Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:10:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 21:58:22 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
jak masz talent do czegoś, to nie potrzebujesz żadnej motywacji, żeby to robić.
robisz to, bo nic innego nie chcesz i nie potrafisz robić. takie powołanie.

a PISF jest głównym źródłem finansowania filmów w Polsce.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 21:59:14 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
elrond pisze:
Przygod napisał:
Z kryteriami ideologicznymi nie mam co polemizować

...a gdzie w naszej rozmowie pojawiła się jakaś ideologia ? bo nie widzę...

Pl. Zbawiciela, Symetria, Mój Nikifor - dlaczego zatem uważasz że to nie są dobre filmy?

rajza pisze:
jak masz talent do czegoś, to nie potrzebujesz żadnej motywacji, żeby to robić.
robisz to, bo nic innego nie chcesz i nie potrafisz robić. takie powołanie.

reżyser nie ksiądz

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:34:05 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
twój talent to twoje powołanie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:40:42 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
A rozpoznanie talentu właściwe?

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:46:55 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
rajza pisze:
twój talent to twoje powołanie


ale co po powołaniu jeżeli nie ma jego odbiorców, w tym wypadku widzów?

kim będzie ksiądz bez wiernych?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:47:32 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
Przygod pisze:
A rozpoznanie talentu właściwe?


u mnie, jak najbardziej, dziękuję... a jak u Ciebie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:49:44 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
Turio pisze:
ale co po powołaniu jeżeli nie ma jego odbiorców, w tym wypadku widzów?

a jak ludzie na msze nie chodzą, to to znaczy, że ksiądz nie ma powołania? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:58:11 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
rajza pisze:
Przygod napisał:
A rozpoznanie talentu właściwe?



u mnie, jak najbardziej, dziękuję...

No to nie marudź, tylko działaj i myśl nad tym jak go lepiej wdrażać.

Cytat:
a jak u Ciebie?

Mam ważniejsze rzeczy na głowie.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 22:58:32 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
rajza pisze:
a jak ludzie na msze nie chodzą, to to znaczy, że ksiądz nie ma powołania? Smile



oczywiście, że nie, ale jaki będzie sens jego pracy skoro nie znajduje ona odbiorców?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 23:12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Turio pisze:
ale co po powołaniu jeżeli nie ma jego odbiorców, w tym wypadku widzów?
..... co za cynizm , mam tylko nadzieję ,że nie mówisz poważnie :shock:
...chciałbym tylko przypomnieć ,że jeden z największych artystów wrzechczasów Vincent Van Gogh sprzedał za swego życia JEDEN obraz !!!! takich jak on było jeszcze paru w historii....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 23:14:17 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
Turio pisze:
jaki będzie sens jego pracy skoro nie znajduje ona odbiorców?

myślę, że każdy twórca sobie takie pytanie kiedyś zadał i nie potrafił na nie odpowiedzieć... a potem się poszedł wysikać, umył ręce i tworzył dalej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2010 23:28:13 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
nie mówię do końca na serio, ale podejrzewam że sporo ludzi stawia sobie takie pytanie przed rozpoczęciem swojej drogi. I mam przykre przeświadczenie, że sporo z nich przez coś takiego odpada. To trochę tak jak decydujemy się przyjąć jakąś postawę niezgodną z normami społecznymi np bycia punkiem w latach 80. Pewne postawy wymagają odwagi, wydaje mi się, że być artystą 21 wieku też trzeba mieć odwagę.

W czasach gdy wszystko włącznie ze sztuką poddane jest prawom rynku, bycie artystą, tworzenie czegoś wymaga poświęcenia, wymaga odwagi, wymaga pierwszego kroku w tym kierunku i to chyba dziś najwięcej potencjalnego artystę kosztuje :wink: Bo inaczej możemy wrócić do punktu wyjścia i zadać pytanie dlaczego tych artystów dziś nie ma skoro potencjalne możliwości muzycy czy filmowcy mają teoretycznie dużo większe niż 50 lat temu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 13:15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Przygod pisze:
W ostatnich latach najlepiej zrealizowany film w Polsce to chyba Plac Zbawiciela

Nawet jeżeli to jest zdanie prawdziwe to co z tego jeżeli ten film jest po prostu denny ? O ile pamiętam to byłeś z nami jak toczyła się na jego temat dyskusja, więc jak chcesz to sobie moją argumentacje za pomocą wyszukiwarki znajdziesz..

elrond pisze:
rajza napisał:
Ale naprawdę - to, czy film jest dobry, czy nie , nie zależy od grających w nim aktorów.
....dla mnie PRZEDE WSZYSTKIM od aktorów !

W tym temacie ja się zgadzam z Rajzą...
Co prawda są aktorzy których gra jest tak olśniewająca, że wystarczy mi, żeby się pojawili na ekranie, żebym nie uważał za stracony czasu jaki poświęcam na oglądanie filmu i uznał film za niezły (do tej ligi należy śp. Wilhelmi), ale aktor musi mieć co zagrać... musi mieć dialogi, żeby miał co zagrać... wybitni czasem nawet to potrafią przeskoczyć i stworzyć dobrą rolę... inna sprawa, że aktor sam scenariusze sobie wybiera zgadzając się na granie w filmie... ale zapewne często okazuje się , że to co z filmu na końcu wychodzi jest dalekie od scenariusza...

Mi się wydaje, że aktorów urodzonych po 1965 to będzie można w miarę obiektywnie ocenić za jakieś 20 lat...

Moim zdaniem w ostatnich latach powstają całkiem fajne polskie filmy (które w moim mieście można zobaczyć wyłącznie na jednym seansie w kinie konesera)... W tym roku choćby Generał Nil, Drzazgi, Wino Truskawkowe...

Trzymając się porównań muzycznych nie zawsze udział w sesji nagraniowej czy zespole znakomitych muzyków oznacza powstanie znakomitej płyty czy zagranie świetnego koncertu... Dla mnie dobrym przykładem jest przeciętny album Them Crooked Vultures...

a odnośnie "Prywatnego śledztwa" (nie widziałem) to tam cała ekipa filmowa jest świetna i moim zdaniem można się spodziewać dobrego filmu w ciemno... zostawiając już świetną obsadę aktorską (nie chodzi mi tylko o Romana Wilhelmiego) i zdjęcia o których wspomniałeś Elrondzie, to ten film reżyserował Wojciech Wójcik, który zrobił kupę fajnych filmów (Trójkąt Bremudzki o którym się ty kiedyś chyba z Natalią zgadaliśmy (Peszek, Kociniak, Pietraszak, a ostatnio "Tam i z powrotem" - Gajos, Frycz, Baka - też do kupienia za grosze na dvd).

EDIT: jasne, że Wojciech, dzięki Marecki.

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony pn, 18 stycznia 2010 13:24:16 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 13:23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
hehe
Wójcik miał tych filmów dobrych kilka - Trójkąt Bermudzki, Prywatne śledztwo ale wcześniej choćby Karate po Polsku a później lata 90te to przede wszystkim Ostatnia misja oraz Tam i z powrotem + seriale Ekstradycja i Sfora
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/112


co do meritum wątku zaś, to w pewnej mierze rozumiem rajzę. Wydaje mi się, choć jestem w tych tematach zupełnym amatorem, że łatwiej jest bez pieniędzy (lub ich minimalnej ilości) malować czy nagrywać muzykę ale do zrobienia filmu są one niezbędne.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony pn, 18 stycznia 2010 13:31:18 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 13:26:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wojciech.
Właściwie blisko mi do zdań Rajzy i Kota.
KoT pisze:
aktor musi mieć co zagrać... musi mieć dialogi, żeby miał co zagrać... wybitni czasem nawet to potrafią przeskoczyć i stworzyć dobrą rolę...

Dokładnie się podpisuję. Tylko ilu jest/było tych wybitnych. Tych "starszych" ciężko nawet oceniać w tej materii, bo kto widział film z np. Holoubkiem, który by miał (film, nie Holoubek) kiepski scenariusz i dialogi? Wierzę, że Holoubek akurat i z tym dałby radę, ale brak materiału porównawczego.
Generalnie wolę ciekawy treściowo film z ludźmi z ulicy, niż szmirę z, powiedzmy, Gajosem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group