Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 10 maja 2024 09:15:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2008 20:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
Fire Walk With Me

właśnie zaczynam oglądać :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2008 21:48:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Jak wracałem w sobotę w nocy z wesela koleżanki, to w stanie lekkiego upojenia alkoholem zasnąłem w metrze. Gdzieś na wysokości stacji Ursynów, czy Stokłosy obudził mnie Pete Martell i zaczął powtarzać: "There was a fish... in... the percolator!"....... chwilę mi zajęło wyostrzenie wzroku i słuchu i spostrzegłem, że to nie Pete Martell, tylko Crazy! :wink: 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 kwietnia 2008 12:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
wczorajszego wieczoru obejrzałem alternatywne zakończenie do pilota,,, no, niestety nie zachwyciło,,, Bob i Mike okazują się realnymi osobami, no i całość bardzo słabiutko trzyma się "kupy". Ale oczywiście warto obejrzeć, bo to swoista ciekawostka, dla fanów serialu. Może nie zachwyca, ale rzuca nieco inne światło na całość wydarzeń,,,

Później obejrzałem "Twin Peaks: Fire Walk with me". Jestem pod dużym wrażeniem tego filmu, który rzeczywiście - mimo iż opowiada wydarzenia przed serialem - jest w istocie jego kontynuacją - i można go oglądać dopiero po obejrzeniu wszystkich odcinków. Nie wszystkie motywy tego filmu są dla mnie zrozumiałe,,, np. co stało się z Chetem? (tzn rozumiem, że ma to wszystko związek z zielonym pierścieniem, ale co się naprawdę stało??). No i dlaczego w finałowej scenie Ronette krzyczy do Bob'a/Lelanda: "Tato, spójrz na mnie"? O co chodzi z Davidem Bowie? ten wątek jakoś nie za bardzo jest dla mnie czytelny,,, Ale generalnie film naprawdę niesamowity, myślę, że jeszcze do niego wrócę,,, Zło, które czai sie w lasach - a także w domach, pozornie wyglądających na zupełnie normalne,,, ostrzeżenie przed złem - to dla mnie główne przesłanie całości Twin Peaks.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 kwietnia 2008 13:12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Armijny Smok pisze:
O co chodzi z Davidem Bowie?

:) http://www.twinpeaks.org/faqfwwm.htm

Ale nawet obcięta scena z Davidem Bowie to scena genialna.

Armijny Smok pisze:
No i dlaczego w finałowej scenie Ronette krzyczy do Bob'a/Lelanda: "Tato, spójrz na mnie"?

A Tobie nie chodzi raczej o "Ojcze"?
I to raczej nie do Boba..

...

a swoją drogą, kiedy chciałam znaleźć tę scenę (z przyczyn cenzuralnych pewnie jej nie ma), znalazłam coś innego.
http://www.youtube.com/watch?v=MpH0imTHw6Y
"Worst Movie Scenes of All Time Episode 13: TWIN PEAKS FWWM"
jak to jest the worst, to pokażcie mi the best. zapewne w the best powiewa flaga, a żołnierz mówi do oderwanego łba drugiego żołnierza "sam jej to powiesz, wyjdziesz z tego" ...

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 20:07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
koniecznie Ci tu odpowiem na różne pytania... jak już wypełnię pita

ciągle czekam,,, udało się wypełnić pita?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 20:32:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
aaaaaaaa! zapomniałem!! :oops: (tzn. nie o picie tylko o wątku ;-)), dzięki Smoku, dzisiaj powinno się udać :-)

kurde zasnąłem wczoraj znów nieoczekiwanie :evil:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 23:24:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Armijny Smok pisze:
Z każdym odcinkiem napięcie stopniowo narasta, odkrywamy - tajemnice bohaterów

najbardziej wyraźne było to dla mnie w odcinkach 4-8, kiedy każdy kolejny odcinek odsłaniał coraz większy kawałek prawdy o TAMTEJ NOCY. we wklejonym przeze mnie na poprzedniej stronie tekście po angielsku trochę o tym wspominałem.

Zresztą po 8 odcinku (kto wie, czy nie najlepszym ze wszystkich w ogóle), na kilka tygodni napięcie cokolwiek spada; to nie są złe odcinki, ale jakby wyraźnie słabsze od wszystkiego, co było dotąd. Mógłbym nawet zgodzić się z tezą, że pierwsza seria jest lepsza, gdyby nie to, że po kilku odcinkach na trzy-trzy i pół gwiazdki następują trzy absolutne killery!! (te z rozwikłaniem zagadki morderstwa).

*poniżej mogą być spoilery*

No właśnie, zakończenie... Smok zgłosił zastrzeżenie do zakończenia przy pomocy odcinka 29. Oczywiście z jednej strony uważam odcinek ostatni za objawienie geniuszu. Ale jednocześnie z punktu widzenia całości serialu, jego logiki, spójności itp. idealnym zakończeniem byłby raczej odcinek 16.
Pamiętasz Smoku?... Leland umiera, Cooper, Harry, Albert i Major stoją wśród drzew i rozmawiają... może właśnie tym jest BOB? złem, które czynią ludzie? .... ale jeżeli on jest realny, skoro mieliśmy go w garści a on zdołał uciec... to gdzie jest teraz BOB. I kamera krąży w jakichś zaułkach a gdy z nich wychodzi wylatuje Sowa... To jest dopiero genialne zakończenie! Też otwarte, też pozostawiające niepokój, a jednak z punktu widzenia zasad dramaturgii wszystko tu w pełni gra.

No a 29.. i Twoje pytania, przynajmniej część:

Armijny Smok pisze:
- co się stało z Leo? co się stało z Benjaminem Horn'em? Gdzie jest James?
- Dlaczego zginęła Audrey? Dlaczego zginęła Josie??

Josie to sam sobie odpowiedziałeś, ze strachu, a kiedy BOB jest w coś wplątany, to doprawdy są gorsze problemy niż utrata kilogramów. Rola BOBa w śmierci Josie nie jest dla mnie jasna, ale niewątpliwie palce jego w tym były umoczone.

James wyjechał w trasę zaledwie w odcinku 23, czyli cztery dni przed końcem serialu; chyba nie oczekiwałeś, że tak od razu wróci? ;-)

Leo to wiesz... siedzi w lesie i bawi się jak nigdy dotąd :mrgreen:
Ile czasu można trzymać w ryju sznurek ze skorpionami? ;-)

Ben pewnie zginął a może i nie zginął? Zawsze obstawiałem rozwiązanie najczarniejsze, tj. że zginęli w ostatnim odcinku wszyscy, którzy mogli. Tej nocy wyzwoliły się jakieś bardzo straszne moce w okolicach Twin Peaks i trudno żeby cokolwiek się dobrze skończyło :-(

I dlatego zginęła Audrey... no, zginęła przypadkiem, ale przypadki chodzą po ludziach.

Swoją drogą proszę zwrócić uwagę na ciekawą niekonsekwencję, zwłaszcza przy założeniu, że Ben zginął. W ostatniej scenie występuje Dr Hayward... czy on wygląda na osobę, która właśnie kogoś zabiła? ;-)


Smoku wybacz, reszta pytań kiedy indziej, zresztą ten post mój przydlugi i tak już.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 maja 2008 14:35:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a czy istnieje u kogoś wersja całego miasteczka na dvd? może wreszcie obejrzałabym CAŁOŚĆ?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 maja 2008 23:28:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Kacper ma!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 maja 2008 23:55:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
Kacper ma!

ale ma tę wersje z komentarzami Pieńkowej Damy?

ps. Crazy - dzięki za wyjaśnienia,,, czekam na Twoje kolejne wpisy w tym wątku!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2008 00:02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Znajomy obejrzał właśnie Twin Peaks i powiedział, że pięknie, ale czemu to się nie skończyło na odcinku 16. (to ten ze śmiercią Lelanda i rozwiązaniem zagadki)?

Odpowiedziałem mu tak i pomyślałem, że przekleję i tu:

Zawsze stałem na tym samym stanowisku - tzn. te dalsze odcinki ja mimo wszystko lubię, jakoś ciepło mi się one kojarzą i też dobrze oglądają, ale nie da się ukryć, że poziom jest nieporównywalny i prawdę mówiąc, od wielu już osób słyszałem opinię, że ten dalszy ciąg, to bez sensu.

Skądinąd ostatni odcinek mam za wybitny, bardzo długo był on dla mnie dość bezkonkurencyjnym numerem jeden, potem trochę mi się przejadł i kilka innych doceniłem bardziej (zwłaszcza odcinek 8., ten długi otwierający drugą serię, nie wiem czy to teraz nie mój numer jeden). Ale mimo piorunującego wrażenia, które ostatni odcinek na mnie robił, i tak zawsze uważałem, że zakończenie serialu na odcinku 16. byłoby optymalne i przede wszystkim czyniło go wręcz w 100% spójnym.

Tak napisałem znajomemu i tak uważam, choć na forum twinpeaksowym zawsze taki pogląd wywoływał sprzeciwy.
Po prostu odcinek 16. doskonale zamyka wszystko, co trzeba było zamknąć w ramach opowiadania historii, jeżeli jakieś tematy pozostały otwarte, to nie miały one znaczenia (np. dziecko Lucy, wyjazd Jamesa).
No i oczywiście otwarte pytanie: Where is BOB now? - ale to już jest przyczynek do następnej historii, o której można nakręcić kolejny film.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2008 13:00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Smok pisze:
wczorajszego wieczoru obejrzałem alternatywne zakończenie do pilota


O, a ja ciągle tego nie widziałem... Jak to zdobyć?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2008 13:04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
. pisze:
Jak to zdobyć?

są na to pewne sposoby,,,


a co do zakończenia twin peaks na 16 odcinku,,, w moim odczuciu Twin Peaks nie kończy się nawet na ostatnim odcinku,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2008 13:54:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Aż sobie obejrzę europejską wersję pilota.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2008 13:59:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
. pisze:
Jak to zdobyć?

po co?

pablak pisze:
Aż sobie obejrzę europejską wersję pilota.

po co??

APAGE!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group