Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 23:34:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 16 grudnia 2023 15:41:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Ale to jest ranking uwzględniający Craiga, czy nie?

Nie, nie uwzględniający.
To jest top z pierwszych 11 (12) odcinków serii.
Ale skoro juz w sumie jestem takze po ostatnich 5, to muszę powiedzieć, że to całkiem inna jakość i gdy za kolejne 3 lata będę kończył (hehe) to Craigi raczej wydzielę. Bo to trochę jakby surf rocka z '50 zestawiać ze straight edge'owym hardcorem młodszym o 50 lat.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2023 19:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Tylko dla Twoich oczu. I z jednej strony fajna intryga i akcyjki (oliwki i c5 pod Madrytem, motocykle z kolcami, biathlon i bobsleje w Cortinie, pistacje w Grecji, niezapomniany polski akcent (PZL Świdnik!)). Z drugiej jedna z najstraszniejszych erotycznych relacji w całej serii. Bibi, młoda dzidzia chcąca budować swój muscle tone z dziadziem Bondem. Brrrr...
Do zauważenia, zapamiętania i polubienia. Na ostatnich miejscach z istotnych w pierwszej 12-13 serii.

Ranking na poziomie 12 (czy 13) odcinka:
1. Pozdrowienia z Rosji. 2. Diamenty są wieczne i Live and let die. 3. Dr. No i W tajnej służbie jej królewskiej mości. 4. Tylko dla Twoich oczu. 5. Moonraker (ewentualnie).

Edit 28.12.2023:
Ośmiorniczka okazała się filmem wyraźnie lepszym niż zapamiętałem. Jednocześnie nie jest to pozycja fenomenalna. Środek stawki.
Ranking na poziomie 13 (czy 14) odcinka:
1. Pozdrowienia z Rosji. 2. Diamenty są wieczne i Live and let die. 3. Dr. No i W tajnej służbie jej królewskiej mości. 4. Tylko dla Twoich oczu i Ośmiorniczka. 5. Moonraker (ewentualnie).

Mam wrażenie, że się jakoś już zgubiłem, na pewno straciłem animusz do tego przeglądu.
Niemniej w kolejce już czekają Max Zorin i Grace Jones.

Edit 29.12.2023:
Zabójczy widok za mną. Bardzo solidne kino przygodowe w sumie. Nie wiem czy słusznie ale widzę wpływy kina nowej przygody, pościg w kopalni kojarzy mi się zdecydowanie z Indianą Jonesem. Max Zorin świetnym złoczyńcą! Musze zrewidować swoje przekonania o schyłkowym Moorze bo wbrew utrwalonym przekonaniom jest to kolejny odcinek z tego etapu, który wchodzi mi bez zgrzytu.
Ranking na poziomie 14 (czy 15) odcinka:
1. Pozdrowienia z Rosji. 2. Diamenty są wieczne i Live and let die. 3. Dr. No i W tajnej służbie jej królewskiej mości. 4. Tylko dla Twoich oczu, Ośmiorniczka i Zabójczy widok. 5. Moonraker (ewentualnie).

Tymczasem za rogiem Timothy Dalton. Nadal ostatkiem woli ciągnę ten przegląd. Teoretycznie mam jeszcze tydzień takiego czasu gdy będę mógł go kończyć. Ciekawe czy dotrwam te 6 odcinków odhaczyć.

Edit 30.12.2023
Timothy Dalton wjeżdża na pelnej kurtyzanie! Poważniejszy, osadzony w realiach ówczesności zamiast w fantastycznych rojeniach złoczyńców. Lekko przerysowany Kozkow dla dodania oddechu. Swietne nowe otwarcie serii! Szkoda, że krótkie. No ale co tam. Living daylights wchodzi do czołówki!

Ranking na poziomie 15 (czy 16) odcinka:
1. Pozdrowienia z Rosji. 2. Diamenty są wieczne i Live and let die. 3. Living daylights. 4. Dr. No i W tajnej służbie jej królewskiej mości. 5. Tylko dla Twoich oczu, Ośmiorniczka i Zabójczy widok. 6. Moonraker (ewentualnie).

Edit 31.12:
Licencja na zabijanie niestety nie dołączy do czołówki. Coś ewidentnie nie zagrało. Tymczasm kolejne odświeżenie serii czyli Goldeneye. Pierwszy odcinek, który oglądałem +/- świadomie. 6 lat różnicy pomiędzy nimi widać zdecydowanie i po słabszej Licencji..., Goldeneye błyszczy. Intro jak z Universal Soldier, debiut Dench jako M. Myślałem, że dla Craiga będę musiał zrobić nowy ranking ale zastanawiam się, czy nie objąć nim także Brosnana?

Edit 01.01.2024:
Jutro nie umiera nigdy podobnie jak Goldeneye trafia w środek moich wyobrażeń o najlepszym Bondzie. Zdecydowanie Bond Brosnana będzie musiał otrzymać swój własny ranking. Jeszcze dwa odcinki zostały.

Edit 02.01.2024:
1. Świat to za malo. 2. Jutro nie umiera nigdy. 3. Goldeneye. 4. Śmierć nadejdzie jutro (kuriozalny film, nie wiem czy nie najsłabszy z serii a nie tylko tej odsłony).

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony czw, 04 stycznia 2024 06:56:27 przez zasada, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 stycznia 2024 01:37:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
zasada pisze:
Goldeneye

Dziś zakończyłem seans tego filmu. Super kino akcji. 100% Bonda w Bondzie :)

A teraz skończyłem także "Jutro nie umiera nigdy". 2/3 filmu wydało mi się fajniejsze niż Golden Eye, ale w tej trzeciej części filmu poczułem lekkie znużenie nadmiarem... akcji! Nie wiem dlaczego, ale i tak to bardzo dobre kino akcji, a główny boss też ciekawy. Podoba mi się, że na końcu "M" publikuje równie fikcyjne informacje jak Elliot Carver.

edit:
Jestem świeżo po seansie "Świat to za mało". Wciąż wysoki poziom, choć mam pewne wrażenie przesytu. Naprawdę pięknie lśnią panie w tym filmie: Sophie Marceau, ale też i Denise Richards... końcówka znowu chaotyczna, ale to już chyba taki urok tej serii, że jest mnóstwo wybuchów i strzałów *nie tylko w gębę). Ogólnie chyba 8/10...

Edit
James "Craig" Bond...
Chyba nie mam ochoty jakoś szczególnie tutaj rozróżniać na części, bo wszystkie bondy z Craigiem są na podobnym poziomie i mają podobne rzeczy, które mi się podobają i te, które wolałbym już nie oglądać. Pod względem fabularnym, klimatu, a nawet i gry aktorskiej to są bardzo dobre filmy... Ale Bond nie jest Bondem :( Oczywiście rozumiem koncepcję, podobnie jak to, że nagle pojawia się także inny 007 i że to kobieta i następny Bond podobno też ma być kobietą... Ostatnia ("Nie czas umierać") część podoba mi się chyba najmniej, choć pierwsza połowa filmu (a może nawet i 3/4) wydawało mi się najlepsze... w dodatku tak bardzo rozczarowało mnie zakończenie (chyba nawet te 15 ostatnich minut) filmu... Ogólnie chyba 8,5/10...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group