Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 07:47:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 maja 2010 13:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Obejrzawszy "Skrzypka Na Dachu" sprawdziłem, jak mu się powiodło w temacie Oscarowym. I zrobiłem o tak: :shock: , bo, proszę Państwa, proszę spojrzeć na nominacje w kategorii "Najlepszy Film" za rok 1971:

A Clockwork Orange -- Stanley Kubrick, Producer
Fiddler on the Roof -- Norman Jewison, Producer
The French Connection -- Philip D'Antoni, Producer
The Last Picture Show -- Stephen J. Friedman, Producer
Nicholas and Alexandra -- Sam Spiegel, Producer

Tego piątego nie znam, ale cztery pierwsze? Cztery TAKIE filmy w jednym roku?! :shock: Kiedyś to było kino.... :cry:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 maja 2010 13:10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Ja pierniczę, faktycznie :shock:

Co jednak trochę mnie nie dziwi, bo kino amerykańskie lat 70. to naprawdę potężna bateria wybitnych filmów. Miałem nawet o tym założyć wątek... ale o takich rzeczach to się pisze w wątku Peta w Potforum ;-)

W każdym razie z samych USA to proszę bardzo jeszcze w tymże roku "Klute" z niesamowitą parą Jane Fonda-Donald Sutherland (film jak film, ale aktorsko total), "Pojedynek na szosie" Spielberga, "Brudny Harry", no i wreszcie film, który w niejednym roku mógłby być filmem roku, a tu z trudem na podium się łapie... "Nędzne psy" Peckinpaha!

W tym całym zestawie znakomity skądinąd Francuski łącznik wypada dość blado jako zdecydowany zwycięzca Oskarów.

Jak może kiedyś zrobię te wątki a la wątki panka, to sami se przyznamy Oscary ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2010 22:51:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
W kwestii Gladiatora popatrzyłem sobie w nominacje za rok 2000. CO za tragedia :shock:

Gladiatora oceniłem właśnie na *

Czekolada maksymalnie **, wielkie rozczarowanie

Traffic - na maksa przeceniany, ale niech mu będzie ***

Przyczajony tygrys - no nie wiem, bo zasnąłem, ale z powodów poza filmowych (oglądałem po całym dniu na powietrzu, przetlenienie... ;-))

Erin Brokovich - film sympatyczny i o tyle okej, że bez pretensji... (w przeciwieństwie do Traffica!), ale gdzie on w oskarach za najlepszy film?! *** 1/2

Patrzę sobie, jakie inne filmy wyprodukowano wtedy, które bym widział:
No kurde Billy Elliot!!!! ***** Nie byłby to może Oskar dekady, ale nie byłoby się czego wstydzić.

Ale ogólnie cienko. Requiem dla snu niektórzy wielbią, dla mnie równie przereklamowane jak Traffic, choć nieco lepsze. Bracie gdzie jesteś mnie znudziło, ale fanów tu czytałem.
A nie po angielsku Tańcząc w ciemnościach, Spragnieni miłości Wang Kor Waia, Amorres perros... muszę przyznać, że nie są to moi faworyci at all.

Nie widziałem Memento, podobno dobre.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2010 11:22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Ale ogólnie cienko.

Strasznie lubię "U progu sławy", ale też do wybitności daleko.
Crazy pisze:
A nie po angielsku Tańcząc w ciemnościach

A przepraszam po jakiemu? :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2010 13:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
no ten... skojarzyło mi się duńsko... czesko... francusko... islandzko... :oops:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 13:21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 14 września 2010 10:56:44
Posty: 144
Skąd: żolibili
ciekawe, czy w tym roku jakaś normalna tiwi zrobi transmisję. pewnie nie- skoro przy Katyniu nie zapodali nawet. ostatnim razem transmitowali chyba, jak był podział na dwa studia- w jednym Kłopotowski z kimś tam, w drugim Tymański, Dehnel i Chmiel. to było całkiem zabawne.

_________________
Donny was a good bowler, and a good man. He was one of us. He was a man who loved the outdoors... and bowling, and as a surfer he explored the beaches of Southern California, from La Jolla to Leo Carrillo and... up to... Pismo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 13:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O, pamiętam, rzucali się popcornem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 13:26:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 14 września 2010 10:56:44
Posty: 144
Skąd: żolibili
tak, po czym przez ścianę włamali się do loży, gdzie zasiadali ci bardziej kulturalni.
ps: oscary prowadziłą wtedy ellen degeneres. nie wiem, który to był rok.

_________________
Donny was a good bowler, and a good man. He was one of us. He was a man who loved the outdoors... and bowling, and as a surfer he explored the beaches of Southern California, from La Jolla to Leo Carrillo and... up to... Pismo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 13:28:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Chyba wtedy jak Infiltracja.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 13:37:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 14 września 2010 10:56:44
Posty: 144
Skąd: żolibili
aaaa, właśnie! i tu się pojawia wątek- po co Scorsesemu oscar za Infiltrację, skoro mogli mu dać za cokolwiek innego. dali mu chyba na zasadzie- no masz wreszcie, weź sobie.

_________________
Donny was a good bowler, and a good man. He was one of us. He was a man who loved the outdoors... and bowling, and as a surfer he explored the beaches of Southern California, from La Jolla to Leo Carrillo and... up to... Pismo


Ostatnio zmieniony wt, 14 grudnia 2010 13:39:00 przez malaga, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 13:38:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Hehe, też tak sądzę.
A dla ciekawych - Scorsese Oscary za reżyserię przegrywał kolejno z: Redfordem, Levinsonem, Costnerem, Polańskim, Eastwoodem.
W sumie skład dość doborowy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 17:18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Jeśli wyciągnąć średnią z dwóch ostatnich nazwisk to i owszem.
A własnie - ostatnio się dowiedziałem, że "Obywatel Kane" dostał figurkę tylko za scenariusz. W głowie mi się nie mieści jak mogli nie dąać za zdjęcia.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2010 19:02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 14 września 2010 10:56:44
Posty: 144
Skąd: żolibili
tymczasem są nominacje do złotych globów:
http://nymag.com/daily/entertainment/20 ... ok_vulture

_________________
Donny was a good bowler, and a good man. He was one of us. He was a man who loved the outdoors... and bowling, and as a surfer he explored the beaches of Southern California, from La Jolla to Leo Carrillo and... up to... Pismo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 grudnia 2010 00:02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Ja jestem z frakcji tych, co uważają Scorsese za nieco przecenianego (choć nie przez Akademię...). Infiltracji akurat nie widziałem wciąż (szejm!), natomiast co do innych jego przegranych:

1980 Wściekły byk vs. Zwyczajni ludzie Redforda... ale obok był Człowiek słoń! Wściekły byk to hmm, przede wszystkim robota aktorska (z wielkim wkładem charakteryzatora), reżyserska mniej efektowna... zresztą nie jestem fanem tego filmu. Dla mnie Człowiek słoń to liga wyżej niż cokolwiek, ale ja jestem spaczony.

1988 Z pewnością Scorsese jest lepszym reżyserem niż Barry Levinson, ale Rain Man jest tego ostatniego zapewne dziełem życia... inna sprawa, że akurat i ten film najwięcej zawdzięcza aktorstwu (na pewno), ewentualnie bardziej scenarzyście niż reżyserowi (moim zdaniem). Czy jednak Ostatnie kuszenie zasługiwałoby na Oscara? Dla mnie nie, i trochę mam wrażenie, że żaden z nominowanych nie wygląda przekonywająco. Było dać za Cinema paradiso, a nie tym Amerykańcom jak zawsze ;-)

1990 Nawet Kazik nie przekonał mnie, że Chłopcy z ferajny to taki zajebisty film fajny. Tańczący z wilkami wszystko, co zdobył, zdobył zasłużenie, a powinien jeszcze więcej, howgh!

2002 A już Gangi N.Y. z Pianistą przegrały z kretesem.

2004 Zaś tu Aviator przegrał z Million Dollar Baby Eastwooda - ten zwycięski obraz mam w domu od dawna i jakoś nie chce mi się obejrzeć :? Ale Aviatora po raz drugi też by mi się nie chciało i Oscar tu zupełnie nieeee.


Więc ja nie wiem, za co miałby dostać. Ano oczywiście wiem - za Taksówkarza w 1976, za którego nawet nie dostał nominacji :shock: A akurat wtedy wygrał Rocky... I miał wśród głównych kontrkandydatów Sieć Lumeta (dość średnie, szczerze mówiąc) i Wszystkich ludzi prezydenta (takie tam... jak Erin Brokovich ;-)). Ech ta Akademia.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 grudnia 2010 00:05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 10:19:33
Posty: 452
Crazy pisze:
ten zwycięski obraz mam w domu od dawna i jakoś nie chce mi się obejrzeć


Łomatko...obejrzyj koniecznie


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group