Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 05:51:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2021 09:49:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Obejrzeliśmy wczoraj pierwszy odcinek Breaking Bad. Mogę powiedzieć, że gdyby nie te wszystkie ochy i achy, które od tylu lat słyszę, byłby to również ostatni.
Podsumowałbym to tak: zrealizowana na przyzwoitym poziomie rozrywka (nie zasnąłem), która nie zainteresowała mnie jednak ani jednym elementem i mam bardzo słabą motywację, żeby sięgnąć po drugi odcinek. Dwie i pół gwiazdki.
Czy mam dalej oglądać? 8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2021 09:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Oglądać! Ja też byłam sceptyczna na początku (nie pamiętam już, ile to trwało), wyrażałam na innym forum srogie rozczarowanie oraz gdyby nie ochy i achy tam wyrażane, to bym zarzuciła.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2021 11:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja zarzuciłem oglądanie po dwóch odcinkach. Po kilku latach, namawiany ze wszystkich stron, dałem szansę. Uważam to za najlepszy serial (TP pomijam, to inna historia) jaki widziałem w życiu.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 09:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
To pocieszające, bo po drugim odcinku nie czuję się ani trochę bardziej zachęcony :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
też kiedyś robiłem podejście do BB i wytrzymałem 2 odcinki :(

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:28:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To jest OGROMNY błąd. Mówię z doświadczenia. Powrót do Breaking Bad był epifanią - to jest absolutnie genialny serial, o wstrząsająco precyzyjnej konstrukcji (wszystkie sezony napisane zanim wystartował pilot!). Warto poczekać.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:45:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Pełna zgoda. Jako całość jest to najlepszy serial jaki oglądałem.

Także spin off - "Better Call Saul" niczego sobie.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:46:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ja już szczegółów nie pamiętam, ale cała pierwsza seria wydaje mi się słabsza w porównaniu z tym, co później, więc nie należy się w niej spodziewać fajerwerków.

Ale: już 7 lat temu wspominałam o ocenie na IMDB odcinka "Ozymandias" z piątej serii:

viewtopic.php?p=526118#p526118

10/10 pozostaje - tyle że teraz jest to średnia z ponad 130 000 głosów, co wydaje się czymś NIEBYWAŁYM, a jednocześnie całkowicie zasłużonym. No ale, by tego doświadczyć, trzeba przez ten początek przebrnąć, wszystko zresztą w tym serialu ma swój sens, nawet to powolne rozkręcanie się. NO ALE 2.: przymusu doświadczania top serialowości przecież nie ma. :P

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:48:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No właśnie.

Dla mnie to wciąż dzieło totalne.

Także Better Call Saul wydawał mi się na samym początku głupi i po nic, ale cieszę się, że wróciłem do oglądania po paru latach, zarzuciwszy wcześniej zainteresowanie tym serialem.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 12:12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
monika pisze:
10/10 pozostaje - tyle że teraz jest to średnia z ponad 130 000 głosów, co wydaje się czymś NIEBYWAŁYM

Zgadza się i przecież nie od paru osób tu na forum słyszałem, jakie to wspaniałe.
Problem w tym, że musi mi się chcieć męczyć z czymś, co mi się nie podoba... Nie podobają mi się przede wszystkim bohaterowie, żaden z tej dwójki nie budzi póki co ani piędzi mojego zainteresowania, jest mi kompletnie obojętne, czy główny bohater umrze na tego raka, czy zostanie bossem narkotykowym na cały stan, czy świętym ratującym młodzież od nałogu, z przykrością stwierdzam, że jest mi nawet całkiem obojętne, czy urodzi im się ta córeczka. Dziura w suficie, popsuta wanna... bywa. W Rewersie jak pozbywali się zwłok, to odczuwałem napięcie, a tutaj go nie odczuwałem, to make a long story short. Precyzyjna konstrukcja tego nie wynagrodzi. Musi zaskoczyć jakiś element ważniejszy, jakieś nadawanie na tych samych falach, przynajmniej w jakimś aspekcie - albo estetycznym, albo wizji świata, albo zainteresowania tematem, albo bohaterami... Póki co nic takiego nie rysuje się na horyzoncie.

Mam zatem zgryz - bo nie neguję wybitności całości, konstrukcji, przemyślenia itp.itd., ale mam dużą niechęć do dzieł sztuki, do których trzeba się zmuszać. Lubię oglądać wszystko po dużo razy, bo odnajduję nowe rzeczy. Będę zawsze namawiał kogoś, u kogo widzę jakieś zainteresowanie, żeby podchodził do filmów Lyncha po raz kolejny. Ale jeżeli pierwsze oglądanie go zniesmaczyło/ znudziło, to namawiał nie będę... no bo obowiązku nie ma ;-)

Zamierzam jeszcze spróbować.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 11:46:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Obejrzeliśmy wczoraj pierwszy odcinek Breaking Bad. Mogę powiedzieć, że gdyby nie te wszystkie ochy i achy, które od tylu lat słyszę, byłby to również ostatni.
Zabawny zbieg okoliczności. Zaglądam na forum, żeby sprawdzić, czy i co było tu pisane o Breaking Bad, po tym jak właśnie w minioną sobotę zaczęliśmy go oglądać skuszeni opiniami o "najlepszym serialu w historii", a który po tym początku wydawał się mocno nie dorastać do różnych innych seriali, również chwalonych, ale jednak nie AŻ TAK i pierwsze co widzę, to powyższe :)
Niniejszym dziękuję Crazy'emu za zadanie również w moim imieniu pytania, czy warto, jak również za wszystkie odpowiedzi i lecimy powoli dalej, zwłaszcza że nas już trochę zaczęło wciągać.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 11:57:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bogus pisze:
Zabawny zbieg okoliczności.


Nie ma zbiegów okoliczności, są tylko znaki. Znaki, że należy przeboleć pierwsze 2-3 odcinki i kontynuować :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 12:21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tyler Durden pisze:
należy przeboleć pierwsze 2-3 odcinki
jestem na etapie przebolewania,
gacie, w których paraduje główny bohater przyprawiają mnie o :zygi:
Obrazek
Obrazek
to chyba najgorsza męska bielizna jaka istnieje

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 14:00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Majty są straszne i - co gorsza - wbijają się w pamięć na długo :|

Wczoraj natomiast: pierwszy odcinek Lupina. Lekka rozrywka, całkiem spoko.

pablak pisze:
jaki kolor skóry ma w najnowszym wcieleniu Arsène Lupin?


Rozumiem, że bulwersuje Cię powielanie stereotypów rasowych: złodziej we współczesnym Paryżu musi być czarnoskóry? :rabbit: :P

Ale ten Paryż, swoją drogą, taki piękny i tak zatęskniłam :cry: [warto było w pandemii sprawić sobie nowy wielki telewizor z 4K i whatnot ;-) ]

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 14:28:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
monika pisze:
Rozumiem, że bulwersuje Cię powielanie stereotypów rasowych: złodziej we współczesnym Paryżu musi być czarnoskóry?
jest raczej bulwersacja związana z politpoprawnością, w rodzaju tej, że w chorym serialu Bridgertonowie, nastowieczna arytokracja jest czarnoskóra,
że być może kolejny James Bond będzie czarnoskóry, a może nawet i gejem :gayfight

zgodnie z wytycznymi:
Cytat:
Standard "A" dotyczy reprezentacji na ekranie, tematów i motywów narracyjnych. Żeby go spełnić, produkcja musi odpowiadać jednemu z poniższych kryteriów:

Przynajmniej jeden z aktorów pierwszoplanowych lub istotnych aktorów drugoplanowych reprezentuje mniejszość rasową lub etniczną (Azjaci, Latynosi, Czarnoskórzy, Rdzenni Amerykanie, Afrykańczycy, Arabowie i inne grupy mniejszościowe).
Przynajmniej 30 proc aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.
Główny wątek fabularny musi być związany z co najmniej jedną spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

Standard "B" dotyczy ekip filmowych i zespołów twórczych. Żeby go spełnić produkcja musi odpowiadać jednemu z poniższych kryteriów:

Casting, zdjęcia, muzyka, kostiumy, reżyseria, montaż, fryzury, charakteryzacja, produkcja, scenografia, dźwięk, efekty specjalne, scenariusz – co najmniej dwa z powyższych działów powinny być kierowane przez osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące. Ewentualnie co najmniej jeden z powyższych działów powinien być kierowany przez osoby reprezentujące mniejszość rasową lub etniczną (Azjaci, Latynosi, Czarnoskórzy, Rdzenni Amerykanie, Afrykańczycy, Arabowie i inne grupy mniejszościowe).
Co najmniej sześć osób niższego szczebla ekipy powinny reprezentować mniejszość rasową lub etniczną
Co najmniej 30 proc. całej ekipy filmowej powinny stanowić osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

Standard "C" dotyczy dostępu do przemysłu. Żeby go spełnić produkcja musi odpowiadać jednemu z poniższych kryteriów:

Duże studia i dystrybutorzy muszą mieć stały program płatnych staży w różnych działach skierowane do osób z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, głuchonieme; małe studia i niezależni dystrybutorzy muszą mieć co najmniej dwie osoby na płatnych stażach reprezentujące którąś z grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, głuchonieme.
Studia, dystrybutorzy, firmy finansujące produkcję filmów muszą oferować programy szkoleń i rozwoju umiejętności osobom reprezentującym te grupy: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

Standard "D" dotyczy komunikacji z widownią. Żeby go spełnić produkcja musi odpowiadać poniższemu kryterium:

Studio lub firma producencka muszą mieć w zespołach zajmujących się reklamą, dystrybucją, PR-em osoby na kierowniczych stanowiskach, które reprezentują poniższe grupy: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ia-zasady/

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group