Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:55:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 14:08:38 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
Tu oficjalne info co to była za impreza, a poniżej na szybko relacja.

No to jedziemy...

Wszystko działo się w hali byłej(?) Huty Sendzimira, dojazd od bramy wejściowej do huty do hali odbywał się przez podstawione autobusy - by publiczność nie rozpełzła się po całym terenie. Scena, z jej boków trybuny i sektor siedzący naprzeciwko - to wszystko dla 'wipów'. dopiero za miejscami siedzącymi przestrzeń 'wolna'. Sektory wipowskie wypełnione w dużej mierze starszymi osobami - część uciekła już w czasie VV, Tymoteusz wygonił resztę :wink: . Nam udało się być w pierwszym rzędzie naprzeciwko sceny - ze względu na to, że część naszej gromadki stanowiły 'wózkowiczki' :wink: . Całość sprawiała, że mieliśmy wrażenie, że będzie "akademiowo".. Trochę było - prośba o wyłączenie komórek, nie filmowanie 'spektaklu' itp.

To pierwsza część - filmy ze wspomnieniami starszych pań dot. obrony krzyża w N.H. w '60 + deklamujący fragmenty 'Króla-Ducha' Słowackiego Jan Frycz (nie żebym wiedział co to było - w necie sprawdziłem) + pieśni w wykonaniu Chóru Polskiego Radia. I taka przeplatanka parę razy. I okazało się, że REWELACJA! Światła + cała przestrzeń, Frycz, gesty pani dyrygend - no bomba. Ale największ brawa: chór. Nie wiem czy to był ich patent czy może gdzieś tak już robiono, ale.. chór siedział między ludźmi, po trzech stronach sceny, po trzy - cztery osoby obok siebie, pani dyrygent na scenie... dźwięk był wszechogarniający - niesamite 'dolby surround'... mam nadzieję, że będą gdzieś w necie zdjęcia / filmy dokumentujące to. Chwilę nie wiedzieliśmy w ogóle gdzie to oni śpiewają, a nagle okazuje się, że obok nas są tenorzy!

W drugiej części koncerty rockowe - VooVoo i 2Tm2,3 po 45 minut czystego grania, rewelacyjne tempo techniki. Tylko ta część już mniej dopracowana, wykonawcy gdzieś daleko od ludzi (a przy występie ostatniego wykonawcy - tzw. Opera Nowohucka okazało się, że scenę można przesunąć bliżej - szkoda, że dopiero wtedy), trochę to powodowało że był słaby kontakt - ciekawe czy muzycy słyszeli liczne jednak brawa. Występ VooVoo poprawny, była Flota Zjednoczonych Sił - dawno tego nie słyszałem. Zagrali parę utworów i zeszli - taka wersja demo koncertu.

2Tm2,3 - jak na warunki (te siedzenia, odległość itd) - super! Dźwięk dobry (choć często w głośnikach po prawej stronie na chwilę po prostu ginęły wysokie tony by po paru sekunach wrócić), obaj wokaliści (niespodzianka bo Maleo miał mieć wczoraj koncert w Mikołowie z Rockersami - może po prostu się późno zaczął, nie sprawdzałem), repertuar z 888 + Effatha i Marana Tha. Na tym ostatnim utworze (na koncercie zagrany jako ok 3-4) przestrzeń między pierwszymi krzesełkami a sceną w końcu wypełniła się pląsającą publiką - już to jakoś wyglądało ;). Podczas 'Jestem z Tobą' Maleo przemierzył hektar od umiejscowienia zespołu do tej właśnie pląsającej publiczności i poprzybijał trochę piątek ;) Aha, Budzy wokalnie - moc! a Maleo się trochę pogubił w 'Wojnie' (aż na niego Stopa zagwizdał by mu przypomnieć, że ma śpiewać - serio) ;)

No i jeszcze - nie wiem czy mała czy duża ale jednak - niespodzianka. Mianowicie nie było Licy, którego zastąpił - tu werbel - Kikut z Pneumy (jeśli ślepy nie jestem, i siostra też). I było bardzo, bardzo godnie, wielki plus. Tylko tyle, że nie śpiewał, więc brakowało potęgi Robertinowego gardła.

Koncert ten jednak skończył się dość nagle, cały sprzęt został zdemontowany chyba w minutę, publiczność nawet domagała się bisu, ale patrząc na pustoszejącą scenę nie miało to sensu. Przypuszczam, że był to z perspektywy zespołu dość niewdzięczny występ, ale naprawdę było bardzo dobrze, tyle że krótko. I widać było, że wielu ludzi przyszło specjalnie dla Was.

Ostatni akt imprezy - Opera Nowohucka w wykonianiu zespołu Wu-Hae nie był już naszym udziałem więc nic nie napiszę. ;)

aha - Kraków piękny! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 14:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
mirus pisze:
Kikut z Pneumy

AAAAAAAAAAAAA!!!!! :shock: :shock: :shock:

braku Litzy zapewne nic nie jest w stanie zrekompensować, ale takie "zastępstwo" już samo w sobie jest sporą ciekawostką, żeby nie napisać: sensacją w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

(jak to piszę, to jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić - wrzućcie zdjęcia - to uwierzę)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 15:38:53 

Rejestracja:
ndz, 25 kwietnia 2010 14:41:14
Posty: 12
Skąd: Kraków/Bełchatów
Też zwróciłam uwagę, że sporo ludzi przyszło ze względu na 2Tm2,3 :D Będąc pod sceną tylko czekałam aż się zbierze większa ekipa, szczerze to myślałam, że najpóźniej po pierwszym numerze zejdą się Ci którzy nie wyobrażają sobie siedzenia na Tymku, ale dobrze, że w końcu przyszli.

Kikut był, grał, ale najlepsze, że jak wszedł do namiotu zespołu i się z nami witał to go na początku nie poznałam... troszkę się zmienił ;P No dość ciekawie wyglądała jego osoba na scenie z resztą ekipy :)

Co do samego koncertu to od początku była obsuwa, więc nie było szans na bis, ponieważ Maleo musiał dotrzeć na 21 do Mikołowa. Od razu po koncercie ruszyliśmy w stronę żółtego busa. ;) Dwa koncerty w jednym dniu coś wspaniałego :D

Chłopaki zagrali troszkę delikatniej, gdyż z relacji Drężmaka organizator poprosił ich o spokojniejszy repertuar, co tak naprawdę było niemożliwością, bo do tego potrzeba trzy razy więcej ludzi:P Dziwna prośba... przecież chyba wiedzą kogo zapraszają ;)

A rozgrzewający się przed koncertem Mateusz bezcenne ;)

No i w sumie starczy... nie będę się powtarzać z wcześniejsza relacją. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 18:15:12 

Rejestracja:
wt, 17 października 2006 17:29:58
Posty: 7
betileo pisze:
Też zwróciłam uwagę, że sporo ludzi przyszło ze względu na 2Tm2,3 :D Będąc pod sceną tylko czekałam aż się zbierze większa ekipa, szczerze to myślałam, że najpóźniej po pierwszym numerze zejdą się Ci którzy nie wyobrażają sobie siedzenia na Tymku, ale dobrze, że w końcu przyszli.

Kikut był, grał, ale najlepsze, że jak wszedł do namiotu zespołu i się z nami witał to go na początku nie poznałam... troszkę się zmienił ;P No dość ciekawie wyglądała jego osoba na scenie z resztą ekipy :)

Co do samego koncertu to od początku była obsuwa, więc nie było szans na bis, ponieważ Maleo musiał dotrzeć na 21 do Mikołowa. Od razu po koncercie ruszyliśmy w stronę żółtego busa. ;) Dwa koncerty w jednym dniu coś wspaniałego :D

Chłopaki zagrali troszkę delikatniej, gdyż z relacji Drężmaka organizator poprosił ich o spokojniejszy repertuar, co tak naprawdę było niemożliwością, bo do tego potrzeba trzy razy więcej ludzi:P Dziwna prośba... przecież chyba wiedzą kogo zapraszają ;)

A rozgrzewający się przed koncertem Mateusz bezcenne ;)

No i w sumie starczy... nie będę się powtarzać z wcześniejsza relacją. :)


Kikut sie zmienil?Schudł,przytył czy zarósł? :D
Dajcie foty tego zastępstwa!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 19:39:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
betileo pisze:
Chłopaki zagrali troszkę delikatniej,

...hmmmmm...zupełnie tego nie zauważyłem
betileo pisze:
Kikut był, grał

..i dał rade ! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 20:44:09 

Rejestracja:
czw, 19 listopada 2009 15:26:41
Posty: 374
Skąd: Warszawa
Betileo, Tobie chyba brakowało tego, ze Cie ochrona nie wywaliła :P
"Ale Darek - Wojna jest dobra" :D

_________________
http://virtmedia.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2010 21:02:51 

Rejestracja:
ndz, 25 kwietnia 2010 14:41:14
Posty: 12
Skąd: Kraków/Bełchatów
oj tam Olek ;P nie mieli powodów... nigdy jeśli już ;P

próba
Obrazek

tu już na koncercie... dowód, że był Kikut ;]
Obrazek

tu też... tylko gryfem trochę zasłonięty ;P
Obrazek

zdjęcia by Fisz :)

może ktoś ma jeszcze jakieś?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2010 21:04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Kikut z 2Tm2,3, ale jazda :) szkoda, że tak daleko :)

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2010 21:53:36 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
trochę zdjęć z imprezy, ale bez 2Tm2,3: http://www.nhreportaze.cba.pl/reportaze10/ocynkownia.htm


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 kwietnia 2010 15:41:05 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 11:39:55
Posty: 692
jak to bez 2tm2,3?a kto(czyje auto) stoi na 1 zdjęciu za autobusem? :wink:
te zastępstwo kikutowe to jednorazowy wyczyn czy raczej mozna sie spodziewać właśnie takiego składu na przyszłość w razie niemożności licy?kubie jak by chciał pochórkowac tez nie bedzie nic brakowało


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 kwietnia 2010 18:40:32 

Rejestracja:
ndz, 25 kwietnia 2010 14:41:14
Posty: 12
Skąd: Kraków/Bełchatów
haha... nie zauważyłam wcześniej :) rzeczywiście jest... znaczy się wjeżdżał wtedy i usłyszałam 'podwieźć panią?' :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 maja 2010 21:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 03 września 2006 00:15:59
Posty: 112
Skąd: mam: to: wiedzieć:?
Smok pisze:
takie "zastępstwo" już samo w sobie jest sporą ciekawostką


betileo pisze:
dość ciekawie wyglądała jego osoba na scenie z resztą ekipy


veida pisze:
Kikut z 2Tm2,3, ale jazda


Kikut grał przecież nie raz z 2Tm2,3 za Licę jeszcze w latach 90-tych , więc żadna to sensacja, z tych wypowiedzi wnioskuję że Państwo się wtedy jeszcze nie interesowali zespołem. No i powtórzę za elrondem, że naprawdę dał radę :peace:

_________________
lepiej NIC niż WCALE


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 maja 2010 21:48:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
interesowali się, interesowali... tylko widocznie nie mieli internetu aby takie rzeczy do nich dochodziły... w dodatku na koncertach w latach '90 (tych na których byłem) to Litza dziwnym trafem zawsze był...

może ma ktoś jakieś zdjęcia 2tm2,3 z '90 feat. Kikut?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 maja 2010 21:22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 15:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
obleciałam w latach 90. mnóstwo koncertów Tymcia i pamiętam, że Kikut grał, ale sama słyszałam go z raz z Tymkiem i nie pomnę gdzie to było. Fot też ni mam. Sama jestem ciekawa jak teraz wygląda, bo na tych zdjęciach to raczej słabo widać

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 maja 2010 14:12:02 

Rejestracja:
ndz, 25 kwietnia 2010 14:41:14
Posty: 12
Skąd: Kraków/Bełchatów
http://muzprl.pl/koncert.155.0.html[url]


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group