Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 17:28:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 14 marca 2023 11:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Miałem okazję być wczoraj na pokazie przedpremierowym "Świętego". Film zrobił na mnie spore wrażenie. Bardzo polski (muzyka, realizacja, nawet.... śladowa golizna), klimatyczny dramat kryminalny, osadzony w późnym PRL (dużo tu odniesień do mordu na ks. Jerzym), z ciekawym wątkiem metafizycznym. Ciekawe - właściwie już przy pierwszej scenie byłem pewien, że będzie mi się podobał - i tak się stało. Jakoś w marcu jeszcze w kinach, polecam
phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 marca 2023 23:04:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Adrian pisze:
Fabelmanowie - *****

Spielberg świetnie portretuje w tym filmie młodych bohaterów, nie są to postaci papierowe i przyczepione do głównego bohatera na siłę. Nie chcę za wiele pisać, aby nie spojlerować, a dużo można o tym filmie powiedzieć.

Podpisuję się. Można dużo powiedzieć i spróbuję po przetrawieniu trochę o nim napisać w wątku. Spielberg to jednak jest mistrz. Mógłbym pójść tak do jego gabinetu, może by mi ci powiedział o horyzoncie ;-)
Ostatnia scena chyba dla mnie najlepsza!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2023 21:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Opiekun ****

Trudny do oceny film. Bo pomimo takiej katolickiej sztampowości wyszliśmy z kina bardzo poruszeni.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2023 21:21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Nie zdążę więcej napisać, więc tylko taka zaskakująca dla mnie samego konstatacja: poszedłem na "Wieloryba" i... nie dałem mu rady :| Musiałem wyjsć przed końcem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 marca 2023 23:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Nie zdążę więcej napisać, więc tylko taka zaskakująca dla mnie samego konstatacja: poszedłem na "Wieloryba" i... nie dałem mu rady :| Musiałem wyjsć przed końcem.


Ja widząc parę razy trailer w kinie miałem ochotę z tego kina wyjść. Trailer wskazywał na totalne gówno. Cieszę się więc z tego co piszesz, bo oznacza to, że jak zwykle miałem rację :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 kwietnia 2023 09:37:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Nie nie żadne gówno i nie miałeś racji ;-) Tzn. miałeś, żeby nie iść, bo to na pewno nie dla Ciebie. Ale film - może i oscyluje w granicach wybitnego. Tylko że wymaga pewnej dawki masochizmu u odbiorcy, a akurat tej odmiany widać nie posiadam ;-)

My z Tylerem już mieliśmy okazję porozmawiać o tym filmie i kiedy tak opowiadałem, powiedziałeś: "To tak jak Joker?" i uważam, że było to w stu procentach trafne. Tak jak Joker, film pokazuje w drastyczny sposób totalną rozwałkę głównego bohatera; w sposób drastyczny i fizycznie bolesny. A ponieważ w przypadku Jokera była to przede wszystkim dekompozycja wewnętrzna, zaś w przypadku Wieloryba na pierwszy plan wychodzi ta fizyczna, to przynajmniej mi było z tym filmem jeszcze trudniej. Naturalizm posunięty do ekstremum.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 kwietnia 2023 14:36:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Ku mojemu zdziwieniu film wjechał na Netfliksa, więc polecam na święta.

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 kwietnia 2023 21:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jako fani "Hereditary" i "Midsommar" podreptaliśmy wczoraj na świeżutką produkcję Ari Astera "Bo [dlaczego nie "Beau", to nie wiem] się boi".
Sam autor mówi o swoim filmie, że "jest jak żydowski Władca Pierścieni, a przecież główny bohater zmierza tylko do domu mamy."

Ja bym powiedział raczej, że ten film to "Sanatorium pod klepsydrą" na miarę naszych czasów, zmierzające nieuchronnie do finału rodem z "The Wall" Pink Floyd.
Niezależnie jednak od tego jak by nie nazwać tej historii i do czego jej nie porównywać, to patrząc na nią w kontekście wcześniejszego dorobku Astera oraz pewnych wątków i tropów, które w jego twórczości powracają jak czkawka, stwierdzam, że chyba należy mu bardzo współczuć relacji rodzinnych. Co też niniejszym czynię.

Obrazek

PS: Dodam tylko, że już dawno żaden film tak mnie nie wymęczył. Nie, nie dlatego, że trwa prawie trzy godziny. I nawet nie dlatego, że fabuła to naszpikowana symbolami i metaforami, psychodeliczno-psychologiczna podróż z zaburzoną chronologią. Ale ze względu na ogrom nieszczęść (prawdziwych, bądź urojonych), spadających raz, za razem na Beau. Aua.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 kwietnia 2023 23:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Jednym z moich podstawowych planów na majówkę jest: pójść jak najwięcej razy do kina. Ale po trailerze tego filmu nie włączyłem w obręb planów, a po Twoim poście nie uległo to zmianie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 kwietnia 2023 08:37:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
po trailerze tego filmu nie włączyłem w obręb planów, a po Twoim poście nie uległo to zmianie.


Mimo, że nie żałuję tego, że wybraliśmy się na "Bo..." do kina, to raczej nie będę namawiał Cię do zmiany zdania w tej kwestii. BARDZO specyficzny film.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 maja 2023 11:21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Bez dłuższego wpisu na razie, ale udało nam się wybrać do kina na "Wszystko wszędzie naraz". Trzeba będzie się zastanowić, czy to bardziej oryginalne potraktowanie niezwykle prostego w istocie tematu, czy jednak pewien przerost formy nad treścią... ale interesujące, bardzo się cieszę, że poszliśmy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 maja 2023 11:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja tak ze dwa dni po Oscarach zmogłem pół godziny. Miało być drugie podejście. Kiedyś.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 maja 2023 20:36:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Nie jesteś pierwszą znaną mi osobą, która mówi o tym filmie w tym duchu. A mi się bardzo dobrze oglądało! Ewentualne wątpliwości mógłbym mieć w temacie przerostu formy nad treścią, a nie że sama forma mi nie odpowiadała. Ale póki co, z perspektywy doby, raczej na plus mi ten film się kształtuje.

I mam kandydata na najlepszą scenę filmu: rozmowa kamieni :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2023 09:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
Ja bym powiedział raczej, że ten film to "Sanatorium pod klepsydrą" na miarę naszych czasów


Muszę obejrzeć.

Cytat:
zmierzające nieuchronnie do finału rodem z "The Wall" Pink Floyd.


Jednak nie muszę.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 maja 2023 16:19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
„muszę” + „nie muszę” = „mogę” :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group