Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:27:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 13:28:23 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Tak ten pan to Wojciech Wójcik, a co do "Prywatnego śledztwa" to uważam, że dobry film, na pewno trzymający w napięciu. Wójcik zrobił też wcześniej taki film "Karate po polsku", gdzie polski mistrz karate maluje fresk w kościele, a w międzyczasie rozprawia się z wiejską, prowincjonalną bandą. Te filmy nie są szczytem artyzmu, ale podobają mi się. Są wciągające. Później nakręcił jeszcze "Ekstradycję", którą Elrond nisko ocenia, a ja szczególnie pierwszą część uważam za kultową. Późniejsza "Sfora" była gorsza, taka bardziej plastikowa, mniej klimatu, ale w pierwszym odcinku nawiązanie do śmierci Papały można powiedzieć odważne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 13:36:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Cytat:
Wojciech.

uuuuu starzejemy się ? Marecki był pierwszy ! ;)

ale żeby nam te plusy Wójcika nie przysłoniły minusów to on był II Reżyserem Szaleństw Majki Skowron :mrgreen:

Peregrin Took pisze:
Generalnie wolę ciekawy treściowo film z ludźmi z ulicy, niż szmirę z, powiedzmy, Gajosem.

No właśnie...

że polecę offtopem... Przypomniała mi się gwiazdorska obsada słabych wrogów publicznych... W filmie ciekawszą postać stworzył Bale, który nie miał nic do powiedzenia niż Deep którego było wszędzie pełno... Co z tego, że świetny aktor, jak nie dali mu pograć...
pisałem o tym tu: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=321288

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 14:03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
uuuuu starzejemy się ? Marecki był pierwszy !

Nie, ja nie zauważyłem u Ciebie pomyłki. Mój "Wojciech" był tylko potwierdzeniem posta Mareckiego. Gdybym zaczął swojego posta ni stąd ni zowąd słowem "Wojciech", to byłoby to zupełnie z czapki, bo zauważ, że nie cytuję tam Ciebie. :)
KoT pisze:
ale żeby nam te plusy Wójcika nie przysłoniły minusów to on był II Reżyserem Szaleństw Majki Skowron

Wiem, że chyba tylko ja lubię ten serial (chociaż gdzie mu do książki), ale odczepcie się od niego. :lol:
Ale pan Wójcik był też drugim reżyserem "Wakacji z duchami"!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 14:06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Wiem, że chyba tylko ja lubię ten serial (chociaż gdzie mu do książki), ale odczepcie się od niego.



Biorąc pod uwagę proporcje (tylko ty go lubisz tą kiszkę, a reszta nie), to chyba prościej będzie, jak Tobie przestanie się ona podobać ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 17:05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
Moim zdaniem w ostatnich latach powstają całkiem fajne polskie filmy


KoT pisze:
Wino Truskawkowe...

..chyba żarty.....dla mnie to jest film na jedną gwiazdkę

KoT pisze:
a odnośnie "Prywatnego śledztwa" (nie widziałem) to tam cała ekipa filmowa jest świetna i moim zdaniem można się spodziewać dobrego filmu w ciemno... zostawiając już świetną obsadę aktorską (nie chodzi mi tylko o Romana Wilhelmiego) i zdjęcia o których wspomniałeś Elrondzie, to ten film reżyserował Wojciech Wójcik,
... nie rozumiem..... ja nic nie mówiłem o filmie "Prywatne śledztwo"...chyba coś Ci się pomyliło...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 17:08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Peregrin Took pisze:
niż szmirę z, powiedzmy, Gajosem.
...no niestety Gajos ma na koncie różne psy i ekstradycje :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 17:44:07 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Cytat:
Wino Truskawkowe..

Zalety:
ludowo-religijny słowiański klimat, zdjęcia - niezłe krajobrazy, muzyka Lorenca, poczucie humoru, wybijający się Stuhr
Wady:
gra aktorska bez rewelacji, scenariusz powalający nie jest (choć końcówka z tym zebraniem ludzi do kościoła podobała mi się)

Przede wszystkim jednak cenię ten film za to, że przemyca coś polskiego, ludowego, słowiańskiego, coś z dzieciństwa na wsi, chociażby taką makatkę na ścianie :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 18:55:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
marcin pisze:
Przede wszystkim jednak cenię ten film za to, że przemyca coś polskiego, ludowego, słowiańskiego, coś z dzieciństwa na wsi, chociażby taką makatkę na ścianie
.....hmmmmmm....jakby to powiedzieć....chyba nie chodzi nam o "co" tylko o "jak".....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 21:13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
co do aktorstwa i tego, że nie do końca wystarcza - przykładem jest ostatni Woody Allen, Vicky Cristina. Toż aktorsko jest to jedno wielkie mistrzostwo, a jednak... no fajny film niby, ale...



elrond pisze:
Gajos ma na koncie różne psy i ekstradycje

Gajos w trzeciej Ekstradycji był super! w dodatku w duecie z Ferencym - stworzyli przejmujący obraz pary starych przyjaciół z dzieciństwa, którzy jednocześnie są przestępcami... postaci jednoznacznie złe, a jednak wzbudzające rozmaite odczucia. Dzięki wątkowi Gajosa i Ferencego trzecia Ekstradycja jest dla mnie NAJLEPSZA, a nie powiem - pozostałe też lubię.
O, i jeszcze Opania w roli słabego i skorumpowanego ministra - postać iście tragiczna!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 21:54:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
marecki pisze:
co do meritum wątku zaś, to w pewnej mierze rozumiem rajzę. Wydaje mi się, choć jestem w tych tematach zupełnym amatorem, że łatwiej jest bez pieniędzy (lub ich minimalnej ilości) malować czy nagrywać muzykę ale do zrobienia filmu są one niezbędne.


ja też rozumiem razję i dokładnie to samo sobie pomyślałam - że pod względem inwestycji finansowej nie da się zrównać np. pisania wierszy (do których, aby były profesjonalne, technicznie nie potrzeba więcej, niż kartki & długopisu) z robieniem profesjonalnego filmu z udziałem aktorów, kamerzystów, scenografów itp.itd.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 22:41:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
elrond pisze:
... nie rozumiem..... ja nic nie mówiłem o filmie "Prywatne śledztwo"...chyba coś Ci się pomyliło...

oj pomyliło... szkoda czasu na tłumaczenie... (pomyliłem filmy z Wilhelmim):oops:

elrond pisze:
Wino Truskawkowe...

..chyba żarty.....dla mnie to jest film na jedną gwiazdkę

dla mnie przynajmniej ***+

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 22:52:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
Dzięki wątkowi Gajosa i Ferencego trzecia Ekstradycja jest dla mnie NAJLEPSZA, a nie powiem - pozostałe też lubię.
O, i jeszcze Opania w roli słabego i skorumpowanego ministra - postać iście tragiczna!

... niestety dla mnie jest to film za zero gwiazdek......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 23:35:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hej, ekstradycja fajna? to ja chyba mylę filmy. zastanawiam się wobec tego, czy naprawdę ją oglądałam :|

:wink:

z polskich filmów ostatnich lat bardzo podobał mi się "Edi" - w którym nie grali zawodowi aktorzy w większości, i "Pora umierac" - gdzie grała aktorka satrego pokolenia. ale również broni się świetnie, kurcze zapomniałam tytułu, o chłopaku, który biegnie do Częstochowy prosic o uzdrowienie matki. Ten facet, który dotąd grał jakiś zbirów non stop mówiących "kurwa", tutaj zagrał po prostu świetnie. a więc jednak scenariusz?

mam duże zaległości jesli chodzi o zeszłoroczne polskie filmy.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2010 08:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
natalia pisze:
z polskich filmów ostatnich lat bardzo podobał mi się "Edi"

moim zdaniem przereklamowany, ale na tle tego co się działo wtedy w polskim filmie (rok 2002) lśnił jak perła wiecie w czym. No i duet Gołębiewski - Braciak znakomity.

natalia pisze:
dzie grała aktorka satrego pokolenia

Danuta Szaflarska - świetna rola i świetny film...

natalia pisze:
kurcze zapomniałam tytułu

"Wszystko będzie dobrze"

natalia pisze:
Ten facet, który dotąd grał jakiś zbirów non stop mówiących "kurwa", tutaj zagrał po prostu świetnie.

Robert Więckiewicz fajny z nim wywiad: http://wyborcza.pl/1,75480,7401178,Mezc ... eszyc.html

natalia pisze:
a więc jednak scenariusz?

c.b.d.u. ;)

Z dobrych polskich filmów ja bym wymienił jeszcze:
Jasminum, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Jestem, Pręgi, Sztuczki, Warszawa, Głośniej od bomb, Rezerwat, Jutro idziemy do kina, Oda do radości, Komornik, Vinci, Wesele, Tam i z powrotem, Anioł w Krakowie...
całkiem tego sporo i niekoniecznie są to jakieś wielkie epokowe dzieła... po prostu dobre filmy...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2010 09:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
ekstradycja fajna? to ja chyba mylę filmy. zastanawiam się wobec tego, czy naprawdę ją oglądałam



Nie mylisz. Z całego zestawu seriali o policjantach, które powstały w ostatnich latach kolejność wygląda tak:

Pitbul > (dłuuuugo nic) > Oficer = Glina > (dłuuugo nic) > Oficerowie > Trzeci Oficer > Ekstradycja (I - IV ... czy ile ich tam było)

...o serialach tefauenowo-polsutowskich to nawet nie wspominam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group