Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:26:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lutego 2009 16:44:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Dezerter pisze:
jak nie ma w wątku relacji z niego (nie czytałem ) a są zainteresowani to mogę powspominać

..samych relacji chyba nie ma. Parę razy Republikę widziałem . Pierwszy raz będąc jeszcze "pacholęciem"...w roku 1984 bodajże...
Są zainteresowani... Wspominac!!!! :piwo:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 lutego 2010 19:25:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Na marginesie trwającego głosowania warto wspomnieć, że do utworu "Śmierć w bikini" powstał bardzo fajny teledysk:
http://www.youtube.com/watch?v=JZ1h5gFh ... re=related

Co prawda trochę zepsuto tu sam utwór (szczególnie końcówkę), ale filmik jest znakomity. Behemothy i Mansony mogą się schować, to jest bardziej niepokojące.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 lutego 2010 19:35:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
arasek pisze:
Na marginesie trwającego głosowania

..a ja na marginesie dzisiejszego głosowania..kupiłem sobie na allegro płytę Republiki "Trójka live" 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 lutego 2010 18:52:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Dobry wybór...
Ja właśnie na yt znalazłem piosenkę Paryż Moskwa 17.15 w dwóch różnych wersjach: pierwsza Republiki z Chicago z 1994 (http://www.youtube.com/watch?v=v8VeIUdjbfY&NR=1), a druga Kobranocki z 2008 (http://www.youtube.com/watch?v=z8LWLA5XPIQ&feature=related)
Zwłaszcza ten cover jest o.k., a wersja Republiki nie wiem czemu przypomina mi jeden z utworów The Stranglers...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 lutego 2010 20:45:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
WuKa70 pisze:
arasek napisał:
Na marginesie trwającego głosowania

..a ja na marginesie dzisiejszego głosowania..kupiłem sobie na allegro płytę Republiki "Trójka live"


..no to dostałem płykę..

Republika "Trójka live" (Koncert mikołajkowy 6.12.1998 )
1. Zapowiedż Piotra Kaczkowskiego
2. 13 cyfr
3. Masakra
4. Odchodząc
5. Sado-maso piosenka
6.Raz na milion lat
7.Mamona
8.Kombinat
9. Koniec czasów
10.Śmierc w bikini
11. Telefony
12. Biała flaga
13. Nieustanne tango
14.Tak..tak..to ja
15. Tak długo czekam (Ciało)

Płyta wydana jako dodatek do "Rzeczypospolitej". Zrobiłem skany okładki w niedługim czasie wrzucę na serwer...
Bardzo fajna płyta...
W środku pudełka znajduje się wkładka a w niej historia studia im. A . Osieckiej , zdjęcia Republiki i trochę o zespole...i słowa P. Kaczkowskiego..."Ważny koncert. Pamiątkowa płyta. Może nie wszyscy od razu ją nastawią. Bo to , jeśli spojrzymy na tytuły utworów, program, który znamy na pamięc. Ale zanim stanie na półce obok innych w dorobku Republiki, proszę przypomniec sobie chociaż jeden fragment-schowany na koniec koncertu, na bis: "Tak długo czekam..(Ciało). Dla tych trzystu pięcdziesięciu sekund, dla tej wersji , warto natychmiast uruchomic aparaturę i przywołac emocje..."

P.S. Jak dla mnie Republika była magicznym zespołem....
Po zespole pozostały świetne nagrania..osobiście świetne wspomnienia.
To chyba na tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 lutego 2010 21:17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
A ja chciałbym wspomnieć, iż ostatnimi czasy wypłynęły w sieci mało znane nagrania Republiki z okresu prehistoryczno-przedpłytowego:
http://stilon-c60.blogspot.com/2009/11/ ... adzie.html

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 lutego 2010 01:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
oglądam sobie właśnie nagrane jakiś czas temu z TVP Kultura koncerty w ramach Archiwum rocka i big beatu:
Republika - Opole 1983
Obywatel G.C - Opole 1988
Republika - Opole 1990

zwłaszcza ten pierwszy fascynujący!!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 lutego 2010 06:19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Prazeodym pisze:
A ja chciałbym wspomnieć, iż ostatnimi czasy wypłynęły w sieci mało znane nagrania Republiki z okresu prehistoryczno-przedpłytowego:

..Prazeodymie...bardzo fajna strona!
Na Demo ktos zidentyfikował zespół ABBA w "podkładzie"...
A może razem zagrali? :wink:
"Zielone usta" reggae albo Maanam ? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 lutego 2010 19:53:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
WuKa70 pisze:
Republika "Trójka live" (Koncert mikołajkowy 6.12.1998 )[...]
9. Koniec czasów
Bardzo fajny utwór Republiki... Dla mnie Republika to dwie pierwsze płyty "Nowe sytuacje", wersja anglojęzyczna tegoż "1984" i "Nieustanne tango"... A najlepszy ich koncert to ten z pierwszej połowy lat 80 z Roskilde... Póżniej tylko zdarzały im się fajne utwory, Citizen GC z 4 piosenkami, i oczywiście ludowy Grzegorz z Ciechowa... Oczywiście to subiektywne zdanie... Od anglojęzycznej Republiki z pierwszej połowy lat 80 lepszy był Izrael, Brygada, ale Republika to i tak czołówka tamtych lat... Pamiętam czasy, kiedy radiowa trójka grała Klausa Janerki, Maanam i Republikę... i nie wiedziałem, który z tych wykonawców najbardziej do mnie trafia... Teraz wiem, że jednak Janerka...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lutego 2010 16:34:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
mathew pisze:
Od anglojęzycznej Republiki z pierwszej połowy lat 80 lepszy był Izrael, Brygada, ale Republika to i tak czołówka tamtych lat...

...zdobywanie płyt w latach osiemdziesiątych to było mistrzostwo świata.
W związku z tym anglojezyczne wydanie "Nowych Sytuacji" znałem tylko jako fakt, lecz nigdy tej płyty nie słyszałem. (teraz oczywiście mam)
Analogową "czarną" Brygadę miał któryś z moich kumpli...Nie pamiętam w jaki sposób na jednej z moich kaset znalazła się koncertowa Brygada..
Z tą kasetą stało się coś dziwnego...Podczas jednego z odsłuchów zaczęły się jawic bardzo dziwne dzwięki i tekst...Jakby z piekła rodem.. :D
Podobno taśma w kasecie się przekręciła i leciało jakby od tyłu..(?)..Nie wiem czy to jest możliwe...
Wracając do Republiki...
mathew pisze:
Dla mnie Republika to dwie pierwsze płyty

..dla mnie w zasadzie też...Z ręką na sercu mogę przyznac ,że po rozpadzie zespołu i solowej karierze Grzegorza Ciechowskiego i gdy nastąpiła reaktywacja zespołu jakby mało mnie to interesowało...W zasadzie muzyka przestała "pochłaniac moje wnętrze" :wink: ...słowem jakbym oklapł muzycznie..
Co do solowej twórczości G. Ciechowskiego...
Baaaardzo lubiłem (chyba dalej lubię)!!!!
Niezapomniany koncert w "Spodku"....Chociaż mieliśmy miejsca na sektorach siedzieliśmy na schodach i chłonęliśmy każde słowo i każdy dżwięk...Grzegorz Ciechowski był poetą...
Odbiegając od tematu....
Jak patrzę teraz na koncertach na młodych ludzi i w zasadzie nie tylko na koncertach....I ile razy mówimy...Eeeee , za naszych czasów było inaczej..Bo my to i tamto...myśmy to wszystko jakos lepiej i wogóle...
A młodzi ludzie to już nie umią tak jak my....A to w zasadzie nie jest prawdą! Młodzież zawsze jest taka sama...Jest ta dobra i jest ta zła..Jest ta która umie chłonąc muzykę , okazywac emocje , myślec samodzielnie...no i jest ta niedobra....niestety...Ale kiedyś także była ta niedobra.... Dobra..Koniec i kropka bo przejdę do tematów wspominkowych a to nie ten topic... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lutego 2010 18:51:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
WuKa70 pisze:
Z ręką na sercu mogę przyznac ,że po rozpadzie zespołu i solowej karierze Grzegorza Ciechowskiego i gdy nastąpiła reaktywacja zespołu jakby mało mnie to interesowało
Dla mnie solowa kariera Ciechowskiego to tez jakieś nieporozumienie... A przecież do solowej współpracy zapraszał muzyków jazzowej np. Michała Kulentego, nawet muzyków z Republiki, ale efekt i tak był mizerny... Na koncertach solowych grał utwory Republiki, a z reaktywowaną Republiką grał z kolei utwory solowe... Więc po co ta twórczość solowa? Dopiero folkowy-ludowy Grzegorz z Ciechowa pozwolił spojrzeć inaczej na tego wykonawcę... Mimo wszystko "Nieustanne tango" to był koniec starej, interesującej Republiki...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lutego 2010 19:38:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
mathew pisze:
Dla mnie solowa kariera Ciechowskiego to tez jakieś nieporozumienie...


mathew pisze:
Na koncertach solowych grał utwory Republiki, a z reaktywowaną Republiką grał z kolei utwory solowe...

...oooooo..tu z kolegą muszę się nie zgodzic...
Na jedynym koncercie solowym ( solo lecz z zespołem) byłem i nawet "krzty" Republiki nie było...
mathew pisze:
Więc po co ta twórczość solowa?

...pewnie inna koncepcja artystyczna która spowodowała zawieszenie działalności zespołu..Jak dla mnie dwie pierwsze płyty to ekstraklasa.
Projekt Grzegorz z Ciechowa też bardzo fajny.Ooooooo..i bardzo lubię płytę z ścieżką dżwiękową do filmu "Stan strachu"...filmu niestety nie widziałem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lutego 2010 20:11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
WuKa70 pisze:
Grzegorz Ciechowski był poetą
Mocno powiedziane... ale coś nawet wydał... Na koncertach jako Obywatel G.C. (często?) jednak grywał piosenki Republiki (chyba najczęściej Flagę), więc nie odciął się od tej twórczości... Ale nie było to pewnie regułą... Ale nie wyklucza to, że czasem nie grał nic Republiki. Tyle tych mini-recitali miał w tiwi, że nie szło tego wszystkiego obserwować (Dzisiaj tiwi takich rzeczy nie promuje)...

Prywatnie był człowiekiem przyjaznym, sąsiedzkim, przynajmniej tak twierdzą znajomi z Falenicy, gdzie mieszkał Ciechowski, więc jego surowy biało-czarny wizerunek mógł trochę mylić...
Ja ostatnio przesłuchałem utwór pt. "Republika" i też mnie poruszył... Jak po latach można odkryć jeszcze coś ciekawego w muzie lat 80...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lutego 2010 20:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
mathew pisze:
Tyle tych mini-recitali miał w tiwi, że nie szło tego wszystkiego obserwować (Dzisiaj tiwi takich rzeczy nie promuje)...

..Grzegorz Ciechowski dzięki płycie "Tak..Tak" zaczął jawic się jako muzyk popularny ,a nawet modny bym powiedział...
Póżniej bywało różnie, a właściwie powiedziałbym że kiepsko...Po reaktywacji zespołu w roku 1990, bodajże w roku 1994 lub 1995 zespoł przyjechał na koncert do mojego miasta.....Nie wiem czy na sali było nas ze 40(?) osób...Koncert był fajny ..ale publika do dupy..
A kiedyś w telewizji pokazano koncert zespołu ,który odbył się w zakładzie karnym lub w więzieniu. Zespół pół żartem pół serio mówił ..że fajnie było , a przede wszystkim publicznosc była fajna...bo nikt nie mógł wyjśc z sali przed zakończeniem koncertu :wink: Tak było...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 lutego 2010 00:03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Co do Ciechowskiego solo to pierwszy etap był w sumie kontytuacją działań Republiki. W końcu repertuar pierwszej solowej płyty był jeszcze próbowany z Republiką a Ciało nawet grano w radio. Tem pierwszy etap nie był zatem odskocznią od zespołu ale zamiast niego. Dopiero na początku lat 90tych po reaktywacji Republiki działalność solowa można porównywać jako coś obok zespołu.

Moim zdaniem ciekawe byłoby czy te dwie pierwsze płyty brzmiałyby dużo inaczej gdyby nagrał jest z zespołem.

WuKa70 pisze:
Na jedynym koncercie solowym ( solo lecz z zespołem) byłem i nawet "krzty" Republiki nie było...
mathew pisze:
Na koncertach jako Obywatel G.C. (często?) jednak grywał piosenki Republiki (chyba najczęściej Flagę), więc nie odciął się od tej twórczości

Grywał, grywał! Na koncercie z boxu (Kongresowa '88 - jest Poranna wiadomość, Telefony, Biała Flaga, Kombinat, Śmierć w bikini i Moja krew)


WuKa70 pisze:
i bardzo lubię płytę z ścieżką dżwiękową do filmu "Stan strachu"...filmu niestety nie widziałem.
Płytę też lubię bardzo, film widziałem ale wieki temu i nawet nie pamiętam wrażenia :roll:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group