Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:49:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 28 lipca 2022 23:38:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Było świetnie. Bardzo mi się całość podobała!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 lipca 2022 08:16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Bardzo polecam Peaky Blinders!


Ja też. Jest to jedyny serial, który chciało mi się obejrzeć po raz drugi od początku, kiedy dobiegł końca ostatni odcinek 5 sezonu (bo oglądałem go kiedy nie ukazał się jeszcze 6). I obejrzałem! Zacząłem kolejne kółeczko tego samego wieczoru.

I zgodzę się w pełni z Crazym (prosze protokolanta o odnotowanie tego faktu), że ta produkcja gra głównie formą, a nie treścią. Oczywiście treść też potrafi wciągnąć i przykuć uwagę, to prawda, ze bohaterowie są wyraziści i kibicujemy nawet tym, którzy już niejedno mają za uszami, ale to klimat i estetyka tego świata są najsilniejszym magnesem trzymającym przed ekranem. Te brudne kamienice i hale fabryczne, te puby, ten angielski półświatek, ten akcent niektórych bohaterów. No i te ciuchy! Wykrochmalone kołnierzyki, kamizelki, dewizki, płaszcze, no i oczywiście "mordercze" czapki, których funkcja "bojowa" jest większą fantastyką niż promienie śmierci w filmach SF z lat 50tych, ale i tak to kupujemy bez mrugnięcia okiem. No bo te wszyte w daszki ostrza, tak uwodzicielską lśnią... cymesik.

Do tego oczywiście dochodzi montaż (te sekwencje w zwolnionym tempie) i muzyka. A właściwie powinienem powiedzieć PRZEDE WSZYSTKM muzyka. Gdyby ktoś pokazał mi listę utworów i wykonawców soundtracku i powiedział, że będzie to podkład do produkcji, której akcja rozgrywa się w latach 20tych i 30tych, to bym powiedział, że chyba oszalał i że to nie ma najmniejszego prawa się udać. Ale bym się wygłupił. Nie dość, że się udało, to jeszcze żre jak cholera. Pierwszy raz od lat 90tych kupiłem sobie nawet płytę z muzyką wykorzystaną w produkcji filmowej.

Sezon 6 hula na Netflixie już od pewnego czasu, a ja ciągle go nie tknąłem. Nie, nie dlatego, że mi się nie chce. Nie dlatego, że nie mam czasu. Tu działa syndrom ostatniego cukierka, który jest tak pyszny, że odkładamy jego zjedzenie jak najdłużej w czasie, że ciągle mieć tą przyjemność jeszcze PRZED sobą, a nie już za. Chyba przeciągnę to jeszcze bardziej przelatując jeszcze raz przez sezony 1-5. Tak dla przypomnienia fabuły.

Tymczasem powtórzę za Crazym: Bardzo polecam Peaky Blinders!

Od siebie dodam, że nie tylko sezony 1 i 2, ale wszystkie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 20:29:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Ostatnio próbuję nadrobić zaległości serialowe i oprócz drugiego sezonu Wiedźmina (jest ok) i zacząłem oglądać Stranger Things, jestem przy końcówce pierwszego sezonu i muszę przyznać, że jest to jeden z najlepszych seriali jakie ostatnio oglądałem.
Obejrzałem jeszcze wcześniej serial Resident Evil, jako niedzielny fan serii chciałbym tu napisać, że serial miał dobre momenty. Jako całość nie powala, ale było co najmniej kilka naprawdę fajnych nawiązań.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 21:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Smok pisze:
Stranger Things, jestem przy końcówce pierwszego sezonu i muszę przyznać, że jest to jeden z najlepszych seriali jakie ostatnio oglądałem.


Ja po pierwszym sezonie byłam jeszcze sceptyczna wobec wszechobecnych zachwytów. Nie wiem też, czy trochę nie był to ejdżyzm, ponieważ po prostu nie do końca przekonywało mnie oglądanie serialu z przygodami dzieci :oops:; jednak potem dzieci dorastają, a ich przygody na ekranie stają się akceptowalne ;-) i obecnie :serce Stranger Things; obejrzane jest wszystko.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 21:19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Monika, a jak BCS....?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 21:23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Jesteśmy w połowie ostatniego sezonu na razie, więc trudno jeszcze powiedzieć, poza tym, że - niestety - nie było łatwo wejść w ten świat po TAK długiej przerwie.
A Ty widziałeś już wszystko?

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2022 21:55:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie, zostały jeszcze 3 odcinki do końca. Uważam, że cąłościowo jest to lepsze od Breaking Bad (!)

Co do tak długiej przerwy, to rzeczywiście był to dramat. Musiałem zobaczyć ze 3 odcinki poprzedniej serii, żeby wejść w klimat.


Ulubiony bohater - u mnie teraz na 100% Lalo Salamanca.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 12:41:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Tyler Durden pisze:
Ulubiony bohater - u mnie teraz na 100% Lalo Salamanca.

Niewykorzystany potencjał. Ale i tak numerzy dumnie z 1.

Ostatni sezon bardzo mnie rozczarował, nie wiem co się stało, ale przerwa zrobiła bardzo źle serialowi, tak, że z bólem mogłem patrzeć na tytułowego bohatera i jego partnerkę... coś pękło - może tak miało być - ale przy każdym seansie miałem ochotę dać mu w pysk, a że nie mogłem, wyżywałem się w jakiś chorych projekcjach na jego temat...

Drażniła mnie też widoczna różnica wieku postaci, które brały udział w wydarzeniach poprzedzających, czyli w BB.

Serial stracił pewien dramatyzm, rozdarcie, niepewność charakterów, która pięknie się prezentowała za życia Chucka. Co za tym idzie powstała smuta jednego amerykańskiego wymiaru.
Ogólnie całość jak dla mnie - jednak na minus.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 13:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Nie wczytuję się we wpisy dokładnie, by nie spojlerować sobie - wczoraj, po przekroczeniu połowy sezonu mniej więcej własnie - akcja Saula NIEMOŻEBNIE przyspieszyła i nie można było się oderwać :o

Ale:
Tyler Durden pisze:
Ulubiony bohater - u mnie teraz na 100% Lalo Salamanca.


Pietruszka pisze:
Ale i tak numerzy dumnie z 1.


Dlaczego Lalo?

U mnie, oczywiście, ulubioną postacią jest wciąż Kim. Jestem pod wrażeniem, że taka postać kobieca zaistniała w tym serialu - z krwi i kości, i złożoności. :brawa: :serducho Empatyzuję wręcz.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 13:49:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
monika pisze:
Dlaczego Lalo?


...hmmm... więc uciekając odrobinkę od odpowiedzi, narzuca mi się to, że jest on postacią 110% tarantinowską (ale ja przecież nie jestem fanem Tarantino!)... wnosi dzikość i taką perfekcyjną niedbałość do filmu... nieopanowanie połączone ze specyficznym sadystycznym humorem, który tak lubię w chwilach beztroski...

...ale w rzeczywistości jest także to, że gdy oglądam tego typu filmy, to zamieniam się w chłopca... i ten chłopiec bardzo by chciał robic TE rzeczy co Lalo, tylko się tak boi i tak niewypada... :) :) :)

P.S.
Kazimierz (syn) bardzo lubi serial. Zapytałem o ulubioną postać: Mike!

P.S.
Moim drugim wyborem jest Nacho.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 14:31:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pietruszka pisze:
...hmmm... więc uciekając odrobinkę od odpowiedzi, narzuca mi się to, że jest on postacią 110% tarantinowską (...................................)... wnosi dzikość i taką perfekcyjną niedbałość do filmu... nieopanowanie połączone ze specyficznym sadystycznym humorem, który tak lubię w chwilach beztroski...

...ale w rzeczywistości jest także to, że gdy oglądam tego typu filmy, to zamieniam się w chłopca... i ten chłopiec bardzo by chciał robic TE rzeczy co Lalo, tylko się tak boi i tak niewypada...


100% zgody :D

Pietruszka pisze:
Kazimierz (syn) bardzo lubi serial. Zapytałem o ulubioną postać: Mike!


Mike oczywiście też - u mnie Miejsce Drugie.

A co do Kim, to jest to wspaniale napisana postać i proces jej breaking bad jest doskonale przedstawiony, jednak:

Pietruszka pisze:
z bólem mogłem patrzeć na tytułowego bohatera i jego partnerkę... coś pękło - może tak miało być - ale przy każdym seansie miałem ochotę dać mu w pysk, a że nie mogłem, wyżywałem się w jakiś chorych projekcjach na jego temat...


...w tym coś jest. Zobaczysz do końca (Monika) to pogadamy bez spojlerów!

PS> Trzecie miejsce u mnie to Don Hector :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 16:21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Pytam o Lala :D, ponieważ - przy całym uznaniu dla jego komiksowej i w jakimś sensie zabawnej spektakularności - u mnie byłby on gdzieś daleko na liście, chociażby dlatego, że brak tu interesujących odcieni szarości innych postaci BCS, w kontekście których jest on dla mnie postacią ostatecznie dość, paradoksalnie, bladą.

Mike był moim ulubieńcem w Breaking Bad.

Nacho - jak najbardziej, rozumiem - [SPOJLER] bo choć Kim w całym BCS jest moją postacią ulubioną, to bardzo mnie poruszyła śmierć Nacha, ponieważ była to jedyna postać, której na tym etapie kibicowałam.

Natomiast sprawa fundamentalna, z którą mam problem, a czasu na rozwiązanie coraz mniej :!:
Jak Saul z BCS stanie się wymiataczem, gościem szybkim & skutecznym, niemalże prawniczym odpowiednikiem Mike'a z BB :?:

(Tzn - nie można nie docenić akcji z Howardem, ale to wciąż nie ten poziom)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 sierpnia 2022 22:16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
A co do Kim, to jest to wspaniale napisana postać i proces jej breaking bad jest doskonale przedstawiony, jednak:

Pietruszka pisze:
z bólem mogłem patrzeć na tytułowego bohatera i jego partnerkę... coś pękło - może tak miało być - ale przy każdym seansie miałem ochotę dać mu w pysk, a że nie mogłem, wyżywałem się w jakiś chorych projekcjach na jego temat...


...w tym coś jest. Zobaczysz do końca (Monika) to pogadamy bez spojlerów!


Zobaczyłam - tzn. nie do końca, bo na koniec wszyscy teraz jeszcze czekamy - ale to, co było do obejrzenia. Nie zmieniło to w żaden zasadniczy sposób mojego obrazu Kim. Kim jest wciąż sobą.

Pietruszka pisze:
z bólem mogłem patrzeć na tytułowego bohatera i jego partnerkę... coś pękło - może tak miało być - ale przy każdym seansie miałem ochotę dać mu w pysk


Tak, myślę, że tak miało być. Obraz upadku.

Poza tym:

Tyler Durden pisze:
Uważam, że cąłościowo jest to lepsze od Breaking Bad (!)


Obrazek

:D

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2022 23:24:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Koniec. Strasznie mi szkoda.

Dobre zakończenie, takie jako *powinno* być. Jakże mistrzowsko zagrany jest ten serial.... Zdjęcia zupełnie niesamowite; każdy kadr to majstersztyk.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2022 06:47:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
Sezon 6 hula na Netflixie już od pewnego czasu, a ja ciągle go nie tknąłem.


Już nieaktualne. 6 seria PB tknięta. Chociaż jeszcze nie skończona. Już teraz mam jednak pierwsze spostrzeżenia. Po pierwsze straszny dół. Po drugie nie sądziłem, że AŻ TAK będzie mi brakowało Ciotki Polly. Bo to, że jej wyrazistości będzie brak to można się było domyślać. Gorzej, że po jej odejściu brakuje w serialu silnego i trzymającego całą tą porąbaną familię pierwiastka kobiecego. Pozostałe aktorki, mimo iż na uszach stają, żeby wypełnić tę pustkę, nie mają niestety tej charyzmy i osobowości. Wielka szkoda.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group