Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:41:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 765 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 00:29:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
A zanim nowa płyta (październik), to ktoś na tubę wrzucił taki rarytas:

https://www.youtube.com/watch?v=IAwBYEw1XcQ

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 08:04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jakieś demówki są w boksie - to to samo?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 08:57:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
A nie wiem, aż takim fanem nie jestem :) To chyba ta słynna demówka, która pojechała na targi i załatwiła międzynarodowy kontrakt :wink: Na pewno była już udostępniana, ale ja pierwszy raz na nią natrafiłem, więc wrzuciłem linka, w ramach oczekiwania na nową, "klasyczną" płytę oraz, oczywiście, "Are You a Rebel?" na Luxfeście.

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 16:09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Obrazek

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 17:34:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
saksakłisakmi

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 września 2014 21:42:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
No i jest nowy utwór: "Don't Drink Evil Things".

https://www.youtube.com/watch?v=xAGqQgt-N9U

Bez rewelacji, dość łagodne, IMHO mocno inspirowane Led Zep czy Sabbathami. No ale już przywykłem, że na pierwszy singiel zazwyczaj wrzuca się utwór mało reprezentatywny, za to najbardziej "miękki" lub po prostu najbardziej bezpieczny.

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 września 2014 08:39:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
hmmmm... to będzie pierwsza płyta tego zespołu, której nie kupię. a zawsze biegłem szybciutko...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 września 2014 16:25:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
a mi się ten numer bardzo podoba

(choć rozumiem, że fani Acid nie tego u nich szukają)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 września 2014 19:01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
a mi się ten numer bardzo podoba

to nawet nie chodzi o ten utwór. bo w sumie to już poprzednich dwóch płyt nie powinienem był kupować.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 września 2014 20:46:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Cytat:
a mi się ten numer bardzo podoba

(choć rozumiem, że fani Acid nie tego u nich szukają)


Mnie też się w sumie podoba. Zresztą wiadomo, że cała płyta taka nie będzie (ale nawet gdyby była... ileż można "napie...ć", czasem trzeba odetchnąć).

A reakcje fanów... Poczytałem i widzę, że klimatu kompletnie nie czują raczej młodzi słuchacze (oczywiście nie wszyscy), natomiast starsi fani jednak kumają, że Acid to nie tylko "Dancing in the Slaughterhouse", ale też "Flooded With Wine", "Street Rockin'" czy przecież "Pizza Driver".

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 października 2014 01:12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
No dobra...
Nie jest to album, który zrewolucjonizuje rynek muzyczny i powali na kolana wszystkich krytyków. Dużo tutaj hard rockowych zagrywek, parę melodyjnych zwolnień tempa, trochę wariacji, motórhed i szeroko pojętego thrashu. Faktycznie "klasyczne" Acid Drinkers. Cały zespół udowodnił, że jest formie i wg wspomnianych "młodych słuchaczy" nie skończył się na "Kill'em all" :) Nie ma się czego czepić. O niebo lepiej niż na poprzednim wydawnictwie. Płyta ma powiew świeżości czego przede wszystkim brakowało poprzedniczce. Mocne 4.

To co najbardziej zapadło w pamięć po pierwszym odsłuchu:

"God hampered his life"
"Not by it's cover"
"Demise"
"Madman's joint"
"Enjoy your death"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 października 2014 21:59:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Zgadzam się z przedmówcą :) A bardziej szczegółowo, oczywiście czysto subiektywnie:

25 Cents for a Riff - już pierwszy riff ustawia całość, kwintesencja płyty. Od razu wiemy, czego należy się spodziewać - będzie klasycznie, melodyjnie, z groove'em, noga będzie tupać, a głowa się kołysać. W środku - w drugiej części solówki - przez chwilę mocno pachnie Gunsami :)

Me - Nogi same tańczą, taki groove ma ten kawałek. Zwrotka wokalnie trochę kojarzy mi się z Titus Tommy Gun. Popkorn dorzuca fajne melodyjne smaczki.

God Hampered His Life - najszybszy numer na płycie, śpiewany przez Jankiela. Drudzy wokaliści w Acid zazwyczaj nie "obsługują" największych czadów, pod tym względem przypomniało mi się "Pig to Rent" z Acidofilii. Wokal pachnie White Zombie, a główny riff bardzo mocno czerpie z "Backyard Bandit" z Infernala, z kolei refren przywołuje echa "Stray Bullet" z RINE. Jednak mimo tych wszystkich inspiracji całość wypada świeżo.

Don't Drink Evil Things - wrzucony po największym czadzie, robi lepsze wrażenie niż wyrwany z kontekstu. Muzycznie pobrzmiewa Led Zeppelin, wokalnie Black Sabbath, sporo się dzieje w tym numerze. Z czasem coraz bardziej wpada w ucho. Jankiel pokazuje drugie oblicze wokalne, bawiąc się w Ozzy'ego :) Wersja płytowa w porównaniu z singlową ma rozbudowany wstęp i solówkę - z jednej strony fajnie brzmiącą, ale ta krótsza chyba lepiej się sprawdzała - kwestia gustu.

Chewed Alive - znów robi się groovy :) Trochę kojarzy się z "Broken Real Good" z poprzedniej płyty. Solidny rozbujany numer z bardzo klasyczną, hardrockową solówką.

Not by it's Cover - kolejny kawałek Jankiela. Zaczyna się od chwytliwego riffu w średnim tempie, potem odpływamy na stonerowe klimaty Junkiego i mocno przybijamy piątkę Downowi. A kiedy zaczyna się robić monotonnie, na szczęście wchodzi bardzo udane psychodeliczne zwolnienie w stylu Orange Goblin.

Demise - pokręcony czadowy riff, do tego przepięknie melodyjny, wpadający w ucho refren. Jeden z moich faworytów do śpiewania pod prysznicem :wink: Popis Popcorna w części solowej.

Riot in Eden - ciężki walec dosyć nisko, a jednocześnie klasycznie hewimetalowo zaśpiewany przez Titiego. Porządny numer, ale tyłka nie urywa.

The Noose - pierwszy udostępniony riff z płyty - zwiastował coś bardziej przebojowego i hardrockowego, ale i tak wpada w ucho, choć zwrotki nieco bez pomysłu.

Manman's Joint - numer Ślimaka, który wokalnie brzmi jak... numery Olka. I to najbardziej jak "Reborn" z Flapjacka. Melodyjnie, jakby trochę grunge'owo. Ślimię wreszcie w normalnym numerze bez robienia sobie jaj - daje radę. Solówki i ozdobniki Popcorna bardzo smakowite.

Enjoy Your Death - na pokład wskakują Lemmy i spółka :) Drugi najszybszy numer na płycie. Wszystko jest na swoim miejscu i do przodu.

My Soul's Among the Lions - to dopiero powrót do klasyki, bo akustyczne numery mieliśmy na trzech pierwszych płytach (w sumie "Midnight Visitora" też można by podciągnąć), a ostatnio aż na AAA. Muzycznie jak wypadkowa Gunsów i solowych dokonań Zakka Wylde'a, wokalnie jak dla mnie nieco za czysto i "grzecznie". Tym razem bez elektrycznego, mocnego zakończenia jak w "Woman...", "Flooded..." czy "What a Day". Pozostawia lekki niedosyt, ale i tak miła odmiana.

Ogólnie rasowy, solidny album - mocne 4,5 gwiazdki. Subiektywnie najlepszy Acid od czasu... ho ho... chyba "State of Mind Report" 8-)

Ze spraw pozamuzycznych - polskie wersje tekstów to jakaś masakra :lol:

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 października 2014 13:53:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Aż się ma ochotę sprawdzić :) .
A dwa poprzednie albumy całkiem odpuściłem.
I do żadnego nie wracam regularnie :wink: .

PS. Jakoś tak... gładziutko brzmią te gitary...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 października 2014 15:58:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
ja sprawdziłem, właściwie jednym uchem wpadło, drugim wypadło, jak wszystkie płyty Acidów od wspomnianego "State of..." (może poza "Verses of steel"). Ale jeszcze pewnie będzie drugi odsłuch.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2016 12:39:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Trafiłem na koncert Acid z 1996 - jaki jazda! - takich kurde lubię, na takim koncercie chciałbym być :D :

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 765 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group