Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:55:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2020 13:00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pet pisze:
I znowu nie powiem nic odkrywczego, jeśli stwierdzę, że najbardziej bolesną jest postać głównego bohatera. Kuba grany przez Nożyńskiego ma "kamienną" twarz (ba! posągową rzekłbym nawet) świetnie pasująca do głównego bohatera, ale na tym niestety jego zalety się kończą. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczyna się odzywać. Swoje kwestie recytuje w takiej manierze, jak amatorzy na próbie teatrzyku szkolnego (i z taką samą dykcją).


Przyznaję, że też bym tak to oceniał, gdybym wcześniej nie przeczytał książki. Ze względu na to, jak główny bohater opisany jest przez Żulczyka, taki sposób gry w serialu jest uzasadniony.

-

Tymczasem - koniec Watahy III... Świetny i bardzo trzymający w napięciu odcinek. Ciekaw jestem, czy powstanie 4. część.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2020 13:09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Trzymający w napięciu bardzo, i dobry, choć dwa poprzednie były moim zdaniem lepsze. Zaskoczyła mnie cerkiew w Górzance :) . W ogóle, wreszcie połoniny, hehe.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2020 13:31:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
A, w ramach gościnnych ról, to oprócz Luke Skywalkera, Michała Górczyńskiego i Sharon Stone mamy tu jeszcze Bonda - w odwiedziny do Kality przychodzi przecież w ostatnich scenach sam Daniel Craig!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2020 18:03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Dom z papieru. Hiszpańska powtórka Prison Break i 24 godziny. Średnie. Zwłaszcza gdy 2 dziewczyny mierzą do 6 chłopów i ci w końcu pękają. :lol:
The Crown - dwa odcinki obejrzałem i bardzo mi się spodobało. Chyba obejrzę więcej.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 stycznia 2020 14:53:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
grawson pisze:
Dom z papieru. Hiszpańska powtórka Prison Break i 24 godziny. Średnie. Zwłaszcza gdy 2 dziewczyny mierzą do 6 chłopów i ci w końcu pękają.


Ten film glanuje logikę tak brutalnie, że wytrzymałem tylko do połowy pierwszego sezonu, bo wszystko mnie bolało kiedy to oglądałem. Przy okazji odkryłem, że nie cierpię języka hiszpańskiego. Wszyscy tam gadają jakby seplenili.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 stycznia 2020 10:25:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Peregrin Took pisze:
Wiedźmin, odcinek drugi - oj, słabiutki. Z "Krańca świata" zrobiono jakąś mocno szkicową fabułę - szlag z tym, że uszedł cały humor, ale co, te elfy tak wzięły i puściły ich wolno? Wystarczyła krótka rozmowa? Chociaż może znów przemawia przeze mnie świadomość tego, jak to było naprawdę.


Słuchamy sobie w tempie niespiesznym opowiadań ze Storytela i to był przypadek najlepszego - jak dotąd (włączam w kolejności oryginalnej) - opowiadania i najgorszego odcinka serialu, kontrast więc dość mocny. Nie tylko humor uszedł, ale i wgląd w życiowo-filozyjną problematykę przystosowania się do świata lub nie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 stycznia 2020 15:00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Otóż to właśnie!
Nie twierdzę że proza Sapka to jakaś ultragłęboka filozofia godna Grawsona i jemu podobnych, ale ten serial momentami strasznie spłyca, albo wręcz ignoruje, wymowę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 stycznia 2020 16:45:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tymczasem skończyliśmy drugą serię brytyjskiego serialu "Sex Education" (Netflix wciąż) - polecam, najbardziej urocza serialowość od lat!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 stycznia 2020 19:29:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
My wczoraj pierwszy odcinek drugiej serii i jednak dość zniesmaczeni. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 stycznia 2020 14:09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Skończyłam pierwszy sezon The Wire:
- jestem z siebie niezwykle dumna, że to zrobiłam! przecież to 13 godzin oglądania - bardzo, bardzo duży ewenement, jeśli o mnie chodzi (przeczytałam też w styczniu 13 książek, co chyba pozwala na pewna dedukcję - byłam chora!);
- oglądałam ten serial przed laty! nie pamiętałam rozwiązań fabularnych, ale trochę scen oraz kilka postaci (machający Avon Barksdale czy zimna pewność siebie Omara /chyba ulubiona postać/ oraz po prostu twarz McNulty'ego) jak najbardziej;
- podobała mi się bardzo powolność rozkręcania i to, że wcale nie zaczyna się trzęsieniem ziemi;
- obejrzałam tez 1. odcinek drugiego sezonu i też już chyba to widziałam, bo wiedziałam, co będzie w kontenerze... no, chyba że po prostu to już taka klisza... być może wtedy rozpoczęta.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 lutego 2020 13:17:42 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Budyń pisze:
ktoś spróbował oglądać serial "Mesjasz" Netfliksa? Pojawił się akurat wtedy, gdy wybuchło oburzenie, że Netflix jakieś straszne bluźnierstwa pokazuje, ale to oczywiście zupełnie inna historia. na razie obejrzałem dwa odcinki i jestem zainteresowany rozwojem sytuacji. na razie mamy coś w rodzaju "Homeland" połączonego z utworem Dezertera pod tytułem "Jezus".

lyknalem calosc za jednym razem, czekam teraz na 2 sezon


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 lutego 2020 18:22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
A ja dotarłam do początku 3. sezonu The Wire i też na pewno trochę już widziałam przed laty i dlatego ta wredna twarz
Obrazek
była mi znana
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 lutego 2020 19:53:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
skończyłem drugi sezon "Życia bez pozwolenia", który utrzymał poziom pierwszego i obronił tym samym ocenę na *****

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 lutego 2020 22:30:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Skończyliśmy trzecią serię The Crown. Bardzo się cieszę, że powstał ten serial!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lutego 2020 21:25:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Outsider - zawsze w horrorach dochodzę do momentu, że coś mi zgrzyta. Nie inaczej tu jest. Ale ogląda się całkiem ok. ***1/2 na 1 odcinek przed finałem.
Cudotwórcy - dawno się tak nie uśmiałem. A druga seria jeszcze bardziej do mnie trafia. ****1/2

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group