Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:06:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2020 18:35:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
"Gambit Królowej"


Kiedyś wrócimy do Netfliksa i wszystko się nadrobi! Ale teraz jest wciąż HBO GO, a tam - "Sukcesja". Trochę zaciekawił mnie po recenzjach związanych z licznymi nagrodami dlań (Złote Globy i tak dalej) i nawiązaniach do rodziny Murdochów, a trochę przez tego Kazika:

Nie mam na nic czasu bo przeszkadzasz mi
Nie mam na nic czasu ktoś puka do drzwi
Nie otworzę ich nikomu nie ma takiej presji
Kolejny sezon Sukcesji


Podoba mi się, podoba. Humor jest fajny, czego początkowo człowiek się nie spodziewa raczej po tym świecie zimno-biznesowym, w którym money wins zawsze, a tymczasem wręcz się ten aspekt elegancko rozwija.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 listopada 2020 09:31:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Gambit świetny, jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Dziś przed nami odcinek finałowy.
monika pisze:
"Sukcesja"

Od przyszłego miesiąca przechodzimy na HBO, dzięki za rekomendację :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 listopada 2020 20:29:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
A jak tam "Król"? Nam się podoba.
A jak...

:)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 listopada 2020 20:34:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Książka mi się nie podobała, choć jestem w stanie uwierzyć, że można zrobić ciekawy serial, w którym będzie trochę mniej Szczepana w Szczepanie. Ale na razie nie próbowałem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 grudnia 2020 12:21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Skończył się Król i jak początek wydawał się interesujący tak zakończeniem jest dla mnie zupełnie nieprzekonujące. Zaskoczenie na końcu i mnożenie fałszywych tropów jest dla mnie za bardzo naciągane.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 grudnia 2020 01:15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jednomyślnie orzekliśmy z Sylwią, że męczą nas wielosezonowe tasiemce mające po kilkanaście odcinków w każdej serii. Mogą mieć dobre, a nawet bardzo dobre momenty, ale nie ma bata, żeby prędzej czy później nie trafiły się spadki formy, a nawet ordynarne i bezwzględne męcznie buły, połączone często z brutalnym robieniem seksworkerki z logiki, a z widza pospolitego wała.

Ale seriale jako takie, to mimo wszystko lubimy. Dlatego powiedzieliśmy sobie "miniseriale!". Jeden sezon, 6-8, góra 10 odcinków i szlus. Zamknięta historia. Bez wydumanych wątków pobocznych, nagłych zwrotów akcji z dupy (byle byłby tylko pretekst do wyciśnięcia z tego kolejnych dwóch sezonów).

"Czarnobyl" był tu idealnym przykładem.
"Terror" też.
"Ślepnąc od świateł" - OK.
No i w sumie "Czarne Lustro" też mogło być - niby sezonów dużo, ale biorąc pod uwagę liczbę epizodów w każdym z nich i to, że każdy był osobną historią (mogło tak być).

No i zaczęliśmy szukać takich mini-seriali po streamingach.
Najpierw padło na "Długą Noc" i od razu strzał w 10! Rzecz nie jest nowa, bo z 2016, więc możliwe, ze już to znacie, ale jeśli nie, to zachęcam. Co prawda pierwsze minuty otwierającego odcinka snują się leniwie i w zasadzie nie wiadomo co ma z nich wyniknąć, ale kiedy miałem już wykonać pierwsze kontrolowane ziewnięcie, to historia wychodzi na wysokooktanowe obroty i właściwie trzyma na nich do końca. Do tego galeria przepysznie nakreślonych postaci - począwszy od głównych bohaterów, poprzez figury drugoplanowe - policjantów, prokuratorów, prawników, więźniów. A zrobienie z egzemy stóp osi budującej główny wątek poboczny, to pomysł tyleż karkołomny, co fascynujący. Polecam gorąco. Silne * * * *

Po "Długiej nocy" przyszła czas na coś nowszego, bo z 2019. "Rok za rokiem" to produkcja brytyjska. Generalnie rzecz biorąc jest to serial obyczajowy opowiadający o rodzinie Lyonsów.
Tacy angielscy Matysiakowie.

No.

Tylko, że historia rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie mocno przypominającym ten pokazany w "Czarnym Lustrze". I podobnie jak tam, widzimy jak nowe technologie, wpływają na życie przeciętnej rodziny. Niekoniecznie pozytywnie. Nie zdradzę zbyt wiele, jeśli powiem, że już w pierwszym odcinku jesteśmy świadkami wybuchy wojny atomowej pomiędzy USA, a Chinami... A życie?
No cóż... toczy się dalej.

Jedyny (ale za to mocny) zarzut, to nachalna polit-poprawna propaganda, której w "Czarnym Lustrze" nie było. Póki co jednak, plusy przeważają nad minusem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 grudnia 2020 10:19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Generalnie mam podobny stosunek do długości seriali, co Wy. Tyle, że uznałem, że na tej samej zasadzie, co stawiać na mini-seriale, mogę stawiać na pierwsze sezony. Jakbym się aby zachwycił, to mogę rozważać dalej. Tyle, że i tak niczego nie oglądam ;-)
Nie no, kilka rzeczy na tej zasadzie zobaczyłem i kilka następnych planuję, tylko coś mi się zaparło ostatnimi czasy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 grudnia 2020 11:14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Pet pisze:
Najpierw padło na "Długą Noc"

Pamiętam, świetne - genialny Turturro i przemiana tego młodziaka we więźniu.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 grudnia 2020 14:07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
wokr pisze:
genialny Turturro


Oj tak!

wokr pisze:
przemiana tego młodziaka we więźniu


No ja właśnie przez cały film się zastanawiałem, czy to przemiana, czy raczej uwolnienie tego co było dotychczas tłumione.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 stycznia 2021 14:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Pet pisze:
Jednomyślnie orzekliśmy z Sylwią, że męczą nas wielosezonowe tasiemce mające po kilkanaście odcinków w każdej serii. Mogą mieć dobre, a nawet bardzo dobre momenty, ale nie ma bata, żeby prędzej czy później nie trafiły się spadki formy, a nawet ordynarne i bezwzględne męcznie buły, połączone często z brutalnym robieniem seksworkerki z logiki, a z widza pospolitego wała.

Ale seriale jako takie, to mimo wszystko lubimy. Dlatego powiedzieliśmy sobie "miniseriale!". Jeden sezon, 6-8, góra 10 odcinków i szlus. Zamknięta historia. Bez wydumanych wątków pobocznych, nagłych zwrotów akcji z dupy (byle byłby tylko pretekst do wyciśnięcia z tego kolejnych dwóch sezonów)


Tak, i ja się tu generalnie zgodzę. Są wprawdzie chlubne tasiemcowe wyjątki, takie jak Breaking Bad, ale ogólnie tak właśnie jest, a najnowszym przykładem przez nas oglądanym jest serial Gomorra, który powinien zakończyć się po trzeciej części, ale cisnąć trzeba i dopiero piąta ma być ostatnią (choć ogólnie serial jest ok, nawet w tej 4. części jest pewien sens, niemniej - seksworkerka z logiki niewątpliwie robiona jest). Dlatego też dzięki za polecenia zamkniętych, krótkich serii - sprawdzimy to!

Poza tym - netfliksowo nadrobiliśmy "Gambit królowej" - bardzo estetyczna i interesująca rzecz, choć w pierwszej części trochę przeszkadzała mi pewna, nazwijmy to, disneyowość niektórych motywów i dialogów.
Taką wypasioną recenzję czytałam niedawno: https://krytykapolityczna.pl/kultura/fi ... -krolowej/
I z tym się zgodzę:
Tyler Durden pisze:
Piękne fotografie, świetnie dobrana muzyka, bardzo porządne (w większości przypadków) aktorstwo, cudowna moda kobieca. No i historia fajna!

Ale z tym już nie - obstawiam, że niedługo o nim zapomnę:
wokr pisze:
Gambit świetny, jeden z lepszych seriali ostatnich lat.


Ponadto, bo ostatnio trochę czasu na serialowanie było:
Pet pisze:
"Ku Jezioru" - polecam.

Obejrzane i zaiste tak właśnie:
Pet pisze:
A że w dodatku film jest z 2019 roku, a mowa jest o epidemii, a nie o żywych trupach, to oglądanie tego serialu jesienią 2020 roku nabiera dodatkowego smaczku.

Powiedziałabym nawet, że pierwszy odcinek był zbyt dla mnie dołująco-męcząco-podobny do rzeczywistości. Ale potem wkroczyła przygodówka i nieustanny suspens jak u S. Kinga, więc spoko. Pod koniec trochę za ostro pojechali z nagłymi zmianami klimatu od horroru do słowiańskiej komedii :lol:, ale w sumie było zabawnie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 stycznia 2021 21:37:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To ja może też słów kilka o Gambicie Królowej. Bo też obejrzałem skuszony bardzo pozytywnymi recenzjami.

Kadry, kolory, zjawiskowa uroda Taylor-Joy - to wszystko niewątpliwe plusy tej produkcji.

Natomiast sama historia... Opowieść o sierotce, która pomimo słabości i uzależnienia okazuje się być genialną szachistką, sięgającą ostatecznie po najwyższe laury, to dobry materiał na film długometrażowy (może nawet dwu i pół godzinny), ale siedmioodcinkowy serial? No kaman!

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 stycznia 2021 23:49:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Obejrzałem pierwszy odcinek serialu 'Równonoc" i bardzo polecam. jeśli ktoś chciałby obejrzeć coś, co przypomina "Dark", ale jest nudne, męczące i pretensjonalne - to coś dla niego!

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2021 19:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Gambit królowej *1/2 (wytrwałem dwa odcinki)
Line of Duty ****
River (po pierwszym odcinku) ****1/2

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 stycznia 2021 21:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pietruszka pisze:
Gambit królowej *1/2 (wytrwałem dwa odcinki)


Ostro! Wyjasnisz pokrótce co Cię wkÓrwiło?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 stycznia 2021 18:11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
co Cię wkÓrwiło?


Nie chce robić za pietruszkowego adwokata, ale może to nie wkÓrw, tylko znudzenie. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group