Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:40:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 stycznia 2014 21:19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
A piszę o tym, że do nakręcenia "Machete" zainspirowała go wiadoma okładka wiadomej płyty?

tak, tutaj akurat poświęcił mnóstwo miejsca, bo około 40 stron.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 kwietnia 2014 11:29:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
z pozdrowieniami dla Crazy'ego - zabawa dla najzagorzalszych fanów The Beatles

http://www.jetpunk.com/quizzes/name-beatles-singles.php

(za czwartym razem mi się udało i to z zapasem 1:21 :D - wcześniej za wolno pisałem, bo dzięki Bogu z pamięcią wszystko orajt - uwaga można pomijać spacje i apostrofy i ostatni mumer na With the Beatles trzeba zapisać jako Money (That's What I Want)

kto pobije ger?

PS. jak będę miał czas w Święta to napiszę taki quiz z Armią :)

PS2 Pink Floyd też mi się udało z zapasem 1:48:
http://www.jetpunk.com/user-quizzes/610 ... loyd-songs

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 kwietnia 2014 22:23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek


fotka dziś przyuważona na "Nie mam czasu, bo słucham Bitelsów"

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 kwietnia 2014 22:32:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dobre! To MC5?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2014 17:36:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cytat:
z pozdrowieniami dla Crazy'ego - zabawa dla najzagorzalszych fanów The Beatles

Dziękuję za pozdrowienia!
Quiz zrobiłem tylko raz i osiągnąłem słabawy wynik 144/210. Najgorsze zapomnienia:

1. Moja ulubiona piosenka Bitelsów, czyli Act Naturally!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:
2. Moja druga ulubiona piosenka Bitelsów, czyli I've Just Seen a Face :oops: :oops:
3. wprost fatalny wynik z Rubber Soul, gdzie wcale nie z braku czasu, lecz kompletnej dziury w głowie, wymyśliłem tylko 6 piosenek z 14 :shock: , w tym np. w żaden sposób nie mogłem sobie przypomnieć, jak leci ten ostatni numer :oops:

dalej:
4. zgubiłem aż 5 numerów z Hard Day's Night, w tym If I Fell, którego też nie mogłem sobie nijak przypomnieć...
5. drugiej Białej Płyty wprawdzie nigdy nie słucham, więc nie dziwne, że zgubiłem najwięcej (9) utworów, ale jednak Helter Skelter to nie tego...
6. nie przepadam też za duetem Paperback Writer/ Rain, ale moi mili Soundropsi są takimi fanami, że powinienem pamiętać!
7. A Boski kiedyś dał Don't Let Me Down ************************
8. A Monika miała na pierwszym I Me Mine.
9. Nie byłem w stanie sobie przypomnieć, jak się nazywa piosenka Roll Over Beethoven, hi hi.
10. Kilka piosenek, które niezmiernie lubię i żałuję, że zapomniałem, np. All My Loving i You've Got To Hide.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2014 18:55:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jak pisałem wcześniej, dla mnie problemem była bardziej ślamazarność niż luki w pamięci, ale gdy pierwszy raz to robiłem to musiałem się wytężyć tylko w jednym miejscu, przy Can't Buy Me Love (rzeczywiście, nie poważam)

konkurs z Pink Floydami jest łatwiejszy, bo mniej piosenek przypada na te 20 minut i miałem całe dwie minuty na wymyślenie cóż tam takiego jest na Division Bell, że nie pamiętam, tym bardziej, że na kasecie "Elbo" kolejność utworów była inna i nie mogłem brakującego numeru umiejscowić "fizycznie", jednak w ostatniej chwili uff - A Great Day of Freedom

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2014 22:15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Z Division Bell u mnie też jest sprawa prosta - znam dwie piosenki i ani kawałka innej, choć zdaje się nawet dwie kasety u nas są. Nie byłbym w stanie nawet teoretycznie zrobić 100% tak, jak Ty, ponieważ w żadnym razie nie znam wszystkich tytułów, u Beatles też nie. Ale mogę próbować, czy zrobię lepszy procent czy nie...

ps. znacznie gorszy wynik, 85/145 (poniżej 60%), przy czym zostało mi trzy i pół minuty i zrobiłem "give up", bo nic już nie mogłem wymyślić. Tym razem też nie obyło się bez wstydliwych braków... Nile Song (!), Jugband Blues (tym razem piosenkę pamiętałem, ale tytuł - bez szans), One of These Days, Post War Dream... Ale ten floydowy quiz jest dla mnie głupi poprzez brak numerów z Relics. To tak jakby dać Beatlesów bez She Loves You :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2014 10:54:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
w żaden sposób nie mogłem sobie przypomnieć, jak leci ten ostatni numer

Więc ja mu raz kosę w brzuch i już dalej wiecie

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2014 11:00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 maja 2014 20:15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
an forum S. Hoffmana znalazłem fanowski mix The Long and Winding Road, przyrządzony wg. życzenia Paula, którego Phil Spector nie spełnił, czyli Beatlesi - głośniej, orkiestra i chór - ciszej

nie do końca ma to sens artystyczny (idiotyczne partie gitary wylazły), ale po raz pierwszy usłyszałem jak on tu pięknie śpiewa!

prosz:
https://www.youtube.com/watch?v=7BI2lmeICS8#t=124

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2014 17:13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Przedwczoraj byłem na koncercie Beatlesów!

Był kiedyś taki zespół The Car is on Fire, który bardzo lubiłem. Zespół już nie istnieje, ale jego członkowie od czasu do czasu spotykają sie i pod nazwą Beatles for Sale grają covery Beatlesów. I własnie w piątek postanowili zagrać koncert z okazji 50-lecia wydania "A Hard Day's Night" (co prawda rocznica była w lipcu, ale nie jest to jakieś wielkie opóźnienie). Rocznica miała być celebrowana ze wielką pompą, bo gościnnie mieli wystąpić Tymon i Muniek, a i lokalizacja była odpowiednia - Warszawa, pl. Defilad :) (od strony wschodniej).

Idea koncertu była taka: najpierw grają całe "A Hard Day's Night", a potem chwila przerwy i numery z innych płyt (w nich własnie mieli pojawić się Tymon i Muniek). Chłopaki wyszli, powiedzieli kilka ładnych słów, po czym walnęli pierwszy akord tytułowego numeru i ruszyli. I bardzo mi się to podobało: z jednej strony odtwarzali dużo rzeczy ze sporym pietyzmem, ale z drugiej całość miała taki garażowy zadzior - żrące gitarki, niemalże post-punkowy basik, oczywiście bez przesady. W The Car is On Fire problemem zawsze były dla mnie wokale: wszyscy tam mieli raczej cieniutkie głosiki, tutaj to tak bardzo nie przeszkadzało, a i harmonie były chyba dokładnie odtworzone (chociaż Gero może znalazłby jakieś niedociągniecia :)). I już od drugiego-trzeciego utworu koncert poszedł innymi torami niż planowane: bo nagle na scenę wbił Tymon, złapał jakiegoś akustyka (gitarę, nie faceta od dźwięku) i zaczął uczestniczyć w występie: czasem śpiewał chórki, czasem główny wokal, czasem się mylił, ogólnie robiło to takie spontaniczne wrażenie. I jakoś tak bardzo w tym momencie udzieliła mi się idea celebracji tej muzyki właśnie w taki sposób i moją twarz już cały czas miała taki wyraz --> :D

A już najfajniej zrobiło się na bisy, gdzie grali numery z innych płyt! Czaderski "Twist and Shout", zawsze dobre "Ticket to Ride", "With a Little.,." ze śpiewającym perkusistą, "Back in the USSR" z pianinkiem, "She Said, She Said" z zapowiedzią basisty gdyby stworzono maszynę zmieniającą ludzi w piosenki Beatlesów, to chciałbym być tą piosenką i jakimś jamem na końcu, "You've Got to Hide Your Love Away" zagrane i zaśpiewane solo przez Tymona...Wreszcie wyszedł Muniek. I to było ciekawe doświadczenie, bo nigdy nie widziałem na żywo T.Love i Muńka zawsze postrzegałem jako taką kreskówką postać, a zobaczyłem starszego, zmęczonego faceta. Zagrali "Help!" i "Girl". Wiadomo, że Muniek nie jest wokalistą, który raczej powinien brać się za śpiewanie nieswoich rzeczy, ale w tej radosnej atmosferze celebracji, jakoś mi to nie przeszkadzało. A potem było zupełnie punkowe "Birthday" i koniec.


Jestem bardzo zadowolony, że miałem okazję wziać udział w czymś takim :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 września 2014 15:07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Paul zapisał sie do gothow.

http://m.youtube.com/watch?v=uDxDW9jEjHg

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 maja 2015 08:41:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie wiedzieć czemu naszło mnie dziś rano na posłuchanie przy śniadaniu dwóch wczesno-środkowych płyt Beatlesów, chyba najbardziej wakacyjnych ze wszystkich: Rubber Soul i B. For Sale. Słuchało się bardzo przyjemnie, przy okazji rozmawialiśmy o tym, które piosenki znaliśmy dawno dawno, a które poznaliśmy dopiero w czasach forumowych... przypomniałem sobie spory o Mr Moonlight :D (Marcinowi chyba się spodobał początkowy krzyk Lennona, bo zakrzyczał podobnie)... zauważyliśmy, że na składance "1" o dziwo nie ma ani jednego numeru z Rubber Soula, nawet Michelle... no i postanowiłem wyszukać wpisów o dwóch numerach, które uznałem za najgorsze:

Crazy pisze:
całkowicie nie przekonałem się do kowera Words of Love - bezwartościowe dla mnie całkowicie. Część śpiewana jeszcze ujdzie, jak jakieś Everly Brothers w słabej formie, ale ta gitarka jest wręcz żenująca. Następujące dalej Honey Don't lepsze tylko o tyle, że bardziej dynamiczne, ale słabizna totalna.

W robionym nieco później
I pamiętałem, że nieco później w bottomie dałem je razem ex aequo, bo stwierdziłem, że nie rozróżniam i nie chce mi się sprawdzać.

Ale pamiętałem też, że dla Gera były to numery jakże różne:
Gero pisze:
Words of Love**** i 1/2
Czasem aż zapomina się że to cover jest, bardzo fajny pomysł z niskimi harmoniami, natomiast nie przekonuje mnie zakończenie, to że stopniowo niby coraz bardziej otwierają usta, od "MMMM" do "AAAAA", trochę warsztatami wokalnymi zalatuje, strasznie sztuczne.

Honey Don't*
Wraz z utworem Matchbox z EP-ki "Long Tall Sally" (i płyty "Past Masters I") stoi na antypodium z napisem "najgorszy utwór Beatlesów"

He he, przypomina mi to, jak Kamik w top tenie z Tańca szkieletów dał Trango i Profesora Tutkę na pierwszym i ostatnim miejscu, a ja nigdy nie umiałem ich rozróżnić ;-)

W każdym razie dzisiaj wyraźnie bardziej podobało mi się Honey Don't.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2015 09:16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2015 17:50:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
koszulka świetna.

ale gdzie Ringo?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 91  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group