Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:15:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 13 marca 2020 19:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Tyler Durden pisze:
A gdzie leci, poza TPB?


Netflix.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 marca 2020 20:30:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
o kurcze, nie wiedziałem. Dzięki, to świetnie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 marca 2020 09:48:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:) ja mam poprzedni sezon do nadgonienia. I jak wrzuciłem ten, to w końcu poczułem, że tego szukałem. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 marca 2020 19:52:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Angielska gra. Miniserial (6 odcinków po około 45 minut). Bardzo przyjemnie się oglądało.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 marca 2020 12:20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jakiś czas temu pisałem na temat Czarnobyla:

Crazy pisze:
Obejrzałem trzy odcinki, Asia pykła wszystkie do drugiej w nocy. Bardzo dobre. Przeczytałem sobie Wasze wypowiedzi z kilku stron temu, generalnie się zgadzam. Również z tym, co ktoś napisał, że bez przesady z tymi ochami i najwższymi notami. Jest bardzo dobre i za bardzo nie mam zastrzeżeń, ale nie zachwyciłem się. Oczywiście jak najbardziej zamierzam dokończyć.


Trochę to zajęło, ale zamiast po prostu dokończyć, obejrzałem całe od nowa. Wbrew pierwszym odczuciom jw. (po prostu bardzo dobre), dla mnie rewelacja. Mógłbym w zasadzie dziś obejrzeć po raz trzeci i chyba znowu by mnie wciągnęło na maksa. Zaczynanie od zachwytu nad odtworzeniem radzieckich realiów to nie tylko oczywistość (powiedzmy na tym samym poziomie i w nieco podobnym stylu, co PRL w Ostatniej rodzinie), ale i nie wydaje mi się sprawiedliwym. Najczęściej kiedy zaczyna się od chwalenia różnego rodzaju wizualiów, to oznacza "tak, ale...". Ja tu żadnego "ale" nie znajduję. To, co najbardziej mnie poruszyło i wciągnęło, to taka atmosfera nieuchronności tragedii, czegoś, co przerasta ludzkie pojęcie i możliwości - a jednak ludzie próbują i próbują. Najpierw jest ogólne niedowierzanie, że coś naprawdę poważnego się stało; potem jest obuch w łeb, a stopniowo przechodzi w okolice paniki. Jest maksymalnie ponuro i "czarnowidzko". Ale jednak ciągle próbuję. Jest taka jedyna scena, gdy Legasow się *uśmiecha*, bo coś się w końcu udało - po czym natychmiast znowu nowy kłopot. Ciągła walka w poczuciu beznadziejności. Dla mnie to wszystko jest pełne napięcia i nie ma znaczenia, czy wiem, co się wydarzyło, a do jakiej tragedii jednak nie doszło.

Pierwsze trzy odcinki, te które obejrzałem dwukrotnie, stanowią pewną całość, niemal godzina po godzinie. Z czego największe wrażenie zrobił na mnie trzeci, pełen potwornych obrazów ze szpitala, ale żeby dało się przeżyć oglądanie, jest też świetny relief (na pewno nie comic, ale daje pewien dystans) w postaci epizodu z górnikami.
Potem czwarty odcinek - nagle jesteśmy ileś tam tygodni później i bardzo mało jest o tych głównych wątkach, właściwie mogłoby ich tu nie być. Żmudne i beznadziejne próby likwidowania skutków katastrofy z wątkiem zabijania zwierząt w roli głównej. Rewelacyjna scena otwierająca ze staruszką dojącą krowę. Świetny odcinek.
I piąty, z rozprawą. Trochę się obawiałem, że to zakończenie może być takie za bardzo przewidywalne, ale nie było. Napięcie jak w dramacie sądowym i jednoczesnie jak w filmie katastroficznym (trochę jak przy Tytaniku, wszystko wiesz, ale jednak myślisz: może tym razem nie zatonie? ;-)). Uważam, że wypełnienie ostatniego odcinka tym, co się działo w ostatnich godzinach przed katastrofą - w połączeniu właśnie z dramatem sądowym i politycznym na miarę Costa Gavrasa, determinuje ode mnie piątą gwiazdkę.

Dla mnie więc Czarnobyl *****

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 marca 2020 16:15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Dla mnie więc Czarnobyl *****


Świetnie, bardzo mnie to cieszy! Nie wiem jednak, czy teraz - tj. w obecnej sytuacji - dałbym radę znieść oglądanie tego serialu.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 marca 2020 18:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ale wiecie, że to nie było tak, jak pokazują? To znaczy prawa ekranu wymuszają pewne rozwiązania, to jasne, ale nawet pomijając to, było inaczej. Np. pierwsze działania Legasowa (bodaj) w zasadzie doprowadziły do katastrofy jako takiej, ponieważ cały pomysł z zasypaniem wszystkiego piaskiem i ołowiem sprawił, że dopiero się zaczęło palić i pylić. Dużo jest takich rzeczy. O jeszcze - człowiek napromieniowany sam nie jest jako taki promieniotwórczy, co znaczy że żona strażaka będąc w ciąży nie napromieniowała dziecka w szpitalu. I rzeczywistości syn jej i strażaka urodził się cały i zdrowy. W razie czego służę linkami do filmów z yt.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 11:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Cytat:
Finałowe odcinki "Homeland" przełożone!

Podobnie jak to było z szeregiem innych seriali, także "Homeland" ucierpi przez pandemię koronawirusa.

Twórcy poinformowali, że nie udało się dokończyć postprodukcji dwóch ostatnich odcinków serialu i emisja nastąpi dopiero za kilka miesięcy.



ale jak tu żyć bez Klanu ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 12:21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
O to ja jestem jeden sezon do tyłu jeśli chodzi Homeland, bo na Netflixie jest do 7 sezonu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 kwietnia 2020 13:22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Z Netlixa skok na HBO zrobiliśmy i skończyliśmy dziś "Ślepnąc do świateł". Nooo... niczego sobie ten nułar, niczego sobie. Różne tam małe zastrzeżenia po drodze miałam, ale ogólnie - rasowa rzecz, ciekawe jak to sobie poradziło na rynku amerykańskim (wpadło mi właśnie w oko, że w 2019 miał tam premierę).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 kwietnia 2020 13:33:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
O! Wreszcie byłoby z kim pogadać, co nie, Crazy?

Z wiadomej alternatywy co byście wybrali? Bo ja chyba jednak szklankę.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 kwietnia 2020 13:49:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
szklankę


no raczej.

Ależ ten Frycz kosmiczny tu w ogóle jest, nigdy za nim nie przepadałam dotąd, choć też trudno było się przyczepić. A tu - już od wejścia jest moc, ta scena samochodowa, Breaking Bad badass style. :killer: :okolata: :rifle

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 kwietnia 2020 14:05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
Ależ ten Frycz kosmiczny tu w ogóle jest, nigdy za nim nie przepadałam dotąd, choć też trudno było się przyczepić. A tu - już od wejścia jest moc, ta scena samochodowa, Breaking Bad badass style.


100% zgody. Niesamowita rola.

Crazy, możesz wreszcie coś napisać, poza rozmowami na ten temat ze mną, Poziomko, przyjacielu mój serdeczny, drogi.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 kwietnia 2020 09:05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Oglądałem rok temu. :) Chyba nawet tu pisałem.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 kwietnia 2020 09:37:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Najchętniej zrobiłbym spis (listę!) najlepszych scen, ale obawiam się, że wszystko chciałbym dać do pierwszej trójki ;-)

edit: dzisiaj się zacząłem zastanawiać, jak wygląda dzień Kubusia w czasach kwarantanny... :? I czy Maluch ponosiłby wielkie straty z tytułu, że Betlejem zamknięte?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group