Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 22:42:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2011 07:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Ej, obejrzyjcie! :-)

Przykro mi z powodu koszmarów dzieciństwa, ale myślę, że dla dorosłego człowieka nie ma tam niczego takiego, żeby nadal się przestraszyć. Owszem, są rzeczy bardzo przykre, ten film pokazuje zło przez duże Z. Ale taki horrorystyczny strach to już Wam raczej nie grozi, tak myślę ;-) Więc możecie i rozprawić się z duchem przeszłości, i przeżyć niezapomnianą przygodę :-) :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 stycznia 2011 09:53:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Wciągnęło mnie. Okazuje się, że jedyne co pamiętam sprzed 20 lat, to agent Cooper rzucający kamieniami. Więc w zasadzie wszystko jest na nowo. Świetna jest wielowarstwowość filmu zarówno w sensie metafizycznym (zło czające się w lesie/deskach - woods) jak i akcyjnym (Horne spiskujący z Kathrine czy z Josie?). Chociaż od początku obstawiam Leo Johnsona jako sprawcę. Czekam na to, czy słusznie...

_________________
Youtube


Ostatnio zmieniony pn, 31 stycznia 2011 11:36:51 przez grawson, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 stycznia 2011 11:18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 26 października 2010 23:38:52
Posty: 202
Skąd: Poznań
Ja się chyba poddam, na razie przynajmniej, bo film na stronie, na której zwykle oglądałam seriale, buforuje się z prędkością średnio 3 minut na godzinę. Próbowałam obejrzeć pilota trzy razy, najdalej dojechałam do momentu, gdy odwracają ciało i widzą, ze to Laura i chwilę później jej matka ją woła na śniadanie czy coś. Takie oglądanie nie ma sensu, tym bardziej, że trzeba się zmieścić w czasie (oglądania 74 minut, potem 50-parę przerwy)... :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lutego 2011 00:11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Gravi! :piwo: My wczoraj trzeci odcinek, z pogrzebem, ale chyba trzeba będzie jeszcze raz, Ola była po biwaku z dwoma średnio przespanymi nocami i nie do końca kontaktowała. W ogóle zaczyna się robić pod górkę z angielskim: rozmowy Coopera z Harrym są łatwe do zrozumienia, ale jak Ben Horne albo Catherine machną przemowę, to jakby specjalizowali się w wyszukiwaniu słów, które są tylko w dużych wydaniach słownika angielskiego. Z kolei Duży Ed używa języka totalnie potocznego, ale takiego, którego nigdzie się nie nauczy... No i Albert to już w ogóle. Co za wyzwanie dla tłumacza!
Ale my bez tłumacza i chyba dziecko się nieco gubi.

Tym niemniej kolejny świetny odcinek, zwłaszcza ta ostatnia scena... Cooper i Hawk rozmawiają o duszy, Leland zaczyna tańczyć, czerwone światło... Scena na *****

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lutego 2011 08:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
:D Ja niestety z tłumaczem, chociaż wolę bez, ale nie znalazłem takiej wersji. Oczywiście już wiem, że to pewnie nie Leo - wszystko byłoby zbyt proste. Wczoraj obejrzałem odcinek z olbrzymem. Scena z rannym Cooperem i kelnerem genialna.

Crazy pisze:
Hawk


W wersji z lektorem "Hog". :roll:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lutego 2011 16:23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Jedna osoba widziała trzeciego mężczyznę. Trzy też go widzą, ale nie ciało 8-)


Czasem aż nie umiem sobie wyobrazić wersji bez polskiego tłumaczenia!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lutego 2011 18:10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Crazy pisze:
Czasem aż nie umiem sobie wyobrazić wersji bez polskiego tłumaczenia!


Ja Ciebie rozumiem, dlatego lubię wersje z napisami w przypadku każdego serialu. Czasem lektor przykrywa swoim głosem głos aktora i wtedy uciekają takie niuanse jak ton, barwa i tak dalej. Czasem też uciekają jakieś teksty - jak ta o wyciśniętych pomarańczach przetłumaczona "pijałem kawy w różnych miejscach". Albo też z ostatnio oglądanego przeze mnie odcinka, kiedy Lucy musi ułożyć wyraz z b r t i Hawk wypowiada "brutality" (nie przetłumaczone) po czym odzywa się dość ostro do faceta podrywającego Lucy. Ja lubię znajdować takie szczegóły.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 lutego 2011 19:05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
obejrzałem prolog! :)
pierwsze (drugie) wrażenia: film dalej napawa mnie jakimś dziwnym lękiem. Muzyka i ten widok
Obrazek
dalej mnie przeraża.
ale zauważyłem także śmieszne fragmenty, np. rozmowy Dale'a Coopera z Harrym S. Trumanem.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lutego 2011 12:22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
dorosłego człowieka nie ma tam niczego takiego, żeby nadal się przestraszyć

:shock: :shock: :shock:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lutego 2011 22:05:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
viator pisze:
ale zauważyłem także śmieszne fragmenty, np. rozmowy Dale'a Coopera z Harrym S. Trumanem.


Dużo jest takich scen. Dla mnie the best - leżący Cooper i lokaj. Od tygodnia nie oglądałem dalej. Zatrzymałem się gdzieś w połowie serialu. Nie to, żeby mi się nie podobało, ale po pierwsze wraz z Kasią i Kubą namiętnie wpadliśmy w sidła Ojca Mateusza. Po drugie, ogromnego przyspieszenia nabrały pewne sprawy z naszego życia, przez co nie ma dobrego czasu na Twin Peaks. To jest w sumie ciekawe, że ten serial potrzebuje jakiegoś specjalnego czasu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lutego 2011 22:37:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Manool, przyznaj się więc, czego się przestraszasz jako dorosły manul ;-)

My na progu końca pierwszej serii. Obejrzeliśmy odcinek szósty, somebody shot Waldo, Ola zdaje się jednak najbardziej być zaniepokojona przez Hanka, który wyszedł z więzienia i niezmiernie podejrzany jest ze wszech stron.

A za odcinek będzie pif-paf i "to be continued"... w 1991 musieliśmy czekać kilka miesięcy na to, co będzie dalej, i te dociekania: czy pojawi się brat bliźniak Coopera? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lutego 2011 23:28:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Crazy pisze:
Manool, przyznaj się więc, czego się przestraszasz jako dorosły manul

Może ja się odniosę do swojego komentarza po prologu.
Strach, czy lęk spowodowany jest tym, że ten serial nieźle mnie przestraszył, gdy go oglądałem. Nawet ośmielę się powiedzieć, że takiej traumy nie miałem nawet po wszystkich odcinkach "Koszmaru z ul. Wiązów".
Może muzyka, a później te czerwone zasłony, sowa, tartak...brrr, aż mnie ciarki przechodzą :)
Dlatego tak bardzo mnie ten serial intryguje. Chcę go obejrzeć już jako dorosły i zrozumieć o co tam chodzi dokładnie...i jeszcze to zdjęcie Laury na końcu...brrr :)

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2011 12:05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
Manool, przyznaj się więc, czego się przestraszasz jako dorosły manul Wink

Ale ja się bałam wyłącznie jako dorosły Manul! Jako dzieciak wymiękłam przy pierwszych odcinkach, w których zobaczyłam jakieś karły i straciłam wątek :)
A całość obejrzałam jakieś pięć lat temu i do teraz boję się Boba, na myśl o karłach, olbrzymach, łóżku, zza którego ktoś wygląda, lustrach i tajemnicach, które na pewno są prawdziwe, tylko my myślimy, że nie są, i udajemy, że się nie boimy, robi mi się ciepło i zimno na zmianę... Ale wkrótce chcę Bartka namówić na obejrzenie po raz kolejny całości (ale kiedy, kiedy???).
Czy można zrobić coś, żeby tego posta nie przeczytał Pippin? Bo on teraz stwierdzi, że to nie on jest stary, tylko ja pokręcona i stąd nasz różny odbiór Łabędzia...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2011 12:09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
manool pisze:
Czy można zrobić coś, żeby tego posta nie przeczytał Pippin?

Pomyślimy.

A tak serio, to i u mnie do dziś wspomnienie wyrazu twarzy Boba wywołuje co najmniej lekki niepokój - a oglądałem podczas drugiej emisji w polskiej telewizji, gdy miałem 18-19 lat.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2011 16:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Ty się tu nie zieleń na nie swoim terenie ;-)

Manool:

Cytat:
całość obejrzałam jakieś pięć lat temu i do teraz boję się Boba, na myśl o karłach, olbrzymach, łóżku, zza którego ktoś wygląda, lustrach i tajemnicach, które na pewno są prawdziwe, tylko my myślimy, że nie są, i udajemy, że się nie boimy, robi mi się ciepło i zimno na zmianę...

Okej, przekonałaś mnie :D :piwo:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group