Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:25:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 27 stycznia 2020 23:08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A czy nie było przypadkiem tak, że dopiero z chwilą śmierci Bena i zniknięcia jego ciała, znikło też ciało jego matki?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony ndz, 09 lutego 2020 22:28:38 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 stycznia 2020 19:26:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
O, a tego to już nie pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 lutego 2020 18:32:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Z tym znikaniem kłopot sprawie Qui Gon. Ale owszem, połączeni z mocą znikali.
Większość teorii, jakie czytałam, mówi, że Qui Gon nie zniknął, bo Lucas zapomniał a wręcz, że miał gdzieś, że znikali i nikomu z ekipy nie udało się z szefem omówić tego zagadnienia :lol: A potem już o to dbali.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 lutego 2020 23:03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
elsea pisze:
Ale owszem, połączeni z mocą znikali.

Ok, skoro tak, to przyjmuję do wiadomości śmierć Bena.

A śmierci Qui Gona też nie pamietałam, więc nie był on dla mnie argumentem w sprawie. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 lutego 2020 10:42:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Fengari pisze:
A śmierci Qui Gona też nie pamietałam,
to jedna z moich ulubionych sekwencji (z Maulem-tygrysem), więc pamiętam swietnie, ale od razu dziwiłam się, czemu nie znikł... ;(

Obejrzałam sobie filmik BBC (nie wiem, czy się uruchomi poza FB) i zachciało mi się natychmiast obejrzeć IX część. Nie lubiłam księżniczki Lei - wybuchowy temperament był nie dla mnie - ale starszą Leię pokochałam i bardzo mi smutno, że Carrie Fisher nie żyje.

https://www.facebook.com/bbcnews/videos ... =2&theater

To kino nowej generacji, do którego nie są potrzebni aktorzy "na stałe". Nie uważam, że zwykłe aktorskie filmy znikną! Ale może czas na nowa kategorię oscarową? Postaci, których nie było...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 lutego 2020 21:08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Filmik można obejrzeć bez logowania się.
Niesamowite!
Rzeczywiście zachodziłam w głowę, jak oni nakręcili te wszystkie sceny z Carrie. Mrówcza robota, nie miałabym cierpliwości...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lutego 2020 11:03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Po pierwszych minutach IX części miałem autentyczną ochotę wyjść z kina - kompletnie nieklejące się, rwane - najczęściej w połowie tego, czego można by się spodziewać - ujęcia, to nie jest to, co na dłuższą metę jestem w stanie wytrzymać. Potem się uspokoiło, a po filmie był czas, żeby się nad tym zastanowić i doszedłem do wniosku, że tak trzeba było zrobić, żeby wykorzystać jakieś odrzuty z Fisher, pozostające z definicji bez jakiegokolwiek związku z fabułą nowej części. Szwy więc widać, choć - to spora zmiana względem tego, co było w pierwszej dekadzie tego wieku - teraz dotyczy to już działki "ludzkiej", a nie tego, co renderują komputery.
A czy robota mrówcza? Nie wydaje mi się. Może kilka/kilkanaście lat temu, jak te wszystkie algorytmy do motion capturingu i renderingu powstawały, teraz to już korzystanie z gotowych rozwiązań i rosnącej mocy obliczeniowej. Mrówczą robotę wykonują komputery, a te - póki co - mają cierpliwość.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lutego 2020 21:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
To w końcu film Ci się podobał czy nie? Tak już na zimno?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lutego 2020 21:53:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Bogus pisze:
A czy robota mrówcza? Nie wydaje mi się. Może kilka/kilkanaście lat temu, jak te wszystkie algorytmy do motion capturingu i renderingu powstawały, teraz to już korzystanie z gotowych rozwiązań i rosnącej mocy obliczeniowej.

Hmm, nie wiem, za co dokładnie odpowiadają komputery, może wycinają obraz tak ładnie, jak to pokazali na filmie. Ale ja mówię o samym wyborze scen, fragment po fragmencie i wskazywaniu, które fragmenty mają być wycięte i jak potem sklejone. Wydaje mi się, że to człowiek robi chyba.
Mi już cierpnie skóra na samą myśl...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lutego 2020 10:31:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
O wyborze scen nie pomyślałem pod kątem mrówczości, bo jakoś zupełnie nie wydaje mi się to problematyczne :) Nie mam pojęcia, ile zwykle zostaje takich odrzutów po nagraniu filmu, ale wydaje mi się, że to musi być jakaś ogarnialna ilość, a nie setki godzin.

Smok pisze:
To w końcu film Ci się podobał czy nie? Tak już na zimno?

Szczerze mówiąc - nie wiem. Wtedy w kinie to właściwie chyba tak, ale o ile VII byłem zachwycony, VIII też natychmiast chciałem obejrzeć drugi raz, to do IX aktualnie mnie nie ciągnie. VIII powtórzyłem sobie parę dni przed obejrzeniem IX, VII niedługo po i jasno mi wyszło, że mam do czynienia z równią pochyłą skierowaną w tę no-fjuczerową stronę. Ale nie potrafię powiedzieć, co konkretnie jest przyczyną takich odczuć, bo nie czuję chęci, żeby się nad tym głębiej zastanawiać. Chyba podobnie jak Crazy.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 maja 2020 19:38:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
O najbardziej przecenianej części Gwiezdnych Wojen.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 maja 2020 19:57:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Trochę zgredziałe jątrzenie w tym BBC... Wiadomo, że "Imperium" to najlepsza część Sagi!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 maja 2020 11:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No zgredziałe... co do Empire to właściwie na całej linii bez sensu. Ale zgredziałe najbardziej dlatego, że pisze w ogóle tylko o tych starych. Niech żyją nowe Star Warsy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 maja 2020 11:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
May the 4th be with you. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 maja 2020 13:30:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Niech żyją nowe Star Warsy!


No nie wiem... Powtarzam się, ale tylko "Rogue One" dorównuje dla mnie klimatem oryginalnej serii.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group