Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:45:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 09 sierpnia 2020 23:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
jak już wiecie, oglądaliśmy film razem, więc skopiuję swoją recenzję, którą napisałem na facebooku

Cytat:
Co za gówno

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2020 09:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Best scena: Didi wstaje z łóżka, grzeje wodę w garnku - czajnika się nie dorobił, zapala papierosa, pije kawę i jego twarz wyraża wszystko - no kurwa Bergman normalnie.

Bardzo niedobry jest to film.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2020 21:43:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niedawno, w ramach zapewniania otwartym po pandemii kinom jakiegoś repertuaru, do kin wróciła wznowiona po 10 latach "Incepcja".

Poszedłem na nią dzisiaj.

Powiem Wam tak: jeżeli ktoś nie widział jej w kinie, to cholernie warto się przejść. Na razie grają ją jeszcze dość obszernie, chociaż pewnie wkrótce będzie trudniej trafić. Zrobiła na mnie, ponownie, wielkie wrażenie, czego życzę wszystkim zgromadzonym!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2020 22:58:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale dlaczego wznowili?
Coś tam drobnego pododawali, podkręcili czy ot tak?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 września 2020 23:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Chyba generalnie poszła fala wznowień filmów Nolana, może w ramach braku przesadnej ilości propozycji kinowych popandemicznych. Dopóki nie wszedł Tenet, można było zobaczyć Mrocznego rycerza i kolegów też. Nie wiem jak z Interstellarem, bo coś niby czytałem, że ma być, ale ani widu, ani słychu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 października 2020 13:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Tydzień temu byłam na "25 lat niewinności...". Siedzi mi w głowie cały czas.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 listopada 2020 21:18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
I znowu zamknęli :-(

Zdążyłem zobaczyć "Tenet". Niestety nie podobał mi się, ponieważ nic z niego zupełnie nie zrozumiałem. Jestem skłonny obwinić o to swoją niekumację, a nie film, ale faktem jest, że mi się nie podobało. A druga rzecz, że za bardzo poszło to w kierunek kina akcji, w którym jest przewaga akcji nad bohaterami, tzn. bohaterowie mnie nie interesują, a ma mi wystarczyć bogactwo akcji. Niestety u mnie to zupełnie tak nie działa. Filmy akcji, gdzie nie interesują mnie bohaterowie, nie interesują mnie zwykle po całości.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2020 00:50:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Bezpłatny pokaz online filmu o Stanisławie Niemczyku dostępny do końca roku:
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 stycznia 2021 00:15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
o co chodzi z tytułem tego wątku?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:43:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nie w kinie, ale na HBO - "Osierocony Brooklyn" - dobry kryminał, świetny Norton, obsada, genialny Trumpet Man, do tego muzyka - polecam.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 10:46:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No właśnie - przymierzam się do tego. Dzięki za rekomendację!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 12:14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Budyń pisze:
o co chodzi z tytułem tego wątku?

O to, że mają otworzyć kina :aniolek:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 16:42:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Zobaczyłem (nie w kinie, ale na Netfliksie) "Skandal. Ewenement Molesty". Nie da się ukryć, że czekałem na ten film, bo jakkolwiek hip hop to nie moja bajka, a w wydaniu blokerskim to już w ogóle, ale jednak ze składem Molesty dorastałem na jednym podwórku i chodziłem do jednej podstawówki, a choć teksty i wykony mogłem traktować w kategorii beki, to nie da się ukryć, że zespół ten miał konkretny wpływ na sporą część młodszego towarzystwa na starym Ursynowie. Współczesne wypowiedzi bohaterów nie są raczej najwyższych lotów, to proste chłopaki, ale film bardzo dobrze oddaje ducha lat dziewięćdziesiątych. Mnóstwo świetnych archiwaliów, w tym dosłownie z mojego podwórka. Nie wiem, czy mogę powiedzieć: "polecam". Na pewno ursynowskim rówieśnikom polecam bardzo. Wszystkim zaś którzy nie pamiętają (albo nie znają) tamtych czasów i klimatów polecam również - czasem aż trudno uwierzyć, jak bardzo zmienił się nasze otoczenie przez ostatnie 25 lat. Niekoniecznie na lepsze...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lutego 2021 21:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Udało się pójść do kina :D Multipleksy na razie kombinują, za to otworzyły się różne fajniejsze kina w Warszawie i dotarłem dość daleko, bo do kina Wisła przy placu Wilsona... lubię to kino, choć bardzo rzadko tam jestem i od razu się dobrze poczułem!

A film? O, to trzeba najpierw wziąć głeboki oddech... a potem zobaczyć trailer, który mówi dużo:

phpBB [video]


Zabij to i wyjedź z tego miasta - film, który w zeszłym roku zdobył Złote Lwy w Gdyni i myślę, że to decyzja jury niezwykle śmiała.

Film jest baaardzo dziwny. 100% surrealizmu namalowanego dziwną prymitywistyczno-dziecięcą (?) kreską kojarzącą mi się bardzo z teledyskiem do Śmierci na pięć Republiki. Jednocześnie - psychodeliczna jazda (sceny oprawiania karpii i nie tylko :shock: ). A wszystko zanurzone w realiach późnego PRL-u, bardzo realistycznych skądinąd! Estetyczno-klimatycznie podobało mi się bardzo. A, no i absolutnie last but not least: Tadeusz Nalepa :!: Jego muzyka przenika ten film tak bardzo, jak i trailer, i brzmi wprost PRZEPIĘKNIE! Do Nalepy zaraz wrócimy.
Z kolei myślę, że umknęła mi warstwa fabularna i być może to jest jakaś słabość filmu, że narracyjnie jest to mało przejrzyste. Bo ja rozumiem wszystkie symboliki, psychodeliki i dziwności, to mi przecież nic a nic nie przeszkadza, ale miałem wrażenie, że na poziomie kadrów, obrazów super, na poziomie scen też bardzo interesująco, a całościowo jakoś niejasno.

Ale. Film wywołał we mnie na tyle pozytywne ogólnie odczucia, że z chęcią obejrzę go drugi raz, a wtedy może się okazać, że z większym zrozumieniem odczytam to, kim jest pani z czerwoną wstążką i w ogóle, kto jest kim.

A dodatkowym bodźcem, żeby jeszcze raz obejrzeć jest - rozpoznanie głosów! Wprost niesamowite jest, ile słynnych osób użyczyło głosów w tym filmie, który kręcony był przez długie lata, stąd mamy tam takie perełki, jak scena pociągowa z Andrzejem Wajdą i Ireną Kwiatkowską! Ba, ośmielę się wysunąć hipotezę, że to może być najlepsza artystyczna odsłona Wajdy od czasów Pana Tadeusza. On jest po prostu doskonały :D Ale wielu głosów nie namierzyłem, choć prawie wszystkie zdawały się znajome. Kondrat, Dymna, nawet Holoubek! I Stańko! No i właśnie znowu - Tadeusz Nalepa. On tam występuje pełną gębą: gra, śpiewa, mówi i jest narysowany. On i autor filmu, Mariusz Wilczyński byli przyjaciółmi.

Tak, zdecydowanie chcę zobaczyć jeszcze raz!


edit: właśnie przeczytałem, że autorem teledysku Śmierci na pięć jest... Mariusz Wilczyński!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lutego 2021 22:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hm, obejrzałbym!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group