Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:32:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 25 lipca 2013 20:36:18 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Żałuję żem nie widział 'Poradnika Pozytywnego Myślenia', ale dużo filmów żem widział przez ostatni rok. Nie licząc zaległości filmowych (z których jak zawsze kilka okazało się świetne - Święci z Bostonu, Strażnicy.Watchmen), a kilka nie bardzo), najbardziej podobały mi się... 2 filmy polskie!

Nie żadne Dźiango, a już tym bardziej Avendżers i nawet nie 'Drogówka'(swoja droga naprawde dobry film), a 'Obława' i 'Być jak Kazimierz Deyna'. Bardzo dobre filmy.

Z rzeczy żenujących niestety też film polski, z Olbrychskim, Ferdkiem i paroma innymi znakomitościami. Na swe wytłumaczenie jedynie mogę powiedzieć, że nie szedłem z własnego wyboru... a tytuł już zapomniałem...

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 sierpnia 2013 15:45:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja nie widziałem dużo, ale też i nic dobrego nie powiem. Z tego, co widziałem, to był rok znacznie gorszy od poprzednich.

2011/2012 - choćby Artysta i Hugo, a przecież z zupełnie innej beczki np. Szpieg... O, no i Midnight in Paris! - spora ilość filmów z naprawdę wysokiej półki. Do tego Meryl Streep w Żelaznej damie.
A, i przecież Rozstanie, którego co prawda nie doceniłem.
A w Polsce Róża i W ciemności.
Naprawdę dobry sezon.

2010/2011 - szereg filmów, które trzymały poziom zdecydowanie wysoki: Social Network, King's Speech, Czarny łabędź, przede wszystkim może nawet - The Fighter.
No i strzał absolutny: Pogorzelisko.

Tymczasem w ostatnim sezonie nie widziałem ani jednego filmu, który byłby dla mnie naprawdę CZYMŚ. Poradnik żem widział i to dobrze podsumowuje - fajny filmik no i tyle. Na Django spróbuję się wybrać do Iluzjonu w końcu sierpnia, ale wybitności się nie spodziewam. Najbardziej chyba ze wszystkiego podobał mi się Kwartet Hoffmana i Sugar Man, ale też bez ochów w obu przypadkach (chociaż to są oba naprawdę dobre filmy).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 20:57:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Nie było wielu filmów w tym roku, które chciałem zobaczyć. Raptem sześć. Z czego nie widziałem dwóch - nowego Fahradiego i nowego Tornatore

Najlepszy film w tym roku to Marina Abramovic artystka obecna - *****
Ponadto świetne Polowanie i dokument "Miłość".

Rozczarował mnie Django. Nie zainteresował mnie Sugar Man. Jestem stetryczały, bo więcej zadowolenia przyniosły mi filmy brazylijskiego cinema novo, powtórki Felliniego, powtórki Matki Joanny od Aniołów i Sanatorium pod klepsydrą.

A i jeszcze przypomnieli się "Kochankowie z księżyca" świetny film, ostatni Burton taki sobie, Hitchcock taki sobie i piękna i zarazem rozczarowująca Samsara

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 21:33:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Adrian pisze:
Najlepszy film w tym roku to Marina Abramovic artystka obecna - *****

:piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 października 2013 18:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 07 listopada 2010 09:40:04
Posty: 306
Crazy pisze:
Tymczasem w ostatnim sezonie nie widziałem ani jednego filmu, który byłby dla mnie naprawdę CZYMŚ


Mam podobne odczucia. Było tylko kilka filmów mających premierę w 2012r., które obejrzałem z przyjemnością (dodam, że mam jeszcze duże zaległości) - Hobbit. Niezwykła podróż (od razu dodam, że nie wywołał u mnie zachwytów, ale strasznie mi brakuje tego typu filmów, a jeszcze bardziej filmowej wizji świata Tolkiena), Skyfall, Poradnik pozytywnego myślenia, Jesteś Bogiem, Merida Waleczna, Charlie, Mój rower, Wróg numer jeden, Sugar Man, Whisky dla aniołów.

Największe rozczarowania:Avengers, Prometeusz, Atlas chmur, Mroczne cienie, Życie Pi, Underworld:Przebudzenie, Bogowie ulicy, Lincoln....


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group