Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 27 lipca 2017 03:31:58

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2017 21:34:32 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
śmiem twierdzić, że niesmiertelność sławy i kultowość Twin Peaksu jest może nawet w większej mierze zasługą Fire'a niż serialu

Poważnie? A możesz powiedzieć, w czym ta zasługa się przejawia? Dla mnie między serialem a filmem jest przepaść i w dodatku jak rzadko kiedy jestem przekonany do obiektywności tej opinii :)

Crazy pisze:
Swoją drogą ciekaw jestem, jakie skróty masz na myśli w przypadku odcinka 8?

W 8 nie było skrótów, tylko podejrzenie, że może się taka pokusa pojawić, co mnie trochę zniechęciło, choć nie sądziłem, że te obawy potwierdzą się w sposób tak spektakularny. Swoją drogą, to z tych olbrzymowych wskazówek to w sumie nic nie wynikało, nie?

Crazy pisze:
A na końcu zyskuje wymiar prawdziwej ludzkiej tragedii.

Masz na myśli tragedię Lelanda?

manool pisze:
boście nie doczytali.

A to jest jakaś książka z podtytułem "1001 rzeczy, które powinniście wiedzieć po obejrzeniu Twin Peaks, gdyby udał nam się scenariusz"?

PostWysłany: pt, 30 czerwca 2017 21:41:33 
Awatar użytkownika

Bogus pisze:
W 8 nie było skrótów, tylko podejrzenie, że może się taka pokusa pojawić, co mnie trochę zniechęciło, choć nie sądziłem, że te obawy potwierdzą się w sposób tak spektakularny. Swoją drogą, to z tych olbrzymowych wskazówek to w sumie nic nie wynikało, nie?

Dużo wynikało. Wynikało, że są prawdziwe. A z tego wynikło całkowite przestawienie toku myślenia agenta FBI. Wcześniej chciał wszystko wziąć zwyczajnie, po policyjnemu. I wyszedł mu Leo Johnson. Olbrzym sprawił, że Cooper zrozumiał, że w tej grze zupełnie nie o to chodzi.

Bogus pisze:
Poważnie? A możesz powiedzieć, w czym ta zasługa się przejawia?

Teraz nie dam rady, ale w ogóle to ho ho... ja na którymś roku studiów pracę roczną napisałem na bazie tego filmu... posty na Twin Peaks Gazette stanowiły tak wysoki poziom dyskursu, w ogóle począwszy od poziomu językowego (coś, co akurat u nas na Ultimie jest rzeczą dość oczywistą, ale przecież w internecie jako takim - nie), przez bogactwo argumentacji a skończywszy na niesamowitych pomysłach interpretacyjnych... z tych postów, które stamtąd pamiętam (niektóre może i mam skopiowane?) można by stworzyć gruby tom, który można by śmiało omawiać w szkołach wyższych w ramach teorii interpretacji właśnie. Już nie mówię o wielogodzinnych rozmowach, które w domu odbywaliśmy - i to właśnie o FWWM bardziej niż o czymkolwiek innym. Ba, głównie o tym filmie!

Ale jeżeli chodzi o wpływ na tzw. fandom, to napiszę kiedy indziej i jeżeli chodzi o to, dlaczego kocham ten film bezwzględnie, też napiszę kiedy indziej ;-)

PostWysłany: pt, 30 czerwca 2017 22:00:54 
Awatar użytkownika

Jakoś bardzo mi się nie śpieszy :) Ale chętnie przeczytam apologię tego filmu.

Crazy pisze:
Miałem jeszcze napisać, że nie rozumiem, jakim cudem nie wspomniałeś ani słówkiem o najwybitniejszej (obiektywnie rzecz jasna!) scenie - czy sekwencji scen - całego Twin Peaks (całego Lyncha może?), czyli o końcówce odc.14.

Zapomniałem się odnieść do tego. Tak, odc. 14 był najlepszy wśród tych 8-16 i jednym z najlepszych w ogóle, a jego finał robił bardzo mocne wrażenie, choć jednak scena z Andym i deską lepsza :)

Crazy pisze:
Dużo wynikało.

Ok, tu czuję się przekonany. Choć akurat co do najsłynniejszej sentencji - tej o sowach - trudno chyba powiedzieć, że okazała się prawdziwa.

PostWysłany: sob, 01 lipca 2017 12:12:59 
Awatar użytkownika

Bogus pisze:
A to jest jakaś książka z podtytułem "1001 rzeczy, które powinniście wiedzieć po obejrzeniu Twin Peaks, gdyby udał nam się scenariusz"?

Wydaje mi się, że nie, ale mamy trochę rozbieżne zdanie na różne tematy, więc może i na ten też.

PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 07:46:29 
Awatar użytkownika

7 odcinek był na prawdę dobry - jak dotąd najlepszy - wrócił mi wiarę w ten serial. Natomiast przez 8 nie przebrnąłem. Pierwsza scena i koncert NIN owszem, całkiem nie powiem, ale to co się potem dzieje to już jakiś bełkot. Nie da się tego opisać inaczej jak tylko jako:
Tyler Durden pisze:
godzinną instalację wideo z jakiegoś Centrum Sztuki Współczesnej, Tate, albo MoMA.

Chyba dużo nie straciłem przewijając te męczące sceny (wybuch etc.)?

PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 07:53:47 
Awatar użytkownika

Oczywiście, że straciłeś!

PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 08:06:48 
Awatar użytkownika

Trochę poczytałem, taa pierwszy wybuch nuklearny jako geneza Boba: zło będące wytworem człowieka, przerastające swojego twórcę potęgą wielokrotnie, rodzi personifikację tej niegodziwości. I do tego Olbrzym i Seniorita Dido czyli geneza Laury Palmer będąca jego całkowitym przeciwieństwem.
No nie wiem, może rzeczywiście muszę wreszcie przeczytać tę książkę.

PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 08:20:07 
Awatar użytkownika

A nie, książka tu chyba nie pomoże, jest mimo wszystko bardziej przyziemna. Dzięki za wyjaśnienia, w życiu bym na to nie wpadła :D
:boom

PostWysłany: ndz, 09 lipca 2017 22:28:32 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Oczekującym na dziewiąty odcinek polecam:

phpBB [video]

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

PostWysłany: śr, 12 lipca 2017 09:04:03 
Awatar użytkownika

Nie ugasiło to mojej tęsknoty. Gdyby ktoś chciał nadrobić lekturę, to na stronie Znaku Sekrety... przecenione.

PostWysłany: śr, 12 lipca 2017 10:27:32 
Awatar użytkownika

Kilkoro moich znajomych skarżyło mi się, że zasnęło na dziewiątym odcinku - czy na forum ktoś miał ten problem? ;)

PostWysłany: ndz, 16 lipca 2017 14:23:44 
Awatar użytkownika

Ja nie miałem. Natomiast bardzo żałuję, że nie udało mi się obejrzeć po raz drugi, oprócz samej końcówki (scena z Benem i w Roadhouse). I jeszcze sceny "I am not your foot" ;-) Skądinąd ta końcówka (jak i scena Jerry'ego) podobały mi się bardzo. Zrobiłem ostatnio gwiazdkowanie scen w Roadhouse i tych występów różnych wykonawców... może przetransponuję to jakoś z forum twinpeaksowego tu, choć może to nie być aż takie łatwe.

PostWysłany: pn, 17 lipca 2017 09:47:28 
Awatar użytkownika

Cytat:
Ja nie miałem

Okazało się, że ja też nie. Swoją drogą - kiedy akcja przeniosła się do domu wdowy po majorze, od razu przypomniało mi się, jak w starym TP major opowiadał Bobby'emu swój sen - piękne!

PostWysłany: pn, 17 lipca 2017 14:59:58 
Awatar użytkownika

O tak, to było naprawdę piękne! Jedna z moich ulubionych scen z mojego ulubionego odcinka!
Scena u pani z Briggs z krzesłem była natomiast jaka była... jak cały ten odcinek, niby niezła, ale jakoś bez wyrazu.
Nowego odcinka pod tytułem, który ma coś wspólnego z Laurą Palmer (Laura is the one, czy jakoś tak), jeszcze nie widziałem, oglądamy razem dziś wieczorem!

PostWysłany: pn, 17 lipca 2017 22:40:45 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo dobry odcinek (X). Więcej napiszę, ale muszę się z tym przespać

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.