

:taaaaa:
dam 6

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 16:56:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Wydaje mi się, że wersja demo bardziej do mnie przemawiała. Szkoda, że nie mogę bezpośrednio porównać. Trochę mi zgrzyta dopasowanie polskiego tekstu do muzyki, po angielsku pewnie łatwiej to było zrobić.
6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 17:32:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Rozpiętość jest duża i wcale mnie to nie dziwi. Nie jest to ładna piosenka i nie jest to utwór wybitny instrumentalnie. Jest szorstki, brzydki, igwałtowny i bez dekoracji jak szaleństwo człowieka który szarpie się w klatce (cyt.: Bogus). Mógłby też zasilić Trupią Czaszkę, np. Mor, jak zauważył Witek. Ale jest częścią Toni i odkąd pogodziłam się z Tonią w sercu swoim uważam że jest tu niezbędny, zwłaszcza przez ten emocjonalny desant.
Ścięło mi już dwa posty więc będzie krótko chyba, czasu i sił coraz mniej.
To jest utwór którego nie lubię w takim sensie jak lubi się coś miłego czy ładnego, też się z nim od początku użeram. Jest tu zachłanność i rozpacz, a to w fazie ostrej rzadko bywa ładne. Przeczytałam właśnie 1Q84 Murakamiego, a tam:
otóż nie tylko muzyką, także życiem rządzi rytm. Gdy człowiek traci w sobie rytm, traci i nadzieję. Cóż jest płacz, cóż rozpacz, jeśli nie brakiem rytmu? Cóż pamięć jeśli nie rytmem?
Tu jest już rytm pewnej świadomości swojego stanu, nadziei jeszcze nie ma. Przejmuje mnie to w takim stopniu, że nieraz przerasta skalę, wali po głowie i zgrzyta po zębie, chociaż o podobaniu się nie ma mowy.
Mamy tu wiele pytań, żadnych odpowiedzi. Czyj grzech, dlaczego cudzy? Czy cudzy grzech łatwiej znieść? Kto to? Obraz walki duchowej. Co do mnie, kiedy namawia zabierz mnie tu i tam, zabiorę ci swój czas - łatwo mi odpowiedzieć spadaj! Ale na daj mi jeść!!! od razu wołam: dobra!!! Będę cię nosić i będę cię znosić, a ty noś mnie i znoś mnie! bo grzech karmi sam siebie podobnie jak miłość. Tak to Armia jest nieustającym źródłem inspiracji.
Gero już o tym napisał.
Lubię na 5, czuję 10, to ile będzie? :) To będzie 8 ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 stycznia 2018 21:08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dziękuję za ciekawe posty! Z tym tekstem bardzo ciekawie wyszło!
Natomiast pod względem noty utwór poniósł porażkę - 23 głosujące osoby oceniły utwór na m.in 6 trój, 5 piątek, 4 szóstki... takie oceny dominowały, a najwyższą była gerowa dziewiątka. Łączna nota - 4,85 a zatem nawet mniej niż "Pałacyk Michla". Póki co to najniżej oceniony utwór nie będący coverem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony sob, 20 stycznia 2018 23:11:08 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 stycznia 2018 21:08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Trochę po czasie, ale sobie ocenię...
7/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 stycznia 2018 22:23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
To ja tez sobie ocenie po czasie. Trzy.

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group