Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 10 maja 2024 07:38:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 07:18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17277
Skąd: Poznań
No właśnie... niby wszystko jest poprawnie, ale właśnie - zaledwie poprawnie. Wersja Wojtyszki miała jeszcze to coś!
Pamiętam chociażby scenę, gdy potwornie skacowany Lichodiejew jest budzony przez Wolanda. W polskiej wersji było to genialne, śmieszne i straszne (bo kac był gigantyczny) zarazem. A tu... tak letnio.
Mam też wrażenie, że Wojtyszko lepiej pokazał - przynajmniej na razie - tę atmosferę... to napięcie pomiędzy zateizowaną Moskwą a niewytłumaczalnymi zdarzeniami... i tę przebijającą siermiężność sowiecką. A tu Moskwa zbytnio przypomina elegancki Paryż.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony wt, 22 kwietnia 2008 09:01:48 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 07:25:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
jestem za kategorycznym przeniesieniem serialu na godzinę 21...usunąłem wczoraj mniej więcej jak zaczynała się scena z Piłatem...
Panowie w TV! Ludzie wstają na 5 do pracy! ;)
Ciężko mi się wypowiedzieć na temat drugiego odcinka z w/w powodu ;)

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 08:16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Piłat - jednak nie. Za stary, za zmęczony życiem. Gdy mówi do Kajafy: "Niejedną kohortę ujrzysz w Jeruszalaim. Wspomnisz wtedy rozbójnika Bar-Rabbana i pożałujesz, że posłałeś na śmierć filozofa, kóry głosił pokój" - powinien być straszny i groźny w swym gniewie, a jest taki nijaki....
Kajafa dla odmiany dobry. No i image w sam raz, tak jak sobie zawsze wyobrażałem - co jest pewnie ukształtowane głównie przez film "Jesus Christ Superstar".
Behemot - w sumie na razie ani dobry, ani zły. Czekam na więcej.
Scena pościgu Iwana całkiem dobra, z tym że zabrakło tego co tak pięknie widać w powieści, gdy Iwan nagle dochodzi do wniosku że Woland jest w domu numer 13 i to z pewnością w mieszkaniu numer 47 - tu wygląda jakby wszedł do pierwszego z brzegu lokalu. Za to wątek rzeki Moskwy już lepszy.
Dość dobra atmosfera Gribojedowa, świetnie dobrana Sternik Żorż, zwłaszcza w tej uroczej scenie, gdy, powodując irytację Iwana, krzyczy odkrywczo: "Wulf!".
Lichodiejew też w zasadzie dobry, wprawdzie zawsze wyobrażałem go sobie zupełnie inaczej, ale przekonał mnie. Aktor ładnie wczuł się w rolę drobnego cwaniaczka, z dwoma wyjątkami. Przebudzenie - przecież w książce jest to gigantyczny kac, nie bez powodu Stiopa odpowiedziałby: "Rozstrzeliwujcie, nie wstaję". Tutaj podnosi się do życia nadspodziewanie szybko. Czyżby - pytam z zazdrością - aktor ów nie miał nigdy tak solidnego kaca?
Drugi zgrzyt ze Stiopą - przebudzenie kolejne, w Jałcie. Do czasu bardzo dobre. Ale gdy dowiaduje się gdzie jest, powinien, do cholery, paść zemdlony, najlepiej rąbnąwszy jeszcze głową o pomost - a on zrezygnowany powraca do snu.
Dwie zmiany w stosunku do książki. Jedna dla mnie dobra, druga zła.
Stiopa bawiący się w Gribojedowie. W sumie żadna różnica, gdzie się spił, a tu przy okazji zgrabnie wprowadza widza w historię mieszkania numer 50.
Zmiana druga - rozmowa Piłata z Kajafą we śnie Iwana. Protestuję. Dla mnie Iwan ma prawo śnić Powieść dopiero po spotkaniu z Mistrzem.
No a na koniec (choć we wczorajszym odcinku był niemal na początku) - wuj Popławski z Kijowa był prześliczny, czyż nie?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 09:05:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No to teraz moje trzy grosze...

Crazy pisze:
ogólnie okej, ale Woland nadal zupełnie mi się nie podoba
niestety dla mnie to on wygląda raczej na prominentnego działacza partii, który się przebrał w strój eleganta


:!:

Nic dodać, nic ująć! Niby nieco lepiej niż przed tygodniem, ale jednak słabo. Gdzie szaleństwo? Gdzie obłęd? Gdzie ten uwodzicielski czar i urok? To nie jest Woland, tylko "towarzysz Woland"... w najlepszym wypadku "obywatel Woland". Bez sensu :|


Peregrin Took pisze:
Piłat - jednak nie. Za stary, za zmęczony życiem. Gdy mówi do Kajafy: "Niejedną kohortę ujrzysz w Jeruszalaim. Wspomnisz wtedy rozbójnika Bar-Rabbana i pożałujesz, że posłałeś na śmierć filozofa, kóry głosił pokój" - powinien być straszny i groźny w swym gniewie, a jest taki nijaki....


Pełna zgoda! Wszystkie zarzuty sprzed tygodnia dotyczące Piłata podtrzymuję i ponawiam! Źle obsadzona rola i tyle. Zero mocy, zero charyzmy, zero potęgi.

Peregrin Took pisze:
Kajafa dla odmiany dobry.


I tu też się zgadzam. W sporze pomiędzy tymi dwoma zdecydowanie lepiej wypadł Kajfa. Co więcej, jak dla mnie to on dominował w tej dyskusji i był górą w sporze. Wynikało to głównie z tego, że Piłat jest mało przkonujący.


Peregrin Took pisze:
Behemot - w sumie na razie ani dobry, ani zły. Czekam na więcej.


Podoba mi się pomysł, na stworzenie tej postaci. Duży, gruby kot łażący na tylnich łapach. Myślałem, że będzie gorzej. Nie jest źle. Za wcześnie by oceniać, ale pomysł oceniam na plus. Jednocześnie trochę się obawiam, o Behemotka, bo ogladając wczorajszy odcinek uświadomiłem sobie, że najbardziej bawiły mnie nie jego kwestie, ale "didaskalia" dotyczące tego huncwota. O ileż bowiem inaczej brzmi sama kwestia: "Służbowym samochodem rozjeżdża się" od "Służbowym samochodem rozjeżdża bez skrupułów! – naskarżył zagryzając grzybkiem kot". To "naskarżył" w połączeniu z "zagryzając grzybkiem" rozśmieszało mnie zawsze do łez :). Takie "didaskaliowe" przykłady możńa mnożyć, a film ze zrozumiałych względów je ucina i zmusza mnie do przypominania ich sobie w odpowiednich momentach.... ale jak mówie mimo to, na razie z Behemotem nie jest źle. Coś czuje, że może mnie jesze nie raz setnie ubawić ten futrzak :)

Klimat Gribojedowa OK. Lichodiejew też OK. "Nagle znikającego kaca można się czepiac, ale wg mnie to drobny szczególik. Przebudzenie w Jałcie też niezłe (zwłaszcza "plażowicz" mnie zabił :lol:). Fakt, że lepiej by wyglądało omdlenie, ale takiego rtozwiązania jakie wybrano się nie czepiam. W końcu Lichodiejew nie idzie "po prostu" dalej spać, tylko kładzie się skołowany i ze wszystkich sił próbuje spać DALEJ zaciskając mocno oczy, bo chce się NORMALNIE obudzić z tego koszmaru, który jak sadzi tylko mu się śni. Niezłe to.

Jeszcze słówko co do kolorów. Ktoś wcześniej dziwił się zabiegowi "sepii" w Moskwie i kolorom w Jerozolimie, a później znowu w Moskwie. Faktycznie. Wtedy wyglądało to dziwnie, ale po wczorajszym odcinku nabrało to dla mnie sensu i już mi się podoba. Schemat jest prosty. Codziennoć Moskwy lat trzydziestych jest szaro-bura. Nudna i pozbawiona kolorów i smaku... kolory pojawiają się dopiero wtedy, kiedy Woland zaczyna wyprawiać swoje diabelskie sztuczki przydające kolorytu temu ponuremu miastu... no i oczywiście historia opisana przez Mistrza aż tentni kolorami w jego wyobraźni (te krwarniki, ogrody etc). Fajny zabieg. Podoba mi się.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 09:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
zwłaszcza "plażowicz" mnie zabił

Molowicz. :lol: Albo pomostowicz. :lol: Doskonały był, fakt.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 09:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17277
Skąd: Poznań
Pet pisze:
Gdzie ten uwodzicielski czar i urok?


O właśnie... tego bardzo brak.


Pet pisze:
Schemat jest prosty. Codziennoć Moskwy lat trzydziestych jest szaro-bura. Nudna i pozbawiona kolorów i smaku... kolory pojawiają się dopiero wtedy, kiedy Woland zaczyna wyprawiać swoje diabelskie sztuczki przydające kolorytu temu ponuremu miastu...


Nie pomyślałem o tym. Ma to sens :!:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 14:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
wczoraj się głównie rozczarowywałam...

Peregrin Took pisze:
zawsze uważałem że Rosjanie mają najlepszą narrację
azbest23 pisze:
Wciąż brakuje mi narratora.
si.

arasek pisze:
gdy potwornie skacowany Lichodiejew

hm. ja wyglądam na bardziej skacowaną po kilku bro.
Peregrin Took pisze:
Czyżby - pytam z zazdrością - aktor ów nie miał nigdy tak solidnego kaca?
si! taki kac to nie kac. Jak Jerzy Bończak się z przerażeniem oblizywał, to był kac!

Peregrin Took pisze:
posłałeś na śmierć filozofa, kóry głosił pokój
żeby to jeszcze tymi słowami powiedział...a tu tak płasko (już nie dudnił)
Peregrin Took pisze:
"Jesus Christ Superstar"
fakt, u Wojtyszki była tylko ściereczka na głowie, ale za to jak oni ze sobą rozmawiali...

Peregrin Took pisze:
wuj Popławski z Kijowa był prześliczny
a jaki malutki, buzią mógł złapać za klamkę :P

Pet pisze:
"zagryzając grzybkiem"
przynajmniej widać było, że grzybek. i czemu nie było "przecież ty nie jesteś biskupem, Asasello".
chociaż sam Asasello śliiiiczny :)

nadal plusem jest muzyka, chociaż np. w scenie z Iwanem biegającym mogłaby być nieco bardziej chora.

stosunek sepia - kolor rozumiem, ale mi się nie podoba.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 14:42:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22898
po pierwszym odcinku bardziej mi się chyba podobała ruska wersja, ale po drugim już zaczyna się wskazanie na polską. Problem dla mnie w tym, że oglądam je niemal równolegle (wcześniej polskiej nie widziałem), odcinki sa różnej długości, adaptacja różnej wierności i można nieźle się w tym wszystkim zakręcić.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 kwietnia 2008 23:09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Pet pisze:
Lichodiejew nie idzie "po prostu" dalej spać, tylko kładzie się skołowany i ze wszystkich sił próbuje spać DALEJ zaciskając mocno oczy, bo chce się NORMALNIE obudzić z tego koszmaru, który jak sadzi tylko mu się śni. Niezłe to.

też mi się raczej podobało.

tym niemniej ogólnie powtórzę za araskiem:

arasek pisze:
niby wszystko jest poprawnie, ale właśnie - zaledwie poprawnie

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 07:15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Dla mnie serial się skończył. Mając do wyboru snooker czy serial, pomyślałem sobie, że szkoda czasu na serial. Czyli że jednak mnie nie zachwycił i nie wciągnął. Na razie odpuściłem sobie jeden odcinek. Zobaczymy w poniedziałek.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 08:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Ja to chyba sobie kupię wersję dvd i obejrzę w wolnej chwili

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 10:30:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
na skutek tego wątku zaczęłam czytać znowu Mistrza i młgorzatę. po latach.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:31:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17277
Skąd: Poznań
No oczywiście! Przecież mówiłem - ze wzburzeniem krzyczał administrator - nie pojachał do żadnej Jałty, tylko za miasto!
-No jeżeli to tak - blednąc ze wściekłości powiedział dyrektor - to jest to rzeczywiście świństwo nie z tej ziemi.
W tym momencie administrator podskoczył i wrzasnął tak, że Rimski aż się wzdrygnął.
-Przypomniałem sobie!Przypomniałem! W Puszkino otworzyli niedawno wschodnią restaurację! Nazywa się "Jałta"! Wszystko jest jasne! Pojechał tam, schlał się i stamtąd depeszuje!


:lol:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2008 11:36:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dziś, jak sądzę, czeka nas seans czarnej magii, a być może pojawi się już Mistrz...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2008 11:38:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Dziś, jak sądzę, czeka nas seans czarnej magii, a być może pojawi się już Mistrz...


Już się nie mogę doczekać dwudziestej drugiej :uszol:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group