Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 18:38:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lutego 2015 22:47:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Po tym wpisie, mimo nieujawnionych (poza rozmowami - pozdrawiam manool) refleksji bezpośrednio po seansie, również nabrałem ochoty, jeśli w kontekście tego filmu wypada tego zwrotu użyć.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 11:12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Mnie się też bardzo ten wpis podobał, bo Paulus mówi spokojnie to, co chciałam przekazać Mikiemu, ale czas i okoliczności były niesprzyjające (Miki, wpadniesz na herbę w końcu kiedyś?), a i spokojnie nie umiem się wypowiadać, bo mam za dużo myśli. No i szacunek za to, że ktoś też zauważył to:

Paulus_Wolf pisze:
Mocno dyskusyjne, "matrixowe" sceny pocałunku wśród kul i seksu w moim odbiorze nie dzieją się naprawdę, lecz są marzeniami Stefana, w rzeczywistości nigdy do końca nie zrealizowanymi.

Na pewno kiedyś kupimy ten film, ale na razie niespecjalnie mamy na czym obejrzeć.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 11:26:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Przepraszam, ale chciałem zauważyć, iż opinia o ułudnym charakterze wspomnianych scen (do których należy dodałbym najmocniejszą scenę z końca filmu, spinającą klamrą fragmenty tyczące relacji między Stefanem a Biedronką) nie jest i nie była mi obca od razu po obejrzeniu. Co nie zmienia faktu, iż niektórych wyborów głównego niebohatera zupełnie pojąć nie mogę.

Tylko że ja i tak czekam na serial o "Parasolu", w którym w każdym odcinku byłaby mowa o pojedynczej akcji od fazy przygotowań przez wykonanie do odprawy poakcyjnej. Przy okazji poznawalibyśmy poszczególnych żołnierzy. Szkoda, że mam go tylko w swojej głowie, pisanie scenariuszy jest mi obce, a sumy potrzebnej na realizację podobnego pomysłu na oczy nigdy nie widziałem i nie zobaczę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 11:48:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
A myślałam, że wiesz o takiej akcji :(
Ale widzisz, potwierdza się fakt, że Miasto 44 ma pecha, że jest pierwszym takim współczesnym obrazem powstania. Gdyby było już więcej tego typu filmów, łatwiej tolerowałoby się odstępstwa od tego, czego się spodziewali narzekacze.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 11:58:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Zapomniałem dodać, że rzeczony serial musiałby być propozycją ambitną również pod względem aktorskim. Gdyby tylko w polskie seriale ktoś wkładał ten sam nakład pracy i środków co na opiewane przez Was wielokrotnie seriale amerykańskie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 12:03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Czyli głównej roli nie otrzymają zdobywcy Telekamer? Nie wystąpi tam żaden komisarz Alex? Nie zobaczymy szczerego uśmiechu pani Kurdejszatan?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 12:08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Nie mam siły na ustalanie obsady, zresztą pewien wątek dogorywa prawie od dwóch lat.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lutego 2015 20:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Miki pisze:
czekam na serial o "Parasolu"

Historia Batalionu "Parasol" to gotowy scenariusz, tylko żeby go jeszcze nakręcić z budżetem serialów HBO... Biorąc pod uwag szlak bojowy powstańczego Parasola, każdy odcinek kosztowałby tyle, ile Miasto '44 :)

O obsadzie nie wspomnę, chociaż jak widać w młodych, mało znanych aktorach kryje się wielki potencjał.

Miki pisze:
opinia o ułudnym charakterze wspomnianych scen (do których należy dodałbym najmocniejszą scenę z końca filmu, spinającą klamrą fragmenty tyczące relacji między Stefanem a Biedronką) nie jest i nie była mi obca od razu po obejrzeniu


Ostatnia scena jest dowodem na to, że nie wszystkie sceny w filmie były realistyczne. Reżyser chciał zobrazować marzenia Stefana, a to ostanie marzenie o spotkaniu z Biedronką tym silniej przemawia, że jest tragicznym powtórzeniem sytuacji z ich zapoznania się. To bardzo dobry zabieg ze strony reżysera, bo widz w pierwszej chwili z radosnym niedowierzaniem ma nadzieję na happy end, zaś ostatnie chwile filmu tą nadzieję boleśnie rozwiewają...

Gdyby film skończył się na tej scenie, otrzymalibyśmy pesymistyczny, dołujący przekaz wyraźnie mówiący, że nie warto było... Ratunkiem jest panorama współczesnego miasta - filmowo chwyt dość oklepany, ale w tym miejscu działający jak katharsis, bo pokazujący, kto mimo wszystko tak naprawdę wygrał, pomimo, że został zwyciężony...

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 lutego 2015 11:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
a na festiwalu w Berlinie duży sukces odniosła Małgorzata Szumowska ze swoim nowym filmem o dziwnym tytule Body/Ciało, z Gajosem i Mają Ostaszewską.

nigdy nie widziałem żadnego jej filmu i mam w sobie pewną niechęć wobec tej osoby, ale właściwie nie wiem czemu, tym bardziej nie wiem, czy słusznie. 33 sceny z życia podobno są naprawdę dobre.

nie wiem też nadal, czy ona jest Małgorzata czy Małgośka :roll:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 lutego 2015 22:05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Spotkałem się ze skrajnie odmienną opinią na temat "33 scen z życia". Doceniam kunszt Ostaszewskiej i jej poświęcenie dla roli w filmie, który był prezentowany na Berlinale, ale nie potrafię z siebie wykrzesać zrozumienia dla sposobu radzenia sobie ze stratą, który prezentuje odgrywana przez nią postać.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 16 lutego 2015 12:38:37 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lutego 2015 12:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
a na festiwalu w Berlinie duży sukces odniosła Małgorzata Szumowska ze swoim nowym filmem o dziwnym tytule Body/Ciało, z Gajosem i Mają Ostaszewską.

No właśnie zapowiedź mnie zachęciła, ale kiedy byłam na 33 scenach z życia, jedyny raz w życiu miałam ochotę wyjść z kina (ale konstrukcja sali to uniemożliwiła). I nie wiem, co robić. Także myślałam, że ona Gośka, ale może próbuje przestać być pretensjonalna.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lutego 2015 14:36:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Crazy pisze:
33 sceny z życia podobno są naprawdę dobre.

Są okropne !

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lutego 2015 14:48:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
KoT pisze:
Są okropne !

:D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lutego 2015 14:52:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Moja Ania naprawdę ciężko zniosła ten film. Może taki był cel Małgośki. Poza tym, ciekaw jestem, co ujęło Aronofsky'ego i pozostałych członków jury, że akurat Srebrny Niedźwiedź poczłapał w kierunku Szumowskiej. Chyba tym razem żadna z uciskanych grup, której Polacy nie tolerują, nie została w filmie przedstawiona :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lutego 2015 23:10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
wygląda na to, że należałoby zobaczyć te 33 sceny, skoro takie rozbieżne opinie (tzn. tutaj dość zbieżne, ale w porównaniu do innych, które słyszałem).

inna rzecz, że trochę mi się nie chce...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group