Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:30:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2015 09:30:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
anastazjo bardzo lubię twoje rele :D
anastazja pisze:
spektakularnie rozstawiamy się gratis po drugiej stronie płota

anastazja pisze:
muzeum w sukiennicach gratis z okazji niedzieli

centuś krakowski :wink: - mam tak samo ale ja sknera
anastazja pisze:
siła odśrodkowa rzuca ludzi na ściany bo w środku wesołe chrześcijańskie pogo

kto w centrum epicentrum :rulaz:
anastazja pisze:
nocleg w aucie, nogi na kierownicy, o brzasku różowe niebo, pod nim niebieskie tramwaje jeden za drugim całą noc

:piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2015 15:05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2015 20:32:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Było porywająco! Przyznam, że na czadowych koncertach 2Tm2,3 zdarzają mi się uniesienia, o które trudno gdzie indziej. Ale o takich sprawach trudno pisać, to napiszę o innych :) . Garść luźnych spostrzeżeń.
Muzykiem wieczoru był dla mnie Krzyżyk. Miał mniejszy zestaw niż Beata, ale grał z taką precyzją i czadem - fantastycznie! I super to wyglądało (a ja celowo umieściłem się z tej strony sceny, co Krzyżyk i Litza :wink: ). Zwłaszcza powalił mnie, wraz z właśnie Litzą, w tych szybkich przebiegach 888 - to było jak uderzenie pioruna, można było z butów wyskoczyć!
I w ogóle fajnie ułożone były te kwestie perkusyjne, że raz Beata, raz Krzyżyk, a razem tylko wtedy, kiedy rzeczywiście miało to sens - widać było, że to wszystko nieprzypadkowo.
Co do Litzy, to potwierdziło się, co po ostatnim swoim KaeNŻecie mówił MAQ - że Litza chyba przestał kryć się ze swoją miłością do Jamesa Hatfielda :) . Nie chodzi tu o to co gra, ale jak to robi: jak się rusza, jak trzyma gitarę, jak wygląda, jak pracuje prawą ręką. Dla mnie jest to spoko :) .
Fajnie grał też Kmieta - brzmiał wyraźnie, choć jego bas nie był twardy, dużo środka mam wrażenie, a nie samo dudnienie.
Utkwił mi w pamięci Psalm 40, bo wspaniale tam współgrały perkusje, dobrze wszystko szło, no i w tym momencie Malejonek położył prawie wszystko :) . Nie wiem czy on pomylił partię wokalną z wersji akustycznej, czy po prostu źle zaśpiewał, ale mam wrażenie, że Budzy w drugiej zwrotce pojawił się nie dlatego, że miał taki kaprys, tylko żeby pchnąć numer na właściwy tor. I w ogóle muszę powiedzieć, że Maleo miał dużo dobrych momentów i dobrze się prezentował, ale robił też takie rzeczy, których nie umiem zaakceptować, zwłaszcza chodzi mi o takie histeryczno - soulowe zaśpiewy.
Natomiast nie psuło to na szczęście całości, Litza super, Budzy - wiadomo, no i od czasu do czasu wspólne śpiewanie - to bardzo ładnie wypadało!

Setlista bez słabych punktów, i wiele numerów mógłbym tu wskazać, że wypadły świetnie, ale dla mnie największy lot był w sekwencji: Słowo, Meliton, Nie umrę. To było wspaniałe :) . Finałowy miks Nie umrę z W obliczu Aniołów fajny jako wydarzenie, element zabawy - zwłaszcza dla wokalistów i perkusistów, ale Tekst Aniołów lepiej do mnie trafia oparty o inną muzykę :) . Liczyłem też na coś z nowej płyty i bardzo cieszę się, że pojawiły się te dwa numery.

Bardzo dobry koncert!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 kwietnia 2015 06:49:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 kwietnia 2015 19:27:51
Posty: 2
Skąd: Krosno/Kraków
Ja dodam tylko, że zabrakło mi ostatniego kawałka z nowej płyty - dobrze byłoby go usłyszeć w trakcie tego koncertu. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 kwietnia 2015 07:34:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Dla mnie momenty krakowskie to: Jezus jest panem, Adonai Elohenu, a przede wszystkim Słowo, którego do tej pory nie doceniałam na płycie, a Budzyński zrobił z niego coś takiego że ciary-mary.

Ale tak jak mówisz Witek, opowiadać o tym jest trudno, bo to żywa muzyka. Chyba że się jest malarzem, kompozytorem względnie poetą, a przy tym siedzi się w konfesjonale jak ten facet o którym opowiadała Fengari. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 kwietnia 2015 13:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
anastazja pisze:
przede wszystkim Słowo, którego do tej pory nie doceniałam na płycie


O, dla mnie Słowo to jeden z ulubionych numerów 2Tm2,3. I Biada! Dziś po drodze z pracy wciąż miałem w głowie!

Do powyższego muszę dodać jeszcze co nieco. Raz, że ta sala BARDZO mi się podobała. Zdjęcia u góry są bardzo fajne, ale nie oddają charakteru miejsca, bo tam wysokość robi swoje. Pewnie mogłaby być bardziej prostokątna niż kwadratowa, ale to już trudno. A dwa, że publiczności było pełno, i że bardzo żywo reagowała. Anastazja wspomniała o pogo, ale oni sobie to, zgodnie z współczesnymi tryndami tam organizowali: robili wolny okrąg, a potem wszyscy do niego wbijali. To się pewnie jakoś nazywa :) . Nie jestem może fanem hasła "więcej czadu dla Jezusa", ale trzeba przyznać, że i ze strony publiczności czad był :) .

I jeszcze w związku z "Biada". To jest doskonały otwieracz, ale jest to też numer w którym Budzy zdecydowanie rządzi :) . W ogóle zawsze jestem pełen podziwu jak doskonale odnajduje się na scenie, jak zawłaszcza przestrzeń. No i ten śpiew: wyrazisty, czytelny, z własnym charakterem, emocjami. Mimo, że byłem pod sceną, to słyszałem wyraźnie, a nie za głośno. Bo już Maleo jak wrzasnął, to dźwięk wbijał mi się tył czaszki, co nie było zbyt przyjemne.

I tak to było :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 kwietnia 2015 16:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ale dużo napisałeś! Mega czad! :)
Wielkie dzięki!

Trochę się przypomina Woodstock, Arena, SOS... :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 kwietnia 2015 08:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Byłem, widziałem. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem wyciągnięty na ten koncert. :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 kwietnia 2015 10:50:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dodam tylko ,ze akustykiem był nasz lafjoy ! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 kwietnia 2015 15:12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A, właśnie! Miło było uścisnąć dłoń sławnego forumowicza :) .

W ogóle chciałem jeszcze napisać o towarzyskim aspekcie koncertu, ale chyba teraz nie zdążę, więc się odwlecze do przyszłego tygodnia...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group