Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:39:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2022 08:54:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
ci niegramotni bohaterowie zanurzają się w taniec i muzykę, zaczyna z nich przebijać jakaś wewnętrzna prawda

Przypomina mi to jakiś tekst (Chacińskiego?), w którym pisze w kontekście GSN, że o ile punk był artystowski, bohemiczny i elitarny to disco było wyrazem ciągot, frustracji i aspiracji klasy robotniczej. Oczywiście w ówczesnych realiach USA.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2022 12:23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może i tak? Wyraźne no future mamy w przypadku Johna Travolty w tym filmie, a i tak wydaje się, że on chociaż gdzieś tam odlegle zdaje sobie z tego sprawę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2022 22:49:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cholera, ja właśnie jak zobaczyłem "Saturday Night Fever", to miałam wrażenie, że to dużo bardziej A-klasowy film niż się spodziewałem :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2022 23:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dobrze we mnie siedzi po tym tygodniu i tym bardziej nie dziwię się, że wszedł do kanonu. Czasem jest tak, że film dotknie jakiegoś sedna i wtedy ani źle napisane kwestie, ani źle prowadzone postaci, ani złe aktorstwo, nie są w stanie tego zakryć. W sumie to z Gwiezdnymi wojnami trochę tak jest, nie?

Ale jednak przede wszystkim - muzyka :!:

Piąta Beethovena:

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2022 11:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Myślę, że to tez mogła być u mnie kwestia oczekiwań: ja się spodziewałem kompletnego paździerza :D więc jak się okazało, że nie jest tak źle (też wyczułem tę no future'owość), to od razu bardzo doceniłem. A piosenki znakomite!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 marca 2024 11:04:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
Od kilku dni zasłuchuję się w soundtracku do filmu "Baby Driver". Wydawnictwo jest dwupłytowe, więc na raz się trochę nie da, ale słucham to tu, to tam i niesamowite ile tam dóbr muzycznych! Absolutnym topem muzycznie rzecz biorąc jest blurowe "Intermission" przechodzące w "Hocus Pocus".


No ale również wybitna wprost scena otwierająca!

phpBB [video]


która mi się odtworzyła, gdyż słucham właśnie tej super energetycznej płyty, którą muszę sobie chyba na pewno kupić!

The Jon Spencer Blues Explosion - Orange

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 marca 2024 11:47:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
The Jon Spencer Blues Explosion - Orange


Próbuje sobie przypomnieć jakiś projekt, w którym Jon Spencer maczał palce, a który by mi się nie podobał, ale póki co żaden nie przychodzi mi do głowy. Po raz pierwszy trafiłem na artykuł o nim w nieodżałowanym Zinie. Zaintrygował mnie, więc potem długo szukałem jakiś jego płyt (bo albo ich w ogóle nie było, albo jak już się pojawiały na polskim rynku, to były drogie f hui). Na szczęście okazało się, że używki na ebayu, sprowadzane z uk (jeszcze przed brexitem) są tanie jak barszcz. No i już po pierwszym kontakcie "nausznym", którym było właśnie "Orange" wiedziałem, że zostaniemy dobrymi kolegami. No i od tej pory łykam wszystko co od niego, jak pelikan - The Honeymoon Killers, Pussy Galore, Boss Hog, Heavy Trash, czy w/w JSBX.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group