Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 04 maja 2024 06:56:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 01:37:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Turio pisze:
zupełnie nie podoba mi się ekranizacja Władcy pierścieni
...tak zupełnie ? :shock: a czemu ?
Turio pisze:
największa pomyłka jaka teraz rzuca mi się w oczy to tragiczny w mojej opinii Tańczący z wilkami przed genialnymi Chłopcami z Ferajny
...mam CAŁOWICIE na odwrót ...świetny "tańczący" (dłużyzny ???? :shock: ) i słabi ,pretensjonalni "chłopcy"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 11:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No to po kolei:

Crazy pisze:
Zapach kobiety (zaiste bardzo pretensjonalny) dostał o ile pamiętam Oscara tylko za rolę Ala Pacino

Dobrze pamiętasz.
Crazy pisze:
bardzo przecenianą zresztą, ale w tamtym roku nie było wyraźnego kontrkonkurenta

Był Eastwood za Unforgiven, był Washington, był Downey Jr., ale w sumie masz rację.
Crazy pisze:
Unforgiven (zaiste genialny) dostał i za film, i za reżyserię...

Na boku zauważę że jeszcze za montaż i rolę Hackmana.
Crazy pisze:
jakie filmy w Waszej opinii "przynoszą Oscarowi wstyd"

Z ostatnich lat to w sumie powtarzam za Tobą: Pacjent, Szekspir, Titanic i zwłaszcza(!) Chicago. No i Slumdog też.
Turio pisze:
tragiczny w mojej opinii Tańczący z wilkami przed genialnymi Chłopcami z Ferajny

Dla mnie oba świetne, ale wolę Chłopców.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 11:25:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
wolę Chłopców


:mruganie:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 11:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Od Wilków. Ty nie? :mruganie:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 12:39:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
przeczytałam cały temat.
w latach 93-95 chodziłam do kina na niemal WSZYSTKO i wtedy z zapartym tchem oglądałam rozdania rozmaitych nagród filmowych, czytałam prasę, zbierałam wycinki i z filmów nominowanych do Oscara zaliczałam 100%.
od kilku lat nie wiem, czy może z 10% się uzbiera.. w ogóle mnie już nie obchodzi, kto co za co dostaje, może tylko nagrody za zdjęcia i montaż budzą we mnie jakieś zainteresowanie.

Co do aktualnej dyskusji, to ja tez wolę Chłopców ;) .


Crazy pisze:
jakie filmy w Waszej opinii "przynoszą Oscarowi wstyd"
kiedyś bym się burzyła, że Titanic albo Forrest Gump (nienawidzę ;) )a teraz już mnie to nie wzrusza, bo to zupełnie inny świat, ta amerykańska akademia bankowo-rzemieślnicza...

p.s. Przypadkowy Turysta, którego część przedpiśców nie kojarzy, to najgorszy film Williama Hurta (który jest moim "jednym z pięciu najlepszych na świecie" aktorów). Jedyne, co w tym filmie wartościowe i ponadczasowe, to pouczenie na wstępie, że warto kolekcjonować próbki różnych produktów, które przydają się w podróży. Zawsze mi się ten film przypomina, kiedy pakując się na dwudniową delegację upycham w walizeczce litrowy szampon.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 12:42:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
nemesister pisze:
Jedyne, co w tym filmie wartościowe i ponadczasowe

Geena Davis? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 13:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Nie lubię Dżiny :) A już na pewno nie w tym filmie.
O, mogłabym jeszcze dopisać, że sama nominacja bez nagrody dla Williama Hurta za drugoplanową rolę w "Koniec przemocy" to wpaaaaaada jak stąd do Burkina Faso. ;)

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 13:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja tam lubię Dżinę. :)
Ale wspomniałem o niej, bo mieliśmy w tym wątku czepiać się w kontekście Oscarowym, więc chciałem zaznaczać że jedynego Oscara dla tego filmu zgarnęła właśnie ona.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 00:46:03 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
elrond pisze:
...tak zupełnie ? Shocked a czemu ?


inaczej wyobrażałem sobie ekranizację Tolkiena. Władcę czytała mi moja mama jak miałem chyba z 8-9 lat. Być może to jest problem małego chłopca totalnie zafascynowanego światem Śródziemia, który poszedł do kina już jako trochę bardziej dojrzały chłopiec. Nie przekonał mnie Jackson jako reżyser, aktorzy także na wyżyny się nie wspięli. Muszę sobie wypożyczyć dvd bo oglądałem każdą część po jednym razie w kinie, najsłabszy moim zdaniem był Powrót Króla, mocno mi się dłużył. A najlepsza Drużyna pierścienia, choć moment w którym Gandalf wypowiedział słynne "NIE PRZEJDZIESZ!!!" dosłownie powalił mnie ze śmiechu. Być może patrząc dziś trzeźwiejszym okiem sentymenty pójdą na bok.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 02:05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ja z kolei uwielbiam ten film
Turio pisze:
choć moment w którym Gandalf wypowiedział słynne "NIE PRZEJDZIESZ!!!" dosłownie powalił mnie ze śmiechu.

...dla mnie cały epizod w Morii jest kapitalny....nic mi tam nie było do smiechu...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 16:19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Turio, to ciekawe, co piszesz... dla mnie to słynne NIE PRZEJDZIESZ to jest moment z gatunku ciary po plecach... mam swoje zastrzeżenia do ekranizacji Władcy, ale akurat to (jak i znaczna większość epizodu w Morii) uważam za pierwszorzędne.

Wrócę jednak do Tańczącego z wilkami.

Dla mnie broni go niemal wszystko oprócz aktorstwa Costnera. Jego aktorstwo zresztą nie jest jakieś dramatycznie złe, raczej nijakie.
Broni go przede wszystkim historia - przepiękna to dla mnie opowieść o człowieku, który się zachwycił. Poszedł gdzieś gnany niejasną intuicją, że to może być coś dla niego i dostał tysiąc razy więcej. Taka historia mogłaby dziać się gdziekolwiek, ale umiejscowiona na preriach wydaje mi się szczególnie przekonywująca, ponieważ te prerie zachwyciły też najwyraźniej twórców filmu i udało im się pokazać je w sposób zachwycający = wszystko ze sobą współgra :-)

Po drugie broni go estetyczne piękno na każdym poziomie. To nie tylko ładne obrazki i efektowna muzyka, to by było za proste. Dbałość o kadry jest niezwykła, przebija przez nie jakby ogromny szacunek do portretowanych osób, miejsc... zwierząt... Tak jakby każdy kadr miał być hołdem. Moim zdaniem - jest hołdem i ja się do tego hołdu przyłączam bez cienia wahania.

Piszesz, że patos - no tak. Nie mogę mówić, że nie ma patosu. Mogę co najwyżej powiedzieć, że moim zdaniem temat był godzien tego, żeby miejscami pojechać patetycznie, że patos został użyty w dobrej sprawie i z dobrym efektem końcowym. Od wspaniałej dla mnie sceny pocztkowej z Costnerem jadącym na koniu przez liniami frontu aż po przejmującą scenę końcową z Indianinem stojącym na skale i wołającym "czy widzisz, że jestem twoim przyjacielem".

No i kolejna rzecz, która film broni - bohaterowie. Nawet z kiepskim aktorstwem Costnera, głównego bohatera kupuję w całości, przekonuje mnie jego wszystko - desperacja na początku, ekscentryczna zachcianka jechania na pogranicze, powolna samotna praca w forcie, spotkania z Indianami, zachwyt kolejnymi rzeczami, o czym już pisałem, coraz głębsze rozumienie tego, co go otacza, o czym napisać należy, w końcu stanięcie przed oprawcami jako Indianin a nie biały oficer - oczywiście że to naiwne i młodzieńcze, ale jakie piękne!
Uwielbiam też postaci obu Indian, starszy, mądrzejszy i nieco gamoniowaty, młodszy porywczy, którego lepiej nie mieć za wroga, ale wspaniały jako przyjaciel - toż to stuprocentowi bohaterowie z młodzieńczych marzeń! :-)
No i last but not least Podniesiona Pięść - aktorsko dla mnie postać REWELACYJNA, i bardzo interesująca pod każdym względem.

Ech w ogóle bym pisał i pisał, a Tobie i tak się od tego nie spodoba.

Dla mnie niemal każdy moment tego filmu jest magiczny. I te patetyczne, i te opisowe (polowanie ba bizony!!!), i te "obyczajowe" (jakże często autentycznie zabawne), i te melodramatyczne ("kocham Podniesioną Pięść - Tańczący z wilkami"), i te dramatyczne (z białymi, którzy przyjechali do fortu), no - wszystkie!

Mam ten film wyjątkowo na świeżo, i po wielu latach nie tylko się obronił, ale nawet przebojem wskoczył myślę że do pierwszej dziesiątki mojej ever.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 16:30:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
dla mnie to słynne NIE PRZEJDZIESZ to jest moment z gatunku ciary po plecach..
:piwo:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 16:55:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
ciary może nie, ale żeby się śmiać? mnie tam do śmiechu nie było, chociaż żadną wielką fanką nie jestem.

(śmiać się można ewentualnie potem z opisów typu "Gandalf pokazuje laskę" albo, ze sceny, kiedy wszyscy na pożegnanie baraszkują w łóżeczku.)

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 lutego 2010 16:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
no i mamy nominacje i czekamy do 7 marca
http://oscar.go.com/

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 lutego 2010 16:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zapomniałem, że w głównej kategorii od tego roku 10 filmów.
Zaraz przejrzę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group