Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:10:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2021 16:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nikt nic nie wie? Czeski film? Otóż niedawno wszedłem w posiadanie, na starym dobrym DVD, filmu pod pięknym tytułem:

Císařův pekař - Pekařův císař

czyli Cesarski piekarz i piekarski cesarz, czy jakoś tak ;-) Są to niby dwa filmy (o tychże dwóch tytułach), ale tak naprawdę jeden, tylko podzielony na dwie części. Piękna komedia historyczno-fantastyczna z Golemem w tle! (angielski tytuł, dość słaby wprawdzie, to "The Emperor and the Golem"). Rolę zarówno cesarza, jak i piekarza (ale Golema nie ;-)) gra jeden aktor, Jan Werich, ale jedna z tych postaci jest młodsza a druga starsza, no a potem oczywiście dochodzi do zamiany i piekarz staje się okresowo cesarzem (choć cesarz nie staje się piekarzem, tylko zawierusza się ;-)). Film jest z 1951 roku i konkluzja jest przykładnie socjalistyczna, co prawda trudno się dziwić, skoro cesarz był strasznym palantem, a piekarz całkiem łebskim gościem :lol: W każdym razie lud bierze sprawę (sprawę pieczenia chleba) w swoje ręce, a Golem... ćśś, bez spojlerów, bo to doskonały film na jakieś manewry :D

Trochę przypadkowo się złożyło, że obejrzałem film w obecności dzieci, no i teraz dzieci chodzą po domu i wołają: My chceme Golema! My potřebujeme Golema! My musime mit Golema!

Całe szczęście, że nie tłuką żadnych waz :-)

A to chyba najlepsza scena, instruktaż astronomiczny :mrgreen:

A kde je Země?

Myślę, że zrozumiała sama przez się, jak to znaczące mrugnięcie pana, co wsypuje coś do wina ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2021 19:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Toś mi przypomniał Zabil jsem Einsteina, pánové!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group