Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:38:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 14:49:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
U mnie robi to samo! Gałęzie oblepione śniegiem i sine niebo zepchnęły go w odmęty zadumy.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 14:54:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Snieg i sine niebo? U mnie patrzy zachwycony na błękitne niebo z pieknymi barankami nań i łyse drzewka oświetlone cudnie mocą medżik ałer.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 14:57:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To u Ciebie ma lepiej.
O, jeszcze wiatr kiwa tym i owym. Zimno się robi od samego patrzenia. Przydaje się ciepły sweterek.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 15:00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
O, jeszcze wiatr kiwa tym i owym.


:shock:

Miejże litość! Zamiast sweterka każ natychmiast założyć swojemu awatarowi spodnie, albo przynajmniej kalesony!

PS: Czy za offtopowanie z moderatorem działu mozna dostać bana? :rabbit:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 15:34:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale przecież Jaś też potrzebuje trochę dyskretnej troski! Dlatego kalesonki porzucę niby przypadkiem w pobliżu miejsca jego przesiadywania 8-) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 17:56:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Wasza rozmowa pokazuje dobitnie, jak ciekawym tematem jest Kasia Nosowska w 2013 roku :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 21:37:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dla mnie jest bardzo ciekawym. Wydawało mi się, że moim wpisem dość dobrze to pokazałem. Rozmowa powyższa jednak w niczym mi nie przeszkadza, wydaje mi się całkiem przyjemna,choć oczywiście nie można wykluczyć, że moderator w następstwie zbanuje Peta za offtop ;-)
Natomiast uwagi Pietruszki przed południem nie tyle przełknąłem, co postanowiłem nie reagować impulsywnie, żeby nie było, że Crazy znowu nie pomyślał tylko bluzgnął. Jednak zamiast żeby mnie to uspokoiło, to jeszcze bardziej się wkurwiłem.
Zastanawiam się, co było bardziej poniżej krytyki. To:
Pietruszka pisze:
hahahahaha....

w odpowiedzi na mój post
czy to:
Pietruszka pisze:
proszę przyjąć, że dobrodusznie ubawiło mnie to do łez...

idiotyczne tłumaczenie w odpowiedzi na grzeczną wszak uwagę antiwitka.
To tak a propos zażenowania i jednej gwiazdki.

Żałuję, że nikt nie odniósł się do mojego posta, w który trochę zaangażowania włożyłem, ale faktycznie po takich "argumentach" mi też by się odechciało.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 21:47:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja się nie odniosę, bo płyty z Osiecką nie słyszałem. Niemniej nie mogę podpisać się pod nazywaniem Kaśki, którą wszak lubię, bezpretensjonalną. Może z wyjątkiem pierwszych dwóch płyt Heya, gdzie faktycznie dziewczyna jest dość rozbrajająca.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 22:37:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Ja słyszałem, no i ładnie, ale niestety ogólnie mi się ta pani przejadła (co zresztą przewidziałem w pierwszym wpisie), że i z tą płytą nie chcę mieć nic wspólnego, choć radia przy niej nie wyłączam. Tak samo mam z Osiecką jako taką, talentu jednej, ani drugiej nie odmawiając. A co posta Pietruszki, cóż, łączę się w niesmaku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 22:47:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Żałuję, że nikt nie odniósł się do mojego posta, w który trochę zaangażowania włożyłem, ale faktycznie po takich "argumentach" mi też by się odechciało.


Ja bym się na Twoim miejscu nie przejmował, bo jeśli spodziewasz się jakiegoś rozwinięcia myśli po "hahahahhaha", to masz dwie opcje: albo kolejne "hahahahahahaha", albo kolejny wystrzał grafomanii w której na trzydzieści linijek tekstu (?) przypada 2% sensu :mrgreen: Żaden z tych wariantów nie jest chyba warty uwagi, prawda?

Jeśli zaś chodzi o meritum, to dla mnie ta płyta jest po prostu estetycznie przepiękna i lubię jej słuchać w całości, często kilka razy pod rząd, a najbardziej w czasie długich i samotnych podróży samochodem. No i pasuje mi do każdej pory roku. Nie znaczy to bynajmniej, że mogę i chcę jej słuchać zawsze, ale czasem bierze mnie takie "coś", że płyta N/O w magiczny sposób sama znajduje drogę do odtwarzacza.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 listopada 2013 07:10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Hej Panowie Szlachta, weźmy Kaśkę do Awanturum, psia krew, do stu fur beczek, niech mnie kule biją!

Na marginesie dodam, że byłby to pierwszy wątek muzyczny w Awanturum, w którym kosa poszła o ocenę dokonań artysty. Stoimy przed historyczną chwilą, nie zmarnujmy tej szansy.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 listopada 2013 09:18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jest mi bardzo przykro, że rozmowa, na którą się naprawdę cieszyłem (w myślach mam ułożony duży post o poszczególnych piosenkach), i którą zresztą na prośbę moderatora skierowałem do właściwego wątku, zamiast rozmową, stała się jakimś syfem. Witku, czy myślisz, że mógłbyś jakoś "oczyścić ten temat" z tego, co nie jest merytoryczne, tylko osobiste (łącznie oczywiście z moim postem poprzednim i tym też)?... Nie bardzo wiem, jak by to zrobić, ale o ile teraz dyskusję diabli wzięli, to może za ileś miesięcy ktoś tu zajrzy i będzie chciał coś dopisać - po co ma czytać takie coś?


ps. powtarzam, że oczywiście nie chodzi mi o dodę i perypetie Waszych awatarów - takie offtopy to ja po latach bardzo lubię czytać :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 listopada 2013 10:42:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:) Ej, ale ja z ciekawością przeczytałem Twój wpis i chętnie przeczytam dalsze Twoje uwagi. Trudno mi się tylko odnieść, bo rzeczonej płyty nie znam.

Crazy pisze:
w myślach mam ułożony duży post o poszczególnych piosenkach


Przelejesz na klawiaturę? (Ja z kolei mam w planie coś dopisać o Czyżykiewiczu, ale jakoś nie wychodzi, a w dalszym planie - Dyjak). A jak tak to też nie piszę. :wink:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 listopada 2013 15:47:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciąć chyba nie będę, to zaburzałoby prawdę ekranu...

Ale w ogóle to ja już kiedyś pytałem o tę płytę. W 2009:

antiwitek pisze:
a co Państwo na płytę N/O?

pamiętam jak usłyszałem w radio kto tam u ciebie jest to się mi zwyczajnie nie spodobało
ale
kilka miesięcy później na kawie u znajomych leciała całą płyta na dużych głośnikach i było znacznie lepiej
a potem pożyczyłem laptop i na nim jest ta płyta więc mogłem się lepiej zapoznać

dość dziwnie zrobione są te piosenki - mają wyraziste, łagodne melodie (wiadomo) ale już aranżacja taka nie jest
sporo spiętrzeń, niepokojów, wcale nie-miłych dźwięków, pisków
trochę nawiązań do tradycji (nawet jazzowej! - czasem Kasia tak śpiewa, czasem robi się spleen jak u Stańki, i dużo trąbek)
trochę nowoczesności (ingerencje elektroniki), no i tego panie - w finale rzekłbym Radiohead, ale mówię to niepewnie gdyż tylko 3 x słyszałem ok computer

dla mnie ok!


Mój wpis spotkał się wtedy ze specyficznym odzewem, można zresztą sprawdzić tam :) .

Potem wracałem jeszcze do tego materiału, a na rymie w 2011 dałem 3 i pół.

Muszę zaznaczyć jednak, że większości piosenek nie znałem wcześniej, albo znałem tak słabo, że nie zakłócały mi odbioru interpretacji Nosowskiej i kolegów. I najbardziej podobają mi się te: "Na całych jeziorach ty", "Kokaina", "Jeszcze zima". Natomiast zawsze nie grało mi "Nim wstanie dzień". Bledziuchna wersja, może współcześnie nie da się tego zaśpiewać tak jak w sześćdziesiątym czwartym...

Miałem też trochę inne zastrzeżenia. Na przykład koncepcja brzmienia. Ma zalety, bo jest spójna. Ale zawsze wydawało mi się, że autorzy wchodzą trochę w nie swoje buty. Wiadomo, że tak jest, bo podchodzą do cudzego repertuaru, ale odbieram to tak właśnie teatralnie. Taka cieniutka powierzchnia, która mimo wszystko się jakoś trzyma, tak że całość odbieram pozytywnie, choć bez totalnego zachwytu.


Natomiast do Ewy Demarczyk ani by mi nie przeszło przez myśl porównywać, bo jej płyta to dla mnie mit, legenda i miłość :) .

PS. Crazy, a Twój post sprzed dwóch stron bardzo mi się podoba, dlatego też oczekuję kontynuacji :) . Ciekaw jestem czy masz na myśli jakieś konkretne załamanie głosu. Bo ja owszem :) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 listopada 2013 20:17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dobra, przejrzałem znów wątek i muszę zaznaczyć swoje stanowisko w innej sprawie.

Uważam, że hasło "do budy" jest absolutnie nie do przyjęcia i czuję się nim megazażenowany.

Rozumiem, że można nie lubić jakiegoś forumowicza, ale czy nie da się swoich zastrzeżeń przedstawić w innej formie?

:|


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group