Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 18:01:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 września 2009 23:17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
natalia pisze:
a o co tu chodziło? jak zwykle u tarantino o nic?


nie znam wprawdzie innych filmów Tarantino, ale tutaj nie miałem żadnej wątpliwości że chodzi tylko o historyjkę (przyznaję: świetnie skonstruowaną i zilustrowaną), dla mnie to było za mało (jak na film o wojnie), wszelkie przesłanki do katharsis zostały wzięte w nawias komiksu a humor Tarantino - jak się okazało - przechodzi obok mnie (prześwietna scena z Buondziornou należy do kilku wyjątków)

z poważnych scen największe wrażenie zrobiła na mnie początkowa scena na farmie, tylko że nie bardzo widzę czemu ona ostatecznie miała służyć (poza zbudowaniem postaci, która z kolei budowała ciekawą historię), dla mnie nie jest to ani film antyniemiecki, ani antywojenny, ani proprzemocny, ani jakikolwiek, nie ma żadnych odnośników ani w rzeczywistości duchowej ani historycznej, daję mu ** za misterną fabułę, ale przy całym moim wzdrygnięciu ramion dla form i konwenansów, jakoś mi nieswojo że druga wojna światowa jest tutaj zdewaluowana do opowiastki

żeby nie było tak łatwo - te wszystkie zarzuty powinienem wytoczyć przeciwko Monty Python and the Holy Grail, ale jakoś nie mogę, bo ten film mi się bardziej podoba :?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 11:21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
wczoraj wieczorem nie skumałem, że tu trwa dyskusja i napisałem tak w innem wątku

stiw pisze:
no wybrałem się na bękarty wojny
nie tyle że chciałem tylko bardziej żeby kwasów nie robić bo szliśmy prężną paczką
i jak nigdy fanem tarantina nie byłem tak dalej nie będę'
hm.. choć brad miejscami był prześmieszny.. Very Happy

tak czy inaczej, częstował mnie ogniem przed kinem jakiś koleżka który właśnie wybierał się po raz trzeci.. Confused obawiam się że ten film mocno ryje beret moim równieśnikom i młodszym ode mnie też


zgodzę się z przedmówcami :d ArrriłeeedeeeeAARRCZi ! myślałem że padnę ze śmiechu

niemniej
Cytat:
scena z akcją żyda-niedźwiedzia sprawił, że przez chwilę miałam ochotę wyjśc z kina.

ja również, z resztą ostentacyjnie poszedłem do toalety wówczas.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 11:29:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
[Dbanie_O_Czystość_Języka_Polskiego]
stiw pisze:
z resztą ostentacyjnie poszedłem do toalety

Z resztą kumpli? :twisted:
[/Dbanie_O_Czystość_Języka_Polskiego]

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 11:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Peregrin Took pisze:
Z resztą kumpli? Twisted Evil

:oops: :lol: :mrgreen: :faja: eee.. hm..
no nie no sam se poszedłem


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 15:06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
stiw pisze:
z resztą ostentacyjnie poszedłem do toalety wówczas.


Wooooow... :roll:

Dziwi mnie to. Latające urwane głowy w "Kill Billu" nikomu nie przeszkadzały.

Cytat:
[/Dbanie_O_Czystość_Języka_Polskiego]


Ty weź mnie nie denerwuj! :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 16:07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
. pisze:
Dziwi mnie to. Latające urwane głowy w "Kill Billu" nikomu nie przeszkadzały.
....mnie zupełnie nie przeszkadzały....to było śmieszne w stylu jakiegoś monty pajtona... (fanem killbilów nie jestem) ale scena z żydem -niedźwiedziem śmieszna nie była w ogóle....chciałem po niej opóścić kino ,bo pomyślałem sobie ,że takich filmów nie mam w ogóle ochoty oglądać...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 16:18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Oderwane nogi w wypadku w "Grindhouse: Death Proof " też nie były za śmieszne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 16:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..być może , nie znam tego

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 19:05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie, uważam, że sceny przemocy w ostatnim filmie jednak znacznie się różnią od poprzednich (podkreślam: z wyjątkiem wściekłych psów). szczególnie scena z kijem bejsbolowym. urwane głowy w sikająca krew w killbillach była kabaretowa dokładnie. a to jakoś kurcze nie. tamtych smierci nie traktowało się poważnie - tak było to zrobione. natomiast tutaj czułam się, jakby działo się to naprawdę. tak tą scenę tarantino zbudował. zresztą palec brada pita w nodze agentki też był ohydny.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 19:13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Paulina zagląda mi przez ramię i mówi że się zgadza z Natalią ("zdejmowanie skalpów było jeszcze gorsze niż palec w ranie")

ta "przemoc bez celu" obniża jej ocenę do **** :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 19:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ooo, ja nie wiedziałam, że jej się tak podobało. po wyjściu z kina nie wyglądała na tak mocno zachwyconą :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 21:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Ja nadal nie widziałem, ale cytat z tekstu Semki:
Cytat:
Przez ponad dwie godziny filmu nie nudziłem się, śmiałem się, ale jednocześnie czułem wątpliwości. I aby nazwać te sprzeczne uczucia, piszę właśnie ten tekst.

bardzo pasuje do moich odczuć związanych z jednym z typowych filmów post-tarantinowskich (skądinąd z tych lepszych), mianowicie filmem "Snatch" (Przekręt). Dokładnie to samo - wciągnęło mnie, śmiałem się... i aż trochę mi było momentami wstyd, że się śmieję. Że takie rzeczy mnie bawią, a może to jednak wcale nie jest takie zabawne. I też napisałem tekst, co prawda nie w Rzeczpospolitej, tylko kolegom wysłałem na e-mail ;-)

A tekst Semki mi się podoba, wcale banałem mi się nie wydaje, natomiast fajne jest to, że nie pisze on tam przecież, że film mu się nie podoba, że słaby czy coś. Mówi o sprzecznych odczuciach, o pewnym dysonansie, który dobrze rozumiem. Nie feruje wyroków. Nie wpada w święte oburzenie, nie schodzi z tematu filmu na rozważania natury ogólnej o kondycji współczesnej kultury. Owszem, trochę o to zahacza, ale widać, że autor tekstu film naprawdę WIDZIAŁ i jakoś po swojemu przeżył, i do niego ostatecznie wszystko wraca.

A Bękarty nadal mnie interesują i zamierzam zobaczyć.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 00:32:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Crazy pisze:
Dokładnie to samo - wciągnęło mnie, śmiałem się... i aż trochę mi było momentami wstyd, że się śmieję. Że takie rzeczy mnie bawią, a może to jednak wcale nie jest takie zabawne.

To ciekawe, że zabawa Tarantina w zacieranie granic, w odwracanie znaczeń, mieszanie odniesień wpływa jakoś na akceptowanie przez widza tego, czego normalnie nie chce świadomie akceptować, czy jego podświadomość nie chce łyknąć. A skoro jednak łyka to czego nie chce łykać, czy nie jest to jakieś psychiczne zniewolenie? Czy Kłętin nie jest eksperymentatorem czy manipulatorem ludzkiej psychiki na większą skalę? Część widzów nie da się zmanipulować, ale jednak inna część jak ci ludkowie co z wypiekami na licach trzeci raz szli na Bękartów, da sobie podświadomie zrobić jajecznicę z mózgu pod tak wdzięczną przykrywką komedii, pastiszu,postmodernistycznych przetasowań czy zapożyczeń.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 09:41:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Shrek pisze:
zęść jak ci ludkowie co z wypiekami na licach trzeci raz szli na Bękartów, da sobie podświadomie zrobić jajecznicę z mózgu pod tak wdzięczną przykrywką komedii, pastiszu,postmodernistycznych przetasowań czy zapożyczeń.


Och, jaki Ty oświecony Szreku!!! Podziwiam Twoją autokontrole świadomości przy kupowaniu biletów do kina. Szkoda, że ta biedna swołocz tak nie ma.

A wracają do tematu, to jest na serio nie kumam o co Wam chodzi. Czy mam zacząć wklejać brutalne i dosłowne / poważne fragmenty ze WSZYSTKICH filmów Tarantino?

natalia pisze:
zresztą palec brada pita w nodze agentki też był ohydny.


Gero pisze:
zdejmowanie skalpów było jeszcze gorsze niż palec w ranie


:shock: :wink:

Argument, że w innych było to dla żartu i na niby (w "Bękartach" nie?), a tu są Żydzi, Europa i inne rzeczy które są nam kulturowo bliższe / prawdziwsze i przez to już jest fuj mnie nie przekonuje.

natalia pisze:
pomysł krojenia na czole swastyki podaba mi się, w kontekście tego, że mundur można spalic - jak po wojnie zrobiło wielu burmistrzów miast i delegatów do niemieckiego rządu.


Natalia, tego w kontekście reszty już zupełnie nie rozumiem :D . Miłe dla oka to też nie było.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 11:12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
o matko, boski wyluzuj, zachowujesz się jakbyś sam był kłentinem i tupiesz nogą, bo ktoś nie daje pięciu gwaizdek bękartom????
przecież piszemy o swoich uczuciach.

. pisze:
A wracają do tematu, to jest na serio nie kumam o co Wam chodzi. Czy mam zacząć wklejać brutalne i dosłowne / poważne fragmenty ze WSZYSTKICH filmów Tarantino?

przeczytaj jeszcze raz wszytskie moje posty, bo nie chce mi się powtarzac wciąż tego samego.

. pisze:
natalia napisał:
pomysł krojenia na czole swastyki podaba mi się, w kontekście tego, że mundur można spalic - jak po wojnie zrobiło wielu burmistrzów miast i delegatów do niemieckiego rządu.


Natalia, tego w kontekście reszty już zupełnie nie rozumiem . Miłe dla oka to też nie było.

coś zatraciłeś dar rozumienia? :wink: piszę o p o m y ś l e a nie o ostatniej scenie pokazanej realistycznie - brawa dla charakteryzatorów! :roll:

a tak poza tym sceny przemocy w tym filmie, które mnie odpychają nie mają nic wspólnego z niemcami i żydami.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group