Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:00:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

którego Terminatora lubisz najbardziej?
T1 20%  20%  [ 11 ]
T2 53%  53%  [ 29 ]
T3 4%  4%  [ 2 ]
nie lubię żadnego 24%  24%  [ 13 ]
Liczba głosów : 55
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 15:24:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 20:16:28
Posty: 848
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
Crazy pisze:
ja chyba w takim nie byłem nigdy

jakieś 14 lat...tyle chyba masz? :wink:

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 15:25:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Peregrin Took pisze:
W "Fantastyce" był kiedyś cały tabun recenzentów piszących pod pseudonimami kończącymi się na -tor. Był Agregator, Reanimator, Negocjator, Aligator.... Terminator i Predator też byli (jednym był Oramus, drugim Dukaj).
:) no właśnie! To było fajne! Co więcej w stopce byli wymienieni! Nie, że same prawdziwe nazwiska, ale właśnie Anihilator, Predator etc :) :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 15:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bo kto był kto to tajemnica. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 15:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 20:16:28
Posty: 848
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
a jeszcze jedno...co ma mały Connor za napis na koszulce? wiele razy próbowałem dojrzeć...to nie była nazwa jakiejś kapeli...??...coś mi się kojarzy, że probowałem tam dostrzec :wink: "Stone temple pilots" albo "Blind melon"... :?:

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 maja 2009 23:56:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jutro wieczorem oglądam z dziećmi po raz pierwszy Terminatora. Asia od kilku miesięcy wyczekiwała tego momentu... ja też niecierpliwie czekam!
Ciekaw jestem, czy się przestraszą. Mam nadzieję, że nie za bardzo ;-)
Ale to może być najbardziej straszny film, jaki widziały.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 maja 2009 21:22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale numer. Tworząc ten wątek prawie cztery (!) lata temu, pisałem o konsekwentnie i bezlitośnie zaciskającej się pętli wokół głównej bohaterki, i o tym, że cały film jest mroczny i pełen napięcia....
Crazy pisze:
Z jedną bardzo wyróżniającą się sceną, sceną szokująco cichą i spokojną w kontekście całości... tą, po której zostaje poczęty John Connor. Sama w sobie byłaby banalną sceną z serii 'zaczynają się całować i gasną światła'. Ale przez kontrast z ogólnym szaleństwem, paniczną ucieczką i wszechograniającą beznadzieją... robi wrażenie.


Bardzo pięknie, ale... nie ma takiej sceny :D
Zlały mi się w głowie dwie sceny w jedno. Ta, w której rzeczywiście po raz pierwszy (i ostatni) robi się cicho i wydaje się, że przynajmniej tymczasowo udało im się uciec - kiedy oni odpoczywają w jakimś takim jakby betonowym schronieniu obok drogi, i kiedy ona robi mu opatrunek, a on jej opowiada, jak jest w "jego czasach" i kiedy jest pokazane, że miał jej zdjęcie, i jak ono się spala. Ta scena rzeczywiście uderza swoim wyciszeniem i spokojem, tyle że w niej nikt się nie poczyna ;-) Poczyna się w pokoju hotelowym, ale tam już wcale nie jest tak spokojnie, bo my, widzowie, dobrze wiemy, że namiętność namiętnością, a Arnold już jedzie na motorze, a jej matka nie żyje.

W ogóle sporo scen nie pamiętałem, widziałem Jedynkę pewnie ze cztery razy dotąd, ale ostatnio naprawdę dawno (przynajmniej w całości). Więcej, niż mi się wydawało, jest tych, hm, chciałbym powiedzieć retrospekcji, ale one idą nie w retro ;-)

Ogólne wrażenie jednak pozostaje to samo, a odnośnie...
Crazy pisze:
finału w tej prasowalni, cokolwiek to za długie i już nic ciekawego w sumie wiadomo że się nie może zdarzyć

... to nawet wcale nie wydał mi się za długi, owszem, bardzo dobry!


Dzieci się nieco bały... zobaczymy, co się będzie śniło...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 maja 2009 21:34:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Jedynka to czas wypożyczalni kaset i kultowych filmów z Arnoldem :P Oglądałem ją dwa razy i chyba lubię najbardziej - za klimat, za "zacieśniającą się pętlę wokół Sarah Connor".

Dwójka jest efektowna jak cholera, ale chyba troszkę mi się przejadła - mam wrażenie, że ta częśc najwięcej razy była powtarzana we wszelkich stacjach telewizyjnych i ona najbardziej przeniknęła do popkultury. Tak więc nastąpiło lekkie zmęczenie materiału. Choc film jest zacny :)

Trójka to pozytywne zaskoczenie. Mniej udana od pierwszych dwóch części, ale daje radę, zwłaszcza zakończenie. Nie rzuca na kolana, ale bardzo przyzwoicie sobie hasa po ekranie, bez tandetnego efekciarstwa i zbytniej wtórności, a to już dużo :)

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 maja 2009 22:05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Jedynka całkiem fajna, dobry klimat, ale kilka dłużyzn jest dla mnie nie do zniesienia...

Dwójka - świetne efekty specjalne (zwłaszcza jak na tamte czasy), klimat też dobry, ale akcja która przetacza się przez ten film jest naprawdę porywająca...

Trójka... ee... to całkiem przyjemny film akcji, ale niestety raczej jest bardzo wtórny... no niby wszystko jest ok, niby takie celowe nawiązania/podobieństwa do drugiej i pierwszej części, ale brak tam niestety tego klimatu. Choć oczywiście całkiem źle nie jest...

Czy ktoś dał radę obejrzeć wszystkie odcinki serialu - Kroniki Sary Connor?? Ja dałem radę chyba tylko cztery albo pięć odcinków... w moim odczuciu rewelacyjne to nie było...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 maja 2009 22:28:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Smok pisze:
kilka dłużyzn jest dla mnie nie do zniesienia...

:shock:
mógłbyś wskazać palcem?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 czerwca 2009 14:25:41 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Terminator: Ocalenie **
ale fajne efekty...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 czerwca 2009 14:27:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Uu... Aż tak źle? Ja pewnie w przyszłym tygodniu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 czerwca 2009 14:38:27 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Film jest po prostu nudny.

Ponadto pan siedzący obok mnie pachniał jak dworzec główny i dość szybko zasnął mi na ramieniu (widać też się nudził). Być może przez to trochę zaniżyłem ocenę.

aha, jeżeli nie oglądaliście jeszcze trailera, a chcecie iść na film, nie oglądajcie bo zepsujecie sobie największą niespodziankę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 czerwca 2009 19:20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
a jeśli widziałem jak maszyny piorą się z ludźmi (w zasadzie to tylko kilka sekund) to nie zepsułem sobie niespodzianki? bo gdzieś niechcący widziałem... a na film chętnie bym poszedł

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 czerwca 2009 08:57:12 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Spoko nie widziałeś niespodzianki:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 czerwca 2009 23:33:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niestety nie zabrałem się za napisanie powtórnych recenzji po obejrzeniu z dziećmi wszystkich trzech Terminatorów :-(

Powiem więc tylko pokrótce: dzieci - zwłaszcza Asia - ZAFASCYNOWANE (koszmarów sennych nie stwierdzono ;-)). Asia przeszukała wszystkie hasła z wikipedii na temat terminatora, które znalazła. Ola nieco mniej, ale z upodobaniem powtarza różne tekściki, w czym jej z chęcią sekunduję ;-)

Ja - ZACHWYCONY. Najmniej zaskoczył mnie pierwszy - jak miał pięć gwiazdek, tak ma.
Natomiast Dwójka - wow!!! Wspaniała! Film jest w każdym aspekcie porywający od pierwszej do ostatniej sceny bez chwili przerwy. Arnold wspaniały, T-1000 wstrząsający, Sara Connor przejmująca, chłopiec przekonywujący. Determinacja bohaterów ciągnie film do przodu jak parowa lokomotywa. Humor się skrzy. Wizualnie - dla mnie numer jeden ever jeżeli chodzi o tzw. efekty specjalne. "Familijność" tego filmu w tym przypadku jest stuprocentową zaletą.

No i Trójka - wow po raz drugi! Zapamiętałem ten film jako bardzo dobry, ale drugie spotkanie z nim przeszło wszelkie moje oczekiwania. Film jest wręcz świetny! Z jednej strony napięcie prawie tak mocne jak w pierwszym. Z drugiej humor na lepszym nawet poziomie niż w dwójce (autoironia Arnolda - bezcenna!), młodzi bohaterowie bardzo bardzo fajni, i budzący sympatię, i tacy zwyczajni ludzcy, i takie to nieoczekiwane a jednak nieuchronne, że staną się "leaders of the human resistance, the last hope of humankind". I zakończenie - już o tym kiedyś pisałem, znakomite, bardzo niegłupie, i bardzo nietypowe.

Dla mnie wszystkie trzy części Terminatora mają pięć gwiazdek!

Terminator *****
Terminator 2: Judgement Day ******
Terminator 3: Rise of the Machines *****

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group