Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:02:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 571 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 26 maja 2016 19:34:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Zgadzam się.
Koncertówka jest niesamowita.

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 maja 2016 09:58:14 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Z tą koncertówką mam jeden "problem". Przeszkadzają mi trochę pogłosy w wokalach.
Nie drażnią Was?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2016 21:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://www.mellanoland.com/en/

phpBB [video]


słucham właśnie kompletnego audio z tego koncertu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 września 2016 08:48:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Atom pisze:
Z tą koncertówką mam jeden "problem". Przeszkadzają mi trochę pogłosy w wokalach.
Nie drażnią Was?

Chyba nie, bo znowu ostatnio słuchałem kilka razy i nic takiego nie zwróciło mojej uwagi. Coraz bardziej mi się wydaje, że jest to dla mnie album na pięć gwiazdek. I mam dużą ochotę posłuchać Anastasis - czy naprawdę tam jest wyraźnie słabiej? Numery takie jak Children of the Sun, Opium czy Kiko mnie wręcz zachwycają...

Jeszcze jedno spostrzeżenie, miałem się podzielić: w kilku miejscach Brendan zaczyna śpiewać nieco inaczej i brzmi całkiem jak... David Bowie! :shock: Zauważyliście? W Children of the Sun jest taki moment i na pewno też w All In Good Time. Jak się okaże, że nikt oprócz mnie tego nie słyszy, to postaram się wskazać konkretne momenty w utworach.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 września 2016 11:46:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Atom pisze:
Z tą koncertówką mam jeden "problem". Przeszkadzają mi trochę pogłosy w wokalach.
Nie drażnią Was?
dla mnie ta koncertówka to na kolanie zrobiona
Crazy pisze:
Coraz bardziej mi się wydaje, że jest to dla mnie album na pięć gwiazdek.
z tej trasy znalazłbym kilka bootlegów, które są lepsze od tej koncertówki,
wliczając nieskromnie mój z Kongresowej :oops:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 22:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 marca 2017 03:54:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Po weekendowych odsłuchach nie mam już wątpliwości, że płyta ta:

Obrazek

ma u mnie okrąglutkie pięć gwiazdek. Muszę ją w końcu oddać Jaśkowi a potem chyba niezwłocznie kupić! W zasadzie wszystkie utwory są w moim odczuciu świetne, pogwiazdkowałbym w wolnym czasie, żeby zobaczyć, ile piątek by wyszło... dla mnie to generalnie przez cały czas pięć gwiazdek w oczach... nawet jak zdarzy się utwór trochę nijaki, to brzmi to wszystko tak magicznie, że... (naprawdę nie wiem, o czym piszą koledzy powyżej :shock: ).

Miałem dać przykład tego Davida Bowie na wokalu. Przede wszystkim w Children of the Sun, proszę sprawdzić wejście wokalu w 4:00 - po kilkunastu sekundach brzmi to znów jak stuprocentowy Brendan, ale przez ten krótki czas zmienia tembr głosu i mi się to na maksa kojarzy z Bowie'm.

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 czerwca 2017 16:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 marca 2018 13:08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
https://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/avstralijskata-pevica-i-kompozitor-lisa-dzherard-peeneto-nikoga-ne-e-bilo-svarzano-s-anglijskija-ezik.html

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2018 19:48:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Przyznam, że lekkie zaskoczenie.. Brendan Perry na tt informuje o masteringu - nowego albumu Dead Can Dance! Ktoś coś więcej wie??

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 listopada 2018 14:59:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
I jak wrażenia???

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 listopada 2018 23:03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
...dla mnie płyta bardzo słaba.... :(

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 czerwca 2019 16:40:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
21.06.2019, Warszawa

Sześć lat temu nie wyszło, chociaż przyjechali do mojego miasta. To serio 6 lat? Jeszcze 6 i już mnie może nie być. Albo zespołu Dead can Dance. W tempie w jakim lecą lata umiera się szybko, jeszcze tylko chwilę potańczymy z tą śmiercią i pa. Tu czas i pieniądze nie mają znaczenia.

Po pół roku nadlatują pocztą bilety za ciężką kasę której i tak już by nie było. Spełnia mi się sen, o którym nawet mi się nie śniło. Teraz jeszcze 3 kliknięcia - nocleg, pociąg, urlop. Z urlopem największy raban - nagle okazuję się niezastąpiona i bibliotekę trzeba zamknąć z wielkimi pretensjami i rozpaczą całej wsi. :wink:

W nocy przed koncertem pies leży pod kanapą obrażony, wystają mu tylko wąsy. Rano muszę jeszcze kupić sobie buty, bo stare strzeliły z napięcia. Boso też bym pojechała. Mam trochę obaw, czy mężu spodoba się zespół Dead Can Dance po tych wszystkich Armiach. On jednak bez słowa skargi jedzie w ciemno. :)
W pociągu czytam cudowną autobiografię Billie Holiday, wydaną przez wydawnictwo Czarne 3 lata temu.

Przyjeżdżamy w samo południe jak do piekielnej czeluści i uciekamy metrem do Łazienek. Zapach kwitnących lip uderza do głowy, zielono, cicho, pawie i wrony krzyczą jak w Echoes. Stare drzewa i posągi wyrastaja podwójnie, z ziemi i z wody do góry dnem.
Knajpa obiadowa w pobliżu hali Torwar. Słucham jak dookoła ludzie rozprawiają o DCD jakby się zmówili na konferencję prasową. Piwo królewskie smakuje wspaniale. Przez chwilę nawet pada deszcz.

Około 19 stajemy w kolejce do wejścia. Patrzę ze zgrozą na odprawę - oprócz biletów (imiennych! ) sprawdzają jeszcze dokumenty. Lęk mnie ogarnia jak przy piątym podejściu na prawo jazdy. Nie rób mi tego kolego, skoro zaszłam tak daleko! Ale los ciągle mi sprzyja, bo wykopuję z torby dowód a nawet bilety! :D Sztab komisyjny chce jeszcze z bliska zobaczyć moją torbę. To ostatni wredny etap selekcji, zaraz pewnie odeślą mnie na lewo. Dawno nie byłam taka mała i wystraszona.

W środku gorąco i duszno, ale palarnia na wspaniałym tarasie! Tłumy pięknych uroczystych ludzi z błyszczącymi oczami. Spóźnieni docieramy na support - interesujący występ Davida Kuckhermanna na cymbałki bębenki i dzwonki.
Krótka przerwa techniczna i na scenie zjawia się w burzy oklasków Dead Can Dance w składzie 8-osobowym. Lisa Gerrard w jasnej ciężkiej sukni, za nią ktoś niesie tren. Kobieta, która będzie wspierała ją w długich frazach. Brendan Perry w ciemnym garniturze - bardzo wytworni oboje. Nie pytajcie kto jeszcze, bo nie pamiętam nawet instrumentów na scenie. Jakiś raj się przede mną otworzył a pamięć zaszła mgłą.

Wejście pierwszego utworu, co to było? nie wiem i nie pamiętam, cały Torwar pozamiatany. Drugi - Mesmerism i tu pierwsze i ostatnie rozczarowanie, bo wokalu Lisy prawie nie słychać. A potem już tylko zachwyt aż do ekstazy.
Śpiewają na zmianę. Gdy śpiewa ona, jego ogarnia cień., a gdy on stoi w blasku, ona znika w mroku. Na publiczność to działa jak afrodyzjak, gdy tak stoją niewzruszeni w światłocieniach.

Nagle Yulunga na dwa kobiece głosy które zlewają się w jedno. Host of Seraphim - Perry stoi bokiem, twarzą do Lisy i robi takie ruchy ręką jakby odprawiał obrzęd albo dyrygował. Carnival is over. Anielskie głosy zstępują jeden po drugim jak procesja z niebios. Niemożliwe żeby niepozorni ludzie wydawali tak czyste dźwięki przy takim minimalizmie gestów. Za nimi za to ekspresja - instrumentaliści w akcji, zwłaszcza bębniarz robi całą grę aktorską.

Siedzę zalana łzami i boję się poruszyć. S. też wbity w krzesło. Rząd przed nami faluje - nie wiem czy tańczą czy płaczą. Nie ma żadnych pogadanek z publicznością, raz tylko mały dialog - jakiś facet nie wytrzymuje i krzyczy że ajlowiu, na co Brendan odpowiada uprzejmie - thank you my friend, this song for you , o ile dobrze zrozumiałam. :) To mnie rozzuchwala do tego stopnia że na bisach wrzeszczę z ostatniego rzędu BRENDAN!!! licząc chyba na to że mi pomacha albo nawet zawoła po imieniu...w końcu znamy się ze 30 lat :D

Kończą, dziękują i schodzą. Właściwie nie spodziewam się żadnych bisów, tym bardziej że jest duszno i Lisa prawie nie rozstawała się z wachlarzem. Ale cała hala szaleje i nie odpuszcza. Długo to trwa i wychodzą, i to jeszcze 2 razy na co najmniej 4 solidne bissy. To chyba najbardziej porywające chwile koncertu, prawdziwy szał. Na koniec Severance, potem stają razem i kłaniają się, a Lisa Gerrard przesyła dłonią pocałunki.
Koncert trwał prawie dwie godziny.

zapach lip
taxówka
grochów
hostel siennicka za torami
żabki już śpią, idziemy spać bez kolacji.

rzucam się do łóżka i nie mogę zasnąć i śpię do piątej bez żadnych snów


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 czerwca 2019 19:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Anastazja, dzięki za tę piękną opowieść!

:serducho




patrzyłem wczoraj na fajsbuk i się dziwiłem ile różnych znajomych tam się wybrało :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 czerwca 2019 19:25:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..piękna relacja :serducho

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 571 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group